Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208569 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 06:35 - pre 229 meseci


Kvalitetna ova theKompany, nisam još vidio listu od 1285 bugova u komadu, ali valjda sve ima svoj početak. I to starih po par god

Mislim da ih je oko 50-ak za knjivio.

https://www.thekompany.com/mantis/print_all_bug_page.php

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 02.07.2005. u 07:36 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 06:38 - pre 229 meseci
Citat:
degojs: mislim da je Ivan pitao Kivio -> OpenOffice, a pošto vidim da ti daješ primere za KOffice


A što da ne, svaki problem, drugi softverski paket (tj. druga distribucija). Klasična priča

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 02.07.2005. u 07:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 07:32 - pre 229 meseci
Hm, kao shto naglasih, Kivio je KOffice aplikacija, a ne OpenOffice.org aplikacija. Ne, ne mozhe da se izvede sa OO.org writer-om (tachnije mozhe, preko konvertovanja postscript fajlova u EPS fajlove, shto je komplikovano, jel...). No ja cenim da to nije greshka Kivio team-a, vec OO.org tima, ako se to uopshte mozhe nazvati greshkom. Kao shto rekoh, Kivio je deo KOffice-a, i povlachi sa sobom kompatibilnost sa ostalim KOffice aplikacijama. Naravno, moguce ga je exportovati u XML (shto je meni, praktichno, beskorisno).

Mozhe li OO.org writer da uchita Visio fajlove? Eto, upravo ste me to pitali (samo drugachije)... Batalite prichu ako nemate neshto pametno da pitate, iovako uvek bacate vodu na svoju vodenicu...

EDIT: Verujem da vas zanima da li je Kivio kompatibilan za OO.org verovatno zbog svoje cene i mogucnosti korishcenja na Win platformi (shto sam zakljuchio po broju pitanja da li...). Kivio je KDE/KOffice aplikacija koja ne mozhe da radi na Windows-u. Kivio mp radi pod windows-om (i naravno, placa se, ali je cena vishe nego duplo manja od MS Visio).

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 02.07.2005. u 08:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 08:02 - pre 229 meseci
Bio bih zahvalan, upravo pretrazhih u OO.org Writeru ima li gde da se uchita Visio fajl, i ne nadjoh... Ako te ne mrzi...

Vidim, obrisao si post... Daklem, ako te ne mrzi, mogao bi da stavish i screenshot

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 02.07.2005. u 09:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 08:03 - pre 229 meseci
Citat:
Mozhe li OO.org writer da uchita Visio fajlove?


Može.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 08:08 - pre 229 meseci
(Ops, izvini za ovo premetanje poruke. Neću više :)

Naravno da može, evo ga kod mene otvoreno. Kad kliknem na Visio dijagram u OO Writeru, otvori ga lepo pomoću MS Visio, tamo ga izmenim i kad se vrnem, imam izmenjen dijagram i u OO Writeru.

Insert -> Object -> OLE Object -> Create From File i samo pokaži na Visio fajl.

Kasnije kad hoćeš da menjaš dijagram samo ga klikni u OO Writeru - otvoriće se Visio, menjaj, sačuvaj i idi nazad u OO Writer.

Valja li?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 02.07.2005. u 09:46 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 08:09 - pre 229 meseci
Citat:
Vidim, obrisao si post... Daklem, ako te ne mrzi, mogao bi da stavish i screenshot


Svako ko ima OO.org Writer i Visio će ovo da ti potvrdi. Al ajd, evo sad ću..





[Ovu poruku je menjao degojs dana 02.07.2005. u 09:12 GMT+1]
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 08:11 - pre 229 meseci
Primeti da u gornjem levom uglu u onom combo-boxu piše: OLE.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 08:14 - pre 229 meseci
Eve ga batko, isti taj i u Visio :)



[Ovu poruku je menjao degojs dana 02.07.2005. u 09:14 GMT+1]
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 08:15 - pre 229 meseci
Nemam pojma, ajd ti proveri sad i za taj Kivio, možda može na isti fazon, pa javi.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 08:17 - pre 229 meseci
Ok, verujem ti. Sad sam probao preko Importovanja OLE Object-a, dao mu po .flw fajlu i nece (izbacuje mi ekran sa filterima da biram koji tachno dokument zhelim da otvorim). Moguce da je zbog toga shto koristim OO.org 2.0 Beta, iako mi je nelogichno. Pogledacu to malo kasnije, zhurim da kupim malo hrane .

Citat:
Kasnije kad hoćeš da menjaš dijagram samo ga klikni u OO Writeru - otvoriće se Visio, menjaj, sačuvaj i idi nazad u OO Writer.


Vidish, u KWordu nema potrebe da radish double-click, mozhesh automatski da editujesh unutar word-a (dodajesh objekte, veze itd...), i on ga menja. Faktichki nije ti ni potreban Kivio (za rad), pandan pravljenju excel tabela direktno u word-u.

Uh... Nisam koristio Kivio ima sigurno godinu i vishe dana, sad me bash zanima mozhe li da proradi pod OO.org writerom. Javljam kasnije shta sam uradio
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 08:27 - pre 229 meseci
Citat:
Vidish, u KWordu


E pa, nemoj mi tu pesmu. Svaki put ista priča - druga distribucija, drugi Office paket, dokle bre više tako?

Sad reci da nije kupusara..

Lepo ti to proveri pa javi. Ako može - lepo, a ako ne - kupusara je i tačka :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 09:40 - pre 229 meseci
Citat:
degojs: E pa, nemoj mi tu pesmu. Svaki put ista priča - druga distribucija, drugi Office paket, dokle bre više tako?

Sad reci da nije kupusara..

Lepo ti to proveri pa javi. Ako može - lepo, a ako ne - kupusara je i tačka


Dejane pobogu, chitash li ti sebe? Chitash li ikoga drugog? Lepo sam rekao da je Kivio fakin integralni deo KOffice-a, shta tu nije jasno? Kao shto je Word integralni deo MS Office-a! Normalno je da podrzhava Kword, jer su zajedno u paketu! MS Visio ne dolazi uz MS Office, iz nekog razloga OO chita Visio, a (ne garantujem) ne chita Kivio. Ukoliko OO ne podrzhava Kivio, krivim OO, a ne KOffice.

I taman chovek krene (posle skoro 50 strana) da normalno diskutuje o nechemu u ovoj temi, i onda krecu pljuvachine... E stvarno ste cigani (bez uvrede za pripadnike Romske zajednice)...

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 02.07.2005. u 10:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 09:49 - pre 229 meseci
@mkdsl,

Pa zar mi ti nisi odmah odgovorio da Oo moze da embeduje Kivio? Zaista ne zelim da menjam office aplikaciju svaki put kad neki drugi GPL vendor izmisli nesto novo.

Dakle, da li moze ili ne?

Citat:

MS Visio ne dolazi uz MS Office, iz nekog razloga OO chita Visio, a (ne garantujem) ne chita Kivio. Ukoliko OO ne podrzhava Kivio, krivim OO, a ne KOffice.


1. MS Visio >dolazi< uz MS Office, nalazi se na jednom od diskova

2. "Iz nekog razloga" OO cita Visio - taj "neki razlog" je upravo ono zasto ja tvrdim da je Windows platforma superiorna u odnosu na Linux desktop - i zove se Object Linking and Embedding (skraceno: OLE) - tj. univerzalni component object model kojeg postuje svaka iole normalnija aplikacija.

Ako je tvoja aplikacija pisana da podrzava OLE, svaka druga OLE aplikacija ce moci da integrise tvoje dokumente... nezavisno ko je pisao doticnu aplikaciju.

O tome se bas i radi - i zasto smesno izgleda tvrdnja:

Citat:

Ukoliko OO ne podrzhava Kivio, krivim OO, a ne KOffice.


Radi se o tome da u Linuxu ne postoji component object model standard (tj: cuo sam da rade na jednom) - pa je smesno kriviti bilo koga drugog osim sam OS koji nije u stanju pruziti facility za unificiranu razmenu podataka i dokumenata izmedju aplikacija.

E to ti je, moj mkdsl - "desktop usability"...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 09:51 - pre 229 meseci
E momci, trebalo nam je 40 i kusur stranica da normalno počnemo da razgovaramo, nemoj da se zezate, ako sad počne pljuvačina, trebaće nam još toliko da se vratimo na normalan razgovor.


This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 09:56 - pre 229 meseci
Pa evo, Visio nije deo OO, pa lepo rade zajedno. U čemu je problem? Kod vas uvek neka dodatna objašnjenja.. A ne, ne može to, to je soft-modem, to ne smeš da pitaš...itd.

Znači lepo priznaješ da jeste kupusara: svako tera neki svoj format, ovo-ono.. posebno taj Kisio i KOffice.

Citat:
E stvarno ste cigani (bez uvrede za pripadnike Romske zajednice)...


A koga onda vređaš? Mene? OK.

Nisam ti ja kriv što taj K-***c, da izvineš na izrazu, ima neki format koji niko drugi ne razume.


K-Office
K-Writer
K-ivio
..
K-upusara.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 10:27 - pre 229 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @mkdsl,

Pa zar mi ti nisi odmah odgovorio da Oo moze da embeduje Kivio? Zaista ne zelim da menjam office aplikaciju svaki put kad neki drugi GPL vendor izmisli nesto novo.

Dakle, da li moze ili ne?


KOffice mozhe, to sam rekao, a upravo sam video da OO ne mozhe. Za OO mozhesh da koristish Dia koji je verovatno i bolji od Kivio-a (bar koliko sam sad video, mnogo je priblizhniji BPwin-u i ERwin-u u windows-u). Nikad nisam imao potrebu da integrishem Kivio i OO (i dok sam radio seminarske radove to je bilo u BPwin-u i ERwin-u), a Kivio grafike sam shtampao u Kwriter-u.

Citat:
Radi se o tome da u Linuxu ne postoji component object model standard (tj: cuo sam da rade na jednom) - pa je smesno kriviti bilo koga drugog osim sam OS koji nije u stanju pruziti facility za unificiranu razmenu podataka i dokumenata izmedju aplikacija.


Koliko sam ja video, OLE podrshka u OO je prilichno jaka, vishe od 50 razlichitih aplikacija. Nazhalost, kivio tamo nije nashao mesto... Razlog ne znam...

Citat:
E to ti je, moj mkdsl - "desktop usability"...


Kao shto rekoh, Kivio i KOffice rade, OO i Dia rade, UML modeler Umbrello radi... Ja ne vidim nikakvu desktop "unusability" ovde, samo vidim ko shta voli. Razlika izmedju OO i KO je mala, KO uglavnom koristim dok OO ima bolju podrshku za MSOffice dokumenta. Ne vidim razlog zashto se dizhe tolika frka.

Citat:
degojs: Znači lepo priznaješ da jeste kupusara: svako tera neki svoj format, ovo-ono.. posebno taj Kisio i KOffice.


To bih mozhda ja mogao da kazhem za MSOffice i Visio takodje. Smeta ti to shto svako tera neki svoj format? Navikni se na to da nismo svi sisali MS-ove sisice...

Citat:
A koga onda vređaš? Mene? OK.


Ono je vishe bila uzrechica nego uvreda, ako sam te uvredio, izvini. Ali ne mogu da verujem da odmah pochinjemo prichu o kupusari i wintendu... Daj bre vishe prelezhite te dechje bolesti, pa da nastavimo normalno da prichamo...

Citat:
Nisam ti ja kriv što taj K-***c, da izvineš na izrazu, ima neki format koji niko drugi ne razume.


Nisam ni ja kriv shto sam pre par godina zapocheo projektovanje mrezhe u Kivio, pa kad sam prezentovao svoj rad na videobeam-u sve lepo odradilo. A onda sam mogao da se slikam jer Visio ne podrzhava Kivio. Izvini shto sam kao mlad projektant bio bez para da kupim ceo paket MS Office-a (mada tu je zato bio SKC, pravo mesto za "OLE podrshku" )

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 10:30 - pre 229 meseci
Citat:
To bih mozhda ja mogao da kazhem za MSOffice i Visio takodje. Smeta ti to shto svako tera neki svoj format? Navikni se na to da nismo svi sisali MS-ove sisice...


Ma ja vidim da OO i Visio lepo rade.

A taj K-isio, neće izgleda.

Javi kad proradi.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 10:32 - pre 229 meseci
Citat:
degojs:
Javi kad proradi.


Pa biće u doglednoj budućnosti.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 10:33 - pre 229 meseci
Citat:
Nisam ni ja kriv shto sam pre par godina zapocheo projektovanje mrezhe u Kivio, pa kad sam prezentovao svoj rad na videobeam-u sve lepo odradilo. A onda sam mogao da se slikam jer Visio ne podrzhava Kivio.


E pa sad lepo možeš svima da kažeš da ga ne koriste, da ne prođu kao i ti. A ne obrnuto, što radiš.

Ne podržava ga Visio, a vala ni OO.

Lepo preporuči nešto drugo, a Kiwio - u smeće sa ostalim trulim povrćem i voćem.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 02.07.2005. u 11:34 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208569 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.