Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208556 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 18:34 - pre 229 meseci
Čekaj, a od kada je uvreda biti MCSA/MCSE/MCDBA/RHCE/OCP/neki CISCO, pošto to Axez spominje svako malo?

[Ovu poruku je menjao Palma dana 30.06.2005. u 19:35 GMT+1]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 19:02 - pre 229 meseci
Citat:
tdjokic
1."Ko je prvi poceo" - citiran je sajt, na kome pise "da je Minhen zaustavljen", kad tamo "Minhen je zaustavljen - zbog patenata"! Imamo winmodeme, u pripremi je i winPC - hardver ce biti kompatibilan samo sa MS Winom, .


Par pitanja za tebe:

- Po cemu je to "winmodem" "win" - izvini, ali "win" modemi (zapravo soft-modemi) ne koriste ama bas ni jedan win-proprietary interfejs, mogu da se implementiraju na bilo kom OS-u, pod uslovom da procesor ima dovoljno snage (i, pozeljno, neke vektorske instrukcije kao MMX ili SSE) i ti to jako dobro znas.

Naravno, OEM vendori nemaju ni najmanji interes da se petljaju sa necim sto ima 1-2% trzista za sad - ili, u najboljem slucaju taj softver naplacuju kako bi otplatili razvoj a sve zarad prodaje besmisleno malo primeraka na tom OS-u...

i takvi kao ti to naravno trpaju u kos kao "win monopol"... ma nije nego, pre bi se reklo da vi ne umete da saberete 2 i 2.. sto vi ne ulozite svoje pare u razvoj toga? A, pa da - vi i nemate te pare, pa je onda lako je tudjim ku**em gloginje mlatiti.

Citat:

sad su tu patenti - ko nema argumenata, ide djonom ... pardon - patentom


Patentom ide onaj ko ima inovaciju... a inovacija je majka trzista.

To kloneri kao sto je "GPL zajednica" tesko kapiraju, sta da se radi.

Citat:

3. E, Norvezani su "glupi", pa pouceni onim pod br.1 uveli novi "djon": "Necemo mi da prelazimo na Linux, ma kakvi, nema sanse... Samo vi otvorite svoje kodove, posle mozete da ih patentirate i u SAD, i u EU, i u Burundiju, i u svakoj drugoj "pripizdini". Vasi patenti - vas problem, mi samo hocemo da nam PC radi sto jeftinije i otvorenije." Nisam informisan da li su i kako su oni glasali oko tih istih patenata, ali i da su glasali "ZA", ne bi bilo nista cudno, i to se desava, sve je podredjeno (trenutnom) interesu


Koliko sam video, Norvezani su za otvorene fajl formate, zapravo za to je jedan njihov ministar, i to onako - za novine. I inace to ne znaci otvoren kod, a ponajmanje znaci nepostojanje patenata.

Naravno, i to se malo teze kapira ;-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 30.06.2005. u 20:15 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 19:12 - pre 229 meseci
Citat:
tdjokic: 2. Cekaj, bre, od kad je uvreda biti MESAR? Ne samo da je "svako zanimanje casno", nego u okruzenju gde se ceni jedino efikasnost, dobra, stalna i sigurna zarada, kao recimo medju MS Windows profesionalcima, biti MESAR je vrlina a ne mana! Oni garantovano znaju da zaradjaju, suprotno nama "kupusarima". Stvarno, smesno poredjenje! jedino o cemu bi mogli da raspravljate je ko vise zaradjuje - MS Win profi ili mesari, "kupusari" tu nemaju sta da traze :-) :-)



Poenta je sto su oni nege uvrteli sebi u praznu tikvu da ja imam neku mesaru ili bogte pita nesto slicno sto nema veze sa istinom pa to spominju sa ciljem da me kao nesto diskredituju jer kao mesar nema sta da trazi na IT forumu, seljacko zanimanje...bla, bla, bla truc.
Problem je sto to nema veze sa istinom i tako namerno dovode ljude u zabludu.
Nije problem to sto nazivaju mesar, spominju neke kobasice, sunke ( a ko jos pa ne voli kobasice i sunke ) vec je problem to sto je to laz.
Mislim, ja sam ekonomista i radim u spoljno trgovinskoj firmi....ono, cisto da neko ne dodje u iskusenje da opet pomisli da moze da s*** nesto o mesarama i slicno.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 20:53 - pre 229 meseci
Ma... Shta fali mesarima, poljoprivrednicima, zanatlijama? Pa i oni su desktop korisnici



http://www.seljaktasa.org/

Citat:
WEB SAJTOVI


Od početka 1996. godine bavi se organizovanjem promotivnih kampanja na Internetu izradom WWW prezentacija. Najpoznatije prezentacije su:

www.oglasi.org.yu (koautor)
www.internet.org.yu (koautor)
www.rodoslov.net
www.dragstor.co.yu (koautor)
www.ravnagora.net
www.sunce.org.yu
www.turizam.co.yu
www.vrnjackabanja.co.yu (koautor)
www.moravci.com
www.kajmak.biz
www.banjaljig.com
www.rajac.net (koautor)
www.sunce.org.yu/posmatranje
www.sokobanja.com
www.kosidba.com
www.dvabrata.co.yu (koautor)
www.granit.co.yu
www.tasa.co.yu
www.diskusije.org

Jedan je od osnivača je INternet Cluba sa kojim je učestvovao u realizaciji nekoliko desetina projekata na Internetu.




[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 30.06.2005. u 21:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 20:57 - pre 229 meseci
Citat:
mkdsl: Ma... Shta fali mesarima, poljoprivrednicima, zanatlijama? Pa i oni su desktop korisnici :)

http://www.seljaktasa.org/
:D



Pa ne znam kako da ti kazem. Da sam hteo da budem mesar ne bi zavrsavao fakultet...;)


P.S. I da, nazalost znamo ko je Tasa i njegov politicki angazman...

[Ovu poruku je menjao axez dana 30.06.2005. u 21:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 21:00 - pre 229 meseci
Kod nas što studiramo neki pravi fakultet, ekonomija je eufemizam za "tečaj", a ne fakultet.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 21:02 - pre 229 meseci
Citat:
mkdsl: Ma... Shta fali mesarima, poljoprivrednicima, zanatlijama? Pa i oni su desktop korisnici



http://www.seljaktasa.org/



Ma ne fali mu ništa..osim što su iz nekih "pripizdina" verovatno alergični na šajkaču
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 21:09 - pre 229 meseci
Citat:
axez: Pa ne znam kako da ti kazem. Da sam hteo da budem mesar ne bi zavrsavao fakultet...
P.S. I da, nazalost znamo ko je Tasa i njegov politicki angazman...


Ma i da jesi mesar, to nishta ne znachi. Evo ja znam par likova koji su auto-mehanichari i ne silaze s neta, kupovina/prodaja delova, nabavka novih/polovnih auta itd itd... A teshko i da su obichni desktop korisnici, s obzirom da imaju dosta automehanicharskih programa na kojima rade... Veruj mi, 99% ljudi bi se izgubilo u takvim programima...

Citat:
Sundance: Kod nas što studiramo neki pravi fakultet, ekonomija je eufemizam za "tečaj", a ne fakultet.


Hahahaha... Yeah, we all suck, a ti si THE MAN! Poshtedi nas, molim te...

Citat:
MatrixxX: Ma ne fali mu ništa..osim što su iz nekih "pripizdina" verovatno alergični na šajkaču


Nemoj o politici, nije ni vreme ni mesto.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 21:16 - pre 229 meseci
Citat:
mkdsl: Hahahaha... Yeah, we all suck, a ti si THE MAN! Poshtedi nas, molim te...


Gle, ekonomija jest tečaj od faksa. Da nekog kurca valja, ne bi ih na burzi rada bilo 30k nezaposlenih i nijedan što je završio FER (ETF).

Žao mi je što imaš frustracije zbog nezavršenog faksa, ili je ovo klasičan rant protiv svakoga koji je kontra linux?

Jedino što na ekonomiji valja su gomila dobrih i glupih žena od kojih su pola sponzoruše. I poneki ovako biser što misli da je linux nositelj globalne ekonomije za par godina...
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 21:24 - pre 229 meseci
Citat:
mkdsl: Nemoj o politici, nije ni vreme ni mesto.


Ma ok, nisam ni mislio na politiku, nego na alergijske reakcije, što mu dođe zdravstvena problematika

Usput, ja sam završio 2 fakulteta, i treći do pola..a onda nestalo cigle i maltera .D
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 21:30 - pre 229 meseci
Citat:
Sundance: Gle, ekonomija jest tečaj od faksa. Da nekog kurca valja, ne bi ih na burzi rada bilo 30k nezaposlenih i nijedan što je završio FER (ETF).


Shto nema veze sa fakultetom, vec sa politikom na ovim prostorima koja vlada zadnje 2 decenije. Brkash babe i zhabe, a josh si mali da bi to shvatio... Ekonomski faks traje 4 godine, a ne kao razni MS kursevi od po 3-6 meseci

Citat:
Žao mi je što imaš frustracije zbog nezavršenog faksa, ili je ovo klasičan rant protiv svakoga koji je kontra linux?


Mislim da je moj faks poslednja stavka zbog kojih bi mogao imati frustracije, s obzirom da sam na 6 ispita do kraja . A studiram kompjuterski inzhenjering (redovno upisao bez gubljenja ijedne godine, ako ne rachunamo odlazak u vojsku...)

Citat:
Jedino što na ekonomiji valja su gomila dobrih i glupih žena od kojih su pola sponzoruše. I poneki ovako biser što misli da je linux nositelj globalne ekonomije za par godina...


Ribe sa EKOF-a su ubedljivo najruzhnije, to ce ti reci svaki student ekonomije .

Btw, ovaj ovde dechko je administrator Ekonomskog fakulteta u Beogradu, i linuxovac je (upoznao sam ga pre par godina). Sad vidim zashto ti smeta Ekof, dragi nash Sundance .

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 30.06.2005. u 22:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 22:59 - pre 229 meseci
Citat:
Btw, ovaj ovde dechko je administrator Ekonomskog fakulteta u Beogradu, i linuxovac je


popaja dobro znamo sa ovog foruma. Priznao je da koristi Windows kod kuće, baš na ovom istom forumu.

A na poslu svi koristimo ono što nam se kaže, manje-više. Al' zato kod kuće možemo da stavimo baš ono što mi hoćemo. Bar ja to tako otprilike vidim..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 01.07.2005. u 00:02 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 23:02 - pre 229 meseci
Citat:
degojs: popaja dobro znamo sa ovog foruma. Priznao je da koristi Windows kod kuće, baš na ovom istom forumu.



Veorvatno je hteo da ga upozna bolje da moze da ga pljuje bolje......za razliku od windows zealota koji u vecini slucajeva jedva uspeju da instaliraju Linux..:)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 23:06 - pre 229 meseci
Citat:
Veorvatno je hteo da ga upozna bolje da moze da ga pljuje bolje


Znajući popaja onoliko koliko sam ga upoznao ovde i na ICQ, čisto sumnjam, al' verovatno ti znaš bolje i od njega zašto..

Mislim čak da se ljudi kao on pomalo i srame linuxovaca kao što si ti.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 01.07.2005. u 00:08 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)30.06.2005. u 23:13 - pre 229 meseci
Citat:
Ma... Shta fali mesarima, poljoprivrednicima, zanatlijama? Pa i oni su desktop korisnici

http://www.seljaktasa.org/


Cek, a sta mu je to na desktopu? Windows? Vish sto je MS opasan, cilja na siroke narodne mase. Inteligentan taj Bili.
 
Odgovor na temu

firus
Vladimir Savic
Samozaposlen
Veliko Gradište

Član broj: 62287
Poruke: 4
213.244.197.*

Sajt: firus.wordpress.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 02:33 - pre 229 meseci
Nikada mi neće piti jasno zašto se svaka diskusija na temu "Čija ćuna veća" mora da se pretvori u klasičan flame i pljuvačinu ?!?!?

Mada, ovde je sama postavka problema malo nakaradna. U Srbiji pravo pitanje ne bi smelo da bude da li je bolji Windows ili Linux (*BSD) već izbor OS na osnovu ekonomske opravdanosti. Pirateriju izbacujemo iz razmatranja, nadam se ?!?!

Za potrebe malih i srednjih preduzeća, kao i za potrebe kućnih korisnika koji nemaju nameru da se igraju na računaru neki Linux/*BSD je sasvim prihvatljivo rešenje (mada, što se tiče igranja, to više i nije sasvim tačno, mogu se igrati Win/DirectX i na Linuxu zahvaljujući [url]www.transgaming.com[/url], provereno u praksi, samo zahteva malo podešavanja), prvenstveno sa aspekta cene.

Konkretno, WinXP Home košta oko 80e (Pro 2x više), MS Office se najjeftinije može pazariti za oko 350e. Linux ekvivalent košta od 0e do nekih 80e ... (Dobro, može se na Win platformi koristiti i M$ Works ili OOo). Kao bonus, na Linux/*BSD platformi se u paketu dobija i masa softvera za multimediju, crtanje, rad sa bazama podataka, web server, kao i prilično kvalitetna (ponajviše sa aspekta inicijalne cene) developer okruženja. Pitanje tehničke podrške može da se izbaci iz razmatranja jer većina korisnika (preko 90%) kupuje M$ OEM verzije softvera, za koje, jel'te, podršku daje prodavac, a ne sam M$, a iskustva iz prakse ukazuju da većina prodavaca zapravo nema blage veze i ne može vam pružiti realnu tehničku podršku (van čuvene fore: "Donesite, pa da vidimo, radni sat nam je prilično jeftin - jer garancija za računarski sistem skoro nikada ne obuhvata i neku garanciju za softver), tako da kupac M$ Windows platforme traži tehničku podršku na istim mestima kao i Lunux/*BSD korisnik.

Zašto bi iko, ako želi da koristi računar za neki posao kupio M$ OS ?!?!?! Priče o nepostojanju hardverske podrške za Linux/*BSD više ne piju vodu. Mandrake v9.xx bez problema prepoznaje i winprintere (USB "pljuckavci"), skenere, winmodeme, situacija sa RedHat, SUSE, Debian, pa čak i nekim *BSD je tek za nijansu složenija.

Grafička okruženja za Linux/*BSD (KDE pogotovo) su toliko uznapredovala da stvarno niko normalan ne može da kaže je tu Win platforma u nekoj prednosti (pre će biti da je malo drugačije).

Zato, javlja mi se u svesti da je cela priča pobornika M$-a zapravo sledeća: "Bio sam glup kada sam prosuo hiljade grck*) da kupim ovo, a mogao sam da prođem mnogo jeftinije, pa sada krećem pljuvačinu da bih se bolje osećao i delovao samom sebi manje glup."

Ko se oseti prozvanim, iskreno ga žalim, to će najbolje dokazati da zapravo jesam u pravu.

P.S. Ako se sada iko uhvati za to što meni za OS piše Windows XP, baš me briga, rekoh već da ravnopravno koristim i WinXP i FreeBSD, pa valjda smem da koristim oba kako i kada meni to odgovara?!?!

*) grck - neka valuta, najverovatnije evro ili US dolar ;)))

Ako treba, nema potrebe ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 03:18 - pre 229 meseci
Citat:

Ko se oseti prozvanim, iskreno ga žalim, to će najbolje dokazati da zapravo jesam u pravu.

P.S. Ako se sada iko uhvati za to što meni za OS piše Windows XP, baš me briga, rekoh već da ravnopravno koristim i WinXP i FreeBSD, pa valjda smem da koristim oba kako i kada meni to odgovara?!?!


Drugim rečima: "Ja sam u pravu, zato što ja tako kažem. Nemojte ni slučajno da bilo šta dovodite u pitanje."

Bolje da se nisi ni javljao sa takvim stavom, iskreno te žalimo.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 05:50 - pre 229 meseci
OK firus....you can sit now.
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.manufacture.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 06:03 - pre 229 meseci
Citat:
Sundance: Gle, ekonomija jest tečaj od faksa. Da nekog kurca valja, ne bi ih na burzi rada bilo 30k nezaposlenih i nijedan što je završio FER (ETF).

Žao mi je što imaš frustracije zbog nezavršenog faksa, ili je ovo klasičan rant protiv svakoga koji je kontra linux?

Jedino što na ekonomiji valja su gomila dobrih i glupih žena od kojih su pola sponzoruše. I poneki ovako biser što misli da je linux nositelj globalne ekonomije za par godina...
Ko je frustriran zbog nezavršenog faksa? Ti sigurno nisi, jer si, jel', završio faks, i ne kuvaš se u onim minijaturnim sobicama na Savi ... Sigurno uživaš u restoranima research.microsoft.com-a, a ne u maloj i velikoj menzi; pica i štrukle za vikend.

Jesi nesumnjivo talentovan i pametan, za to svaka čast, ali prvo skoči pa reci hop (ako već pričaš o zaposlenjima, fakultetu), i nemoj se kititi tuđim perjem (ime, sajt?).

Većina njih ovde stoji iza svog pravog imena, svoje fotografije i svojih iskustava.

Takve poštujem.

A one koji pokazuju rasizam pod svaku cenu (ekonomski faks) i seksizam (dobrih i glupih žena) ne shvatam ozbiljno.

Naslušao sam ih se dovoljno, ali srećom, ne u svojem društvu.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 07:18 - pre 229 meseci
@firus:

Komšija, mani se ćorava posla, dođi na pivce.



[Ovu poruku je menjao Palma dana 01.07.2005. u 08:19 GMT+1]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208556 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.