Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa CHtmlView izvedenom klasom i COM objektima

[es] :: C/C++ programiranje :: Problem sa CHtmlView izvedenom klasom i COM objektima

[ Pregleda: 2310 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dekius
Here

Član broj: 23603
Poruke: 127



+20 Profil

icon Problem sa CHtmlView izvedenom klasom i COM objektima25.02.2005. u 10:28 - pre 233 meseci
Dakle problem je sledeci. Imam Klasu (CMybrowser) koja nasledjuje CHtmlView MFC klasu i izigrava pomocni browser. Sve to lepo funkcionise, no doticni browser treba da prikazuje stranice koje instanciraju i komuniciraju sa COM objektima. E sad i to je u redu, je li, lepo ja uradim
var obj=new ActiveXObject("server.objekat");
i sve fino funkcionise, podaci se upisuju i snimaju, ALI, pri iskljucivanju browsera dolazi do, svakako poznate poruke,
Debug assertion failed
program ..... bla, bla
File cmdtarg.cpp
Line 48


Pri tome fail nastaje u (Destruktor CCmdTarget-a):

CCmdTarget::~CCmdTarget()
{
#ifndef _AFX_NO_OLE_SUPPORT
if (m_xDispatch.m_vtbl != 0)
((COleDispatchImpl*)&m_xDispatch)->Disconnect();
ASSERT(m_dwRef <= 1); <======= OVDE jer je vrednost m_dwRef=2
#endif
#ifdef _AFXDLL
m_pModuleState = NULL;
#endif
}



E sad jos me vise zbunjuje sto se to ne dogadja svaki put, kada samo lista strane (od kojih svaka instancira COM objekat) nema nikakvih problema, ali zato kada snimam podatke na hard i probam da zatvorim browser svaki drugi, treci put se dogadja opisani problem. Inace podaci se uredno zapisuju i ocitavaju, objekat fajlove uredno zatvara nakon koriscenja (ja pisao, pa znam).

Pretpostavljam da je neki problem oko broja referenci na COM, ali samo nagadjam, obzirom da Browser nema direktu komunikaciju sa COM-om koji stranice instanciraju prilicno sam zbunjen.
Ako neko ima ideju neka prijavi, naravno sve vreme pricamo o MFC-u.

Deki
 
Odgovor na temu

dekius
Here

Član broj: 23603
Poruke: 127



+20 Profil

icon Re: Problem sa CHtmlView izvedenom klasom i COM objektima26.02.2005. u 11:55 - pre 233 meseci
Don't bother yourself, problem je resen.

Dekius
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Problem sa CHtmlView izvedenom klasom i COM objektima

[ Pregleda: 2310 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.