Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

STL list i problem s iteratorom pri prelasku na sledeći/prethodni član

[es] :: C/C++ programiranje :: STL list i problem s iteratorom pri prelasku na sledeći/prethodni član

[ Pregleda: 2402 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilyu
Web Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 1188
Poruke: 444



+2 Profil

icon STL list i problem s iteratorom pri prelasku na sledeći/prethodni član02.03.2004. u 14:58 - pre 245 meseci
Ćao. Evo današnjeg problema. Vežbe radi sam uzeo da odradim neki primerčić iz knjige C++ Izvornik u kome traži od mene da koristim klasu list iz STL-a. E tu nastade problem. Uopšte ne mogu da nađem f-ju koja vraća sledeći element za dati iterator. Mislim, ne bi meni bio problem da napišem kompletnu klasu vežbe radi (što ionako planiram ovih dana), zajedno sa funkcijama koje vraćaju pokazivače ka sledećem i prethodnom elementu, al me nervira što ne mogu da se snađem sa klasom iz standardne biblioteke. Probao sam da pročitam sors iz stl-a, al nisam našao šta sam tražio, kao što nisam našao zadovoljavajući odgovor na Google-u. Hvala na vašem vremenu.
Pera električar 0637129710, BG, preporučujem.
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: STL list i problem s iteratorom pri prelasku na sledeći/prethodni član02.03.2004. u 15:11 - pre 245 meseci
Ako je i tipa (forward_)iterator, onda ++i postavlja iterator na sledeću
poziciju. To ti omogućava da elementima kontejnera pristupaš na
uobičajen način, kao da su elementi niza:

Code:

for(i = kontejner.begin(); i != kontejner.end(); ++i) {
element = *i; // uzmi element na kog pokazuje iterator
// radi nešto sa tim elementom...
}


f
 
Odgovor na temu

darkosos
Darko Šoš
Beograd

Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.yu



+64 Profil

icon Re: STL list i problem s iteratorom pri prelasku na sledeći/prethodni član02.03.2004. u 22:08 - pre 245 meseci
-- & ++ :)
doduše, nema funkcije...
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: STL list i problem s iteratorom pri prelasku na sledeći/prethodni član

[ Pregleda: 2402 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.