Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

napravi sam video projektor

[es] :: Elektronika :: napravi sam video projektor
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 251787 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vrana
Petar Veliki

Član broj: 2668
Poruke: 180
*.42-151.net24.it.

ICQ: 82023324


Profil

icon Re: napravi sam video projektor12.05.2006. u 21:43 - pre 218 meseci
OK Hvala za info al evo ja kupih bas sada monitor: ACER LCD AL501 .
Zamolio bih nekog za info da li ima problema sa ovim monitorom , ja ga ni na jednoj listi nisam nasao.
Hvala!
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
212.62.51.*



+5 Profil

icon Re: napravi sam video projektor13.05.2006. u 03:27 - pre 218 meseci


Popodne mi je komsija doneo grafoskop iz osnovne skole gde radi,i naravno odmah sledi rasklapanje monitora!

Jedva sam docekao da vidim kako ce ispasti slika na zidu!
I kad se sistem podigao bilo je fenomenalno,slike,filmovi,Need for speed Most W. , farcry,satelitska...........


jos se osecam kao da to nije moje, kao da to moram da vratim,


extra,extra extra!


Kasnije sam otisao sa ortakom do otpada gde su pre dva meseca(navodno dva a i vise) iz iste skole izbacili desetak grafoskopa,
ali naravno cigani su ih pokupili i prodali u staro gvozdje!

Uzas! Jedino smo kod nekog cige nasli par ventilatora i jedan objektiv koji je u atachmentu pa me interesuje da li
bi bilo bolje da njega koristim umesto ovog originala sa grafoskopa? Objektiv poseduje tri sociva unutar sebe
a na njemu pise VEGIONAR 3,6/325 VEGA LJUBLJANA.

Posto jos nisam nabavio Metal halidnu sijalicu i njene pratece delove,ovo su neke od fotki sa original sijalicom.


Za sve koji nisu sigurni evo i fajla sa opisom pogodnih monitora sa nekog francuskog sajta!

[Ovu poruku je menjao dj bojan dana 13.05.2006. u 04:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

jimitron
jimitron
Beograd

Član broj: 34838
Poruke: 60
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor13.05.2006. u 17:23 - pre 218 meseci
Jel`neko zna gde bih u BG-u mogao da nadjem polovan grafoskop a da nije sa auto pijace u bubanj potoku?
2500+@2425,6Mhz 220FSB 1,8V agresive;GA-7N400 pro2;2x512Mb@440Mhz 8-3-2-2 GEIL ULTRA-X;3D COOLER PRO;MSI RX9800 PRO;2X80Gb RAID 0 MAXTOR S-ATA;CD-RW LG;DVD LG;TV/FM ASUS;Intel modem;ENERMAX 460W;DIY PROJECTOR( http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=81720 )

popravljen je link,i javite ako opet ne bude radio
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
212.62.51.*



+5 Profil

icon Re: napravi sam video projektor13.05.2006. u 17:50 - pre 218 meseci
Citat:
jimitron: Jel`neko zna gde bih u BG-u mogao da nadjem polovan grafoskop a da nije sa auto pijace u bubanj potoku?

Udji u neku osnovnu skolu i trazi domara ili nekog ko radi od osoblja( ne nastavnici) i ponudi mu da ti nabavi neki pokvaren za 10 eura,
kao fora treba ti kutija bas ista takva ili nesto slicno slazi.

To oni izbacuju kao otpad jer cim im krepa sijalica oni ga smatraju kao ",ma to ne moze da se popravi" (u vecini slucajeva).

ja treba da dobijem jos jedan ili dva pa cu da napravim jedan za sebe i jedan za ortaka, jer jedan izdajem od kad krene svetsko prvenstvo, pa ce i ostati posle ako im se svidi.
Prikačeni fajlovi
 
0

jimitron
jimitron
Beograd

Član broj: 34838
Poruke: 60
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor13.05.2006. u 18:16 - pre 218 meseci
Jel` si ti isao od skole do skole?(ozbiljno)
Ima li neko mapu BG-a sa osnovnim skolama?(sala )
2500+@2425,6Mhz 220FSB 1,8V agresive;GA-7N400 pro2;2x512Mb@440Mhz 8-3-2-2 GEIL ULTRA-X;3D COOLER PRO;MSI RX9800 PRO;2X80Gb RAID 0 MAXTOR S-ATA;CD-RW LG;DVD LG;TV/FM ASUS;Intel modem;ENERMAX 460W;DIY PROJECTOR( http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=81720 )

popravljen je link,i javite ako opet ne bude radio
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
212.62.51.*



+5 Profil

icon Re: napravi sam video projektor13.05.2006. u 19:43 - pre 218 meseci
Citat:
jimitron: Jel` si ti isao od skole do skole?(ozbiljno) )



Ne ja sam imao srece prvi komsija mi je nastavnik u tri skole a sad sam dosao od jednog slikara koji ima predavanja po nekim skolama i jedan direktor mu je rekao da ce da mu da jedan skoro nov kom je riknuo neki deo koj se zove "trafo"(procitaj sta sam napisao u proslom postu) a videce i od starih grafoskopa kad pocnu da ciste neke prostorije u skoli,jer ima ali su zatrpani nekim glupostima.
U principu meni je bitno da su ispravni FRENEL i ono GORNJE SOCIVO a ovo ostalo me ne interesuje.
Danas sam bio kod jednog caletovog prijatelja da mu dam dimenzije za kutiju od lima, rekao je da za mene to kosta 500din. i da ce biti gotovo do ponedeljka popodne jer nedeljom odmara. Inace je jedan od par najboljih varilaca u srbiji,ima sertifikate za sve moguce vrste varova.

Pravice od crnog lima debljine 1mm, jer sam mu napomenuo da kutija ne sme da se uvija da mi ne bi pukao TFT LCD.

A za rupe za hladjenje ce mi odraditi kad iscrtam gde ce se nalaziti ventilator jer nisam jos siguran kako cu napraviti raspored unutar kutije da bih imao sto bolje hladjenje. Moram da uzmaem i dimenzije ventilatora koji se nalazi u TA pecima jer ako ovaj sto imam vrisne da ne bih mnogo prepravljao pri zameni, a ovih ventilatora od TA ima gde hoces da kupis i standardne su dimenzije.
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
212.62.51.*



+5 Profil

icon Re: napravi sam video projektor15.05.2006. u 02:27 - pre 218 meseci
Nabavio sam neku sijalicu ali nije kao one na internetu koje sam video.

Na njima pise ovako:

VTNa/C 250W 4

Evo i slike u atacmentu pa ako neko zna da li odgovara neka javi da li je to metal halidna sijalica.
Prikačeni fajlovi
 
0

jimitron
jimitron
Beograd

Član broj: 34838
Poruke: 60
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor15.05.2006. u 16:10 - pre 218 meseci
Meni to izgleda kao narijumova ,ili zivina!!!A drugo ne valja zbog IZDUZENE KAPSULE jer izvor svetlosti treba da je sto tackastiji.Ako mozes to vrati!!!Uz metal halogene ide i posebna elektronika(starter,kondezator,prigusnica).Uzmi osramovu(bolje),ili Philips-ovu.Srecno
2500+@2425,6Mhz 220FSB 1,8V agresive;GA-7N400 pro2;2x512Mb@440Mhz 8-3-2-2 GEIL ULTRA-X;3D COOLER PRO;MSI RX9800 PRO;2X80Gb RAID 0 MAXTOR S-ATA;CD-RW LG;DVD LG;TV/FM ASUS;Intel modem;ENERMAX 460W;DIY PROJECTOR( http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=81720 )

popravljen je link,i javite ako opet ne bude radio
 
0

xerxes
Jagodinka Simeunovic
Beograd

Član broj: 20713
Poruke: 42
*.gromnet.net.

Sajt: titlovi.iz.rs


Profil

icon Re: napravi sam video projektor15.05.2006. u 18:00 - pre 218 meseci
Narode bruka,

prilikom rasklapanja monitora, kada stignete do lcd panela, s' jedne strane je hrapava crna povrsina to je ona strana u koju se gleda, a sa druge je opet neka crna strana, kao da je presvucena nekom tankom folijom. E sad da li tu foliju vi skidate ili ne?????? I koju stranu monitora okrecete ka sijalici, da li tu hrapavu, tj lice monitora ili onu drugu glatku???

Ljudi hitno je, sutra ujutru pravim kutiju pa mi je bitno kako da orjentisem monitor zbog prikljucaka! Predpostavljam da je okrenuta ona hrapava strana ali za svaki slucaj.

p.s. ko je od vas ono bese smirglao panel, neka mi kaze cime je to radio i koju stranu je smirglao. Najbolje ceo postupak da mi objasni pls! (naravno imena pasta i tako to)


pozdrav

Neka mi je Bog u pomoci! :)




 
0

jimitron
jimitron
Beograd

Član broj: 34838
Poruke: 60
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor15.05.2006. u 19:57 - pre 218 meseci
sveznalica je to radio.A kako ces da okrenes zavisi od tipa projektora, i sociva.
2500+@2425,6Mhz 220FSB 1,8V agresive;GA-7N400 pro2;2x512Mb@440Mhz 8-3-2-2 GEIL ULTRA-X;3D COOLER PRO;MSI RX9800 PRO;2X80Gb RAID 0 MAXTOR S-ATA;CD-RW LG;DVD LG;TV/FM ASUS;Intel modem;ENERMAX 460W;DIY PROJECTOR( http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=81720 )

popravljen je link,i javite ako opet ne bude radio
 
0

vrana
Petar Veliki

Član broj: 2668
Poruke: 180
*.42-151.net24.it.

ICQ: 82023324


Profil

icon Re: napravi sam video projektor16.05.2006. u 13:13 - pre 218 meseci
Za smirglanje monitora , probacu da iskopam nesto al pogledaj ovde, cini mi se da je neko objasnjavao sa mokrim tkaninama .
Mislim da je to bolje nego smirglanje.
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
212.62.51.*



+5 Profil

icon Re: napravi sam video projektor17.05.2006. u 00:19 - pre 218 meseci


Nije mi jasno zasto se igrate sa ti smirglanjem,rizikujete da ostetite a i vrlo lako se desi da vam pukne monitor pa onda....


Sve sam nabavio sem sijalice,a i ona sutra stize u moje ruke i onda pocinje izrada, jedan drugar treba da je uzme nesto jeftinije jer mu je gazda neke prodavnice kratak neku lovu,inace je sijalica 2000din.Imao je neki drugar neku polovnu koju je doneo iz firme ali nisam hteo da rizikujem.

A to je: OSRAM MH 400W

Nemojte se zaletati da kupite sijalice,prvo pogledajte cene jer sam u jednoj radnji nasao neku u papiru ko sa pijace i to za 3084din. Samaraju sa cenama kao da su ludi!
Fotografisacu sve delove kad budem sklapao pa cu vam postovati ovde.

[Ovu poruku je menjao dj bojan dana 17.05.2006. u 01:29 GMT+1]
 
0

vrana
Petar Veliki

Član broj: 2668
Poruke: 180
*.42-151.net24.it.

ICQ: 82023324


Profil

icon Re: napravi sam video projektor18.05.2006. u 20:11 - pre 218 meseci
Evo nesto o skidanju antiglare:

And here is the procedure:

- put the LCD flat, protect the connector boards, the LCD should be facing up with the side you are looking at in your desktop monitor
- put a very soft towel on the LCD
- soak this towel with lots of water
- cover with plastic foil, to protect the water from evaporating
- leave it for several hours, I left mine for about 4 hours
- gently try to pull the antiglare film on the corner
- BE CAREFUL, DO NOT REMOVE THE WHOLE POLARIZER
- check twice if you are not removing polarizer! It was possible in my case!
- thin, colorless plastic foil should go off
- the underlaying polarizer is very fragile, be careful not to scratch it

Try to pull paralell to the screen, otherwise you can break the glass, or damage the polarizer layer.

And this is what I have removed from my screen. This film is almost transparent, does not block much light. By the way, I damaged two pixels, I don't know why, perharps static electricity did that, so now I have two dark spots. Not a big problem, but it certainly happened during this procedure, so be careful.

Here are my conclusions:

- if there is any improvement to the projected image, it's neglectable and not worth the risk and work involved

- this film is diffusive, as you can see in the picture, but that does not mean the projected image is diffused in a similar way, so removing this film will not make the difference like in this picture. In fact I can't see any difference, the picture on my screen is neither sharper, nor brighter, nor has better colors, it's all the same like before.

- removing this layer will make the LCD more fragile, as the polarizer can be easily scratched or damaged, and is enormously difficult to clean!

- if someone persuades you, that it's a magical cure for all the weaknesses of our DIY projectors, and all you need is to pay an "entry fee" to get to the these "secrets", rather consider it as a scam. There are no "secrets" in these projectors, it's a well known construction, based on widely available knowledge.
 
0

vrana
Petar Veliki

Član broj: 2668
Poruke: 180
*.42-151.net24.it.

ICQ: 82023324


Profil

icon Re: napravi sam video projektor18.05.2006. u 20:24 - pre 218 meseci
Ovaj Proka Pronalazac je postavio deblji papir (Scotex) za ruke preko monitora , nakvasio ga sa toplom vodom (oko 30C) i onda ga pokrio sa al. folijom. Posle 1h30min, sa strane je prstom zagrebao antiglare i ,bar tako kaze on , AG se odlepio bez problema. Ovde imate slike.
http://img101.imageshack.us/img101/8184/10039320cx.jpg
http://img101.imageshack.us/img101/6578/10039338kv.jpg
http://img118.imageshack.us/img118/4659/10039342gn.jpg
http://img118.imageshack.us/img118/8782/10039351pa.jpg
http://img118.imageshack.us/img118/2674/10039365jq.jpg
http://img240.imageshack.us/img240/8043/10039373lo.jpg
 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: napravi sam video projektor18.05.2006. u 23:30 - pre 218 meseci
Ama, vidis da je decko bio uduvan dok je to radio, zato je i imao hrabrosti.

Dobitak ne moze da bude veliki, bolje je ne rizikovati nego spustiti roletne jos za 5 cm.
 
0

vrana
Petar Veliki

Član broj: 2668
Poruke: 180
*.42-151.net24.it.

ICQ: 82023324


Profil

icon Re: napravi sam video projektor18.05.2006. u 23:40 - pre 218 meseci
JBG brate ne znam sta da ti kazem , ni sam ne znam da li cu se usuditi. Ovo sa vodom nije nikakav rizik , bolje to nego ne daj boze smirgl.
 
0

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.octopussy.neobee.net.



+13 Profil

icon Re: napravi sam video projektor19.05.2006. u 02:27 - pre 218 meseci
Sta od ovoga nisi razumeo?


Citat:
vrana: Here are my conclusions:

- if there is any improvement to the projected image, it's neglectable and not worth the risk and work involved

- this film is diffusive, as you can see in the picture, but that does not mean the projected image is diffused in a similar way, so removing this film will not make the difference like in this picture. In fact I can't see any difference, the picture on my screen is neither sharper, nor brighter, nor has better colors, it's all the same like before.

- removing this layer will make the LCD more fragile, as the polarizer can be easily scratched or damaged, and is enormously difficult to clean!

- if someone persuades you, that it's a magical cure for all the weaknesses of our DIY projectors, and all you need is to pay an "entry fee" to get to the these "secrets", rather consider it as a scam. There are no "secrets" in these projectors, it's a well known construction, based on widely available knowledge.

Prevod:
Ovo su moji zaključci:

- ako i ima nekih poboljšanja u projektovanoj slici,ona su zanemarljiva i nisu vredna rizika i truda

- ovaj film može da se skine,kao što vidite na slici,ali to ne znači da sliku na projekciji možete "oguliti" na sličan način,tako da skidanje filma neće uticati mnogo na projektovanu sliku.Zapravo ja ne vidim nikakvu razliku,slika na mom ekranu niti je oštrija, niti svetlija, niti ima bolje boje, ista je kao i ranije.

- Skidanjem ovog filma ste samo učinili da LCD bude ranjiviji, pošto se polarizator sada lako može ogrebati i oštetiti, i neverovatno je teži za čišćenje.

- ako vas neko ubeđuje da postoje neke tajne koje je se tiču izrade projektora, za koje treba platiti koji dinar više, laže vas.Ne postoje tajne u izradi projektora, tu je sve veoma poznato, zahvaljujući široko dostupnom znanju.




Nemoj se zezati sa LCD-om.Grehota je.
Pozdrav.
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
212.62.51.*



+5 Profil

icon Re: napravi sam video projektor20.05.2006. u 05:51 - pre 218 meseci

Skoro sam zavrsio projektor,sporo ide obrada limene kutije jer nisam radio bas mnogo sa metalom. Kad budem zavrsio postavicu slike negde.

Nego sta da radimo u vezi nekog adekvatnog konvertora iz nekih drugih izvora video signala(dvd player,vcr,kamera itd).

Posto cu ga izdati obliznjoj kladionici za SP ne bih da im dam i ceo racunar(ako ne mora) nego da ugradim neki konvertor video composite signala u RGB.Slabo ima shema na internetu.
 
0

peceni
nezaposlen
Beograd

Član broj: 425
Poruke: 9
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: napravi sam video projektor21.05.2006. u 23:44 - pre 218 meseci
Koliko ja znam VGA i PAL/NTSC nisu kompatibilni i potreban ti je poseban uredjaj koji radi posao.
Ja kuci imam PortaShow koji je malih dimenzija (kao 2 mobilna :) i moze da baca signal iz VGA u S-VHS i obrnuto, ovo je neki stari model ali radi bez problema, kada sam ja trazio slican uredjaj na netu obicno ih je bilo po prodavnicama za PS2/Xbox i kostali su oko 50$.
proveri
pz
meda signoff
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
212.62.51.*



+5 Profil

icon Re: napravi sam video projektor23.05.2006. u 01:53 - pre 218 meseci
Citat:
peceni: Koliko ja znam VGA i PAL/NTSC nisu kompatibilni i potreban ti je poseban uredjaj koji radi posao.
Ja kuci imam PortaShow koji je malih dimenzija (kao 2 mobilna :) i moze da baca signal iz VGA u S-VHS i obrnuto, ovo je neki stari model ali radi bez problema, kada sam ja trazio slican uredjaj na netu obicno ih je bilo po prodavnicama za PS2/Xbox i kostali su oko 50$.
proveri
pz

OK znam da postoje takvi uredjaji i hteo bih da nabavim jedan takav,ali trenutno nisam pri lovi za njega.

Kad ga budem kupio ugradicu ga u projektor i nema vise frke oko signala,cak i ako neko ima neki polovan mozda bih ga uzeo jer mi kutija nije bitna. Bitno je da mi radi uredjaj.
Bez takvog uredjaja je problem i postaviti projektor na neko mesto,recimo na sred plafona nekog lokala.

Gde staviti kuciste i ostale pratece delove? I na sta to lici!!!
Ako je na stolu ok ali spomenuta situacija nije bas zgodna.

Ako neko zna gde se moze nabaviti takav uredjaj ili ima shemu molim ga da objavi sto pre jer svetsko prvenstvo samo sto nije pocelo!!!
 
0

[es] :: Elektronika :: napravi sam video projektor
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 251787 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.