Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

napravi sam video projektor

[es] :: Elektronika :: napravi sam video projektor
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 251142 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.panline.net.



+2 Profil

icon napravi sam video projektor20.02.2005. u 18:29 - pre 232 meseci
koristi tft monitor,metal halogenu sijalicu od 250w,odgovarajuci objektiv i uvecavajucu plocu od grafoskopa.Kada se sve to upakuje u lepo kuciste i stavi odgovarajuce hladjenje onda nastaje ludilo nemozete drustvo da izbacite iz sobe.
Sprava ne da radi nego ima lepsu sliku od najskupljih dlp projektora.
 
0

marijan_e

Član broj: 24969
Poruke: 376
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor21.02.2005. u 09:11 - pre 232 meseci
super samo ti nama napravi nekakav dijagram ili pošalji koju slikicu da vidimo to bili bi ti zahvalni
 
0

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
*.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: napravi sam video projektor21.02.2005. u 19:19 - pre 232 meseci
a i delovi nisu bas jeftini, mislim tft monitor pogotovo:)
 
0

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.panline.net.



+2 Profil

icon Re: napravi sam video projektor21.02.2005. u 19:50 - pre 232 meseci
mozda delovi nisu jeftini ja sam moj projektor izdnajmijo na sajam i posle toga u neki kafic i on mie je finansirao za 6 meseci sam imao 2 komada.a usto sijalica traje 8000 sati i kosta 25e. umesto 1500 sati koja kosta 0ko 200e
 
0

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: napravi sam video projektor21.02.2005. u 22:42 - pre 232 meseci
da se nadamo nekom diagramu ili nas samo obavestavas da je to moguce.
 
0

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: napravi sam video projektor22.02.2005. u 02:51 - pre 232 meseci
Letos je pravljenje bilo dosta aktuelno. Na net-u postoje opisi izrade. Nije toliko tesko, problem je samo doci do polovnih, a ispravnih delova.
 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: napravi sam video projektor22.02.2005. u 14:09 - pre 232 meseci
Evo, ja sam upravo u fazi dovrsavanja takvog projektora, samo imam jedan problemcic.
Hocu da ubacim monitor od laptopa ACER u386s, ali ne znam da li je b/w ili color. Ako neko moze da pomogne oko odredjivanja izvoda na konektoru tog monitora, bio bih mu zahvalan, zavrsio bi projekat za nekoliko dana i svima bi omogucio slike celog projekta.
A verujte da je za te pare ovo premija, veca nego na lotou.
 
0

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: napravi sam video projektor22.02.2005. u 14:22 - pre 232 meseci
Sto se muciti kad za te pare koje su potrebne za TFT monitor moze da se kupi neki polovan projektor.

A kako kad mi treba monitor na primer moram sve da kvarim da bi radio ko covek na kompu, a slika u svakom slucaju ne moze da bude bolja zbog zoom-a. Ako gresim ispravite me ali mislim da sam upavu.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
0

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.panline.net.



+2 Profil

icon Re: napravi sam video projektor22.02.2005. u 16:07 - pre 232 meseci
ostrina na ovom pravljenom projektoru je veca nego na katodnim ekranima.
aparat mi se bukvalno ne gasi vec 2 godine,slika na zidu izgleda isto lepa kao kad gledate tft monitor sa udaljenosti od dve njegove dijagonale.Na fabrickim projektorima od nekih 2000e ne mogu lepo da se citaju sitnija slova zato sto oni lepe 3 boje jednu preko druge a na tft displeju boje su (RGB)jedna pored druge tako da slova na vinamp listi izgledaju predivno.dok kod ovih fabrickih uglavnom recimo slovo (A)izgleda kao zeleni trougao.
 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: napravi sam video projektor22.02.2005. u 19:46 - pre 232 meseci
Citat:
apex: Sto se muciti kad za te pare koje su potrebne za TFT monitor moze da se kupi neki polovan projektor.

A kako kad mi treba monitor na primer moram sve da kvarim da bi radio ko covek na kompu, a slika u svakom slucaju ne moze da bude bolja zbog zoom-a. Ako gresim ispravite me ali mislim da sam upavu.


Moze sve da se kupi, ali ima nesto i u konstruisanju i samogradnji. To je ono sto me je i privuklo da uradim ovaj projekat.
Jednom napravljen projektor ne treba ponovo rasturati, bar ja tako mislim (za 100€ mogu posle da kupim CRT monitor, ako bas hocu da imam klasicni. A zar ne moze da se radi sa desktopom od 2m sirine, sa istim komoditetom (jedino je, jelte, malo nezgodno zbog privatnih stvari - svi vide).
Sto se tice zoom-a, slika je kristalno cista i ostra, ali to naravno zavisi i od podloge na koju se projektuje. Moja proba je bila na belom zidu sobe, ako sedis na oko 4 metra od zida, osecaj je neverovatan.



Citat:
sveznalica: ostrina na ovom pravljenom projektoru je veca nego na katodnim ekranima.
aparat mi se bukvalno ne gasi vec 2 godine,slika na zidu izgleda isto lepa kao kad gledate tft monitor sa udaljenosti od dve njegove dijagonale.Na fabrickim projektorima od nekih 2000e ne mogu lepo da se citaju sitnija slova zato sto oni lepe 3 boje jednu preko druge a na tft displeju boje su (RGB)jedna pored druge tako da slova na vinamp listi izgledaju predivno.dok kod ovih fabrickih uglavnom recimo slovo (A)izgleda kao zeleni trougao.


A ovo sto kaze sveznalica je apsolutno tacno.

Da rezimiram: Prednosti ovog projektora su vrlo niska cena u startu, vrlo vrlo niska cena u eksploataciji (lampa je jeftina i dugotrajnija - drug iz Comtradea mi kaze da su lampe za fabricke projektore oko 200€, nikad ne znas koliko ce za te pare dugo da svetle, i ne daju garanciju na nju. Neverovatno! Sa samogradnjom covek bar nema toliko sekiracije. Sta god da crkne, jeftino se moze ponovo osposobiti. I za mene najvazniji faktor: Cilj mi je da napravim projektor koji podrzava rezoluciju 640x480 (to je najniza rezolucija i cak i monitori od laptopa je prikazuju). Tako bih mogao da preko projektora gledam TV program i filmove. Uz to planiram da ubacim i 5+1 zvuk koji mi ploca podrzava, samo jos da kupim zvucnike. A onda mogu da zovem na video-zurku.
 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: napravi sam video projektor22.02.2005. u 19:48 - pre 232 meseci
Eh, u brzini sam zaboravio...

Za par dana cu ovde staviti link na moj sajt, bice slika svega sto sam do sada uradio, garantujem da ce to privuci jos zainteresovanih da urade ovaj projekat.
 
0

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.panline.net.



+2 Profil

icon Re: napravi sam video projektor22.02.2005. u 22:09 - pre 232 meseci
To za sajt ti je odlicno mogao bi ti poslati mnostvo mojih radova.
A ovo za projektor je apsolutno tacno.Ima da se kupi tft displej od 12" 1024 x 768 koji na sebi ima video,vga i tv ulaz a usto dobijes i daljinski.kosta oko 300e
do sad sam koristio 15" super je samo je kuciste povece.Ima malih monitora od 6" ali im je rezolucija niska nekih 490 x 234 sto mi se ne svidja.Mislim da je ovaj od 12"najbolji,samo je zeznuto kada se rasturi tft monitor i izvadi sistem za osvetljavanje moze da se desi da deo elektronike zaklanja neke delove ekrana.U tom slucaju moraju se produziti trakasti vodovi koji mogu imati od 8 do 50 zica.
I to nije jedini problem displej je sa jedne strane(sa lica)presvucen sa tvrdim matiranim slojem,koji je pozeljno obrusiti sa vodenom smirglom tip2000 a zatim ispolirati sa polir pastom za kola sve dok se ne dobije sjaj.Ne mora se brusiti to samo nekih 20% pojaca propustljivost displeja.
Meni je sve ovo dva puta proslo za rukom bez greske.
 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: napravi sam video projektor22.02.2005. u 22:26 - pre 232 meseci
Citat:
sveznalica: To za sajt ti je odlicno mogao bi ti poslati mnostvo mojih radova.
A ovo za projektor je apsolutno tacno.Ima da se kupi tft displej od 12" 1024 x 768 koji na sebi ima video,vga i tv ulaz a usto dobijes i daljinski.kosta oko 300e
do sad sam koristio 15" super je samo je kuciste povece.Ima malih monitora od 6" ali im je rezolucija niska nekih 490 x 234 sto mi se ne svidja.Mislim da je ovaj od 12"najbolji,samo je zeznuto kada se rasturi tft monitor i izvadi sistem za osvetljavanje moze da se desi da deo elektronike zaklanja neke delove ekrana.U tom slucaju moraju se produziti trakasti vodovi koji mogu imati od 8 do 50 zica.
I to nije jedini problem displej je sa jedne strane(sa lica)presvucen sa tvrdim matiranim slojem,koji je pozeljno obrusiti sa vodenom smirglom tip2000 a zatim ispolirati sa polir pastom za kola sve dok se ne dobije sjaj.Ne mora se brusiti to samo nekih 20% pojaca propustljivost displeja.
Meni je sve ovo dva puta proslo za rukom bez greske.


Evo adrese na koju sam poceo da postavljam prezentaciju: http://ww1.infosky.net/~voicelaw

Samo je problem sto Infosky odvaja za korisnike 2Mb prostora, pa nema mnogo mesta. Inace nemam nista protiv da ti preostali prazan prostor ustupim za tvoje radove. Imam i drugu varijantu: da zakupim pravi sajt a ne ovo na Infosky. Ako to uradim obavesticu, pa mozemo da napravimo nesto zajednicki (da svi slicni radovi budu na istom mestu).

Izvinjavam se za nesavrsenost sajta, nemam mnogo iskustva u pravljenju prezentacija, ali mislim da ce i ovo biti sasvim dovoljno. Sajt je prvi put postavljen 22. februara 2005. godine u 23:30 sati (utorak). Slike ce biti sukcesivno postavljane do petka 25. februara 2005 godine. Izmene su moguce u svakom trenutku.
 
0

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.panline.net.



+2 Profil

icon Re: napravi sam video projektor23.02.2005. u 00:06 - pre 232 meseci
Ja sam u pocetku koristio lcd od laptopa 640 x 480 ,ali to je bilo samo u eksperimentalne svrhe.Stariji lcd monitori magle pri pokretu i opada im kontrast kada se malko ugreju pri radu kao projektor.Dok ovi novije generacije trpe temperaturu do 80 stepeni i poboljsava im se kvalitet i brzina pri zagrevanju tako da se zamagljivanje pri brzim pokretima ne primeti.
A za kuciste je naj bolje nacrtati tehnicki crtez i odneti u neku limarsku fabriku da se lepo izvari i plastificira.meni su za 2000 dinara uradili sve od svog materijala i unutra mi izvarili matice na kucistu,presom mi napravili otvore za ventilaciju i plastificirali.A za mehanizam za fokusiranje mozete napraviti neki mehanizam moze cak i cev u kojoj stoji objektiv da se pomera unutar vece cevi koja ima na sebi sraf za blokadu polozaja.Umesto objectiva se moze koristiti socivo za naocare koje mozete nabaviti za 150 dinara u svakoj ocnoj kuci. (dioptrija +2,25)
 
0

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
*.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: napravi sam video projektor23.02.2005. u 00:22 - pre 232 meseci
Citat:
Umesto objectiva se moze koristiti socivo za naocare koje mozete nabaviti za 150 dinara u svakoj ocnoj kuci. (dioptrija +2,25)


mogu da zamislim reakciju doktorke. Dobar dan, treba mi socivo za kratkovidi projektor...

genijalna ideja!!!!!!!
 
0

dakon

Član broj: 23149
Poruke: 16
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor25.02.2005. u 01:40 - pre 232 meseci
Svaka cast !
Imam "tft lcd color computer display" SDM-N50 ,SONY, koji inace ide zajedno sa nekim "media box-om" i nema klasican VGA konektor vec poseban "system connector",jer se PC prvo poveze sa tim "box-om" pa
iz "box-a" sa monitorom...
E ja taj box nemam i nisam uspeo nista drugo da uradim sa lcd-om,pa me interesuje sta mislite ,da li mogu lcd da iskoristim za projektor...


POZDRAV!!!

SDM-N50
TFT LCD, 15" (39 cm)
304 x 228 mm (diagonal: 382 mm)
0.297 x 0.297 mm
200 cd/m2
300:1
16.19 million colours
Fixed (3x): 9300 K/6500 K/5000 K; User: RGB Gain Control
Horizontal: 140°; Vertical: 120°
1024 x 768/75 Hz
30 to 61 kHz
48 to 85 Hz
RGB analog (0.7 Vp-p ± 10%, positive/75 ohms); Sync on Green (0.3 Vp-p ±10%, negative)
Factory: x 20; User: x 25
2 x D-sub 15 connector
Normal Operation: less than 35 Watts (28 Watts without audio); User Sensor: less than 8 Watts;
Suspend/Stand-by: less than 3 Watts; Active Off Mode: less than 3 Watts; Power Off Mode: 0 Watts
TCO’95, NUTEK, International Energy Star, VESA DPMS
UL1950, CSA C22.2 No. 950, TÜV GS mark (ZH-1, EN60950), EMKOS (EN60950)
TCO’95, FCC Class B, IC Class B, VCCI Class B, CE mark (EN50082-1, EN61000-3-2)
TCO’95, TÜV/Rheinland Ergonomie, TÜV GS mark, ISO-9241-3, -8
DDC 1, 2 B, 2 Bi
0 to +90° (vertical)
Brightness, contrast, phase, pitch, H & V positioning, OSD positioning, power saving on/off, colour control, backlight control, volume,
languages (6), control lock, user sensor, light sensor, automatic auto-adjust, Bass Boost, Wide Stereo, zoom, reset
2 Watts + 2 Watts, wide-angle stereo sound (Stereo Dipole System™)
356 x 346 x 185 mm (monitor)/45 x 180 x 180 mm (media engine)
3 kg (monitor)/0.75 kg (media engine)
Media engine, media engine stand, AC power cord, HD15-HD15 video cable, Sony digital video cable (GVIF), G3/G4 Mac adaptor,
Mac utility disk, monitor INF disk (Win 95/98), manual, stereo mini-jack audio cable
Design Prime Dual pivot ergostand Intelligent sensors
DS-N50_E-10.00-02
www.sony-cp.com



 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: napravi sam video projektor25.02.2005. u 11:19 - pre 232 meseci
Hajde da pomognemo coveku da nadje prikljucke za ovaj monitor, jer je sa njim resio 90% posla. Karakteristike su mu odlicne za projektor.
Ja sam pokusao na Internetu, ali nigde nisam nasao nesto slicno.
Inace, imam isti problem sa monitorom od laptopa (pogledaj negde gore pri vrhu teme).
Ako neko nesto zna, neka javlja sto pre.

Slike na prezentaciju su postavljene, jos je samo ostalo da dodam tekst (bice uradjeno preko vikenda). Nadam se da se iz ovih slika dovoljno vidi da ceo projekat i nije toliko tezak.

[Ovu poruku je menjao JankoNIS dana 25.02.2005. u 13:03 GMT+1]
 
0

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.tehnicom.net.

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: napravi sam video projektor25.02.2005. u 11:49 - pre 232 meseci
Recimo da ovde http://old.area26.no-ip.org/?section=hard&project=vgalcd
pstoji uputstvo kako povezati lcd na vga.
 
0

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.dialup.neobee.net.

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: napravi sam video projektor25.02.2005. u 12:53 - pre 232 meseci
Janko bilo bi lepo kada bi okacio i neku sliku sa rezultatom projekta, bacenu na zid tvoje sobe, a ne samo slike izrade.
..::3DN4U::..
 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: napravi sam video projektor25.02.2005. u 17:27 - pre 232 meseci
Citat:
manijac: Janko bilo bi lepo kada bi okacio i neku sliku sa rezultatom projekta, bacenu na zid tvoje sobe, a ne samo slike izrade.


Ovde sam ja malo zatecen, jer nisam ocekivao da od mene traze gotov proizvod, kada sam u pocetku teme objasnio da sam pri kraju projekta.

To podrazumeva da sam nabavio (po svemu sudeci) crno-beli TFT monitor od polovnog laptopa koji ne mogu da povezem i to se vidi na slikama. Trazio sam i pomoc oko odredjivanja izvoda na njegovom konektoru.

A sada lepsi deo. Kod kuce imam Samsung 152v 15" TFT koji je idealan za ovu primenu i ako u najskorije vreme ne nabavim neki drugi polovan monitor, onda cu ovaj da rasturim i upakujem ga na grafoskop, pa cete tek onda da vidite i fotografije slike na zidu (i mene pored, bas kao sto je uradio Arnold sa onog nemackog sajta).

Sve u svemu, svako moze da vidi o cemu se u projektu radi i da donese odluku da li zeli sam da pravi ovaj projektor. To je i svrha mog sajta. Meni, eto, nedostaje jos malo para da nabavim novi monitor.

Pozdrav za sve, hvala vam na interesovanju za ono sto radim.
 
0

[es] :: Elektronika :: napravi sam video projektor
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 251142 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.