Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

napravi sam video projektor

[es] :: Elektronika :: napravi sam video projektor
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 252087 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: napravi sam video projektor27.04.2006. u 00:33 - pre 219 meseci
@ svi:

Valjda sam bio dovoljno jasan. Dokument u .pdf formatu vec se nalazi na mom sajtu, u sekciji "download". Ovaj link koji je naveo manijac je isti taj dokument (koji se nalazi na mom sajtu), samo sto je moja verzija obimnija, a u ovoj sa manijac-ovog linka su izbacili neke slike gotovih uredjaja, pa je zato i fajl manji. Znaci, jos jednom: odete na www.red-blue-white.com, pa na "wall projector", pa na "download" i tu vam je .pdf.

Pozdrav.
 
0

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.dialup.neobee.net.

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: napravi sam video projektor27.04.2006. u 12:54 - pre 219 meseci
Evo moze da se naruci uplatom preko banke na ovom francuskom sajtu:
http://izzotek.com/index.php?lang=en
Ja sam imao u planu da narucim ali sam u medjuvremenu pronasao grafoskop da kupim a sad skupljam za TFT.

Evo kako:
______________________________________________________________________________________
Paiement par virement

Si vous avez choisi de payer par virement bancaire ou postal, merci de virer l'argent sur notre compte :

Nom du compte : Izzotek
Adresse : BP30102 - 41004 Blois Cedex - France
Banque : Caisse d'Epargne
Adresse Banque : 30 rue du Maréchal de Lattre BP3 - 41033 Blois Cedex - France
Code établissement : 13705
Code guichet : 00001
N° Compte/Account number : 08101201035
Clé RIB : 80
______________________________________________________________________________________
ali registrujte se pa krenite na shoping i kad dodje do placanja izaberite ovaj i dobicete info kako i zasta da uplatite po kodovima proizvoda i kad platite odskenirajte uplatu pa im posaljite na email ili kako vec to ide pa vam salju to postom.

sa garancijom ili ne no sve zavisi kako cete i to poskupljuje samu isporuku sa troskovima slanja od prilike za 100%.

[Ovu poruku je menjao manijac dana 27.04.2006. u 14:02 GMT+1]
..::3DN4U::..
 
0

xerxes
Jagodinka Simeunovic
Beograd

Član broj: 20713
Poruke: 42
*.ptt.yu.

Sajt: titlovi.iz.rs


Profil

icon Re: napravi sam video projektor27.04.2006. u 13:30 - pre 219 meseci
Upravo sam malo pre uplatio sociva na lumenlab-u i sve je proslo regularno. Znaci sa visa internet karticom vojvodjanske banke na lumenlab-u moze da se izvrrsi uplata!

Ko bude hteo da kupuje s' visom te banke kada bude zvao call centar da mu otkljuca karticu neka proveri koliki mu je limit uplate i ako je 20 evra, posto im je to po difoltu, neka digne naravno iznad iznosa koji treba da plati.

caos


 
0

vrana
Petar Veliki

Član broj: 2668
Poruke: 180
*.41-151.net24.it.

ICQ: 82023324


Profil

icon Re: napravi sam video projektor27.04.2006. u 23:47 - pre 219 meseci
Samo jedno malo upozorenje,za Izzotek , ja ga ne bi preporucio , oni salju robu odmah samo ako je imaju na lageru u protivnom moze se desiti da cekate i do mesec dana. To je za E.U a da ne pricam za EX YU.
 
0

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dialup.neobee.net.



+13 Profil

icon Re: napravi sam video projektor28.04.2006. u 00:42 - pre 219 meseci
Citat:
#1130063/xerxes: Upravo sam malo pre uplatio sociva na lumenlab-u i sve je proslo regularno. Znaci sa visa internet karticom vojvodjanske banke na lumenlab-u moze da se izvrrsi uplata!

Ko bude hteo da kupuje s' visom te banke kada bude zvao call centar da mu otkljuca karticu neka proveri koliki mu je limit uplate i ako je 20 evra, posto im je to po difoltu, neka digne naravno iznad iznosa koji treba da plati.

caos


Koliko si platio sve sa postarinom?I jesi li direktno placao karticom ili preko paypala i slicno?
 
0

xerxes
Jagodinka Simeunovic
Beograd

Član broj: 20713
Poruke: 42
*.ptt.yu.

Sajt: titlovi.iz.rs


Profil

icon Re: napravi sam video projektor28.04.2006. u 13:56 - pre 219 meseci
Kupio sam oba fresnela, triplet socivo i refleksionu kalotu i sa shipmentom koji kosta 37$ izaslo me je 116$, tj. oko 97 evra.

Placao sam direktno sa kartice. Primaju master card i visa card.

Janko bio sam na tvom sajtu i bacio pogled na rezultate... well nisi morao da radis optimizaciju slika koje treba bas suprotno da predstave kvalitet projekcije :) Postavi ako imas neobradjene slike, tj. neosiromasene pa da mozemo jasno da vidimo ostrinu slova i uzivamo u projekciji! :) U svakom slucaju nije lose, verovatno ce biti jos bolje sa boljim slikama.

Nego, ti ne koristis reflektor dole koliko sam mogao da vidim, pa kakva ti je slika kada je dan i naravno kada Sunce ne bije direktno u prozor? Jesi li mozda merio lumene koje daje projektor? Kako funkcionise ono socivo pored same lampe... teorijski znam da je ono kolimator i da bi lampa trebalo da se nalazi u njegovoj zizi. E sad posto je lampa sa velikim arc-om, tj ni blizu tackastog izvora kako se to manifestuje pri prolasku kroz to prvo socivo? Interesuje me da li je lik koji socivo pravi u zizi sa druge strane isto svetao krug sa manjm dijametrom ili ...

E sad za sve... Da li je neko mozda citao nesto o polarizaciji svetosti? S' obzirom da je tft izmedju dva panela polarizatora, bitan je samo onaj prvi, svetlost koja dolazi sa prvog fresnela prolazi samo <49% kroz njega, teorijski po malusovom zakonu je to tacno 50%. Sto je kao sto vidite katastrofalan gubitak svetlosti. Plus kada se uracuna gubitak usled prolaska kroz slabe opticke sredine koje ima TFT onda je gubljenje svetlosti tek zabrinjavajuce... Zbog toga sam potrazio na netu postupak za reciklazu polarizovane svetlosti tj. na engleskom
Polarization Recycling for Lighting, i nasao sam na nasinom sajtu vrlo interesantne modele recikliranja direktno primenjive na LCD monitore http://www.nasatech.com/Briefs/June01/NPO20824.html Problem je sto u prvom slucaju monitor mora da bude dovoljno mali tako da elipticni reflektor ima isti dijametar kao i on, a u drugom slucaju problem je sve! :) Ukratko, za one koji zele da probaju da polarizuju svetlost objasnicu neke pojmove kako bih vas zainteresovao :)

Svetlost je matematicki gledano oscilacija vektora elektricnog polja E i vektora magnetnog polja B koji su jedan u odnosu na drugi upravni, a ravan u kojoj njih dvojica osciluju je upravna na prostiranje svetlosti! U svim razmatranjima se zanemaruje onaj vektor B da ne bi usloznjavao sliku jer ukoliko se zna vektor E onda je on jednoznacno odredjen (sem mozda smera oscilacije, al to nije bitno sad) E sad, postoji jos jedna interesantna stvar a to je da vektor E ne mora i nema kod nepolarizovane svetlosti uvek isti pravac i smer rotacije! Zbog toga se uvodi pojam polarizacija. Polarizovana svetlost i to linearno polarizovana podrazumeva najprostiji slucaj a to je da vektor E osciluje u samo jednom pravcu! Postoje jos i kruzna polarizacija, elipticna i tako dalje... Nas interesuje samo ova prva jer na tom principu rade TFT monitori. Oni prakticno kroz prvi polarizator pustaju samo linearno polarizovanu svetlost i na taj nacin nam apsorbuju pola nepolarizovane svetlosti, i dalje tu polarizovanu svetlost koja sad ima jednoznacan pravac oscilovanja u tecnom kritalu rotiraju za zeljeni ugao. Analizator tj. drugi sloj polarizatora je u odnosu na prvi postavljen pod uglom od 90 stepeni sto znaci da ukoliko kristal ne bi vrsio rotaciju polarizovane svetlosti monitor bi bio crn, svaki ugao manji od 90 stepeni pravi nijansu zatamljenja, tako da ako bi se pocetni zrak zarotirao u kristalu za svih 90 stepeni zrak bi izasao sa punim intezitetom! Znaci glavna fora TFT-a je da regulise propustanje svetlosti kroz tecni kristal, a boje red green i blue uvek sijaju istim intezitetom i u zavisnosti od inteziteta pozadinskog svetla u toj tacki regulisanog tecnim kristalom dace nijansu te boje. Uffff nadam se da vam je nesto jasno :) Elem, ovo sve je bitno cisto da bi znali kako funkcionise polarizovana svetlost i primena. E sad kada bi uspeli da svu nepolarizovanu svetlost polarizujemo tako da odgovara prvom polarizatoru imali bi smo 100% transmisiju! Za to sluzi metoda reciklaze svetlosti...

Nepolarizovana svetlost prilikom refleksije se delimicno polarizuje, a pod odredjenim uglom se polarizuje sva i to u s-polarizovanu svetlost koja se nalazi u reflektovanoj svetlosti i p-polarizovanu svetlost koja se nalazi u transmitovanoj svetlosti. s- i p- polarizacije su orjentisane pod 90 stepeni jedna u odnosu na drugu. Ugao pri kom dolazi do totalne polarizacije naziva se Brewster-ov ugao i racuna se iz formule UGAO=tan(n1/n), gde je n1 indeks prelamanja medijuma na kom dolazi do refleksije, a n indeks prelamanja vazduha! Naprimer ugao za obicnu plocicu stakla koja moze da bude polarizator, na osnovu njenog indeksa prelamanja n1=1.517 je 56 stepeni. To znaci da pri upadnom uglu od 56 stepeni imacemo skoro samo s- polarizovanu svetlost u refleksiji i p- polarizovanu svetlost u transmisiji... Uglovi refleksije i transmisije su odredjeni naravno zakonom refleksije... Upadni ugao je jednak izlaznom, a transmitovani zrak je pod 90 stepeni u odnosu na refektovani.

Pored znaci ovog razdvajaca svetlosti ili Beam splitter-a za polarizator nam je jos potrebno da zarotiramo ili p- zrak za 90 stepeni i na taj nacin dobijemo s- ili obrnuto i sve to posaljemo kroz monitor. Za to nam je potreban half-wave retarder tj. opticki element koji rotira za 90 stepeni polarizovanu svetlost. A postoje i quarter-wave retarderi koji je rotiraju za 45 stepeni. I jedno obicno ogledalo da vraca svetlost na monitor.

Ja sam vec napravio semu koja bi trebala da radi, pa ako zelite da se ukljucite u ovaj mali projekat bacite pogled na link http://galeb.etf.bg.ac.yu/~pajcilo/projektor/polarizator.jpg
Problem je naci u Srbiji materijal koji ima indeks prelamanja kao i vazduh n=1, i naci half-wave retarder kod nas... Dimenzije ce biti male jer treba koristiti jos jedan kolimatorski sistem kao i ovaj sa fresnelima samo puno manjih dijametara. Videcete sa slike zasto je to bitno. Elem, postoje prizme koje rade posao ali za sada su skupe kao svetog Petra kajgana, ali se nadam da sam naleteo na sajt koji pravi opremu za laboratorije a ne za nas golace :) , isto kao i sa projekcionim socivima :)

Elem, teorija je smesna, prioritet su nam jeftini elementi!

pozdrav




 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: napravi sam video projektor28.04.2006. u 17:44 - pre 219 meseci
@ xerxes:

Samo kratko da odgovorim:

Slike nisu optimizovane, jedino sto im je menjana velicina, jer su originalne 2048x1536 pixela. Rekao sam da je radjeno bez blica -logicno- i da su zato slike malo razlivenije nego sto bi bile inace.

Slikano je iskosa, jer mi je soba pravougaonik (3a)x(a) a na naspramnim kracim zidovima imam prozor i regal. Da sam imao prostora, slikao bih pod pravim uglom.

Nisam jos ubacio reflektor sa donje strane, jer nema mesta u ovoj varijanti, ali moze da se ubaci ako se dno kutije kruzno otvori i kroz taj krug da viri dno reflektora. Uradicu.

Iznad sijalice nije postavljeno prvo socivo (kolimator), jer original ne odgovara zbog duzine svetlosnog luka, za razliku od male sijalice koja ima tackasti izvor. Nasao sam socivo koje je duplo vece i sa kojim dobijam odlicnu sliku i njega cu montirati kada postavljam UV staklo. Isprobao sam provizorno i slika je ravnomerno osvetljena i za 15% svetlija. Bez kolimatora se na uglovima slike dobija zatamnjenje.

Fotografije su svetlije nego sto treba jer mi kroz nepokrivene otvore za ventilaciju dosta svetla probija napolje, pa rasvetljuje sliku.

Nisam jos napravio oklop oko monitora i putanje svetla prema tripletu, pa i tu dosta svetla prolazi.

Slika se projektuje na obican zid, okrecen pre dve godine a ja sam pusac... Trebalo bi da se postavi odgovarajuca podloga.

U podesavanjima graficke kartice nije menjano nista, a probao sam sa podesavanjima osvetljenosti i game i dobija se za 25% svetlija slika, naravno uz blagi gubitak kvaliteta boje. Ja sam hteo da prikazem rezultate sa default vrednostima.

Prema svemu navedenom, kada zavrsim jos ovih 5-6 sitnica imacu prave rezultate i tada cu postaviti dodatne slike. To bi onda bio konacan izgled projekcije.

Pozdrav.
 
0

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.metrohive.net.



+2 Profil

icon Re: napravi sam video projektor28.04.2006. u 22:59 - pre 219 meseci
od prilike ovako gubitci:

pocetni izvor= 20000 lumena
gubitci bez reflektora iza lampe: do fresnela stize oko 3500 lumina
gubitci kroz fresnel: do lcd displeja stize oko 3000 lumina
gubitci u lcd displeju: 3000 lumina / RGB =1000 - oko 300 lumina (gubitci u optickoj resetci displeja) =700
gubitci u objektivu: oko 100 lumina, znaci ostane oko 600 lumena (naj vise 600)
ovo sam bez veze izracunao iz glave tako da je podatak (od prilike) a vi procenite koliko sam u pravu
 
0

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.metrohive.net.



+2 Profil

icon Re: napravi sam video projektor28.04.2006. u 23:10 - pre 219 meseci
imam dobar predlog za hladjenje displeja:

uzmemo staklo debljine 3 milimetra iste povrsine kao lcd.Zatim po njegovim ivicama nalepomo tanak zid debljine oko 4 milimetra (znaci imamo stvar koja podseca na tepsiju)prilepimo ga silikonom za displej i ugradimo jednu cevcicu u gotnji ugao a drugu u suprotni donji ugao. i u sistem uspemo neko veoma retko i prozirno ulje,prikacimo neku pumpicu koja ce vrsiti cirkulaciju ulja izmedju displeja i hladnjaka.Kao hladnjak moze se koristiti bakarni hladnjak za procesor koji u sebi ima ugradjene cevcice u slucaju da se koristi vodeno hladjenje.

ovo hladjenje sam predvideo za neku spravu koja bi imala displej od 8" i lampu od 1200W
 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: napravi sam video projektor29.04.2006. u 00:03 - pre 219 meseci
@ sveznalica:

Svidja mi se tvoja ideja za hladjenje, ali mislim da se TFT ne greje bas toliko. Medjutim, tako su mislili i za Cernobil...
 
0

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.metrohive.net.



+2 Profil

icon Re: napravi sam video projektor29.04.2006. u 13:38 - pre 219 meseci
tft se zesce greje,jer ja turiram sijalicu od 400W stavim joj prigusnicu od 600 i bude bas vruce. A zamisli da video bim radi u nekom klubu gde bude blizu 40 stepeni onda to nebude video bim nego video bum
 
0

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.metrohive.net.



+2 Profil

icon Re: napravi sam video projektor29.04.2006. u 13:42 - pre 219 meseci
pa ti vidi kada se takva sijalica stavi u reflektor i usmeri u lcd od 8" da budem iskren sagoreo sam jedan fresnel poceo je da se kruni kao da je od peska bukvalno ga je sijalica pojela
 
0

jimitron
jimitron
Beograd

Član broj: 34838
Poruke: 60
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor29.04.2006. u 15:20 - pre 219 meseci
Ne moze ulje,jer opticka propustljivost,i par desetina drugih stvari ne dozvoljavaju.
Metal-halogena zesce greje.Posebno ona od 400W(kao mala grejalica),i da naravno da su fresnel,i tft u opasnosti ako se ne odradi dobro hladjenje(zato sam se i potrudio da sve to dobro ohladim).Kod mene je tft hladan kao spricer
2500+@2425,6Mhz 220FSB 1,8V agresive;GA-7N400 pro2;2x512Mb@440Mhz 8-3-2-2 GEIL ULTRA-X;3D COOLER PRO;MSI RX9800 PRO;2X80Gb RAID 0 MAXTOR S-ATA;CD-RW LG;DVD LG;TV/FM ASUS;Intel modem;ENERMAX 460W;DIY PROJECTOR( http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=81720 )

popravljen je link,i javite ako opet ne bude radio
 
0

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.metrohive.net.



+2 Profil

icon Re: napravi sam video projektor30.04.2006. u 00:28 - pre 219 meseci
sacekaj da upekne +35 pa ga upali u sobi bez klima uredjaja
i meni se nije grejao preko zime
zimi je u prostoriji 22 stepena a leti u kaficima moze da bude i 40 a to je velika razlika
 
0

xerxes
Jagodinka Simeunovic
Beograd

Član broj: 20713
Poruke: 42
*.ptt.yu.

Sajt: titlovi.iz.rs


Profil

icon Re: napravi sam video projektor30.04.2006. u 01:13 - pre 219 meseci
Caos,

ne verujem jimitrone da su mislili da im ulje ide izmedju talasnog fronta, vec po rubovima stakla a ono bi bilo provodnik toplote do ulja na ivicama... Mozda gresim ali ja tako to zamisljam u glavi...

Juce sam malo obnavljao fiziku iz optike i ovako....

Na osnovu proracuna za sijalicu od 20 000 lumena i f=220 prvog fresnela dobija se korisna svetlost na prvom frenslu od:
>1580 lumena. (moguce za jos 1/3 vise) Nisam mogao da nadjem formulu za izracunavanje prostornog ugla za prizmu sa pravugaonikom u bazisu pa sam koristio formulu za prizmu sa kvadratom i to naravno nepovoljniji slucaj krace stranice.

znaci za one snaznije sijalice oko 35 000 lm bilo bi >2765 lm, i to bez reflektora. Sa pro reflektorom sa lumenlaba dobija se jos 60% tj. ukupno na prvom fresnelu >4424 lm.

Fresneli provereno imaju transmisiju 92%, svako socivo pojedinacno na izlazu ima >95%, ali kod tripleta posto ih ima tri onda je to 85.7%. Pa kada se dodaju ona dva fresnela u sistemu dobije se 72.5% transmisije kroz sociva, tj gubici su 27,% samo na socivima! Tu je vec pocela glava da me boli :)

Posto je za monitore stvar slozenija, a price su razne od 65% pa da celih 95% gubitaka necu da pogadjam, ali zbog svih ovih silnih gubitaka trebalo bi pojacati drasticno lumene na ulazu na prvo fresnelovo socivo ... Gledao sam kako bi mogla da se uradi polarizacija svetlosti, i moze ali je skupo za sada i hmmm nije 50% poboljsanje zbog koriscenja velikog broja optickih elemenata :( Zbog svega toga gledao sam kako da pojacam lumene smanjivanjem rastojanja prvog fresnela i dosao na ideju pojacavanja dioptrije koriscenjem sistema sociva.

Na svoje VELIKO PRIJATNO IZNENADJENJE dosao sam do racuna da se na taj nacin moze pojacati svetlost za celih 100%!!!!!! To znaci da cemo imati 8848 lumena!!! Duplo snazniju sliku na izlazu u svakom slucaju jer i ovako i onako ne mozemo da uticemo na prozirnost monitora sem ako necemo da smirglamo!

Racun je sledeci.....

Kao sto znate ekvivalentna zizna daljina dva sociva se racuna iz formule 1/FE = 1/f1 + 1/f2 - d/(f1f2), gde su f1 i f2 respektivno zizne daljine sociav u sistemu a ( d ) rastojanje izmedju njih.

Nase prednje socivo ima ziznu daljinu f=220, ako bismo ubacili jos jedno takvo socivo i to na rastojanju d= 19mm, dobili bi smo ekvivalentnu ziznu daljinu FE=131mm!!!!

Moze i manja naravno, granicna je 110mm, tj. duplo u odnosu na pocetnu, ali zbog lumenlabovog reflektora sam morao da povecam ziznu daljinu kako bi smanjio uglove upadnih zraka koji poticu iz kalote 57 stepeni cini mi se.

Lumeni se racunaju iz formule F=I*Omega, gde je I snaga izvora u kandelama, a omega prostorni ugao (Steradijan).

Prostorni ugao kod piramide sa kvadratnim bazisom i to manjom osnovicom monitora je:

Omega = 4arccos[-(sin(a/2))^2]-2pi, gde je ( a ) ugao izmedju dve naspramne stranice piramide u temenu...

Ukupni fluks sijalice je Fukupno=I*4pi, gde je ovo 4pi prostorni ugao sfere oko izvora

Fkorisni=I*Omega

Fukupno / Fkorisni = 4pi / Omega => Fkorisni = (Omega/4pi)*Fukupno;

Dobijam Fukupno=35 000 lm i za ziznu daljinu: f=220mm => Fkorisni = 2765lm, a za f=131mm => Fkorisni ~ 5530lm. Odakle vidimo da je 100% dobitak Ovo je naravno sve bez koriscenja reflektora, sa njim dodajte jos 0.6Fkorisno i imacete
Fukupno s' reflektorom=8848lm! I to je minimum zato sto sam uzeo da je bazis piramide kvadrat!


Extravaganci jel da? :)))

Ah naravno, ona druga ziza ka izlaznom socivu miruje na 330m jer su sociva plan-konveksna tj. ona druga ziza im je u beskonacnosti pa kad se ubaci u onu gore formulu za drugu stranu sociva i uradi granicna vrednost FE=lim(f->besk) 1/f1+1/f2 - d/(f1f2)-> f2 tj, ne uticu sa guzama jedni na druge :)

Jebo teoriju, sad nesto kontretno! Za deset dana dobijam dva fresnela sa lumen laba kao sto sam vec rekao, pa ako neko zeli a ima jos jedno f=220mm lumen-labovo socivo, bio bih veoma zahvalan da se nadjemo i da na mojoj ploci za isprobavanje proverimo teoriju.


Pozdrav

[Ovu poruku je menjao xerxes dana 30.04.2006. u 02:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao xerxes dana 30.04.2006. u 02:23 GMT+1]
 
0

xerxes
Jagodinka Simeunovic
Beograd

Član broj: 20713
Poruke: 42
*.ptt.yu.

Sajt: titlovi.iz.rs


Profil

icon Re: napravi sam video projektor30.04.2006. u 02:55 - pre 219 meseci
Sta mislite kako bi ovo sto sam nacrtao hladjenje radilo?

http://galeb.etf.bg.ac.yu/~pajcilo/projektor/hladjenje.jpg

Kao sto vidite zrak je usmeren direktno preko sijalice koja najvise greje celo kuciste, plus sa
ovim rupama bi se eliminisali stetni zraci koji ne idu iz zize direktno ka monitoru vec pod nekim levim uglovima i ispiraju sliku.

Pozdrav again :)
 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: napravi sam video projektor30.04.2006. u 20:46 - pre 219 meseci
Odlicna skica. Trebalo bi samo da imas jos jedno hladjenje za ostatak kutije jer se i taj prostor greje. Isti princip se koristi i za sterilizaciju vazduha u hirurskim salama.
 
0

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.dialup.neobee.net.

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: napravi sam video projektor01.05.2006. u 13:03 - pre 219 meseci
Evo da ispunim dato obecanje od ranije iskopao sam sociva i kod nas ali...
Ovako je tekla konverzacija sa likom koji je zastupnik za
grafoskope VEGA.

Prvo sam poslao email na VEGU Slovenija:

JA: ZAnimaju me sociva za grafoskope kao rezervni deo.
Dali ih imate za prodati i za koje novce ?
ili mozda dali imate frsnel lens sociva?

ONI: Predpostavljam da ste iz Srbije.
U Srbiji nas je distributer TG Commerce u Novom Sadu
(e-mail:[email protected])
Oni imaju rezervne delove na lageru.
A ako slucajno nemaju deo koji vi trebare, posiljka za Srbiju bi trebala ici
negde krajem ovog meseca,
pa bi smo ga/jih mogli staviti uz vec narucenu robu.
Zato vas molim da njih kontaktirate.

JA: Onda ja kontaktiram doticnog lika. Posle nekoliko emaila ja posaljem jos jedan:

Neznam dali ste dobili moje prosle emailove ali evo da ponovim posto mi je
net komunikacija mnogo mocnija od telefonske iz razloga sto mi je sve
ispisano te ne moram da pamtim nista iz razgovora.

Hvala na brzom odgovoru !!!

Neznam dali ste upoznati sa raznim projektima izgradne sopstvenog
projektora u kucanjskoj varijanti za male pare.
Tj. nebih sada da vas davim time ali ako vas zanima mogao bih da vam
dam detalje.
Pa me iz tih razloga zanimaju vasi proizvodi.

Od sociva za grafoskope me interesuju sledeci modeli sa svim socivima:

1.Quadra = cena
2.Focus = cena
3.Junior = cena

A od Fresnel plasticnih sociva :

1. 250mm x 250mm (10"x10")
Item: #A250S
Thickness: 2mm
Weight: 152 grams
Material: inflexible optical acrylic
Groove pitch: 0.5mm
Focal length: 210mm
Magnification: 4x
cena =

2. 280mm x 280mm
Item: #OHP280
Transmittance: 92%
Thickness: 4mm
Weight: 390 grams
Material: optical acrylic
Groove pitch: 0.5mm
Focal length: 128.3mm (f1:330mm f2:210mm)
cena =

Mislim da cete imati dosta buducih kupaca ovih proizvoda
jer sam ja prvi koji vas je slucajno nasao od grupe ljudi koji su
odusevljeni ovim projektom sa vise internet foruma u nasoj zemlji.
Naravno prenoseci im vase cene za date proizvode.

I onda lik mi se javi i napise da ga zovem fonom sto i ja odradim
i ukratko mu ispricam gore navedeno. Te ce on meni da ce mi poslati cene na email
koji sam cekao dve nedelje i on glasi:

Zao mi je sto kasnim sa ovim cenama, ali stvarno sam bio u frci.

Cene su sledece:

Fresnel socivo - providno - 53.00 eur.
Fresnel ogledalo - 136.50 eur.
Ogledalo za grafoskop - 12.96 eur.
Vario socivo grafoskopa - 75.60 eur.

Cene su bez obracunatog PDV koji iznosi 18%. Uskoro porucujemo robu pa bi
bilo dobro da se javite ako zelite da porucim i te delove za Vas.

S' postovanjem

Dusan Bursac
TG Commerce
021/400-711
021/639-3989

Na sta se ja lepo iznenadih klasicnom SRPSKOM POSLOVNOSCU SA DERIKOZSKOM POLITIKOM
i uzvratim mu:

Moram da priznam da sam se iznenadio sa cenama sociva za grafoskop.
Bolje je onda kupiti ga u celini nego na delove !.Tako da me delovi za
njega ne interesuju kao kupovinu.

Rekao si mi da imate i fresnele od 235mm i 335mm, molim te napisi mi
cenu za ova dva fresnel sociva.

Na sta ce on meni odgovoriti:

"Manijace skini se sa glupim zahtevima"

Enda sam tek ispizdeo i poslao mu cisto da se kulturno oladim:

Hvala na poslovnosti !
Ako ne zelis da prodas 20-ak sociva obraticu se direktno proizvodjacu,
kao i prvi put.

I posaljem onda njima :

Obratio sam se TG Commercu u Novom Sadu po vasoj preporuco,
i nisam uspeo sa njima da se dogovorim o onome sto mene interesuje.

Naime mene zanimaju tj. zanimala su me sociva za grafoskope kao
rezervni deo a meni za projekat pravljenja projektora koriscenjem
TFT monitora i sociva.

Posto sam dobio informacije da isto tako imate u asortimanu i Fresnel sociva
(kao bolja varijanta) zanimala bi me dva modela od 220mm i 330mm ili priblizno.

Znaci dali ih imate i kolika je cena kod vas u eurima ?

Hvala unapred !

I OD TADA NISTA KOZNA STA JE STOKA IPRICALA LIKOVIMA ZA MENE
PA AKO NEKOME ODGOVARAJU CENE NEKA SMARA LIKA JA NECU I DA JE JEFTINIJI NEGO
NA ZAPADU.

..::3DN4U::..
 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: napravi sam video projektor01.05.2006. u 14:05 - pre 219 meseci
Koja dzukela!
 
0

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dialup.neobee.net.



+13 Profil

icon Re: napravi sam video projektor01.05.2006. u 15:55 - pre 219 meseci
Evo ja sam kontaktirao lika koji prodaje fresnele na e-bay-u i posto smo u nemogucnosti da

platimo putem paypala pitao sam ga jel moze da se lova posalje u pismu,a evo odgovora.
-----------------------------
Hi,

The 3x lens is the one we sell on ebay but on our web site

(www.bigscreenprojection.com/lens_types.htm), we also sell the 4x lens. This can be delivered,

worldwide for £11.49 (€17.00).
If you would like to purchase this lens, please advise and we can sort out packaging, address

details, etc. If sending cash, please do conceal it well.

Our address details are:

J.P.McBain
8 Hillcrest Avenue
Fairfield
Stockton on Tees
Cleveland
TS18 5AF
UK

If sending cash, please conceal well. Also please include a copy of this e-mail for reference.

Many thanks,
www.bigscreenprojection.com


-------------------
Znaci ako neko zeli da proba za 17 eura neka im posalje u pismu i kako kazu da se dobro

sakrije novac.Mada najbolje je da ih prvo kontaktirate na [email protected] i da

kopiju njihovog odgovora ukljucite u pismo.Ja sam trenutno bez para al cu probati pa makar mi

propala lova.
 
0

[es] :: Elektronika :: napravi sam video projektor
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 252087 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.