Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evo zašto je kupusara..

[es] :: Advocacy :: Evo zašto je kupusara..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 15661 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 12:31 - pre 234 meseci
Citat:
Nedeljko:
Šta nema u izlogu, ima u radnji. Šta nema na Lucas Arts-u, ima na Google-u.
http://www.fileplanet.com/files/130000/130448.shtml
Dobro de, reč je o dedicated server verziji za multiplayer. Ima i za Windows.


Znači nema verzija igrice za Linux?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 14:41 - pre 234 meseci
Citat:
O kojim ti to .conf-ovima govoriš? Imaš fstab koji treba da napraviš za Slackware po uputstvima sa foruma jednom u životu, a za Mandrake nijednom. Imaš i xorg.conf u koji treba da upišeš jedan red (za točkić miša) nakon instalacije sleka, a u slučaju mandrejka ni tad.


Ma šta prosječnog korisnika briga za OS koji ne može sam detektirati skrol za miš i ostale particije?

A šta je sa driverima za modem? Grafičku karticu? Par njih je imalo i TV karticu, tko zna kakav bi užas bio to složiti.

A usporedba podešavanja sambe u odnosu na onog čarobnjaka na win..no comment.

Citat:
Da li si čuo za KDE Control Center i slične alatke? Nije ni čudo što se ljudima smučio Linux pored tebe. Osim toga, držao sim im Windows-centrične kurseve Linux-a. Umesto toga, mogao si da im kažeš da postoje razlike u načinu korišćenja ta dva sistema, i da im pokažeš kakon se koristi Linux.


Gle nedjeljko, konzola == no more users. Maknit konzolu iz defaultne instalacije, odmah. sve one .tar.gz da se na dvoklik instaliraju u fancy prozoru. O linuxu sam pričao sve najbolje i sam sam im sve složio nakon instalacije. Način korištenja slacka nije jednostavno namijenjen početnicima. To misle svi osim tebe.

Citat:
To ti je ono: Start > Run program > regedit ili kad uđeš u Windows recovery konzolu.


Ne, to je ono start->run->cmd (ili msh :)
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.3dnet.co.yu.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 18:00 - pre 234 meseci
@Sundance,

Bože ja se samo pitam kako ti se da raspravljati o ovakvim stvarima. Mislim da svi znamo šta je lakše, koje su prednosti a koji nedostatci grafičkih okruženja.

Nego, kada samo kod klikabilnih podešavanja, probaj fedoru. Slack je stara distribucija, datira iz doba kada su Linux koristili samo vračevi. Linux polako postaje fancy, to se meni nešto i ne sviđa ali šta bi. Linux ima svoju ulogu i radi je skoro savršeno, a to što ga ljudi budže da radi kojekakve gluposto, 0 bambija.

Linux kao server OS jeste basplatan, ali kao desktop i nije baš. Još uvjek je sve to dosta klimavo. Ja sam prije 2 godine reko da će linux za jedno 4-5 moći da se zove desktop sistemom. Kako je krenulo možda sam promašio koju godinu, ali živi bili pa vidjeli.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 18:07 - pre 234 meseci
Citat:
dr ZiDoo: Ja sam prije 2 godine reko da će linux za jedno 4-5 moći da se zove desktop sistemom. Kako je krenulo možda sam promašio koju godinu, ali živi bili pa vidjeli.

Ne treba biti veći Hrišćanin od Pape. A Papa (Linus :) reče za 10 godina :)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 18:38 - pre 234 meseci
A ja sam mislio da je Papa RMS. Po njemu je nemoralno koristiti bilo koji softver osim onog koji on blagoslovi.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 19:25 - pre 234 meseci
Citat:
Sundance:
Par njih je imalo i TV karticu, tko zna kakav bi užas bio to složiti.


Hm, kod mene nije bilo problema sa nVidia/ATi TV Wonder kombinacijom. Nikakva podešavanja nisu bila potrebna čini mi se. U pitanju je bila, ako se sećam dobro, Libranet Linux 2.7.1, a jedini problem je bio što bi aplikacija nekad pukla iz čista mira. Ne sećam se kako je bilo sa ostalim distribucijama. Doduše, TV na kompjuteru je bezveze, ako imaš TV u istoj prostoriji. Šta znam..

Citat:
A usporedba podešavanja sambe u odnosu na onog čarobnjaka na win..no comment.

Kakva podešavanje? Ako se dobro sećam, za ove nove distribucije potrebno je u npr. Konqueroru ukucati smb:/ i to je to.

Na ovoj coLinux/Debian kupusari sam instalirao (apt-get) sambu očas posla. Bilo je potrebno odgovoriti na par pitanja (ime postojeće Windows workgoup/domena) ali dobro, ništa strašno. I opet, posle samo upišeš smb:/ i vozi. Doduše, još nisam otkrio kako da to (navigaciju) radim iz konzole :)

Sa tim stvarima koje si nabrojao, ja nisam imao problema, Nemoj baš ni ti da pričaš napamet, ostavljaš loš utisak za ceo Windows tabor :))

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 19:54 - pre 234 meseci
...kada je samba kao fajl server u pitaju ima prilican broj parametra. Ono sto je po default-u u smb.conf nije konacan broj, uglavnom kako podesiti sambu kao fajl server zavisi od okoline u kojoj ce raditi i sta se raditi. Ali za osnovnu funkcionalnost treba podesiti ni 10-tak parametara.
...sa druge strane imamo samba klijenta za pristupSMB/CIFS resursima, dakle osnovno je ukucati workgoup,domen, korisnicko ime i lozinku i jos dosta toga...prilican broj parametara, ali ne moras sve koristiti naravno.
Za sintaksu koju ces koristiti u konzoli pogledaj man smbclient. Pogledaj da li je instaliran zajedno sa smbd, jer "distributeri" ga obicno stavljaju u zaseban paket.



ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 20:01 - pre 234 meseci
Citat:
...sa druge strane imamo samba klijenta SMB/CIFS resursima, dakle osnovno je ukucati workgoup,domen, korisnicko ime i lozinku i jos dosta toga...


Koje to "još dosta toga"? Zaista se ne sećam da je išta više tražio da ukucam. Može da se podešava kako sam imao prilike da vidim, ali kod mene radi OK sa tim difolt podešavanjima.

Što se sambe kao servera tiče, e to zaista nisam ni gledao, bilo mi je bitno samo da pristupa drugim Win kompjuterima u mreži i to radi OK.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 20:17 - pre 234 meseci
E... evo, stavio ja i taj smbclient i radi (smbclient //server/share -U username). Zaista ne vidim kakav je problem sa sambom..

Hvala :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 20:23 - pre 234 meseci
I prva razlika: ako korisnik na udaljenom Windows kompjuteru nije admin, iz KDE neće da se poveže. Stalno izbacuje ono pitanje username/password.

Iz konzole se smbclient bez problema poveže koristeći te iste informacije.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 20:25 - pre 234 meseci
kada radis iz GUI tipa Konqueroru, on "odradi" dosta stvari za tebe, Windows like.
Naprimer prikaze ti racunara koje vidi, dakle automatski postavlja tvoje destinacije i servis koji hoces da koristis itd..
Konquer koristi kio_smb.so za pristup SMB resursima, tako da su tu vec ugradjeni mehanizmi koji olaksavaju rad.
smbclient je hard-core . :O))

[Ovu poruku je menjao _Super_Ellite_Bug_ dana 26.01.2005. u 22:12 GMT+1]
ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 20:30 - pre 234 meseci
Jes' vala, samo znači smbclient radi očekivano, a iz Konquerora baš i neće nešto ako korisnik nije admin na drugom kompjuteru.

Znači, izgleda opet slabo bez komandne linije..

Doduše, pitanje je kako bi išlo sa nekom gotovom distribucijom tipa Mandrake gde tu sambu podese malo pametniji ljudi :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 20:35 - pre 234 meseci
.. da, da :o))

mozes i da mountujes:
mount -t smbfs -o username=User,password=mypassword //RACUNAR/DeljeniDir /mnt


ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 20:39 - pre 234 meseci
Jos par reci o onome "ima i drugih nacina" (osim da mi lupaju nocu na vrata):

"Rob Enderle, principal analyst with the Enderle Group, is expecting the more stringent authentication system to be successful, as Internet attacks become ever more sophisticated and users with pirated copies of Windows become helpless to stop them.

"It will create an environment where the pirated machines, if they're connected to the Internet, won't really work," he said. "

Znaci, sad ulazimo u eru "sajber policije" - identifikuju te preko neta, sude ti preko neta, osude i kazne - iskljucenjem sa neta. A 'ladno mogu i da te prijave policiji, pa ti policija kulturno posalje e-mail: "Izvolite doci kod nas na kraci chat..." Eto, moze se lako dogoditi da upoznamo mnoge ljude kojima je policija "zakucala na vrata" zbog piratskog softvera!

Pretpostavljam da ce na ovo biti dve vrste odgovora:

- nalazenje resenja da se doticni identifikacioni sistem "zaobidje"

- sve vise prelazaka na "kupusare"
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 20:40 - pre 234 meseci
Citat:

I prva razlika: ako korisnik na udaljenom Windows kompjuteru nije admin, iz KDE neće da se poveže. Stalno izbacuje ono pitanje username/password.

Pa pitanje pod kojim credentials je podeljen resurs na Winowsu.
ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 20:59 - pre 234 meseci
@tdjokic
ukoliko softver koji koristis nije free, a treba ti, pronadji alternativu koja je free i koja ti odgovara kao zamena ili ga jednostavno kupi, problem resen.
Sve ima svoju cenu, cak i softver.



ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 21:46 - pre 234 meseci
Citat:
tdjokic:Pretpostavljam da ce na ovo biti dve vrste odgovora:

- nalazenje resenja da se doticni identifikacioni sistem "zaobidje"


Čini mi se da su sad stavili i za onaj MS AntiSpyware da moraš proći tu Windows identifikaciju da dobiješ link za direktan download. Jednom kad ga imaš, može ga bilo tko skinuti. Vjerojatno će nešto slično biti i za ostale updates.

RCE i cracking scena je Windows scena. Crack za one aktivacije winXP se pojavio prije nego su i sami win zašli. Koliko sam ja vidio ovaj genuine windows jest obična ActiveX kontrola koja prikuplja neke sistemske parametre i šalje MS-u koji provjerava da li se radi o piratskoj instalaciji ili ne. Sve što korisnik može kontrolirati, korisnik može i falsificirati.

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 26.01.2005. u 22:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 21:52 - pre 234 meseci
Citat:
Na ovoj coLinux/Debian kupusari sam instalirao (apt-get) sambu očas posla. Bilo je potrebno odgovoriti na par pitanja (ime postojeće Windows workgoup/domena) ali dobro, ništa strašno. I opet, posle samo upišeš smb:/ i vozi. Doduše, još nisam otkrio kako da to (navigaciju) radim iz konzole :)


Probaj na slacku pa ćeš vidjeti da nije previše trivijalno isprve. smb.conf je još jedna konfiguracijska datoteka opskurne sintakse (ini!?) u kojoj moraš bar 10-ak parametara dobro postavit.

Dobro sad, ja sam korisitio Window Maker, KDE ima unutar svog alata za konfiguraciju i za podesit sambu, ali isto ide previše u detalje sa postavkama. Doduše, sve je bolje od ifconfig i smbclient.

Citat:
Sa tim stvarima koje si nabrojao, ja nisam imao problema, Nemoj baš ni ti da pričaš napamet, ostavljaš loš utisak za ceo Windows tabor


Ništa mrsko u pljucanju po linuxu.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..27.01.2005. u 03:12 - pre 234 meseci
Citat:
Sundance: Ma šta prosječnog korisnika briga za OS koji ne može sam detektirati skrol za miš i ostale particije?


Eto vidiš, Windows ne može NIKAKO detektovati Linux particije. Za to ti je potreban poseban softver. Zar Linux ne vidi odlično svoje particije? Vidi čak i DOS/Windows particije. Slackware ih sve automatski detektuje, ali su default podešavanja podešena prema tipičnim potrebama na serveru budući da je reč o serverskoj distribuciji. Ako ga već koristiš nenamenski za desktop, onda ga i podesi za desktop. Mandrake je sa druge strane prvenstveno desktop distribucija, pa i particije (kjoje automatski detektuje) po difoltu tako i podešava. Takođe, automatski detektuje i točkić miša.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..27.01.2005. u 05:16 - pre 234 meseci
Citat:
_Super_Ellite_Bug_: @tdjokic
ukoliko softver koji koristis nije free, a treba ti, pronadji alternativu koja je free i koja ti odgovara kao zamena ili ga jednostavno kupi, problem resen.
Sve ima svoju cenu, cak i softver.

Nesto malo poznajem ACAD. Po nekad zelim kod kuce nesto da nacrtam, obicno, 2D. Nije mi poznat free ACAD za Windows. Da ga jednostavno kupim (neku Lite verziju) treba mi verovatno par stotina dolara, ako su pravi ACAD-i po 4 - 5 hiljada! Sa druge strane, ono sto dodje uz Knoppix ili slicno, za 1€, mi sasvim odgovara. Eto, to je jedna od vrednosti "kupusara". Verovatno da slicnih stvari ima jos.

Ja ne pljujem Windows. Ali zasto po svaku cenu insistirati iskljucivo na njemu? Pa ja imam na desetine razlicitih srafcigera, kljuceva, turpija i drugog sitnijeg alata; nesto manje, ne bas na desetine ali opet po nekoliko busilica i slicno, zasto bih pobogu bio osudjen na jedan OS?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Evo zašto je kupusara..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 15661 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.