Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evo zašto je kupusara..

[es] :: Advocacy :: Evo zašto je kupusara..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 15677 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.3dnet.co.yu.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 17:31 - pre 234 meseci
@Sundance,

opet su ti nastupi previše radikalni. Mislim, šta radiš kada ti se skrši windows al nak podobro? Digneš onu dos konzolu ili kako već. Grafički alati imaju i svojih nedosataka (imaju i dobrih strana), i totalno je glupo da to negiraš. Nemoj mi sada raći da tebi koji nisi kwazihaxor lakše Click na start > Settings > Control Panel > Create an account > pa upisati šta treba nego odkucati "adduser sundance". Mislim da i sam znaš da sličnih primjera ima još jedno 2 miliona.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 17:46 - pre 234 meseci
Citat:
dr ZiDoo:Nemoj mi sada raći da tebi...


Ovdje nije riječ o meni, već o Nedjeljkovoj tezi da je prosječnom, glupom korisniku lakše editirati .conf datoteke na slacku nego fancy GUI alatiće.

Ja sam i više nego svjestan elegancije konzole u nekim situacijama. Na linuxu konstantno imam pokrenut MGT. Ali treba razdvojiti radikalizam poput

1) prženja CD-a iz komandne linije preko mkisofs, cdrecord..pa čak i bashburn
2) editiranja postavka svih programa preko conf datoteka
3) korištenje konzole umjesto GUI ekvivalenata za stvari kojima ona očigledno nije namijenjena (irc, kodiranje, multimedija..)
4) da svi programi prvo dobiju komandolinijske argumente, pa se tek onda pravi GUI wrapper, što mislim da je najveći problem

od onoga za što je konzola prvotno i namijenjena: da olakša administraciju.

Skripte ne moraš pokretati u komandnoj liniji, možeš ih pisati i u notepadu i pokretat iz Explorera. Problem je linux shellova što su pipeline a ne objektno orijentirani pa korištenje konzole pruža veću dozu elegancije. Još čekam da izađe MSH beta 1 pa da pljucnem po linuxu malo i u tom smjeru :)

Općenito ljudi puno bolje i više pamte vizualno nego tekstualno, i zanemariti tu činjenicu jest izgubiti masu potencijalnih korisnika.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 17:56 - pre 234 meseci
Citat:
dr ZiDoo: Mislim, šta radiš kada ti se skrši windows al nak podobro? Digneš onu dos konzolu ili kako već.


Bootam ERD Commander i vidim šta je problem, popravim i prebacim važne podatke, u najgorem slučaju podignem Kanotix :)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 18:07 - pre 234 meseci
Citat:
degojs: Postoji li Star Wars Jedi Academy u verziji za Linux?


Da, kao i Matlab. A inače, za tvoje mišljenje saznajem iz tvojih poruka.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 18:17 - pre 234 meseci
Citat:
A inače, za tvoje mišljenje saznajem iz tvojih poruka.

..i tumačiš ga kako ti odgovara, tj. pogrešno.

Inače, za Jedi Academy, gledam Lucas sajt, kaže: PC Windows, XBOX.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 18:22 - pre 234 meseci
Citat:
Nedeljko: Da.


Zašto ga ja ne vidim na http://www.lucasarts.com/products/ ?

 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 18:26 - pre 234 meseci
Ah ti emulatori...

http://transgaming.org/gamesdb/games/view.mhtml?game_id=3210
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 18:31 - pre 234 meseci
AKO je Nedeljko na to mislio, to se ne računa: lepo sam pitao ".. u verziji za Linux?" Emulatori.. ne znam baš da če obični ljudi da koriste te stvari.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 20:17 - pre 234 meseci
Citat:
Sundance: Bootam ERD Commander i vidim šta je problem, popravim i prebacim važne podatke, u najgorem slučaju podignem Kanotix :)


http://www.winternals.com/prod...icing.asp?region=eu&pid=ap

"Administrative User Pricing for Europe

Administrator's Pak User License – $1410.00 usd
Annual maintenance contract - $282.00 usd"

Auuu! Ja ipak glasam za "kupusare"...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 21:04 - pre 234 meseci
Windows Recovery Console. Ima zašto postoji i ne treba od nje bežati kao vrag od krsta :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 21:08 - pre 234 meseci
Citat:
tdjokic:Administrator's Pak User License – $1410.00 usd
Annual maintenance contract - $282.00 usd"

Auuu! Ja ipak glasam za "kupusare"...


Gle, ti alati nisu ni namijenjeni ni za obične korisnike niti za jedan komp.

Citat:
Today, Winternals not only develops, but markets and supports, a wide range of tools designed to support IT professionals. Our customer list includes more than 50,000 organizations and companies, with nearly half of all company sales being international.


Ako održavaš gomilu mašina i ovaj util spasi nečiji višemjesečni nebekapirani rad, vrijedan je svakog hebenog centa. U corporate okolini se ovaj trošak itekako isplati.

To što ja mogu koristiti piratsku verziju to je problem pravne države. Da ne mogu, vjerojatno bih napravio svoju butabilnu verziju win sa BartPE ili sl. i na koju bih načičkao one freeware verzije sysinternals alatića i ostale utils.

 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 00:03 - pre 234 meseci
A na linu ne moraš da piratišeš!
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 01:40 - pre 234 meseci
A na Windowsu moraš?

Firefox? OpenOffice? MySQL? Apache.. a da ne pominjemo tonu besplatnog softvera koji nije open source.

Svašta.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 01:57 - pre 234 meseci
Eh, pa ne vredi. Nekom ranijom prilikom smo govorili o cenama i ispalo je da se Windows sam umereno placa a da dodatni programi za njega postoje i u besplatnim varijantama, tako da konacni iznos kao nije veliki, sto ja ne mogu ni da potvrdim, ni da negiram, jer to nisam detaljno gledao. Ali, kad pogledas ovakve programe, koji nisu "nisu ni namijenjeni ni za obične korisnike niti za jedan komp." cela stvar ipak poprima drugaciji oblik.

Ako ste primetili ove probleme oko preuzimanja Ubuntu CD-a, drzava ima nameru da "trenira strogocu" sve vise i doslednije, tako da se ja licno ne bih usudio vise da koristim ni najmanji Win program u piratskoj varijanti. Pa onda - ovde 15$, onde 20$, nakupi se, cak i za te male programe. Onda neko kaze: 'Pa, ne moras da koristis racunar.' Ne, nije tacno - ne moram da koristim piratski Windows, legalni nema sanse i onda cu koristiti "kupusare", pa sta radi, radi, sto ne - boze moj... Meni je policija dolazila nekoliko puta u 02:00h (nocu), trazili su bivseg vlasnika stana, tip je nesto zabrljao i onda su nama dosadjivali. Keva je isla u policiju, nosila dokumente o tome da smo mi kupili stan, da nam vise ne dosadjuju, a oni opet. Vrlo neprijatan osecaj kad ti lupaju u gluvo doba noci na vrata, iako znas da si cist, a kad bih imao ilegalni softver na racunaru, ja bih dobio srcku! "Ne razumeju se oni!" Djavola, sa jednim mladicem smo imali kupoprodaju polovnih komponenti i onda ga ja pitam sta studira - policisku akademiju! A racunare je poznavao u dusu!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 04:22 - pre 234 meseci
More, dok tebi policija dolazi u stan, nisu to čista posla :)

Znaš li nekog kućnog korisnika kome je policija zakucala na vrata zato što ima piratski Windows? Nemoj da mešaš pirate koji se time bave i krajnje korisnike..

Jedini koji dižu buku oko toga jesu softverske kompanije i Linuxovci. Njih razumem, a i vas :)))

Nadajte se, nadajte..

P.S.
Evo ti nešto što mi je danas rekao fortune na kupusari:

"Try to have as good a life as you can under the circumstances."

Pametan mali :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 07:49 - pre 234 meseci
Mada, ima raznih načina..

Microsoft plans later this year to require customers to verify that their copy of Windows is genuine before downloading security patches and other add-ons to the operating system.

Starting Feb. 7, the verification will be mandatory for many downloads for people in three countries: China, Norway and the Czech Republic.

In those countries, people whose copies are found not to be legitimate can get a discount on a genuine copy of Windows, though the price varies from $10 to $150 depending on the country.

By the middle of this year, Microsoft will make the verification mandatory in all countries for both add-on features to Windows as well as for all OS updates, including security patches.

Microsoft will continue to allow all people to get Windows updates by turning on the Automatic Update feature within Windows. By doing so, Microsoft hopes it has struck a balance between promoting security and ensuring that people buy genuine versions of Windows.

:)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 09:32 - pre 234 meseci
Šta nema u izlogu, ima u radnji. Šta nema na Lucas Arts-u, ima na Google-u.

http://www.fileplanet.com/files/130000/130448.shtml

Dobro de, reč je o dedicated server verziji za multiplayer. Ima i za Windows.

@ _Super_Ellite_Bug_

Pa ne treba valjda tutorijale da piše neko kome ne ide ni kliktanje na dugmiće? Ja smatram da sam pomogao mnogim ljudima oko nekih drugih stvari koje mi bolje idu. A što se tiče sleka, izraz "famozni Slaskware" sam stavio pod navodnike. Mislim da je opšte poznato kada se apostrofi upotrebljavaju u srpskom jeziku. Naravno da sam time hteo da kažem da se o njemu tako priča, ali da zapravo nije tako, kad sam i ja ovako glup mogao da ga uspešno savladam. Što se tiče stabilnosti, slažem se kada je verzija 9.1 u pitanju, ali sa verzijom 10.0 imam znatno lošija iskustva. Kasnije sam saznao da je Patrick Volkerding bio bolestan i da je smanjio angažman na sleku. Sada se, kako čujem, opopravlja i vraća uobičajenim aktivnostima.

@ Sundance

O kojim ti to .conf-ovima govoriš? Imaš fstab koji treba da napraviš za Slackware po uputstvima sa foruma jednom u životu, a za Mandrake nijednom. Imaš i xorg.conf u koji treba da upišeš jedan red (za točkić miša) nakon instalacije sleka, a u slučaju mandrejka ni tad. Da li si čuo za KDE Control Center i slične alatke? Nije ni čudo što se ljudima smučio Linux pored tebe. Osim toga, držao sim im Windows-centrične kurseve Linux-a. Umesto toga, mogao si da im kažeš da postoje razlike u načinu korišćenja ta dva sistema, i da im pokažeš kakon se koristi Linux.

Već sam rekao da sam CD prvo pokušao da spržim drag & drop metodom, ali da to nije htelo da radi, i da sam nakon toga iz Linux konzole rešio problem. Da li je to radikalizam, ili je radikalizam ono što si ti meni predložio: da guglam ne bih li našao portove programa mkisofs i cdrecord za Windows, ne bih li isto to (nakon kompajliranja) uradio u Windows konzoli? Na kraju, ako mi ne radi ugrađeni CD rezač u Windows, zašto bi mi radio neki program koji koristi usluge istog tog sistema? Nisam imao medijuma za bacanje. Nove sam tek ujutro mogao da kupim.
Citat:
Sundance: Komanda linija...šta je to? :)

To ti je ono: Start > Run program > regedit ili kad uđeš u Windows recovery konzolu. Možeš ti i na Windowsu da edituješ Registry ključeve i konfiguracione datoteke, ako baš insistiraš.

Međutim, ovde smo se veoma odaljili od teme. Tema je zašto je Linux kupusara. Moj odgovor je:
Citat:

Zato što, pored ostalog, radi i na kupusari od PC platforme.

Ko ne voli kupusare, neka kupi Mac.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 10:15 - pre 234 meseci
Čuj, kod mene rezanje CDova iz Windowsa radi OK. To što ti imaš problem, ipak nije problem sa kojim se sreće većina. Verovatno ne umeš da koristiš Windows XP, jesi li baš ono ti rekao da se teško snalaziš u istom?

Postoje besplatni programi za rezanje CDova iz Windowsa.

Može i iz komandne linije, nije ti niko kriv ako ti ne znaš kako i koje programe da koristiš (neki se isporučuju uz Windows, kao onaj za narezivanje ISO slika na CD i DVD). Ja ih lično nisam koristio jer mi lepo rade GUI alati - još mi nije palo na pamet da narezujem diskove iz komandne linije.

A zašto je kupusara to što jeste, čitali smo u prvoj temi od čoveka koji se ozbiljno bavi istom.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 26.01.2005. u 11:23 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 10:22 - pre 234 meseci
Citat:
Ko ne voli kupusare, neka kupi Mac.


Navali narode.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..26.01.2005. u 10:58 - pre 234 meseci
@Nedeljko, necu da ispadne da sitnicarim, ali ovo je tvoj orignalni post.
Citat:

Uostalom, kako to da sam ja, koji sam toliko glup (što još niko nije uspeo da pobije), uspeo da bez teškoća savladam famozni slekver?

Dakle, kao sto vidis nije pod navodnicima, ali nije ni bitno.
ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Evo zašto je kupusara..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 15677 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.