Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evo zašto je kupusara..

[es] :: Advocacy :: Evo zašto je kupusara..

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 15676 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 01:29 - pre 234 meseci
Degojs, rekao sam da si zaluđen jer se sećam kad si hteo da biješ Apatrida što na svojoj mašini ima Linux.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 01:59 - pre 234 meseci
Ne znam, ali ja sam se navikao na Lin nimalo teže nego na bilo koji Windows.
Ja tvrdim da Win ne koristi više ljudi zbog toga što je ne znam mnogo lakši nego jer ima više softvera (Pogotovo igrica), a još ga preinstaliraju na većini kompova (kolko njih ni ne zna šta je to OS)
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 02:20 - pre 234 meseci
Citat:
Nedeljko:Knoppix ... kada sam hitno trebao... a silom prilika nisam imao u tom trenutku niti jedan instaliran OS.

Eto! Meni crko hdd i ja nekoliko dana radio sa Knoppix Live. Gledo postu i slicno. Hajde sad, recite - moze li XP da radi na PC-u bez hdd-a?? Live OS je zakon, to uvek treba imati.

A ovi noviji Live-chici - SimplyMEPIS recimo, automatski pokrece Lucent winmodem, ni najmanja intervencija nije potrebna, samo upises user name, password i podatke za provajdera i vec si na netu! Ko ima ADSL moze komotno da baci hdd - fajlove cuva na Google mailu ili negde slicno, cega ce biti sve vise.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 02:29 - pre 234 meseci
Nego šta. Nikad ne znaš kada će ti zatrebati.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 02:30 - pre 234 meseci
@Nedeljko

Stvarno mi nisu jasni tvoji toliki problemi sa XP om.Dok sam ga koristio često sam ga masakrirao raznim instalacijama i deinstalacijama programa, drajvera, itd i nikakvi problemi mi se nisu javljali.

@FormatC

Citat:
Ja tvrdim da Win ne koristi više ljudi zbog toga što je ne znam mnogo lakši nego jer ima više softvera



Teško, instaliraj nekom apsolutnom početniku neku linux distribuciju i XP pa vidi šta će pre da ukapira.

@tdjokic

Slažem se za knoppix live, u sličnim situacijama može biti od koristi.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 02:34 - pre 234 meseci
Citat:
Teško, instaliraj nekom apsolutnom početniku neku linux distribuciju i XP pa vidi šta će pre da ukapira.

Veruj mi, čuo sam mnogo različitih verzija.
A zavisi i koja je distribucija.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 02:57 - pre 234 meseci
To sa "apsolutnim početnikom" je bespredmetno raspravljati. Osnovno poznavanje Windowsa se smatra delom opšte kulture - gotovo pismenosti. Za Linux to ne važi.
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 02:57 - pre 234 meseci
@Nedeljko:
Citat:

E pa ja sam itekako ozbiljno koristio i Knoppix kada sam hitno trebao drugarici za sat vremena da otkucam neki LaTeX dokument i da joj odštampam, a silom prilika nisam imao u tom trenutku niti jedan instaliran OS. Itekako zna da bude koristan.

LaTeX... Khm, vidi, ajde nadji malo vremena pa daj svoj doprinos Linux zajednici tako sto ces, ako bar nista, napisati jedan skroman tutorijal kako se koristi LaTeX ili bilo sta drugo po tvom izboru, kad ti je vec toliko Linux prirastao srcu. Pricanjem o Linuxu neces puno pomoci Linux zajednici.
ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 05:10 - pre 234 meseci
Nedjeljko stvarno...kad vidim ovako dug komentar poželim da sam u noćnoj mori.. :)

Dosta stvari ti nije na mjestu jer ih gledaš iz linux-centric kuta.

Sutra ću ti dati opširniji komentar, zasada samo i dalje stojim iza činjenice da je inercija korisnika ta koja Windows gura i gurat će uvijek ispred linuxa. Da MS sutra stane sa razvojem wina i da samo objavljuje zakrpe za već postojeće verzije, linuxu bi opet trebala cijela vječnost da postane konkurentan na desktopu.

U sljedećih 5 godina će se prema prognozama tržište PC-a povećati 2 puta. Ako lindžo do tad ne ubere bar 5%, nikad neće.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 07:59 - pre 234 meseci
Citat:
Nedeljko:
@degojs
A šta će ti ta kupusara na tako divnom sistemu?


Nisam ja prosečan korisnik, već kao i većina ovde -- sa malo više interesovanja za razne stvari vezano za kompjutere. U stvari, pitanje bi bilo -- zašto da ne, kad već čitava kupusara dosta dobro radi smeštena u systray sa ostalim zezalicama. A možda nešto i naučim pa ću tek onda još bolje da advokatišem u korist Windowsa :)

Sigurno neću, kao neki, da resetujem kompjuter i podižem onaj drugi OS, za koji svi ladno pričate da ga nemate, a mi znamo da petljate :)

Stvar je mnogo drugačija: ja kupusaru mogu da držim u systray čisto zato što me interesuje u slobodno vreme da malo pogledam, ali dobar deo korisnika kupusare drži Windows na drugoj particiji jer im je *potreban*.

Koliko ljudi koji koriste Windows imaju i Linux? A obrnuto? Hajde da se lažemo..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 25.01.2005. u 10:31 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.3dnet.co.yu.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 08:00 - pre 234 meseci
Citat:
Dragi Tata: To sa "apsolutnim početnikom" je bespredmetno raspravljati. Osnovno poznavanje Windowsa se smatra delom opšte kulture - gotovo pismenosti. Za Linux to ne važi.


Msilim da poslje ove poruke možete ladno da zaključate temu. Ovo je čista istina jel mi ipak živimo u MS svijetu. Čak i dosta aplikacija koje rade pod Linuxom pokušavaju da liče na one Windows da bi se ljudi lakše navikli.

@Sundance,
Ne vidim zašto bi nekom pod Linuxom trebalo više od 24 sata da nauči pokrenuti dial up konekciju, Xchat, Gaim, surfati i promjeniti screensaver. Mislim da si tu malo pretjerao. Isto ti je to u npr. Gnome ili KDE paketu lako uraditi.

Što se tiče instaliranja programa tu stvarno može da bude određenih cimanja. Slackware je distribucija koja ima jako malo binarnih paketa, i onako "mrtva" je. Ali ako npr. koristiš fedoru na svakom ćošku možeš da nađeš *.rpm, da koristiš rpmfind.net i sve to fino instaliraš preko njenih alata i bude ti približno jednostavno kao u Windwsu (to približno se odnosi na slučaj da te ne zezaju libovi). Ista stvar je i kod reinstalacije.

I još nešto kada smo kod jednostavnosti.
Ja sam svojoj sestri, koja je četvrta godina filozofije (znači nike veze sa računarom nema), instaliro Fedoru. Iskustvo je pokazalo da se u sistemu snalazi jako dobro, mislim neću reći da nije prva 2 dana pitala gdje šta stoji i kako šta... ali uglavnom bila je produktivna. Koristila je FireFox, OpenOffice i Xchat i to je to što njoj treba.
Nego šta želim da kažem, za početnika je sve dobro dok se nešto ne pokvari. Dok ne dođe do onog dijela da ode u konzolu i nešto popravi. Nije ni Windows puno jednostavnije riješiti nekih problema ali se ljudi obično boje konzole pa im kliktanje po control panelu izgleda jednostavnije.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 08:06 - pre 234 meseci
Citat:
Degojs, rekao sam da si zaluđen jer se sećam kad si hteo da biješ Apatrida što na svojoj mašini ima Linux.


Ma nemam šta da ga bijem, on sam sebe pobija onim što priča, to smo vrlo lako ustanovili (treba li da podsećam na bisere tipa: "agresivni kukiji", "xxx mail" i ono o indexing service??? Da ne nabrajam dalje..)

Znaš, teško je pričati kad neko uzme da "agresivne kukije" proglašava za Windows problem i slično. Kakva priča dalje uopšte? Lepo idite na /. pa svi kao jedan..

Osim toga, koliko sam ja razumeo dotičnog, on Linux koristi kao fajl/print server. Opet ista priča: Linux je bajan, ali neka ga samo na tom jednom kompjuteru, u ćošku :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.17.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 12:19 - pre 234 meseci
[quote[dr ZiDoo: I jos nesto kada smo kod jednostavnosti.
Ja sam svojoj sestri, koja je Cetvrta godina filozofije (znaci nike veze sa racunarom nema), instaliro Fedoru. Iskustvo je pokazalo da se u sistemu snalazi jako dobro, mislim necu reci da nije prva 2 dana pitala gdje sta stoji i kako sta... ali uglavnom bila je produktivna. Koristila je FireFox, OpenOffice i Xchat i to je to sto njoj treba.

Nego sta zelim da kazem, za pocetnika je sve dobro dok se nesto ne pokvari. Dok ne dodje do onog dijela da ode u konzolu i nesto popravi. Nije ni Windows puno jednostavnije rijesiti nekih problema ali se ljudi obicno boje konzole pa im kliktanje po control panelu izgleda jednostavnije.[/quote]

Kliktanje (po control panelu) izgleda jednostavnije?? Ne bih rekao da izgleda, vec je to jedna opsteprihvacena psiholoska cinjenica...

Rad u konzoli koji je po defaultu tezak za apsolutnog pocetnika, jeste upravo i problem linuxa i sto vise bude prelazio u cisto graficko okruzenje to ce biti i laksi za rad (a i konkurentniji OS). Ovo nema veze sa klasicnim linux vs. win, vec je ovo jedna jednostavna psiholoska cinjenica. Vizuelni rad je neuporedivo laksi za coveka. Uzmimo npr. da prilikom vizuelnog rada covek ne mora da pamti sintaksu komandi, onda switcheve (kako bi aktivirao odredjene opcije), vec mora samo da upamti jednu ikonicu cije ime veoma dobro graficki objasnjava funkcionalnost komande, a pri tom moze da ulazi u dodatne menije, gde ce da vizuelno namesta flagove (kao u konzoli switcheve). Da odem cak i jos dalje... Korisnik cak ne mora da upamti ni tu ikonicu, pa cak ni njen naziv u totalu, vec samo odokativno ili sto je u psihologiji ravno na nivou prepoznavanja, da postoji u tom nekom meniju "neka ikonica koja radi to i to..." Ok, neko ce reci... Pa ti ne moras da pamtis ni komande u konzoli, imas man.

Da, imam, ali dok ja to sve izlistam na ekranu, nadjem i izdvojim sta mi treba, izgubim mnogo vise vremena. Vizuelni rad se vise zasniva na pamcenju na nivou prepoznavanja, a manje na (kratkotrajnijem ili dugotrajnijem) pamcenju, i naravno da ce takav sistem imati veci broj korisnika...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 14:31 - pre 234 meseci
@ degojs

A zašto se ti sekiraš oko toga ko će šta da drži na svojoj mašini? Ja sam tebe pitao jer smatraš da Linux nema niti jedno opravdanje za svoje postojanje. Ali, ti ga držiš samo da bi se ovde prepucavao sa nama ostalima.

@ _Super_Ellite_Bug_

Imam pametnija posla. Da mi je toliko prirastao srcu, već bih nešto učinio po tom pitanju. Tutoriala za LaTeX već ima koliko hoćeš, a LaTeX nije vezan za jednu platformu. Windows korisnici ako LaTeX-uju, obično koriste MikTeX distribuciju.

@ Sundance

Što se tiče asemblija, instaliraj koliko hoćeš kompajlera na Linux, i neće se kositi. Sa druge strane, postoje paketi koji se kose. Slično i na Win-u - možda se ti asembliji ne kose, ali se Matlab i Star Wars - Jedi Academy kose. A programi se na Linux sistemu instaliraju tako što se izaberu u fazi instalacije sistema. Eventualno se kasnije instalira jedan program ili dva. Na windows-u instalacijama nikad kraja.Trebao si da naučiš drugare da koriste isporučene alatke, a ne da prelaze u Windows zbog stvari zbog kojih nema potrebe.

Uostalom, kako to da sam ja, koji sam toliko glup (što još niko nije uspeo da pobije), uspeo da bez teškoća savladam famozni slekver?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 14:53 - pre 234 meseci
Citat:

Imam pametnija posla. Da mi je toliko prirastao srcu, već bih nešto učinio po tom pitanju. Tutoriala za LaTeX već ima koliko hoćeš, a LaTeX nije vezan za jednu platformu. Windows korisnici ako LaTeX-uju, obično koriste MikTeX distribuciju.

@Nedeljko
Poenta mog posta je bila da ti "probas" da objasnis nekom svoje vidjenje, iskustva, das hints and tips....
ali ti imas "pametnija posla..."

Citat:

Uostalom, kako to da sam ja, koji sam toliko glup (što još niko nije uspeo da pobije), uspeo da bez teškoća savladam famozni slekver?

To je zato sto neko drugi nije imao "pametnija posla" vec je pisao da bi ti nesto od toga mogao da procitas.
ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 15:05 - pre 234 meseci
E da, i zasto "famozni slekver"?
...to si prespostavljam procitao negde?
Ako ga koristis, do sada si trebao da uvidis da uopste nije famozan vec stabilan i prilicno lak za koriscenje.

Uzdravlje i happy 'acking.
ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 15:36 - pre 234 meseci
Citat:
neo01: Kliktanje (po control panelu) izgleda jednostavnije?? Ne bih rekao da izgleda, vec je to jedna opsteprihvacena psiholoska cinjenica...

Rad u konzoli koji je po defaultu tezak za apsolutnog pocetnika, jeste upravo i problem linuxa i sto vise bude prelazio u cisto graficko okruzenje to ce biti i laksi za rad (a i konkurentniji OS). Ovo nema veze sa klasicnim linux vs. win, vec je ovo jedna jednostavna psiholoska cinjenica. Vizuelni rad je neuporedivo laksi za coveka. Uzmimo npr. da prilikom vizuelnog rada covek ne mora da pamti sintaksu komandi, onda switcheve (kako bi aktivirao odredjene opcije), vec mora samo da upamti jednu ikonicu cije ime veoma dobro graficki objasnjava funkcionalnost komande, a pri tom moze da ulazi u dodatne menije, gde ce da vizuelno namesta flagove (kao u konzoli switcheve). Da odem cak i jos dalje... Korisnik cak ne mora da upamti ni tu ikonicu, pa cak ni njen naziv u totalu, vec samo odokativno ili sto je u psihologiji ravno na nivou prepoznavanja, da postoji u tom nekom meniju "neka ikonica koja radi to i to..." Ok, neko ce reci... Pa ti ne moras da pamtis ni komande u konzoli, imas man.

Da, imam, ali dok ja to sve izlistam na ekranu, nadjem i izdvojim sta mi treba, izgubim mnogo vise vremena. Vizuelni rad se vise zasniva na pamcenju na nivou prepoznavanja, a manje na (kratkotrajnijem ili dugotrajnijem) pamcenju, i naravno da ce takav sistem imati veci broj korisnika...


Izvinjavam se zbog opsirnog quote-a ali ovo je sve deo iste ideje...

Pazi ovako, komandna linija sama po sebi je naravno mnogo nepreglednija i ne-intuitivna u odnosu na graficki panel za podesavanje. Medjutim, ono sto nedostaje grafickom setovanju, a narocito tamo gde ima puno opcija cije znacenje pocetniku nije jasno, a sto komandna linija ima, je mogucnost scriptinga. To se u vecini slucajeva izostavlja a rad na "provaljivanju" cemu sta sluzi je tezi nego prosto doslovno prepisivanje zapisane komandne linije npr. poslate mejlom.

Kad god sam morao da reinstaliram ili prebacim na novi sistem neke alate koji su morali da se podesavaju graficki, a to se ne desava toliko cesto da bih to utuvio u glavu, lutao sam jer me je mrzelo da zapisujem stanje svakog radiobutton-a ili checkboxa i selekciju iz listboxa, a uostalom i ne bih trebao da moram to da radim, cemu onda kompjuter? Mislim, sve sto ti treba od opskurnih opcija, koje jednom podesis i ne diras dok ne moras, a nije zapisano u nekim skriptovima ili mejkfajlovima mnogo je gore ako je podesavanje iskljucivo vizuelno. Pod windowsima su nekad svi programi pamtili podesavanja u .ini fajlovima, ali je to izaslo iz mode kao zastarelo, u korist registry-ja, sto ne moze samo tako da se prebaci na drugu masinu (OK, neki od vas sigurno imaju dublji uvid, pa bi se lako snasli i sa tim problemom).

E, sad, kada bi graficki panel sluzio samo za olaksani unos, a podesavanja bila zapisana u neki (pozeljno tekstualni, ali ne mora obavezno...) fajl koji ce da pamti kompjuter, bekap CD, disketa ili USBflash, a ne moje kratkotrajno niti moje dugotrajno pamcenje, u tom slucaju panel pobedjuje komandnu liniju 'ladno... :-)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 16:12 - pre 234 meseci
Citat:
Nedeljko:
A zašto se ti sekiraš oko toga ko će šta da drži na svojoj mašini?

Nisi li ti mene pitao prvi zašto ja imam kupusaru na Windowsu?
Citat:
Ja sam tebe pitao jer smatraš da Linux nema niti jedno opravdanje za svoje postojanje.

Otkud ti znaš šta ja smatram?

Citat:
Ali, ti ga držiš samo da bi se ovde prepucavao sa nama ostalima.

Svašta. Nisam li upravo u jednoj od prethodnih poruka napisao upravo suprotno - da me malo i interesuje da naučim nešto kad uhvatim vremena?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 16:16 - pre 234 meseci
Citat:
Nedeljko:
ali se Matlab i Star Wars - Jedi Academy kose

Postoji li Star Wars Jedi Academy u verziji za Linux?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Evo zašto je kupusara..25.01.2005. u 16:29 - pre 234 meseci
Citat:
salec: Pazi ovako, komandna linija sama po sebi je naravno mnogo nepreglednija i ne-intuitivna u odnosu na graficki panel za podesavanje.


I zato je koriste samo kvazih4x0ri da se qrče i admini/power useri kojima stvarno ponekad zatreba.

Citat:
Medjutim, ono sto nedostaje grafickom setovanju, a narocito tamo gde ima puno opcija cije znacenje pocetniku nije jasno, a sto komandna linija ima, je mogucnost scriptinga.


Da mi je vidit tog početnika koji skripta radije nego bi koristio GUI.

Citat:
To se u vecini slucajeva izostavlja a rad na "provaljivanju" cemu sta sluzi je tezi nego prosto doslovno prepisivanje zapisane komandne linije npr. poslate mejlom.


To se u većini slučajeva svede na "Ooooh, what this button do", nego na kopanje po man pages i onim opskurnim sintaksno-nekonzistentnim unix komandama za procesiranje pipeline-a.

Citat:
Pod windowsima su nekad svi programi pamtili podesavanja u .ini fajlovima, ali je to izaslo iz mode kao zastarelo, u korist registry-ja,


Registry je jedno zilijon puta bolji i fleksibilniji od .ini datoteka.

Citat:
sto ne moze samo tako da se prebaci na drugu masinu


Možeš exportat pojedine ključeve sa podključevima u .reg datoteke i pokrenit ih na odredišnoj mašini. Možeš napisati i trivijalni program koji će ih XML serijalizirat i deserijalizirat u registry na odredišnoj mašini.

Citat:
E, sad, kada bi graficki panel sluzio samo za olaksani unos, a podesavanja bila zapisana u neki (pozeljno tekstualni, ali ne mora obavezno...) fajl koji ce da pamti kompjuter, bekap CD, disketa ili USBflash, a ne moje kratkotrajno niti moje dugotrajno pamcenje, u tom slucaju panel pobedjuje komandnu liniju 'ladno... :-)


Komanda linija...šta je to? :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Evo zašto je kupusara..

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 15676 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.