Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?

[es] :: Vodič za posao :: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36697 | Odgovora: 166 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.stcable.co.yu.



+1 Profil

icon Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.01.2005. u 19:26 - pre 234 meseci
Vidim na netu da dosta velikih firmi trazi IT profesioalce. Kod svih se podrazumeva da imaju zavrsen fax. Sta sa onima koji ga nemaju a poseduju sve ostale akreditive koji se traze u necijoj IT ponudi. Postavljam pitanje u cilju interesovanja da li postoji mogucnost da se dobije posao u nekoj od velikih firmi ako nemas zavrsen fax a posedujes veliko znanje i veliko iskustvo?

Jer kao sto se zna da diploma nemora da podrazumeva nikakvo znanje niti iskustvo u radu vezano za neku oblast a velike pa i sve ostale firme cene prvenstveno znanje. Ovo govorim jer sam to cuo od mnostva ljudi.

Zanima me sta Vi kao ucesnici ovog foruma mislite o tome.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?24.01.2005. u 01:33 - pre 234 meseci
Pa generalno diploma ti je samo ulaznica da zakucas na neka vrata. Praksa je mnogo, mnogo i jos jednom mnogo bitnija od diplome. Covece znam ljude sa diplomom ETF-a i prosekom >9 koji ne znaju windowze da reinstaliraju, ne znaju RAM memoriju da izvade iz kucista?!?!? Projektovanje IS? Sta je to? znaci uzas... samo se ti trudi da poznajes oblasti koje se traze i neces imati problema ni sa osnovnom skolom.. Osim u nasim komunjarskim firmama iz proslog veka gde su posao dobijali pajseri sa diplomom a ne znaju ni da citaju. Znanje je resurs novog milenijuma.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?24.01.2005. u 08:52 - pre 234 meseci
Kako trenutno stvari stoje (a nadam se da će i ubuduće stajati isto tako ), diploma malo znači. U svim firmama u kojima sam do sad radio (čak u svim firmama gde sam bio na intervjuima), niko mi nije pravio problem. U prethodnoj firmi, koja važi za jednu od većih domaćih softverskih firmi, više od polovine ljudi nije imalo faks, bilo je nekih ljudi sa mašinstvom, poljoprivredom.

Bitno je da znaš posao, niko ti neće praviti problem zbog fakulteta. Štaviše, poslodavcima više odgovaraju srednjoškolci jer su manji doprinosi državi.
 
Odgovor na temu

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.stcable.co.yu.



+1 Profil

icon Razlika izmedju Web foruma i Usenet-a?24.01.2005. u 15:42 - pre 234 meseci
Prvo zelim svima da se zahvalim na odgovorima.

Citat:
Štaviše, poslodavcima više odgovaraju srednjoškolci jer su manji doprinosi državi.


Izvini zeleo bih samo da te pitam sta konkretno podrazumevas pod tim? Mislis mozda na neki nizi porez ili nesto slicno. Izvini stvarno nisam upucen.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.netpro.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?24.01.2005. u 18:17 - pre 234 meseci
Pokusacu ja da ti objasnim.

Kada te poslodavac zaposli, tj. zasnuje radni odnos sa tobom, plata koju ti isplacuje nije jedini trosak koji on ima prema tebi kao radniku. Zakon ga obavezuje da ti uplacuje zdravstveno i penzijsko osiguranje, kao i doprinos za nezaposlena lica. Ukupni mesecni troskovi poslodavca su oko 2x veci od tvoje mesecne zarade, naravno pod uslovom da ti celu zaradu isplacuje legalno, znaci preko tvog tekuceg racuna. Dobar deo poslodavaca prijavljuje radnike na nizi stepen strucne spreme i minimalnu platu kako bi smanjio ove troskove. Npr. ako si zavrsio gimnaziju pa ETF i radis kao programer, velika je verovatnoca da ces ti zvanicno raditi na radnom mestu operater i biti prijavljen na IV stepen strucne spreme. Imaces platu od (lupam) 30k, ali ce ti zvanicno plata biti 7k. Lepa neoporezovana cifra ali druga strana medalje je da neces moci da dobijes kredit u iznosi koji zelis jer nemas zvanicne garancije da imas od cega da ga otplatis na vreme. Staz ti normalno "ide", ali ce ti jednog dana penzija biti manja.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?25.01.2005. u 08:17 - pre 234 meseci
Drugi problem je ako budeš želeo da radiš negde napolju. Napolju se podrazumeva da imaš makar college degree (koliko kapiram, to je u nivou naše više škole), jer tamo, za razliku od ovde, svako normalan sa malo mozga u glavi može da ga završi bez previše mučenja. Tako da će te verovatno malo čudno gledati ako se tamo pojaviš i kažeš da imaš samo srednju školu. Mada, pretpostavljam da ni oni ne bi pravili problem, ako bi te pustili na intervju i videli šta znaš (ako znaš).

P.S. E da, to što kažeš da svi poslodavci u oglasima traže faks, to nema puno veze sa stvarnošću, nemoj da te to odvrati od slanja CV-ja na taj oglas.
 
Odgovor na temu

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.stcable.co.yu.



+1 Profil

icon Razlika izmedju Web foruma i Usenet-a?25.01.2005. u 12:24 - pre 234 meseci
Hvala na jos jednom odgovoru.
 
Odgovor na temu

akrosoft
Dusan Mihajlovic
Beograd

Član broj: 31201
Poruke: 129
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.RoditeljPortal.com


Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?26.01.2005. u 18:37 - pre 234 meseci
Pa ako pogledate primer kolage-inzinjera mislim da diploma u principu ne znaci puno.

http://www.elitesecurity.org/tema/91808/0#590815

Sorry, ali moram da prokomentarisem.....
 
Odgovor na temu

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.stcable.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?27.01.2005. u 07:45 - pre 234 meseci
Naravno da mislim da ni u kom slucaju netreba podsenjivati ljude koji su ulozili toliko puno rada i muke da zavrse fax sto ti ovde naravno ne cinis.

I ja sam poceo sa fax-om 2000-te ali sam odustao vec u pocetkom drugog semestra videvsi da tamo vlada totalna anarhija. Profesor predaje ono sto nema veze sa stvarnoscu ne daje ti nikakve informacije o potrebnoj literaturi npr. kda sam upitao profesora kulturnim i uctivim glasom "izvinite profesore da li bi ste mogli da mi preporucite bar neku literaturu iz koje bih mogao da spremim ispit za Vas predmet" on mi je samo odgovorio "PA KUPUJ STA TI TREBA... STA JA ZNAM STA TEBI TREBA". Na vezbama se dernjao kao magarac i nije hteo nikome nista da objasni... e a tek sto su mu predavanja bila zanimljiva prosto dok ih je drzao niko u amfiteatru nije imao pojma o cemu on prica. To mi je potvrdijo i jedan od bivsih studenata tog fakulteta koji je odavno diplomirao. Sto se tice njegovih asistenata nije ih ni bilo, tu je bio samo laborant koji je takodje bio iste naravi.
 
Odgovor na temu

akrosoft
Dusan Mihajlovic
Beograd

Član broj: 31201
Poruke: 129
*.yubc.net.

Sajt: www.RoditeljPortal.com


Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?27.01.2005. u 08:36 - pre 234 meseci
Nije da ne cenim, ali ne treba generalizovati, imas kvalitetne ljude na obe strane....samo hocu da kazem da to sto je neko diplomirao ne znaci puno. U principu, najbolje je imati i diplomu i iskustvo, ali kada bi trebao da se pravi izbor ja bih prvo birao ljude sa diplomom i iskustvom, na drugom mestu ljude sa iskustvom a na trecem samo sa diplomom. Dobro pripremljen IT interview (test) za kompaniju koja trazi radnika je najbitnijji...po meni je tako.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?27.01.2005. u 08:36 - pre 234 meseci
Citat:
neb: Naravno da mislim da ni u kom slucaju netreba podsenjivati ljude koji su ulozili toliko puno rada i muke da zavrse fax sto ti ovde naravno ne cinis.

Što se tiče onih koji su uložili toliko puno rada i muke da završe faks sa čijom diplomom mogu dupe da obrišu slažem se da ih ne treba potcenjivati, treba ih nazvati pravim imenom: bolidi. Šta, mučili se 4+ godine da bi visili na birou i držali tezgu na buvljaku ostatak života? Jedina razlika između bacanja 5 godina na besmislen faks i bacanja godine dana na vojsku je ta što je vojska obavezna.
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?27.01.2005. u 09:09 - pre 234 meseci
Citat:
Što se tiče onih koji su uložili toliko puno rada i muke da završe faks sa čijom diplomom mogu dupe da obrišu slažem se da ih ne treba potcenjivati, treba ih nazvati pravim imenom: bolidi. Šta, mučili se 4+ godine ...


Ne bih se slozio s ovim.

Ne zavrsavaju svi ljudi faks da bi se uvalili na dobar posao. Ja znam nekoliko primera gde ljudi studiraju iskljucivo zato sto ih to zanima, iako znaju da s tim ne mogu kasnije naci posao - ovo pogotovo vazi za ljude koji studiraju filozofiju, sociologiju i sl. To sto za njih u Srbiji 'nema mesta' nije njihov problem, i treba ih vise ceniti jer ulazu veliki trud u nesto sto jeste korisno i lepo znanje, iako su svesni da od toga ovde nema 'leba.
Nekoga ko toliko zeli i voli da uci definitivno ne treba nazivati bolidom.

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?27.01.2005. u 09:22 - pre 234 meseci
Pazi, ko nešto uči iz ljubavi u to nešto ne ulaže puno truda i muke, za takve ljude se znanje "lepi" i učenje im predstavlja zadovoljstvo. Na kraju krajeva, ti ljudi su u manjini u odnosu na one koji su posle srednje škole upisali pravo, ekonomiju ili mašinstvo "zato što nisu znali šta će" i završili sve to po inerciji. Mislio sam pre svega na ovu drugu grupaciju, koja se po pravilu posle faksa ne znam koliko žali što ne može naći posao u struci.
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?27.01.2005. u 09:27 - pre 234 meseci
Ah da, ne te slučajeve sam zaboravio :)

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
80.93.230.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?27.01.2005. u 16:40 - pre 234 meseci
[frustration]nema dobrog it posla...[/frustration]
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?27.01.2005. u 16:52 - pre 234 meseci
[murphy] Uvek moze biti gore... [/murphy]

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
80.93.230.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?27.01.2005. u 16:59 - pre 234 meseci
moze, moze...
 
Odgovor na temu

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.stcable.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?27.01.2005. u 19:31 - pre 234 meseci
Citat:
Ne zavrsavaju svi ljudi faks da bi se uvalili na dobar posao. Ja znam nekoliko primera gde ljudi studiraju iskljucivo zato sto ih to zanima, iako znaju da s tim ne mogu kasnije naci posao - ovo pogotovo vazi za ljude koji studiraju filozofiju, sociologiju i sl. To sto za njih u Srbiji 'nema mesta' nije njihov problem, i treba ih vise ceniti jer ulazu veliki trud u nesto sto jeste korisno i lepo znanje, iako su svesni da od toga ovde nema 'leba.
Nekoga ko toliko zeli i voli da uci definitivno ne treba nazivati bolidom.


Slazem se.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?28.01.2005. u 01:21 - pre 234 meseci
Odlicnih komentara ima ovde. Svakako je dobro sto ljudi ovako razmisljaju, sto niko ne globalizje po sistemu diplomci su best, ostali ne valjaju. Ja znam da mi sutra diploma nece mnogo vredeti ako ne dokazem 101% prakticnim znanjem.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?28.01.2005. u 03:37 - pre 234 meseci
Citat:
To sto za njih u Srbiji 'nema mesta' nije njihov problem, i treba ih vise ceniti jer ulazu veliki trud u nesto sto jeste korisno i lepo znanje, iako su svesni da od toga ovde nema 'leba.
Nekoga ko toliko zeli i voli da uci definitivno ne treba nazivati bolidom


Ovo baš ne kapiram najbolje, kako nije njihov problem pa od toga im zavisi životna egzistencija!
Znači šta, završi neki faks a onda preprodaje diskove na buvljaku da bi preživeo, ili ga izdržavaju roditelji.Stvarno "uspešno".
Ne da SU bolidi nego su budale.Ne živi se u snovima nego u realnosti.
Cenim one koji bez obzira da li imaju ili nemaju faks uspeju da se zaposle budu uspešni u tome što rade i od toga dobro žive.
Sve ostalo je sviranje qrcu!

[Ovu poruku je menjao mrkidivx dana 28.01.2005. u 04:40 GMT+1]
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36697 | Odgovora: 166 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.