Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?

[es] :: Vodič za posao :: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36661 | Odgovora: 166 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zivuljka

Član broj: 317
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

ICQ: 36890907


Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 08:38 - pre 232 meseci
ja ne mogu da verujem sta sam se nacitao ovde

koliko su se pogubile i koliko su duboko potonule prave vrednosti...

ubedjujtete i zaludjujete sebe i druge da vam faks ne treba..pa ne treba ako neces nista od zivota da uradis.... pa necemo mi uvek biti banana drzava..docice sve na svoje mesto...nece moci da neko bude sef ili menadzer (a to je vec pocelo odavno ovde) bez zavrsenog fakulteta..


a sta je fakultet???

najbolja definicija koju sam cuo je da je to samo potvrda da si ti spreman da ulozis i pruzis veliki intelektualni rad i trud...

tako da ne zaludjute se, ja znam u praksi,ja znam ovo ono...super onda ajde na teren da radis a neko ko je zavrsio faks ce da te nadgleda i da ga boli uvo sta ti radis i sta ti znas...
 
Odgovor na temu

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.stcable.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 09:00 - pre 232 meseci
Niko tebi ne govori da ti nisi vredan time sto si zavrsio fax. Ako si zavrsio a predpostavljam da jesi, tj. ako znas da radis posao u svojoj struci za tebe nece biti nikakvih problema da se zaposlis. Naravno da je dobro imati i fax i znanje ali sta sa onima koji imaju fax zavrsen sa visokom ocenom a nemaju nikakvo znanje sto nije retka pojava?

Ne zaboravi da neki ljudi tokom zivota bivaju spreceni da nastave skolovanje posle sredje skole iako to zarko zele.

Citat:

a neko ko je zavrsio faks ce da te nadgleda i da ga boli uvo sta ti radis i sta ti znas...


To nije ni malo pohvalno za jedno drustvo.
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 09:57 - pre 232 meseci
Citat:
koliko su se pogubile i koliko su duboko potonule prave vrednosti...

ubedjujtete i zaludjujete sebe i druge da vam faks ne treba..pa ne treba ako neces nista od zivota da uradis.... pa necemo mi uvek biti banana drzava..docice sve na svoje mesto...nece moci da neko bude sef ili menadzer (a to je vec pocelo odavno ovde) bez zavrsenog fakulteta..


Daleko veći kredibilitet bi ova tvrdnja dobila da ti je u profilu napisano koliko si star, šta si završio, gde i koliko dugo radiš... ali ja bih rekao da ti nisi nešto mnogo radio u nekoj IT firmi, zar ne?

lp, ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7176 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 11:09 - pre 232 meseci
Citat:

ubedjujtete i zaludjujete sebe i druge da vam faks ne treba..pa ne treba ako neces nista od zivota da uradis.... pa necemo mi uvek biti banana drzava..docice sve na svoje mesto...nece moci da neko bude sef ili menadzer (a to je vec pocelo odavno ovde) bez zavrsenog fakulteta..


Kako me ovo podseca na mog matorog... pojma nemas :)

Prvo, moj stav oko faxa - fax je kao investicija u znanje, kao da ulozis pare na berzu na neki rok - moze da se isplati (i to vrlo), moze i da bude propala investicija (i vremena i novca) - moze da ti pomogne da se obogatis i uspes u zivotu, al takodje nije niti jedini nacin, niti neophodan (osim medicine, prava, arhitekture, itd...). Jedno je sigurno - ulaganjem u fax ces sigurno dobiti znanje ako ga ozbiljno shvatis, sta dalje sa tim - it is up to you.

A sad, mene fascinira ta iskljucivost ljudi u diskusiji - na kom tacno uzorku si radio "opservaciju" da si dosao do tog (boldovanog) zakljucka? I , u kojoj industriji? U kojoj zemlji?

Odakle ti ideja za IT industriju - evo ja cu ti dati par kontraprimera, ukljucujuci i moj.

Primer #1, recimo, imam 23 godine, 6 godina profesionalnog iskustva, zanimanje: product manager u firmi koja je svetski lider na polju multimedijalnog softvera, moj tim: 10 ljudi.

Nisam imao vremena da zavrsavam fax u Srbiji - mozda i bih da nije postojao drugi opportunity. Verovatno cu i zavrsiti jedan strani fax, ali zbog nekih drugih razloga koji ne mogu nazvati prosecnim potrebama pa da ih svima savetujem kao "univerzalnu pamet"

Primer #2, moj poznanik i prijatelj, izvrsni direktor jedne izuzetno poznate globalne IT firme je college drop-out, ali verovatno jedan od najboljih salesmana koje znam.

Covek je svetski poznati IT manager, znaci - svi poznati casopisi znaju kako se on zove i ko je, toliko o tome "nista od zivota da uradis"

Primer #3, CEO jedne isto tako poznate IT firme, koga isto licno poznajem (dakle, nije Bill Gates) isto nije imao vremena za fax. Covek je multimilioner.

To naravno ne znaci da je fax losa stvar, ili gubljenje vremena - daleko od toga, moze biti vrlo vredan i odlicno iskoriscen, ali reci da je to jedini nacin da uspes, pa i da postanes "sef" ako bas zelis je, neosnovano i dead flat wrong.

Citat:

a neko ko je zavrsio faks ce da te nadgleda i da ga boli uvo sta ti radis i sta ti znas...


Upravo zbog ovoga sto pricas je i Srbija banana drzava i to ce i ostati.

Sorry, znam cak i par CEO-ova koji nemaju fax, al to je ipak jedan drugi sistem.

Mesto sefa zahteva veliko iskustvo i veliku odgovornost + visok moralni integritet.

I odakle ta fascinacija "sefovanjem" kao nekom referencom uspeha u zivotu - velika vecina ljudi koje znam uopste ne zele da se bave sefovanjem i da budu odgovorni za nesto sto ne zavisi direktno od njihovih ruku - ljudi samo hoce da rade ono sto znaju (software development, IT administration, graficki dizajn, itd...).

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 13:17 - pre 232 meseci
Hmm.. meni se cinida zivuljka tesko da uopse bilo gde radio :)
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 13:55 - pre 232 meseci
U ovoj zemlji se za poslednju deceniju i po ustalilo jedno misljenje koje je potkrepljeno opstom nemastinom gde smo imali univerzitetske profesore da prodaju krpice na pijaci a najvece nepismene barabe su se razbacivale novcima.
Tako se cini da fakultet kao fakultet nema neke perspektive ovde sto je mozda delimicno tacno ali pitanje je samo dokle.
Ako se pogleda malo na zapad, osobe sa univerzitetskom diplomom po defaultu imaju bolji zivot, zive u boljim delovima grada, imaju bolji posao..itd, itd
To ne znaci da neko sposoban ne moze sebi da napravi karijeru i da postane CEO neke firme...na kraju krajeva ipak je bitno kako radis a ne samo koju diplomu imas.

Diploma i znanje posla je ubitacna kombinacija posto jel na zapadu ne pali burazerska ekonomija.

Tvrdnje da je fakultet nepotreban da bi se uspelo u zivotu su smesne posto prvo treba definisati sta se podrazumeva pod uspehom. Ako neko planira da bude uspesan automehanicar onda mu sigurno ne treba fakultet.
Da prebacimo to na IT sferu.
Ako neko planira da bude samo programer onda mu takodje ne treba fakultet..ali ako njegova percepcija IT karijere izlazi iz domena uobicajenog i stremi ka necem vecem onda fakultet je vise nego potreban.
Pogledajte samo diplomce sa ETF-a koji dobijaju posao u Americi dok kazes keks.
Koliko bi im bilo teze da dobiju takav posao da nisu zavrsili ETF?

Na kraju krajeva ako kao CEO i direktor neke firme treba da vodis razgovore sa drugim CEO onda ga sasvim drugacije gledas ako znas da ima diplomu MIT-a naprimer ili nekog drugog prestiznog fakulteta a sasvim drugacije ga gledas ako nema.

Znaci, moze se uspeti bez faklulteta ali mnogo teze.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 14:09 - pre 232 meseci
axez, nije problem samo u polupismenim barabama, vec je problem u polupismenim profesorima. tokom ovih godina nase skolstvo je potpuno degradiralo do nivoa na kojem se na fakultetima nahvatala svakojaka budj. cast izuzecima, ali nam je profesorski kadar generalno sastavljen od prepisivaca radova i imao_sam_rad_pre_30_godina_i_clan_sam_acm-a_ili_IEEE-a mumija (cast izuzecima kojih srecom ima)... lepo, ali nedovoljno.
elem, sto se tice sw developmenta i industrije, evo ja mogu da ti kazem da ti diploma nije neophodna, cak iako se bavis "ozbiljnim stvarima" (TM), ali da je diploma relativno neophodna ako zelis da se bavis computer science-om pri nekom fakultetu/institutu - te dve stvari ne treba mesati. u industriji se prvenstveno se insistira na iskustvu, znanju i nama cesto nepoznatoj reci - odgovornosti. i da - rezultatima, sto ponekada dovodi do paradoksalnih situacija, pogotovo kada non-tech management radi evaluaciju postignutog, ali to je vec druga prica.
naravno, fakultet ce ti svakako olaksati da dobijes posao, ali ne i da opstanes na njemu.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 14:53 - pre 232 meseci
Nemam ja neko visoko misljenje o nasem skolstvu ali imam jos gore misljenje o polupismenim krimosima koji su uzor klincima.
Iz licnog iskustva znam kakav sljam profesorski radi na nasim univerzitetima. Naravno, ima i dobrih ljudi i strucnjaka ali i na nasim fakultettima se bio zapatio sindrom koji je drmao sve poslednju deceniju i po i postavljani su za profesore ko god je imao clansku knjizicu odredjene partije.
Zamislite da su jedan seselj i mira markovic profesori univerziteta.....pa to je dno dna.
Ono sto sam hteo da kazem je da je razmisljanje tipa "ovi sto studiraju su budale, bolje da ja mlatim lovu za to vreme" totalno pogresno. Studije su investicija...investicija u sebe prvenstveno da bi mogao kasnije sebe vise da cenis a i da te drugi cene.

Kao sto sam rekao IT oblast je pomalo atipicna po tom pitanju jer dozvoljava ljudima da se iskazu i da budu primeceni...naravno....ne u ovoj sugavoj zemlji.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7176 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 14:57 - pre 232 meseci
Axez je i te kako u pravu sto se tice poredjenja, to sto se desava u Srbiji "fakultet je za budale" je bolesno - i mislim da nema smisla i pocinjati tu pricu, valjda se svi ovde slazu da je to samo jedna od manifestacija bolesti drustva u Srbiji.


Citat:

Na kraju krajeva ako kao CEO i direktor neke firme treba da vodis razgovore sa drugim CEO onda ga sasvim drugacije gledas ako znas da ima diplomu MIT-a naprimer ili nekog drugog prestiznog fakulteta a sasvim drugacije ga gledas ako nema.


Posto nisam ni CEO niti direktor neke firme, tesko da mogu da dam tacan odgovor na ovo pitanje :-) Ali uz neka prisustvovanja CEO-level sastancima (kao tehnicki pre-sales) primetih da su posao i profit glavna tema price i to se jedino "gleda" ;-)

No dobro, I got your point - pitanje je samo da li te u dinamicnom svetu kakav je IT takve stvari uopste zanimaju osim raw biznisa.

Dobro si primetio da je IT drugaciji od drugih industrija.

Citat:

Ako neko planira da bude samo programer onda mu takodje ne treba fakultet..ali ako njegova percepcija IT karijere izlazi iz domena uobicajenog i stremi ka necem vecem onda fakultet je vise nego potreban.


Hm, ne znam sta je to "vece" na sta si mislio - u IT "tech-strani" ide napredovanje po smislu programer->project/team lider->project manager/product-manager pa razne executive pozicije do CTO/CIO. Naravno, ima svega - pa se neko odluci i za sales/business development u toku svog licnog napredovanja i nastavi tuda.

Poenta je - znam dosta primera na svim nivoima u ovim bransama sa ali i bez fakulteta - fakultet ce ti pomoci da lakse dodjes do posla, a posle toga je sve iskljucivo tvoj work track record. Ako si zaista zavrsio dobar fax, sa kvalitetnim profesorima i sa potpunim usvajanjem znanja, naravno da ce ti to i te kako pomoci da radis svoj posao kvalitetno i dobro i da za to budes placen kako treba (sto je i poenta svega), ...

Ali ako nisi (bilo sta od onog gore)... isto ti dodje i da ga nisi zavrsio, osim sto ces eventualno lakse proci kroz "job applicants screening" na prvom poslu (ali nekoliko godina kasnije)

Onda se na to nadovezuje caboomova prica sa kojom se apsolutno slazem, i koja predstavlja srz problema zbog koga i nastaju nesuglasice ovde.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 22.03.2005. u 16:03 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.43.eunet.yu.



Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 15:02 - pre 232 meseci
Da ne skrecem u OFFTOPIC, a da opet odgovorim i na ovo da li ti treba fax za uspeh ili?

Srbija je cini mi se i dalje mesto gde se ipak i dalje trazi vise zvanje, nego znanje, i tu kod nekih (uglavnom drzavnih) firmi nema pregovora. Neke prihvataju ustupke od ovog sablona, ako imas znanje - neko te preporuci i sl., a nekim to uopste nije bitno, vec samo znanje.

Cinjenica je da onaj ko nema diplomu, mora mnogo vise da se dokaze, u smislu da ima neke radove iza sebe, makar i uradjene iz hobija, ili npr. u nekom zajednickom OSS projektu, ili potpuno samostalno... Jednom recju, mora nesto da ima da pokaze... I ako ima, svaki normalan poslodavac bi trebao takvog nekog da primi...

Naravoucenije za SCG: Imas diplomu - manje treba da se dokazujes u radovima, koliko treba (POD OBAVEZNO) da ih imas, u suprotnom slucaju, kad nemas fax... Sto je i normalno, jer kako drugacije da ti veruju da znas to da radis?
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7176 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 15:16 - pre 232 meseci
Prica sa MIT-om je krajnost - ili Stanfordom/CMU-om itd...

Kada dodje neko ko je polagao kod Knuth-a i dobio najvisu ocenu, vrlo mozes biti siguran da taj sigurno zna sta radi.

E, sad, problem vezan za Srbiju...

Zamisli, imas firmu u Srbiji - i na aplikaciju za softverskog inzenjera ti dodju samo dvojica, i to bez predhodnog profesionalnog iskustva:

Aplikant A - bachelor of science, Privatni Univerzitet Pera Peric, 0 projekata, 0 dana radnog iskustva

Aplikant B - srednja skola ali 5-6 opensource projekata koje radi 3-4 godine, u oblasti koja bas tebi treba

What'cha you gonna do? :)

Drzavna firma ce naravno zaposliti aplikanta A, koji moze biti dobar - a moze biti i neki lezileb koji je zavrsio fax ko zna kako. Obicno ce tu raditi i "veze" kao i za sve ostaloi - tako da ce kvalitet radnika u timu verovatno stremiti nuli. Sta da radis sa takvim timom?

Privatna firma koja zeli uspeh i profit kao jedini cilj ce obojicu pozvati na ozbiljan test znanja i zaposliti onog ko radi posao bolje i efikasnije.

I jedan i drugi bez problema mogu postati i manageri ako se otkrije da imaju talenta za to i da to zele, a postoje i biznis skole.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 15:24 - pre 232 meseci
Pa ono..ja kao vlasnik privatne firme sigurno se ne bih rukovodio samo diplomom da nekog zaposlim nego bi trazio nekoga ko zna posao. Necu ja da ga obucavam i da ga ucim da radi..on vec treba da zna da radi.
Diploma je samo plus
 
Odgovor na temu

zivuljka

Član broj: 317
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

ICQ: 36890907


Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 15:49 - pre 232 meseci
e opet ne mogu da verujem......


pa jel znate da je doslo do toga da se primaju ljudi bez zavrsenog fakulteta jel su ovi sa zavrsenim vec bili na pozicijama... primer Zapad

mada ne treba generalizovati sve i nije sve tako crno i belo
ali crno je to da se skolovanje opet spusta jos nize (a nisko je)

da li moze neko da mi navede imenom i prezimenom nekog menadzera u nekoj normalnoj stranoj firmi koji nema zavrsen fakultet


jel neko cita NORMALNE oglase normalnih firmi??
kad mislim normalne firme mislim na poznate svetske firme
i da li je prvi uslov faks???


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7176 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 16:10 - pre 232 meseci
Samo jedan sanity-check, mi ovde pricamo o ICT industriji ("soft" delovima) - ne o hardverskom inzenjeringu, arhitekturi, pravu i medicini?

Ako je tako, onda nastavite citanje... ako ne - tesko da se bez fakulteta moze uopste i cela prica nema smisla ;)

Citat:

da li moze neko da mi navede imenom i prezimenom nekog menadzera u nekoj normalnoj stranoj firmi koji nema zavrsen fakultet


Ja mogu bar 3 (iskljucujuci sebe :-) - ali zarad postovanja privatnosti te trojice ne zelim da objavljujem imena i prezimena. Moraces da mi verujes na rec :-)

U svakoj slucaju - ima ih, kao sto ima i ljudi sa fakultetom, magistraturom i doktoratom, i kao sto cela prica nema bas puno smisla ako znas da radis posao dobro.

Citat:

i da li je prvi uslov faks???


Kada je u pitanju IT industrija koja je cista esencija globalizacije - ne, nije. Cak ni u Srbiji - ima gomila outsourcing firmi koje to ne zanima.

I uslovi zavise od firme do firme - neke to jednostavno traze, nekima je to plus, a neke pak uopste ne obracaju paznju na to vec direktno gledaju radno iskustvo (to su obicno vrlo dinamicne globalne firme).

U IT SCG-outsource/SCG-subsidiary grani - oko managementa, verovatno stranci ni u ludilu ne bih zaposlili domacu radnu snagu (sa faxom ili bez) da radi management u SCG predstavnistvu, vec iskljucivo ljude sa 10+ godina iskustva napolju. Sto bi bio problem kad mogu da plate.

Citat:

pa jel znate da je doslo do toga da se primaju ljudi bez zavrsenog fakulteta jel su ovi sa zavrsenim vec bili na pozicijama... primer Zapad


Da, tebi recimo u globalnoj firmi jako znaci kada ti Abu Kumar donese diplomu kalkutanskog fakulteta, mozes o zid da je okacis :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zivuljka

Član broj: 317
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

ICQ: 36890907


Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 16:19 - pre 232 meseci
strasno je kako smo zatucani....


 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 16:26 - pre 232 meseci
Citat:
zivuljka:
jel neko cita NORMALNE oglase normalnih firmi??
kad mislim normalne firme mislim na poznate svetske firme
i da li je prvi uslov faks???


yep, takav je bio oglas u firmi za koju sada radim (koja bi mogla da se podvede pod pomenute okvire) i zaista, jedini sam koji je zaposlen bez fax-a, ali then again imas testove koje moras da polozis - jedino gde ti fax olaksava "ulazak" je da uopste budes pozvan na test. to je __JEDINO__ mesto gde se postavlja pitanje fax-a, posle toga te niko, nikada u normalnoj firmi nece pitati nista u vezi fax-a osim sto ce mozda ponekoga privatno zanimati zasto ga nisi zavrsio. sve ostale zanima iskljucivo ucinak i tvoje znanje i obicno je cak i na prvom koraku pre samog interview-a izrazito bitan faktor iskustva - u normalnim firmama. najezim se kada cujem da neka firma trazi tek svrsene diplomce bez iskustva, posto to obicno znaci da im treba cannon food, ili da ne mogu nista bolje da priuste - te ih je stoga bolje izbegavati.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7176 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 16:33 - pre 232 meseci
Citat:

strasno je kako smo zatucani....


Izvini, a koji su tvoji "credentials" da kazes kao odgovor za sasvim dobru diskusiju - Ko si zapravo ti, koje je tvoje radno iskustvo da tako nesto kazes i koje su to reference koje imas?

Sve i da ovde imas najduze radno iskustvo i najjace reference od svih sagovornika ovde, ipak mislim da je takav nacin komunikacije (nazivati ljude zatucanima) potpuno pogresan - ako mislis da neko nije u pravu, probaj da ga argumentovano diskvalifikujes.

No hard feelings, ali svi mi zelimo prijatnu diskusiju a ne medjusobno vredjanje ovde - takav ton bas nigde ne vodi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 16:50 - pre 232 meseci
Dimkovic je vec rekao ono sto je i moj stav:
Citat:
Privatna firma koja zeli uspeh i profit kao jedini cilj ce obojicu pozvati na ozbiljan test znanja i zaposliti onog ko radi posao bolje i efikasnije.

Znaci, sa gledista privatne firme je totalno nebitno da li je neko zavrsio fakultet ili ne, ma nebitno je da li je zavrsio i osnovnu skolu, ako najbolje obavlja taj posao. E, sad, da li znanje i zvanje idu zajedno ili ne, moze da bude, ali ne mora da znaci.

Trenutno je za mnoga radna mesta situacija takva da se na konkurs za jedno radno mesto javlja i po vise stotina ljudi. U tom slucaju je pogodno da se stavi "uslov minimum VII stepen strucne spreme", kako bi se broj zainteresovanih smanjio na razuman dvocifren broj, a komisiji olaksalo odlucivanje. Takodje je i stranim firmama lakse da milione potencijalnih emigranata smanje na razuman broj kandidata. Medjutim, na poslovima gde su radnici trazeniji, gde se na jedan oglas javi jedva 3-4 coveka, nikom ne pada na pamet da postavlja neke uslove visine, tezine, bracnog stanja, broja cipela i godina obrazovanja.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.yu1.net.



+3 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 17:51 - pre 232 meseci
Ivane, ako nije tajna, kojim spletom okolnisti si dosao do Ahead Software-a, tj. kako si uopste dobio priliku da se dokazes?
O_o
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7176 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 18:03 - pre 232 meseci
Imao malu firmicu u Srbiji (psytel research) - codeci (MPEG-4) i networking stackovi za transport multimedije. Bilo je stranih klijenata i pre njih (Inmarsat, Mentergy, ...) sto je i bio mini "corporate profil" :-)

Nero (bivsi Ahead) je naleteo na web based advertising / postove po forumima, testirali stvar, videli da je OK, i dosli da pregovaraju.

U svakom slucaju - poenta je imati nesto pokazati, znanje, proizvode, uspesne projekte i sl... (zavisi vec da li pricamo o licnoj promociji ili promociji firme/tima ljudi) i cela stvar proradi - u ovom kontekstu, dobar fakultet svakako nauci ljude vestinama koje pomazu dosta u karijeri, al los fakultet je kao i da ga nemas + nekoliko izgubljenih godina.

U tome i jeste poenta kada je IT u Srbiji u pitanju - ima dobrih fakulteta, ali i onih koji to nisu - diskriminisati po diplomi bi bila strahovita greska za poslodavca.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36661 | Odgovora: 166 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.