Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?

[es] :: Vodič za posao :: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36670 | Odgovora: 166 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.26.eunet.yu.



Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?22.03.2005. u 23:23 - pre 232 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Zamisli, imas firmu u Srbiji - i na aplikaciju za softverskog inzenjera ti dodju samo dvojica, i to bez predhodnog profesionalnog iskustva:

Aplikant A - bachelor of science, Privatni Univerzitet Pera Peric, 0 projekata, 0 dana radnog iskustva

Aplikant B - srednja skola ali 5-6 opensource projekata koje radi 3-4 godine, u oblasti koja bas tebi treba

What'cha you gonna do? :)

Drzavna firma ce naravno zaposliti aplikanta A, koji moze biti dobar - a moze biti i neki lezileb koji je zavrsio fax ko zna kako. Obicno ce tu raditi i "veze" kao i za sve ostaloi - tako da ce kvalitet radnika u timu verovatno stremiti nuli. Sta da radis sa takvim timom?

Privatna firma koja zeli uspeh i profit kao jedini cilj ce obojicu pozvati na ozbiljan test znanja i zaposliti onog ko radi posao bolje i efikasnije.


Slazem se, samo bih dodao jos jednu kategoriju, jer nisi uzeo u obzir drzavne univerzitete, i kako se drzavne firme ponasaju prema privatnim, pa bi:

Aplikant A - Bachelor of Science, Drzavni fakultet, npr. FON, MTF, ETF, VTS, itd.

a onda bi isli:

Aplikant B - Bachelor of Science, Privatni Univerzitet Pera Peric, 0 projekata, 0 dana radnog iskustva

Aplikant C - srednja skola ali 5-6 opensource projekata koje radi 3-4 godine, u oblasti koja bas tebi treba

Naravno, hijerarhija tj. raspored aplikanata, ne mora da ide ovako... Moze i proizvoljno... Hocu reci, da ne zelim bilo koga da uvredim...

Drzavna firma bi verovatno najpre izabrala aplikanta A, jer vise veruje svojim drzavnim fakultetima, a za neke privatne bi ti rekli, da tu ne mozes da dobijes znanje, jer je tu za polaganje ispita bitno koliko novca imas, tako da bi sumnjali u tvoje znanje, pri tom neobaziruci se da korupcije ima i na drzavnim fakultetima i da je znanje na istim, staro izmedju 20-30 god. (bila je i jedna emisija na TV-u o tome koliko su stari udzbenici na pojedinim univerzitetima, i koliko se staro znanje shodno tome, uci) Ili bi ti cak mozda i rekli kako ta neka privatna skola nije pravilno ni zavedena pri Ministarstvu obrazovanja, te kako stoga te diplome i ne priznaju (iako se na njima stice savremenije znanje).

Privatne firme ne bi davale prednost drzavnim fakultetima, vec bi gledale i tvoje radno iskustvo, eventualno testirale tvoje znanje, itd. jer naravno s jedne strane zele profit, a s druge strane zele najbolju selekciju kadrova, a pri tom znaju i to da diploma nije uvek jednako i znanje...

Iz ovoga jasno moze da se vide neki od razloga zasto su mnoge drzavne firme propale (cak nevezano za IT). Losa selekcija kadrova, a i verovanje da je sama diploma sve... Neko je npr. dobio zvanje, a pri tom je posle prestao da uci, shodno mentalitetu koji je tada (a i sada pomalo vlada): "Ma bitno je da ja samo imam diplomu, i JUPIIIII.... Posle vise nema ucenja." Za razliku od privatnih firmi, koje bolje kapiraju zakone trzista, i koje zahtevaju const. trud, ucenje...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?03.04.2005. u 21:09 - pre 232 meseci
Citat:
najezim se kada cujem da neka firma trazi tek svrsene diplomce bez iskustva, posto to obicno znaci da im treba cannon food, ili da ne mogu nista bolje da priuste - te ih je stoga bolje izbegavati.

Svršeni diplomci bez iskustva sigurno da ne treba da izbegavaju firme takvog tipa iz prostog razloga jer negde iskustvo treba da steknu. Ako nemaš iskustva ne možeš raditi u firmi koja traži ljude sa iskustvom, zar ne?
S druge strane, mnogim firmama odgovaraju ljudi bez iskustva (ali sa potencijalom) jer se u uigrane timove takvi ljudi mogu lakše uklopiti na određene pozicije.

Dejan
 
Odgovor na temu

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.ipt.aol.com.



+2 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?16.04.2005. u 18:03 - pre 231 meseci
Mala digresija,
Spomenu neko uposhljavanje studenata iz nashih prostora po Americi/EU itd... isto su to radili s Indijcima, Azijcima itd., pokupiti one s visokim prosecima i staviti ih da rade...
Nemojte da se zavaravate da tamo (zapadno od Berlinskog Zida) teche med i mleko shto se tiche kriterijuma za uposhljavanje, mnogi od onih koji su bili "pokupljeni" na taj nachin su posle obuke vracheni nazad u njihove matichne zemlje kako bi "truli kapitalisti" ushtedeli na plachanje njihovog truda i plachali ih za maltene isti posao po standardima njihove matichne zemlje odakle su stranci doshli... oh by the way, ameri koji su radili na radna mesta koje su "stranci" trebalo da uzmu su prvo bili naterani da obuchavaju te strance pa su nakon obuke bli masovno otpushtani... jer zashto platiti nekog $1000 za kodiranje nekog reshenja kad mozhesh isto reshenje dobiti za $200...
Stvar je doshla dotle da je outsourcing postalo pravilo shto se tiche uposhljavanja ljudi koji su svezhe izashli s neke visokoobrazovne institucije i imaju znanje ali ne i praktichnog iskustva...
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?16.04.2005. u 19:37 - pre 231 meseci
CWJOBS.CO.UK je jedan od poznatijih sajtova za IT poslove u UK.

Ako pretrazimo bazu po kriterijumu "degree" dobijemo 3042 rezultata (ovde potpadaju mesta za koje je degree required ili welcome):
http://www.cwjobs.co.uk/JS/Job...gree&Sort=1&Locations=

Ako pak pretrazimo bazu bez kljucnih reci dobijamo 20282 rezultata:
http://www.cwjobs.co.uk/JS/Job...rds=&Sort=1&Locations=

Ako se malo zagledamo u oglase primeticemo da keyword nije degree nego experience.
 
Odgovor na temu

mardesic

Član broj: 4755
Poruke: 20



+1 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?26.04.2005. u 03:38 - pre 231 meseci
Ljudi, evo vam jedan primer burazerske ekonomije, moje lično iskustvo (tužna životna priča).
Četrnaest godina sam radio u državnoj firmi, prvo na površinskom kopu kao smenski električar, zatim u delu kompanije koji se bavi remontima. Po obrazovanju sam SSS - električar, pokušavao sam da studiram, ali "splet okolnosti" me je sprečio da završim faks. 1997. pojavila se potreba za nekim ko poznaje "rad na računarima", (do tada sam radio kao električar na održavanju mašina u proizvodnji), ja se javim, odradim neke sitnice u Word-u i Excell-u i prođem taj razgovor. Počnem da radim neke sitne administrativne posliće, tekstovi, tabelice, vidim da bi tu moglo mnogo toga da se uradi i u saradnji sa jednim inženjerom mašinstva koji je poznavao organizaciju proizvodnje i put dokumentacije počnem da radim bazu podataka u Access-u. Polako se taj projekat širio na sve veći broj ljudi (saradnika-savetodavaca), ljudi vide da to može puno da koristi i malo po malo, ubedim direktore da ulože novac u kupovinu još računara, pa u mrežu, pa u software, i za "samo" četiri godine ja sam instaliram i povežem 25 računara, od te male aplikacije napravim informacioni sistem, obučim stotinak ljudi da radi na računarima, smanjim administraciju sa 83 na samo 6 ljudi i praćenje i upravljanje proizvodnjom pokrijem računarima (samo u razvoj aplikacije sam utrošio 3850 radnih sati, tj. oko 500 radnih dana ili skoro 2 radne godine).
Bio sam prilično ponosan na to što sam uradio uz vrlo ograničene resurse, praktično bez budžeta i potpuno sam, što se tiče realizacije - saveta i sugestija je uvek bilo na pretek.
Tek, prošle godine, u septembru, smene direktora (onaj mašinski inženjer sa početka priče, koji je do tog mesta napredovao velikim delom i zbog uspeha informacionog sistema) koji je bio prilično naklonjen tome što radim. Na direktorsko mesto dođe jedan mastodont SPSS-ovski i prvo što je uradio, pogleda takozvanu "sistematizaciju radnih mesta", ustanovi da ja, ustvari - ne postojim, a čak i da postojim nemam odgovarajuće obrazovanje i naredi mi da se od 01.01.2005.godine vratim na "svoje" radno mesto - električar u održavanju. Kao moju zamenu zaposli sina svog prijatelja - dečko je inženjer mašinstva - VSS (bez dana radnog iskustva i sa odgovarajućim znanjem), koji da bi pokazao da on tu nije došao bez razloga,krene da popravlja aplikaciju i da prevezuje mrežu i, bukvalno, razbuca sve ono što sam ja radio tolike godine, za samo dva radna dana potpuno onesposobi ceo sistem. Kada je video da nema šanse da to dovede u ispravno stanje, požali se direktoru da sam ja to namerno "minirao" iz revolta, direktor mi naredi da dođem da "popravim to što sam pokvario" i ja 05.01.2005. DAM OTKAZ (uz odgovarajuće komentare na račun direktora, njegove majke, žene, ćerke i ostatka porodice uključujući i konja na kome je dojahao)! I tako ja sada tražim posao, moja bivša firma mi ne dozvoljava da uzmem kopiju aplikacije koju sam uradio i na sve moguće načine se trude da mi otežaju život, uključujući tu i pokušaj da mi zabrane da podignem svoju radnu knjižicu uz obrazloženje da nisam razdužio neki fiktivni alat (verovali ili ne u pitanju je čekić, probna lampa i garnitura ključeva od 7 do 29).
I šta ima više da se priča o tome da li treba završiti fakultet - naravno da treba!
- Idle Mind is The Devil's Playground!
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?26.04.2005. u 14:57 - pre 231 meseci
@mardesic

U ovom slucaju ti ni fakultet ne bi pomogao, vec samo rodbinske/prijateljske veze...
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.47.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?26.04.2005. u 19:01 - pre 231 meseci
Citat:
I tako ja sada tražim posao, moja bivša firma mi ne dozvoljava da uzmem kopiju aplikacije koju sam uradio i na sve moguće načine se trude da mi otežaju život, uključujući tu i pokušaj da mi zabrane da podignem svoju radnu knjižicu uz obrazloženje da nisam razdužio neki fiktivni alat (verovali ili ne u pitanju je

čekić, probna lampa i garnitura ključeva od 7 do 29).

I šta ima više da se priča o tome da li treba završiti fakultet - naravno da treba!


Po zakonu o radu, vracanje radne knjizice radniku koji je zatrazi (da otkaz) mora odmah da se sprovede, bez obzira na zaduzenja i sl. U suprotnom, trebao si da ih prijavis radnoj inspekciji u okviru te opstine gde je firma, i morali bi da reaguju po hitnom postupku, a naredbodavac, i sama firma bi bili i novcano kaznjeni. Niko nema prava ni po kom osnovu, da ti zadrzava radnu knjizicu!

Inace, je sve to sto ti se desilo jako tuzno... :-(((

P.S. Ako ti je jos drze, samo ih prijavi, pa da vidim kako ce inspekciji rada da objasni zasto ti zadrzava radnu knjizicu. :-))

3. Radna knjižica

Član 204.


Zaposleni ima radnu knjižicu, koju predaje poslodavcu prilikom zasnivanja radnog odnosa.
Radna knjižica je javna isprava.
Radnu knjižicu izdaje opštinska uprava.
Poslodavac je dužan da zaposlenom vrati uredno popunjenu radnu knjižicu na dan prestanka radnog odnosa.
U radnu knjižicu zabranjeno je unositi negativne podatke o zaposlenom.

Sadržinu radne knjižice, način unošenja podataka u radnu knjižicu i način vođenja registra o izdatim radnim knjižicama propisuje ministar.

XXII. KAZNENE ODREDBE

Član 276.


Član 276. (samo jedan - tebi vazan deo)
Novčanom kaznom od 20.000 dinara kazniće se na licu mesta poslodavac sa svojstvom pravnog lica i preduzetnik:

4) ako zaposlenom ne vrati uredno popunjenu radnu knjižicu (član 204).
Novčanom kaznom od 5.000 dinara za prekršaj iz stava 1. ovog člana, kazniće se odgovorno lice u pravnom licu.
Novčanu kaznu iz st. 1. i 2. ovog člana naplaćuje inspektor rada na licu mesta. broj 22/97).
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Član broj: 29076
Poruke: 677
85.222.130.*

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?27.04.2005. u 20:15 - pre 231 meseci
Ovo sto citam je tragicno. Za pocetak pisi prijavu inspekciji rada i budi malo strpljiv ( mislim jedno 7-8 dana). Ako se nista ne desi i pocnu da te zavlace inspektori javi mi se na PP . Ima i drugih legalnih nacina da se natera korumpirani inspektor da radi svoj posao. Nalog saveznog inspektora ili pomocnika ministra ne da nece moci da odbije nego ce morati da je izvrsi istog dana.
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?27.04.2005. u 22:27 - pre 231 meseci
Citat:
mardesic: moja bivša firma mi ne dozvoljava da uzmem kopiju aplikacije koju sam uradio


Ako si aplikaciju napisao u okviru radnog vremena onda je ona u potpunosti u vlasnistvu firme, sem ako nekim ugovorom niste drugacije regulisali. Stoga su potpuno u pravu sto ti ne daju da je uzmes, jer onog ko bi ti to dozvolio firma bi mogla da goni za nadoknadu stete. Tako je po zakonu i kod nas a bogami i svuda u svetu...
 
Odgovor na temu

bulvaj
Vodoinstalater

Član broj: 28124
Poruke: 26
195.178.55.*



Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?05.06.2005. u 14:11 - pre 229 meseci
Radim u firmi u kojoj neko ko nije zavrsio fax moze u najboljem slucaju da kuva kafu.Tu bez fax-a ne mozes ni da udjes na vrata.Inace firma je naravno strana (nemacko - francuska).Fakultet je samo preduslov.Podrazumeva se odlicno poznavanje teorijskog i prakticnog programiranja.Bavimo se optimizacijama gde nista nije moguce uraditi bez matematickih vestina. Inace nije mi jasno sto se vi koji niste uspeli da zavrsite fax toliko tesite.Mislim da fax ne moze da zavrsi samo potpuni bolid(pogotovo ove "renomirane" kao npr. u Zrenjaninu, Pazaru, Pristini, Kragujevcu,Pozarevcu , Lebanama..). Koja su to opravdanja- na fakultetu je anarhija, profesor se dere kao magarac, profesor ne ume da objasni, nema literature...Sta je sa vama bre? Sta ima da ti objasnjava toliko : valjda si sposoban da sam nesto shvatis? Nadji 5,6,7 knjiga pa spremi ispit(ruske su najbolje). Da ste bili sposobni zavrsili bi. Uvek je neko drugi kriv?



Kisni covek prerusen u coveka-vuka.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?05.06.2005. u 14:43 - pre 229 meseci
A sta ti radis, kuvas kafu? :)
Citat:
Bavimo se optimizacijama gde nista nije moguce uraditi bez matematickih vestina.

Ja sam zavrsio 4 fakulteta, pa nikad nisam cuo za matematicke vestine. Gde se to uci? :)
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?05.06.2005. u 15:47 - pre 229 meseci
Citat:
bulvaj: Radim u firmi u kojoj neko ko nije zavrsio fax moze u najboljem slucaju da kuva kafu.Tu bez fax-a ne mozes ni da udjes na vrata.Inace firma je naravno strana (nemacko - francuska).Fakultet je samo preduslov.


aaaaa.... dakle zato nisu stavili coffee machine u novim kancelarijama u wall street-u, verovatno ocekuju da pocnem da kuvam kafu. ok, sta da se radi...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?05.06.2005. u 15:54 - pre 229 meseci
Znas kako, caboom, I kod nas isto treba jos coffee manpowera, promenicu svoju poziciju product & project managera u associate kuvara kafe (ipak je to firma u inostranstvu), vidim da nema druge ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?05.06.2005. u 15:58 - pre 229 meseci
to je duh pravog team leader-a! kada nema kafe, a ti ono uskocis da pomognes svom timu u kuHVanju.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?05.06.2005. u 16:08 - pre 229 meseci
U kakvim to vi firmama radite kad ne znate da je celo R&D odeljenje svake ozbiljne posveceno kuvanju kafe. :)
 
Odgovor na temu

bulvaj
Vodoinstalater

Član broj: 28124
Poruke: 26
195.178.55.*



Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?05.06.2005. u 17:09 - pre 229 meseci
Cestitam gospodo , sjajno ste se prepoznali.Sada bar znam gde da trazim kafe kuvarice kada ponovo rapisemo konkurs. Mozda sam se malo lose izrazio(lingvisticki problem) ali evo neke od matematickih vestina(ovom sto je zavrsio 4 fax-a , svaka ti cast- samo tako nastavi)

1.Analiza
2.Algebra
3.Linearna algebra
4.Analiticka geometrija
5.Geometrija
6.Diskretna matematika
7.Teorija algoritama
8.Teorija grafova
9. Trigonometrija
10. Kompleksna analiza
11. Funkcionalna analiza

programerske vestine me mrzi da nabrajam, pomnozite gornji broj sa dva.


Nemojte da se dicite time sto niste zavrsili fax i da to pretvarate u svoju prednost.U normalnim zemljama znanje i obrazovanje je bolji zivot a ne nesto sto vi izlazete podsmehu.Inace u necemu ste u pravu : za dosta poslova vezanih oko kompjutera nije neophodan fax(zamena RAM-a, podesavanje pozadine desktopa, NOTEPAD experti, gledanje filma "Ko to tamo peva" na nekom od naprednih plejera, kucanje rasporeda pijenja kafe, ima ih jos , pa cete vi da me podsetite).

Programer se ne postaje samo time sto se procita "VB.NET za neupucene", draga gospodo.Treba malo vise truda i rada .






Kisni covek prerusen u coveka-vuka.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?05.06.2005. u 17:17 - pre 229 meseci
Citat:

Programer se ne postaje samo time sto se procita "VB.NET za neupucene", draga gospodo.Treba malo vise truda i rada .


:-) A ni nabrajanjem ispita sa prosecnog kursa matematike ;-)

A da pogledas malo profile nekih od ljudi sa kojima pricas... ? :) Mozda neki ipak rade na "matematickim optimizacijama" koje ukljucuju mnogo toga sto si nabrojao ;-)

Uzgred, sudeci po pitanjima koje si postavljao na ES-u reklo bi se da si bas ti pomenuti VB programer koga izrugavas u svojom postovima... svet je nekad jako cudan ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bulvaj
Vodoinstalater

Član broj: 28124
Poruke: 26
195.178.55.*



Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?05.06.2005. u 18:06 - pre 229 meseci
Da svet je zaista cudan.

1)

:-) A ni nabrajanjem ispita sa prosecnog kursa matematike ;-)

Prijatelju , ovo su kursevi na PMF.Znaci nabrojano je 11 kurseva (od 30 - tak slicnih). Daleko je to od , kako kazes "prosecnog kursa matematike".A mozda si zeleo da kazes
"prosecni kursevi matematike"?

2)

A da pogledas malo profile nekih od ljudi sa kojima pricas... ? :)

Naravno da sam pogledao.Sem kod tebe nisam kod ove trojice nasao podatke o obrazovanju i projektima.Ako sam tebe uvredio - izvini?

3)

Uzgred, sudeci po pitanjima koje si postavljao na ES-u reklo bi se da si bas ti pomenuti VB programer koga izrugavas u svojom postovima... svet je nekad jako cudan ;-)

Naravno da ne znam sve.Daleko od toga.Pitanja koja sam postavio na forumu o Linux-u, bila su u trenutku kada sam brzo morao da prevedem jedan program sa Windows-a na Linux.Pre toga nisam imao nikakve kontakte sa Linux-om.To sam zavrsio ali ne na Kylix-u kako je bi predlog vec na nekom programu Envelop se tacno valjda zove, davno je bilo.Sto se tice pitanja o instalacijama , to sada rade ovi sto kuvaju kafu, a automat je u kvaru.Inace ne kazem da sam bas veliki poznavalac administracija bilo koje vrste.

4)

Mozda neki ipak rade na "matematickim optimizacijama" koje ukljucuju mnogo toga sto si nabrojao ;-)

Ne sumnjam u to ali me bas interesuje koliki procenat programera to moye da uradi a da nije prosao kako ti kazes "ispite na prosecnom kursu matematike"

5) Pitanje za tebe : cini mi se da sam negde procitao "kisni covek prerusen u coveka vuka" , odakle to bese?

Kisni covek prerusen u coveka-vuka.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?05.06.2005. u 18:29 - pre 229 meseci
Citat:

Prijatelju , ovo su kursevi na PMF.Znaci nabrojano je 11 kurseva (od 30 - tak slicnih). Daleko je to od , kako kazes "prosecnog kursa matematike".A mozda si zeleo da kazes
"prosecni kursevi matematike"?


To sto si ti naveo su samo oblasti matematike, bez definicije nekakvog kursa/kurseva - da, to jeste sastav i prosecnog kursa matematike - jer kurs matematike mora obuhvatiti i analizu i linearnu algebru i teoriju grafova i analiticku geometriju i sl... Koliko je neki kurs dobar ili ne, to ne odlucuju puka imena oblasti, vec kurikulum.

Navodjenjem imena oblasti matematike nisi nista uradio, bez da definisemo trajanje i sta student mora da zna od ovoga kako bi prosao neki ispit.

Sto i dalje naravno apsolutno ne znaci da vecini ljudi ikad treba matematicka analiza - evo slobodan sam da kazem da u poslovima koje ti radis/oglasavas matematicka analiza u formi formalnog matematickog kurikuluma, kakav se uci na PMF-u, ti nikad u zivotu nece trebati.

Prove me wrong.

Citat:

Naravno da ne znam sve.Daleko od toga.Pitanja koja sam postavio na forumu o Linux-u, bila su u trenutku kada sam brzo morao da prevedem jedan program sa Windows-a na Linux.Pre toga nisam imao nikakve kontakte sa Linux-om.To sam zavrsio ali ne na Kylix-u kako je bi predlog vec na nekom programu Envelop se tacno valjda zove, davno je bilo.Sto se tice pitanja o instalacijama , to sada rade ovi sto kuvaju kafu, a automat je u kvaru.Inace ne kazem da sam bas veliki poznavalac administracija bilo koje vrste.


Da vidimo:

Tvoj profil kaze da radis ove projekte:

Citat:

1.Obracun Zarada
2. Finansijsko
3. Osnovna sredstva
4. Magacin
5. Administracija MLM sistema
6. Document Management
7. Arhiver planova(Eplan , VoloWiev itd)
8. Upravljanje proizvodnjom- solarne fabrike-4 programa
9. DBViewer
10. Upravljanje narudzbinama
11. Razne vrste optimizacija (12 programa)


Ajde ti meni lepo reci... gde u ovim projektima koristis:

1.Analiza
4.Analiticka geometrija
5.Geometrija
6.Diskretna matematika
9. Trigonometrija
10. Kompleksna analiza
11. Funkcionalna analiza

I to u formi zvanicnih, vrlo ozbiljnih, kurikuluma i ozbiljnih zahteva za ispit u visoko skolskom obrazovanju kakvi se izucavaju na Prirodno Matematickom Fakultetu, Beograd.

Ja bih zaista voleo da znam gde ces tu ugurati Rimanov integral, Izvode i diferencijal vektorskih funkcija, Afine prostore, Gramovu determinantu, nesvojstvene integrale, uniformnu aproksimaciju neprekidnih funkcija trigonometrijskim polinomima, parsevalovu jednakost (btw, ovo ti mozda i zatreba, ali ne za to sto ti projektujes ;-) i sl...

Znaci, u formalnom obliku - sa sve formalnih matematickim dokazima koje moras u potpunosti odbraniti i razumeti da bi polozio te ispite...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?05.06.2005. u 19:06 - pre 229 meseci
Nego, da ja priupitam (onako laicki, bezfakultetski, pa se unapred izvinjavam sto lupam)

Ima li kakve veze sta optimizujete sa potrebnim vestinama ili je dovoljno da imas faks pa da radis na "optimizaciji"?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Dobar IT Posao za one koji nemaju fax?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36670 | Odgovora: 166 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.