Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337183 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?05.01.2005. u 14:34 - pre 235 meseci
Pa kako nema?! Ima, pise ti da je potrebno 3000 dinara. Skini PDF Uredba o visini naknada...Plus kako sam ja shvatio jos 1500 i 2500 za oglasavanje i upis u sudu. E sad koliko su ove dve stavke obavezne, to neka kaze neko ko se bolje razume. I mene zanima. Imas da skines i formulare. Pregledaj ih i vidi sta ti nije jasno i mozes i to da pitas.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?06.01.2005. u 06:45 - pre 235 meseci
Hvala za reply. Video sam sta se placa od admin troskova (oglasavanje, upis
u registar, itd), ali ne i koliki su obavezni ulozi koji se razlikuju u
zavisnosti od vrste preduzeca koje se otvara. Npr. za d.o.o. je potrebno
deponovati najmanje sredstava (ranije: 5.000 USD u dve rate), dok je za
akcionarsko drustvo daleko vise. Cuo sam da su ove vrednosi promenjene, ali
na sajtu nisam nasao kolika je obaveza za d.o.o. Najbolje od ponedeljka :)
 
0

goranmecka
goran topalovic
senjak bg

Član broj: 41683
Poruke: 4
*.mobtel.co.yu.

Sajt: 1016: Can't open file: 'u..


Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?06.01.2005. u 12:57 - pre 235 meseci

Mislim da dipl. farmaceut sa polozenim drzavnim ispitom moze bez problema naci legalan posao a da mu plata bude vece od 500 evra .
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?06.01.2005. u 14:45 - pre 235 meseci
@owim
Pa ja ti rekoh, za D.O.O. ti je potrebno za registraciju 3000 dinara. Npr. za radnju ti je potrebno 450 dinara.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?07.01.2005. u 20:53 - pre 235 meseci
Ej, ljudi, sad mene nesto zanima. Mislio sam da pocnem da radim sa nekom kafom (pominjao sam vec, przionica) pa mi je drugar rekao da kada registrujem firmu mogu da radim 2 meseca (kao neki probni period) i ne mora da izlazi inspekcija. I tek kada prodju ta dva meseca, a ja odlucim da nastavim da radim, izlazi inspekcija. Jel ovo tacno? To bi bilo super jer bih u pocetku ustedeo 15 000 dinara. Hvala lepo.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?08.01.2005. u 00:06 - pre 235 meseci
Racunaj ti odmah na sve troskove.

Nego, pre nego sto krenes valjalo bi da razmisljas o trzistu. Mozda ne bi bilo lose da kontaktiras trgovine kojima planiras a ponudis svoju kafu sa nekom vrstom ankete da bi utvrdio koliko su zainteresovani za novog dobavljaca i sta bi od njega ocekivali.

Dobro bi bilo da saznas da li postoje neki razlozi nezadovoljstva sa sadasnjim dobavljacime kafe jer bi ti bila prednost ako bi im ponudio bolje uslove koji bi pre svega isli na to da otklone to njihovo nezadovoljstvo. Nije cena jedini faktor u ponudi.

Anketu mozes da iskoristis ida saznas kolike su im kolicine kafe potrebne i u kom tempu tako da mozes da imas neku sliku koji obim proizvodnje treba da postignes.

 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?08.01.2005. u 00:15 - pre 235 meseci
OK. Hvala na savetima. Dobra stvar je sto su moji roditelji dobri prijatelji sa vlasnikom verovatno najjace trgovine u Kraljevackoj okolini. Probacu to da iskoristim.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
213.244.197.*



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?08.01.2005. u 03:25 - pre 235 meseci
Samo da kazem nesto.. ..na austrijskim ili svajcarskim forumima se ova tema spominje takodje.. ali ne pitaju kako do 300 eura vec kako do plate preko 3000 eura..

Neznam zasto sam ovo rekao, ali nece da skodi..

poZDraV

 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+52 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?08.01.2005. u 10:26 - pre 235 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Ej, ljudi, sad mene nesto zanima. Mislio sam da pocnem da radim sa nekom kafom (pominjao sam vec, przionica) pa mi je drugar rekao da kada registrujem firmu mogu da radim 2 meseca (kao neki probni period) i ne mora da izlazi inspekcija. I tek kada prodju ta dva meseca, a ja odlucim da nastavim da radim, izlazi inspekcija. Jel ovo tacno? To bi bilo super jer bih u pocetku ustedeo 15 000 dinara. Hvala lepo.

Inspekcija moze da dodje kad joj se cefne, mozda posle petog dana a mozda nikad.
Verovatno ce ti/vam biti korisna info da ovih dana Poreska uprava salje svim obveznicima izmenjena resenja po kojima se doprinosi smanjuju za oko 60%retroaktivno od septembra 2004. Inace, doprinosi, akontacija poreza na dobit i komunalna taksa se placaju do 15. u mesecu za prethodni mesec. Ako stavis da ti pocetak rada bude npr. 01.02.2005., drzavni harac ces prvi put da platis 15.03.2005...

@SBSL
Jel moze neki link do takvih tema?
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?08.01.2005. u 12:26 - pre 235 meseci
Citat:
doprinosi smanjuju za oko 60%retroaktivno od septembra 2004

Mozes li da mi kazes malo vise o ovome?

Citat:
Inace, doprinosi, akontacija poreza na dobit i komunalna taksa se placaju do 15. u mesecu za prethodni mesec. Ako stavis da ti pocetak rada bude npr. 01.02.2005., drzavni harac ces prvi put da platis 15.03.2005...

Gde se ovo stavlja? Kada registrujem firmu ili....
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?08.01.2005. u 13:28 - pre 235 meseci
Kako opstajemo sa platama nezamislivim u EU?

Srbiji evro više vredi

Za prosečnu zaradu od oko 200 evra u Srbiji, može da se kupi tri do četiri puta više robe nego u nekoj od zemalja „dvadesetpetorice”

Strani ekonomski analitičari nikako da objasne kako to da sa prosekom zarade koja na godišnjem nivou nikako da premaši magičnu granicu od 200 „evrića”, prosečnim mesečnim prihodima domaćinstva od oko 300 evra i oko 30 odsto radno sposobnih bez zaposlenja, u protekle četiri godine u Srbiji ipak nije bilo većih socijalnih potresa.

Kažu da je u nekim evropskim zemljama nepristojno tinejdžeru dati manji džeparac od 200 evra. Prosečna zarada u Srbiji tu sumu je obično premašivala samo prošlog decembra, a za prosečnu potrošačku korpu, na primer u oktobru prošle godine, bilo je potrebno 1,3 plate ili dve penzije. Prosečna zarada u tom mesecu iznosila je 14.639 dinara. U Jablaničkom okrugu simboličnih 8.574?!


Četiri puta „imućniji”

Za odgovorom na ovo „teško pitanje” tragali su i neki domaći statističari. Prema jednom istraživanju, Srbi su blizu četiri puta imućniji nego što jesu, odnosno toliko puta manje siromašni od prosečno „stojećih” stanovnika Evropske unije.

Upoređujući vrednost bruto društvenog proizvoda i kupovnu moć prosečne zarade u Srbiji, poređenjem nivoa cena proizvoda i usluga lične potrošnje domaćinstva, mr Dragi Stojiljković, iz Zavoda za statistiku Srbije i Crne Gore, uslovno rečeno, “otkrio je” da za prosečnu zaradu u Srbiji može da se kupi blizu četiri puta više robe i usluga nego u EU. Drugim rečima, za prosečnu zaradu od oko 200 evra u Srbiji, može da se kupi kao za oko 800 evra u zemlji „dvadesetpetorice” sa prosečnim platama i cenama.

Poređenje nivoa cena proizvoda i usluga lične potrošnje domaćinstava Jugoslavije i Slovenije pokazuje da prosečan nivo cena u Srbiji iznosi 47,7 odsto nivoa cena u Sloveniji, odnosno da je kupovna moć dinara prema tolaru 2,1 puta veća od zvaničnog kursa. Na osnovu upoređivanja cena u Sloveniji i Evropskoj uniji i procenjenog nivoa cena Srbije prema Sloveniji, utvrđena je posredna procena nivoa cena Srbije i EU. Naime, nivo cena u EU viši je oko 3,2 do četiri puta u odnosu na nivo cena u Srbiji.

Za obračun pariteta kupovne moći prosečne neto zarade uključuju se svi proizvodi i usluge koje obuhvata bruto društveni proizvod (GDP). To uključuje:
- potrošačka dobra i usluge,
- usluge države (javnih službi),
- opremu i
- građevinske projekte.

Potrošačka dobra uključuju:
- hranu,
- pića,
- duvan,
- odeću,
- obuću,
- stanarine,
- snabdevanje vodom, gasom i strujom,
- zdravstvenu robu i usluge,
- nameštaj,
- opremanje stana,
- saobraćajna sredstva i usluge,
- gorivo,
- usluge i proizvode za kulturu i rekreaciju,
- telefonske usluge,
- obrazovne usluge,
- robu i usluge za ličnu higijenu i
- održavanje domaćinstva i usluge popravki.


Cene koje se koriste u obračunima PPP-a su tržišne cene, tj. cene koje efektivno plaćaju potrošači, tako da one uključuju sve poreze koji utiču na finalnu cenu proizvoda.


Niže cene ali i BDP

Srbija se svrstava u grupu zemalja sa niskim nivoom cena. Ali, i procenjeni realni nivo bruto društvenog proizvoda (BDP), u 2003. procenjenog na 15,11 milijardi dolara, odnosno 2.006 dolara po stanovniku, svrstava je u grupu zemalja sa niskim dohotkom. On predstavlja oko 21 odsto prosečnog realnog BDP-a po stanovniku u zemljama EU.

Razlika nivoa BDP-a po stanovniku Srbije u odnosu na razvijenije zemlje znatno je manja prema poređenju nivoa cena proizvoda i usluga lične potrošnje domaćinstava, nego prema obračunu zasnovanom na zvaničnom deviznom kursu.

Na primer, nivo BDP-a po stanovniku Slovenije u 2001. godini prema zvaničnom deviznom kursu bio je viši 6,7 puta od Srbije, a taj odnos nije značajnije promenjen ni u prošloj godini. Prema poređenju nivoa cena proizvoda i usluga lične potrošnje domaćinstava, slovenački BDP je 3,2 puta veći od srpskog.

Prosečni nivo BDP-a po stanovniku Evropske unije prema zvaničnom deviznom kursu viši je 14,7 puta u odnosu na Srbiju, a prema poređenju nivoa cena proizvoda i usluga lične potrošnje domaćinstava 4,5 puta.

Komparativni nivo cena u Srbiji je najniži u odnosu na deset zemalja koje su maja prošle godine postale članice EU, ali je relativno blizak nivou cena u susednim zemljama, kao što su Bugarska i Rumunija. U svakom slučaju, Srbija pripada grupi zemalja sa najnižim nivoom cena, ispod 50 odsto u odnosu na prosek EU. Ta razlika povećava kupovnu moć zarada i penzija, naročito ako su penzije zarađene u Sloveniji i u nekoj od zemalja razvijenog dela sveta, a troše se u Srbiji.

Navedena činjenica ipak ne utiče na raspoloženje građana u Srbiji. Prema nedavnom istraživanju agencije „Faktor plus”, većina od 1.564 ispitanika sa teritorije Srbije veruje da će standard i u ovoj godini biti isti ili lošiji nego danas. Takođe, većina smatra da će takav standard imati i za pet godina.


Aleksandar Mikavica
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+52 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?08.01.2005. u 16:27 - pre 235 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Gde se ovo stavlja? Kada registrujem firmu ili....

Prilikom podnosenja zahteva za registraciju.
Koristice ti sajt novoosnovane Agencije za privredne registre, ona preuzima funkciju opstina i sudova kada se radi o registraciji/izmeni podataka/likvidaciji pravnih subjekata.
Citat:
Nabukodonosor: Mozes li da mi kazes malo vise o ovome?

Doprinosi su bili oko 7.200 mesecno, sada su oko 3.500 dinkica. Dobro nije bas 60, ali je tu negde 50-55% manje. Retroaktivno znaci da se onima koji su platili dazbine za taj period visak racuna kao akontacija, sto u praksi znaci da su vec platili doprinose za januar, februar, mart... Lepa novogodisnja cestitka, nema sta.
 
0

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?08.01.2005. u 17:21 - pre 235 meseci
Citat:
@SBSL
Jel moze neki link do takvih tema?


Ovo je samo pretpostavka.. nisam rekao da je tako !

 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?08.01.2005. u 23:56 - pre 235 meseci
@DaxxBGD
Ej, hvala ti Davore. Bio sam na sajtu ove nove agencije i skinuo sve PDF-e i procitao. Super je ta vest za doprinose. Loodilo.

Citat:
Prilikom podnosenja zahteva za registraciju.

Jos jedna nejasnoca: ja npr danas (9.) podnosim zahtev, lupam. Da li ja da placam harac za mesec i po od tog dana ili mesec i po od dana kada firma zvanicno pocne da radi, tj. kada se svi zahtevi procesuiraju i ja dobijem resenje za rad?

Daxx, jos dva pitanja za tebe, posto vidim da sve znas. Pitao sam gore, ali ajde ponovo. Sada sam pricao sa jednim drugarom i on mi je potvrdio nesto sto sam na drugoj strani cuo. Naime, cuo sam da kada otvorim firmu (npr. przionicu kafe koju sam spominjao), gde je potrebno da izadju te 3 inspekcije, mogu da radim nekih 2 meseca a da oni ne izlaze, sto mu dodje kao neki probni period, pa ako odlucim da je to to i da zelim da nastavim, inspekcija onda izlazi. Jel to tacno?

I drugo pitanje: ako podignem onih 80 000 dinara sa zavoda, kakve finansijske posledice to kasnije nosi po mene? Tj. sta cu ja da placam (socijalno i ostale zajebancije) ako uzmem te pare. Ustvari, napravi mi neku paralelu koliko bi sve te zajebancije placao ukoliko ne bih uzeo te pare, a koliko ako bih ih uzeo. Cisto da vidim da li mi se uopste isplati da ih uzimam. Nadam se da sam smisleno sve ovo rekao.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+52 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.01.2005. u 01:21 - pre 235 meseci
Mozda ja nisam objasnio kako treba, nemam bas puno slobodnog vremena pa bukvalno prolecem kroz ES kad god mogu.

Podneses zahtev 09.01.2005.
Kao pocetak rada stavis 01.02.2005. kako bi imao dovoljno vremena da se organizujes, sredis lokal, nadjes radnike, uradis promo materijal... do kraja januara ti stigne pib iz poreske uprave i otvoris racun u banci.
Od 01.02. tvoja firma zvanicno postoji i ti tek tada postajes poreski obveznik (preduzetnik) i sve obaveze ti "teku" od 01.02. Pre tog datuma ne smes da koristis pecat (osim za papire koji su ti potrebni za zavrsavanje procedure registracije).
28.02/01.03.2005. se zavrsava tvoj prvi "poreski mesec" i do 15.03. treba da izmiris svoje obaveze prema drzavi iz februara meseca.
Od 01.03. do 01.04. ti tece drugi poreski mesec a te obaveze placas do 15.04. i tako dalje...

Vidis, za ovo oko inspekcija nisam siguran kako ide. Najbolje bi bilo da skoknes do zgrade opstine u KV i potrazis Odeljenje za finansije, planiranje i privredu. Prilikom podnosenja prijave placaju se takse za osnivanje (republicka+opstinska) i takse za izlazak tih inspekcija na teren. Moguce je da nisu bas azurni pa izlaze u roku od 2 meseca. Ako je tako onda bi trebao da pomeris datum pocetka rada za tih 50-60 dana kako ne bi morao da prepravljas zahtev i mozda cak ponovo placas takse. Kako sam ja razumeo, taj "probni period" koji pominjes verovatno znaci da otvoris przionicu bez papira i radis 1-2 meseca potpuno bezbrizno iako nemas nijedan papir jer oni koji su trebali da te kontrolisu reaguju sa veeeeeeelikim zakasnjenjem. Problem koji bi ovde mogao da se javi je kako mislis da nabavljas sirovine (kafu) ako nisi pravno lice?! Think about that...

Sto se subvencija tice, tu je fora da moras da radis 2 godine neprekidno i uredno placas dazbine. Tih 80k moras da pravdas RZTR-u kroz racune za kupovinu osnovnih sredstava, tj. moras da u roku od 2 meseca kupis opremu za firmu u vrednosti min. 80.000,00 din. Finansijskih posledica nema ako obezbedis ova dva uslova koje sam naveo. Ako to ne uradis na udaru su tvoji ziranti jer ce od plate da im se odbije tih 80k plus kamata. Socijalno, porez na dobit i komunalna taksa nemaju veze sa subvencijama, Poresku upravu ne interesuje da li si ti u nekoj semi sa RZTR ili ne.
 
0

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
...66.subscriber.vzavenue.net.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.01.2005. u 02:35 - pre 235 meseci
Citat:
secret: Za prosečnu zaradu od oko 200 evra u Srbiji, može da se kupi tri do četiri puta više robe nego u nekoj od zemalja „dvadesetpetorice”

Politika bi trebala da piše o ovome:

2005 Index of Economic Freedom
http://www.heritage.org/resear...try.cfm?id=SerbiaandMontenegro

Prvo što nismo ocenjeni ove godine, a onda malo na temu što smo dobijali loše ocene i kada smo bili ocenjivani...

Branimir

 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.01.2005. u 09:43 - pre 235 meseci
Citat:
Nabukodonosor
Super je ta vest za doprinose. Loodilo.


Nemoj se mnogor adivati. Istu stvarje Dinkic napravio 2000-te (ukinuo neke obaveze i sannjio ostale), sto je mene povuklo da registrujem firmu, ali nije dugo trajalo pa su obaveze ponovo povecane. Ne kazem da isto moze d abude i sada, sada su obaveze veroatno smanjili jer sa PDV-mom ocekuju mnogo veci priliv u budzet ali nikad se ne zna.

Citat:

Jos jedna nejasnoca: ja npr danas (9.) podnosim zahtev, lupam. Da li ja da placam harac za mesec i po od tog dana ili mesec i po od dana kada firma zvanicno pocne da radi, tj. kada se svi zahtevi procesuiraju i ja dobijem resenje za rad?


Kada podnosis zahtev u njemu navodis datum od kada firma pocinje da radi. Naosnovu tog datuma pocinju i tvoej obaveze prema drzavi. Do tog datuma ne smes da radis. Mislim da bi rebao da zaboravis tu pricu od 2 meseca. Koliko ja znam nigde u propisima ne psotoji kategorija probnog rada, nego ili si otvorio firmu i radis ili nisi.

S obzirom na posao koji zelis da radis (proizvodnja hrane) mislim da ne mozes ni da pocnes da radis dok inspekcije ne utvrde da ispunjavas sve uslove za tu delatnost.
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.01.2005. u 12:43 - pre 235 meseci
Citat:
broker:Nemoj se mnogor adivati. Istu stvarje Dinkic napravio 2000-te (ukinuo neke obaveze i sannjio ostale), sto je mene povuklo da registrujem firmu, ali nije dugo trajalo pa su obaveze ponovo povecane. Ne kazem da isto moze d abude i sada, sada su obaveze veroatno smanjili jer sa PDV-mom ocekuju mnogo veci priliv u budzet ali nikad se ne zna.

Ej, nemoj da baksuziras.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

zstojkovic

Član broj: 25920
Poruke: 41
*.neobee.net.

Sajt: www.zeusflash.com


Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.01.2005. u 13:29 - pre 235 meseci
Sto se tice inspekcija, njihovo obilazenje terena zavisi od vise faktora. Na primer, necije prijave, zatim delatnosti, prometa i sl.

Ukoliko radite sa akciznom robom, kontrole ce biti mnogo cesce, obzirom da drzava mnogo vise kontrolise akciznu robu.

Ako se bavite necim, ne toliko interensantnim drzavi i na nekin acin nedodirljivim (na primer izradom softvera) kontrole nece biti toliko ceste - posebno ako se ne vrte "ozbiljnija" sredstva preko racuna, i ako se ne radi "veci" izvoz.

Inace Broker je u pravu, drzava se nada da ce imati adekvatan priliv od PDV-a, ukoliko im cifra ne bude bila dovoljna, ne treba se brinuti, promenice zakone, promenice stope. U krajnjem slucaju u Hrvatskoj je PDV 22%, pa i ljudi tamo sasvim lepo rade (slicno kao i kod nas).

Sa druge strane, obzirom na najave Carine o povecanoj i rigoroznijoj kontroli prilikom unosenja dobara u Srbiju, moze se zakljuciti da su planirali popunu budzeta i a te strane.
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.154.eunet.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?10.01.2005. u 17:12 - pre 234 meseci
Citat:

Inace Broker je u pravu, drzava se nada da ce imati adekvatan priliv od PDV-a, ukoliko im cifra ne bude bila dovoljna, ne treba se brinuti, promenice zakone, promenice stope. U krajnjem slucaju u Hrvatskoj je PDV 22%, pa i ljudi tamo sasvim lepo rade (slicno kao i kod nas).

Slicno...
Samo sto kod nas nece ljudi da rade a oce pare....
E to je malo teze a da bude legalno, a oni koji oce da rade....
E za njih ne znam... oni vecinom odu odavde...
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337183 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.