Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows XP Starter Edition

[es] :: Advocacy :: Windows XP Starter Edition

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12994 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 15:50 - pre 237 meseci
Citat:
pctel: Sve pohvale za ovaj potez Microsoft-a, ne shvatam zasto toliko pljujete po njemu,
.
.
.
a ako su programeri onda imaju razumevanja za autorska prava i hteli bi da koriste legalan software... Mislim da bi takvi bez obzira da li koriste linux ili ne, u velikom procentu slucajeva pristali da kupe jedan jeftini Windows.


Heh, mozda sam napadan sto odgovaram ovoliko, ali mene ovo zaista nervira. I mi (srbija, rs) smo siromasne zemlje u kojima se kupuje razni otpad za zapada. Celeroni, semproni, ati i nvidia razne se i le varijante, polovna auta, polovne ves masine, polovni racunari... i sve to razumem nekako jer ipak ima tehnolosko opravdanje iza sebe. Ali ovaj windows nema i to je ono sto me nervira. Zar ms mora na tako ponizavajuci nacin da se odnosi prema svojim kupcima? Vijetnamac si, i iako mogu, ne dam ti win xp, jer nisi dostojan koriscenja vise od 3 programa istovremeno.

Naravno, kupice ko hoce, tj. ko mora, ali potez ms-a je za svaku osudu, pa i za pljuvanje. Pa i od mene koji radim velikom vecinom na ms platformi (95%).
Ja sam s druge strane zgrozen pozitivnim komentarima na ovaj proizvod.

lp, ss.

ps. programerima koji bi legalno da prave softver treba vise od tri taska u isto vreme (ide+app+debugger+mail na kom se svadjaju sa korisnikom ). Svaki od njih moze imati vise od tri prozora (delphi ide recimo ih ima milion i po ). U 800x600 se ne moze programirati ni u jednom iole novijem ide-u (ja sam upravo probao u delphi 6, 7, ms.net, ms.vc++6). ko moze, svaka mu cast. ako su komercijalni programeri - imace para da kupe alate (niko od nas ne radi za klikere). ako su akademski/hobi, zaista nema sta da traze na ms platformi, koja ima daleko najmanje razumevanja za ovu klasu korisnika.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 15:57 - pre 237 meseci
Citat:
Zar ms mora na tako ponizavajuci nacin da se odnosi prema svojim kupcima? Vijetnamac si, i iako mogu, ne dam ti win xp, jer nisi dostojan koriscenja vise od 3 programa istovremeno.


Otkud ti to --- "ne dam ti Windows XP"?? Gde to piše da ne možeš da kupiš Windows XP?

Nije li stvar malo drugačija: "ako nemaš para za XP, evo možda možeš da probaš ovaj Starter Edition?" Ako ti odgovara fino, ako ne --- pa ti gledaj da staviš nešto drugo (Windows XP Home, Pro, Linux, itd)?

Sad je ponižavajuće za njih tamo što su dobili veći izbor.. e pa, ***i ga..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 16:08 - pre 237 meseci
Pa mislim..

Da li je poniženje što Windows 2000 Server košta više od Windows 2000 Pro? Visual Studio 2003 Ent. Architect više od VS 2003 Standard? Da ne pominjem Visual Studio 2005 Express izdanja koja dolaze?

Nije mi baš jasno o čemu ti pričaš..


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 16:22 - pre 237 meseci
Pa naravno da nije poniženje. Da li je poniženje ako Fiat napravi auto sa manjom kubikažom sa troje vrata koji manje troši i jeftiniji je od ovih većih ?
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
195.246.3.*



Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 16:43 - pre 237 meseci
Citat:
degojs: Otkud ti to --- "ne dam ti Windows XP"?? Gde to piše da ne možeš da kupiš Windows XP?

Nije li stvar malo drugačija: "ako nemaš para za XP, evo možda možeš da probaš ovaj Starter Edition?" Ako ti odgovara fino, ako ne --- pa ti gledaj da staviš nešto drugo (Windows XP Home, Pro, Linux, itd)?

Sad je ponižavajuće za njih tamo što su dobili veći izbor.. e pa, ***i ga..


otkud znam, meni bi bilo, da mi neko ponudi takav deal. ok mi je da intel nudi celerone kao jeftinu varijantu koju vise ljudi moze da kupi. ali mi nije ok s windowsom jer se bez tehnickog opravdanja izbacuje znacajno osakacena verzija os-a za siromasna trzista. zasto npr. nije data puna xp verzija za manje pare, sa lokalizovanim interfejsom (da bi se zastitilo zapadno trziste).

ms dolazi sa win se (i vs express) koji se placaju u trenutku kad velika vecina drugih proizvodjaca daje svoje proizvode na besplatnu personalnu/edukativnu upotrebu. to bi bio pravi potez i od microsofta, a ovo sto nude je meni smesno i da, ponizavajuce prema korisnicima. o nikakvoj upotrebljivosti da i ne govorimo.

mada stoji i to misljenje o vecem izboru, sto jest jest...

lp, ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 16:56 - pre 237 meseci
Citat:
zasto npr. nije data puna xp verzija za manje pare, sa lokalizovanim interfejsom (da bi se zastitilo zapadno trziste).

E, to za mene ne bi bilo fer! zasto bi covek na jednom kraju zemaljske kugle kupio isti proizvod po 30x nizoj ceni? Ako je tako, neka za siromasne zemlje Ferrary kosta par hiljada EUR-a... sto da ja vozim golfa, zar to nije ponizavajuce?
Za Microsoft tih 5$ ne pretstavlja nesto ekonomski narocito vazno, ali zato ce ljudi da se naviknu na koriscenje legalnog software-a, sto je svakako pozitivno.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 17:11 - pre 237 meseci
Citat:
zasto npr. nije data puna xp verzija za manje pare, sa lokalizovanim interfejsom (da bi se zastitilo zapadno trziste).


Vidi ti njega sad..

Pa zato što bi se neko osećao kao da ga pljačkaju možda? Možda baš ti? Što bi ti plaćao XP npr. $300, ako isti takav negde košta $30?

Citat:
ms dolazi sa win se (i vs express) koji se placaju u trenutku kad velika vecina drugih proizvodjaca daje svoje proizvode na besplatnu personalnu/edukativnu upotrebu


Pa ti lepo koristi proizvode tih drugih proizvođača.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 18.10.2004. u 18:18 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 17:11 - pre 237 meseci
Citat:

zasto npr. nije data puna xp verzija za manje pare, sa lokalizovanim interfejsom (da bi se zastitilo zapadno trziste).


To nema sanse da uspe - Tajland je turisticka zemlja i vecina internet kafica i sl... jednostavno mora da ima engleski - a obrti su suvise mali da bi te ljude ohrabrili da koriste originalni XP pa svi koriste piratovani.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 17:22 - pre 237 meseci
Ma napravice Rusi ili kinezi patch za SE :)) sta se plasite :)) niko ne moze da vam zabrani koje cete programe da instalirate ako ih legalno nabavite ;)) tako da ako se taj patch bude besplatno distribuirao :)) eto narodu XP profesional po ceni od piratskog CD-a ;)). A ako je MS-u toliko stalo do siromasnih zemalja kao sto je nasa sto ne spusti cene XP home ili pro varijante, a opet ako se plasi da ce to ovi na zapadu da kupuju neka ubace cisto lokalizovane varijante ja ne verujem ko ce u americi da koristi win na ruskom ;) gde u doljnjem levom uglu pise "CTAPT"
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 17:25 - pre 237 meseci
a degojsa bih pitao da je prinudjen da koristi win XP SE ili linux ili neki drugi unix(MacOS ne ulazi u pricu :) ) sta bi koristio za svoj svakodnevni rad ?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 17:26 - pre 237 meseci
Pa možda zato što bi imali problem da onda objasne cenu od $300 za isti taj XP Pro u razvijenim zemljama?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 17:28 - pre 237 meseci
A isto tako ovom prilikom da porucim svim Linux advokatima da ce taj SE biti ultra bezbedan sistem, i da mogu da prestanu da prozivaju MS, jer zamislite samo 3. programa mogu da rade istovremeno ;)) pa kako virusi misle tu da se pokrenu ? :)))), podignes 3 razlicita programa i jurcas po internetu i niko ti nista ne moze :)
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 17:31 - pre 237 meseci
Citat:
degojs: Pa možda zato što bi imali problem da onda objasne cenu od $300 za isti taj XP Pro u razvijenim zemljama?


A kako je MS objasnio Francuzima zasto je MS office za francusko trzite u prosloj deceniji kostao (1200 USD a u celom svetu 600, samo da napomenem da je MS tada imao 100.00% udeo trzista na office polju) i zabranjivali su da ljudi uzimaju kanadsku verziju koja je isto tako dostupna na francuskom.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 17:34 - pre 237 meseci
Citat:
pctel: E, to za mene ne bi bilo fer! zasto bi covek na jednom kraju zemaljske kugle kupio isti proizvod po 30x nizoj ceni? Ako je tako, neka za siromasne zemlje Ferrary kosta par hiljada EUR-a... sto da ja vozim golfa, zar to nije ponizavajuce?
Za Microsoft tih 5$ ne pretstavlja nesto ekonomski narocito vazno, ali zato ce ljudi da se naviknu na koriscenje legalnog software-a, sto je svakako pozitivno.


Pa ako pogledas malo u proslosti Nemci(za BMW sigurno znam) su imali "specijalnu" cenu za svoje automobile u UK jer su oni imali veci standard.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 17:35 - pre 237 meseci
Citat:
a degojsa bih pitao da je prinudjen da koristi win XP SE ili linux ili neki drugi unix(MacOS ne ulazi u pricu :) ) sta bi koristio za svoj svakodnevni rad ?


Nisam prinuđen.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 17:37 - pre 237 meseci
Sam primećuješ da je to --- prošlost. Dakle, takve stvari danas bi prošle još teže, pogotovo kad je razlika u ceni 10x.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 17:37 - pre 237 meseci
E i meni ovde nista nije jasno - aman, radi se o politici neke firme.. videce se na trzistu koliko je ta ideja ispravna i da li je utemeljena na realnoj analizi prohteva... ako nije, ideja propada i taj ko je smislio ce dobiti packu od Stivija a MS ce izgubiti vreme i novac...

Sta me briga koliko MS valja Windoze u Tajlandu... ako se meni ne dopada cena od $100-$300, nista... koristicu nesto drugo, i kraj price, trziste je slobodno, postoje Linuxi, BSD-ovi, Solarisi, i sl.. OS-evi za x86...



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
195.246.3.*



Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 17:38 - pre 237 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: To nema sanse da uspe - Tajland je turisticka zemlja i vecina internet kafica i sl... jednostavno mora da ima engleski - a obrti su suvise mali da bi te ljude ohrabrili da koriste originalni XP pa svi koriste piratovani.


Pa ni ovo nece da uspe, kad vec tako razmisljamo. Turisti ce poceti da se pitaju zasto ne mogu da otvore vise prozora u IE
Osim toga, ICaffe je biznis, i treba da ima dobar i pouzdan os na compovima. SE i nije pravljen za firme, ni ovako male, o tome sam malo vec pisao u prethodnim postovima...

Citat:
degojs:
Vidi ti njega sad..

Pa zato što bi se neko osećao kao da ga pljačkaju možda? Možda baš ti? Što bi ti plaćao XP npr. $300, ako isti takav negde košta $30?


Da li bi ti platio dvosoban stan u njujorku npr. 1000$ mesecno, ako u dobanovcima mozes da prodjes sa $100?

Da, ja bih platio koliko kosta. Inace politika razlicitih cena za razna trzista nije nista novo, cak je prilicno uobicajena praksa u ekonomiji.

Sve u svemu, SE je mozda najgluplje izdanje windowsa koje se pojavilo, i kojem ja predvidjam brz i neslavan kraj, ali to tek ostaje da se vidi...

When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 17:41 - pre 237 meseci
Citat:
A isto tako ovom prilikom da porucim svim Linux advokatima da ce taj SE biti ultra bezbedan sistem, i da mogu da prestanu da prozivaju MS, jer zamislite samo 3. programa mogu da rade istovremeno ;)) pa kako virusi misle tu da se pokrenu ? :)))), podignes 3 razlicita programa i jurcas po internetu i niko ti nista ne moze :)


Takođe da poručimo Linux advokatima da će Linux i dalje biti bezbedniji - manje ljudi će ga koristiti i od ovog čuda tako da će i XP SE opet biti pre meta napada nego Linux :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition18.10.2004. u 17:44 - pre 237 meseci
Citat:
Pa ni ovo nece da uspe, kad vec tako razmisljamo. Turisti ce poceti da se pitaju zasto ne mogu da otvore vise prozora u IE


Lame, vec je neko rekao da to nije per-window ili per-proces, vec per-application. Otvaranje vise prozora iste aplikacije ne upada u to...

Citat:

Osim toga, ICaffe je biznis, i treba da ima dobar i pouzdan os na compovima. SE i nije pravljen za firme, ni ovako male, o tome sam malo vec pisao u prethodnim postovima...


Nisam bas siguran za sta ce se SE najvise koristiti u nekoj zemlji - jer jos ne postoji, a trziste ce se profilisati onda kad krene da se prodaje... u Tajlandu sam bio par puta u zivotu, i primetio sam da vecina SME-ova ne zaradjuje neki bog zna kakav novac (po opremi, izgledu prostorija) i verovatno koriste pirate... pa je logika iza svega jasna.



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.10.2004. u 18:48 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows XP Starter Edition

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12994 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.