Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows XP Starter Edition

[es] :: Advocacy :: Windows XP Starter Edition

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13002 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 20:10 - pre 237 meseci
Ne znam da li je ta informacija jos uvek objavljena, tako da ne mogu da pisem dok se ne pojavi neki link. Resenje je prilicno jednostavno i logicno, ali ono sto je bitnije je da radi optrilike kako bi ocekivao da treba da radi. Tri programa u onom smislu u kom korisnik ocekuje da ima tri programa, a ne bukvalno tri procesa. Ionako detalji implementacija nisu ni bitni, bitno je da radi, zar ne?
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 20:18 - pre 237 meseci
Jao bre ljudi, kako možete da komentarišete ono o čemu se praktično ne zna ništa, ili se zna vrlo malo? Kad bude bilo dostupno više informacija raspalite po njemu i pljujte koliko 'oćete a ne ovako.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr.



+8 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 20:23 - pre 237 meseci
Pa ovo je kolko ja znam prilično sigurno... A i ako nije što onda... Savk ima pravo da izjavi ono što misli.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 20:28 - pre 237 meseci
Citat:
Koja glupost...... Imaš objašnjenje ili si to slučajno napisao?

Pa nema tu šta da se objašnjava, jednostavno očigledno je da je taj Win XP Starter namenjen početnicima, tako da je za početnika bolje da se odmah baci na Win XP Pro, jer će ovako napraviti sebi dupli trošak, jer će mu svakako jednog dana zasmetati pomenuta ograničenja.Što se tiče Linuxa, po meni najveći problem je veliki broj distribucija.Evo primera radi, ja iako se smatram iskusnijim korisnikom računara ne mogu da pohvatam šta se sve od distribucija nudi i koja bi mi najviše odgovarala, a ja nemam vremena da probavam većinu ili da čitam hiljade stranica dokumentacije.Verovatno da iskusnijim korisnicima Linuxa to ne predstavlja problem, ali ovde je očigledno reč o početnicima, ne ?
Citat:
A biser je i ovo da je bolje koristiti Linux distribuciju. Svašta.. Ne znam samo ko će da ti prepravi Windows aplikacije koje koristiš tako da rade na Linuxu? Da je to tako lako zar bi oni u Minhenu terali Windows na VMWare na Linuxu?

Op, op polako Deki, hold your horses.Samo sam rekao da je i Linux (bar neke distribucije) bolji od tako ograničenog Windowsa i stojim iza toga, jer takav Windows može da služi samo sa jeftinu zabavu, odnosno gledanje filmova i slušanje muzike, a za nešto ozbiljnije je ipak previše ograničen, čak iako je namenjen početnicima.Što se tiče prepravke Windows aplikacija, to je u ovom slučaju irelevantno, jer koliko sam razumeo reč je o korisnicima koji tek uplovljavaju u kompjuterski svet, tako da kod njih nema šta da se prepravlja, jer još uvek ništa ne koriste, jel tako ? Ako ti imaš Windows aplikacije, znači da imaš i neku verziju Windowsa kojom si zadovoljan i koja ti radi posao i verovatno u tom slučaju nećeš prelaziti as recimo Win XP Pro-a na taj starter krš.Dakle, ponavljam, ovde je reč o korisnicima koji još uvek ne koriste nijedan OS, i koji su ciljna grupa tog Starter-a.

Ako misliš da na neki način izdižem Linux iznad Win-a, grešiš.Ja sam na Win platformi još od verzije 3.11, isprobao sam gotovo sve vžnije verzije 95,98,2000, Xp, kao i 2003 Server, i zadržao se na XP-u jer mi najviše odgovara, i veoma sam zadovoljan, ali opet ako bih baš morao da biram između tog starter đubreta i neke Linux distribucije, izabrao bih Linux.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 20:37 - pre 237 meseci
Citat:
Malo je detinjasto imati 'to ne odgovara meni, dakle s***** je' pogled na svet.

Ok, mogu da razumem ono što si tiče file shareinga, ali mi nikako nije jasno kako ograničenje na 3 aplikacije istovremeno pomaže početnicima.Mislim, ne vidim kako bilo kome može da odgovara nešto, što će mu kad-tad postati ograničeno (čim bude hteo da radi nešto iole ozbiljnije) i moraće da pređe na eki ozbiljniji Win, i tako sebi napraviti dupli trošak, zar ne ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 20:52 - pre 237 meseci
Ma nije tačno to što pišeš.

Ciljna grupa takođe su firme i vlade tih zemalja koje koriste piratske verzije Windowsa.

Ti očigledno ne razumeš o čemu se tu radi. Moraš prvo da odgovoriš na jedno bitno pitanje: zašto tog Windowsa neće biti u razvijenijim zemljama? Po vama, ionako ga niko ne bi ni hteo.. Neće ga biti jer bi na dosta mesta jednostavno kompanije uzele taj Windows umesto punog XP.

Znaš li koliko je radnih mesta gde bi to super došlo ovde? Auuuu... velik broj. Npr. imaš 3 kompjutera, kad počne smena dođe supervisor sa teamleader-ima i i pokreću aplikaciju, preuzimaju nedovršene/nove narudžbe, printaju ih i odlaze na posao. Neko ide u shipping & receiving da im kaže šta i koliko se utovaruje/istovaruje i slično, neko ide do radnika na liniju da im objasni šta će danas da se radi i slično tome. Zatim odlazi do skladišta i govori im šta da voze viljuškarima do radnika na liniji.. Takođe kako se posao radi, neki kupe šta je gotovo i to se dalje vozi u shipping.

Za to vreme, ovamo se pokreće druga aplikacija i prave se izveštaji za prošlu smenu, itd...

Koga tu uvo boli što nema 5 aplikacija u isto vreme? Ma jebe se šefu što ti ne možeš da chatuješ i slušaš WinAmp. Da nećeš možda da se žališ? Probaj.

Moram da te pitam --- jesi li ti bio nekad u nekoj manjoj ili većoj fabrici?

Da ne pominjem kompjuter koji služi samo za nadgledanje parametara tamo nekog robota na liniji i slično, za nadgledanje neke mašine (pritisak, mešanje hemikalija i slično, ovo-ono..). Ma koga tu uvo boli za ova ograničenja?

Doduše, zaista je teško reći za šta bi moglo a za šta ne --- ne znam šta znači da nema podršku za mrežu a ima za Internet. Npr. ukoliko aplikacija ne može da se poveže na npr. Oracle u lokalnoj mreži, e onda je loše.

Zato i rekoh --- treba sačekati neki prikaz istog, pa ćemo onda moći više da komentarišemo.





[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.10.2004. u 21:57 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 20:55 - pre 237 meseci
Citat:
čim bude hteo da radi nešto iole ozbiljnije


A zašto misliš da će hteti? Znam gomilu ljudi kojima kompjuter služi samo za slušanje muzike, čitanje novina i razmenu pošte, itd. Ponekad nešto otkucaju i isprintaju neku stranicu i slično tome.

Tu bi više došlo do izražaja ono ograničenje od 800x600 zbog web stranica. To im je, po meni, ako se cilja i na kućne korisnike -- loša odluka.

I da se razumemo: ovde je kućnim korisnicima namenjen Windows XP Home.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.10.2004. u 22:04 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 20:57 - pre 237 meseci
Samo da kažem da mašite poJentu ovde... Ne izbacuju oni taj jeftiniji Windows tek tako. U firmama jednostavno ima dosta kompjutera koju po ceo dan vrte jednu te istu aplikaciju... Ako bi se firmama omogućilo da kupuju takav Windows to bi im bila ogromna ušteda. I da, nisu cene MS proizvoda lupljene tek tako. Sve je to dobro raslojeno po procesoru, Per Seat, Per Server... Tako je omogućeno da svako kupi ono što mu je potrebno po najboljoj ceni, a ušteda između nekoliko tipova licence je ogromna, samo treba znati odabarati pravi tip licenciranja i eto veselja, a direktor koji uštedi može onu famoznu sekretaricu da pošalje na neko egzotično putovanje
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr.



+8 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 21:01 - pre 237 meseci
Ma jedan od važnijih raloga što su napravili taj Windows je to što žele s tim smanjiti ilegalno kopiranje. A zašto bi inače ciljane države bile: Rusija, Brazil, Kina, Indonezija ?
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 21:12 - pre 237 meseci
Citat:
Marko_L: Pa nema tu šta da se objašnjava, jednostavno očigledno je da je taj Win XP Starter namenjen početnicima, tako da je za početnika bolje da se odmah baci na Win XP Pro, jer će ovako napraviti sebi dupli trošak, jer će mu svakako jednog dana zasmetati pomenuta ograničenja.Što se tiče Linuxa, po meni najveći problem je veliki broj distribucija.Evo primera radi, ja iako se smatram iskusnijim korisnikom računara ne mogu da pohvatam šta se sve od distribucija nudi i koja bi mi najviše odgovarala, a ja nemam vremena da probavam većinu ili da čitam hiljade stranica dokumentacije.Verovatno da iskusnijim korisnicima Linuxa to ne predstavlja problem, ali ovde je očigledno reč o početnicima, ne ?


Pa ne baš, mislim da je sistem predviđen za one koji nemaju da izdvoje par stotina $$$ i uzmu WinXP Home/Pro. Ja još uvek ne smatram da Linux generalno bolji od Windowsa, niti obrnuto, pošto je to isključivo stvar ukusa i potreba, a ponekad presuđuje i finansijska situacija korisnika. Međutim, kad neko kaže da je pametnije koristiti WinXP Pro umesto Linux-a, ili da je Linux, generalno gledano - s*****, onda moram da se umešam. U ovom slučaju shvatam šta si hteo reći, samo što je početna pretpostavka bila pogrešna - XP Started nije namenjen (isključivo) početnicima.

Stoga, no hard feelings... Nesporazum je bio u pitanju...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 21:18 - pre 237 meseci
Citat:
Marko_L: Ok, mogu da razumem ono što si tiče file shareinga, ali mi nikako nije jasno kako ograničenje na 3 aplikacije istovremeno pomaže početnicima.Mislim, ne vidim kako bilo kome može da odgovara nešto, što će mu kad-tad postati ograničeno (čim bude hteo da radi nešto iole ozbiljnije) i moraće da pređe na eki ozbiljniji Win, i tako sebi napraviti dupli trošak, zar ne ?
Marko, slazem se. U slucaju da korisnik zna sta hoce, i ako zna da ce hteti da predje na full XP, bolje mu je da to odmah uradi. Sa druge strane, postoje oni koji to nece uraditi, i za jih je ovo i namenjeno. Takodje, ovo je i dobra stvar da se ponudi kao opcija za OEM kompjutere u zemljama sa viskom stepenom piraterije (i malim primanjima, izgleda da su te dve stvari inverzno proporcijalne).

[Ovu poruku je menjao Reljam dana 17.10.2004. u 22:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 21:18 - pre 237 meseci
Citat:
Ti očigledno ne razumeš o čemu se tu radi. Moraš prvo da odgovoriš na jedno bitno pitanje: zašto tog Windowsa neće biti u razvijenijim zemljama? Po vama, ionako ga niko ne bi ni hteo.. Neće ga biti jer bi na dosta mesta jednostavno kompanije uzele taj Windows umesto punog XP.

Možda ne razumem mnogo toga, ali razumem šta znači NO NETWORK, što ovaj proizvod čini praktično beskorisnim za većinu firmi.Doduše dobro bi došao, za neke prodavnice, apoteke i slično gde se koristi jedan komp i jedna aplikacija, ali za neke ozbiljnije firme gde je merža potrebna (a u većini jeste) jednostavno ne može da zameni standardni Win, pa nek se deli i džaba.
Citat:
Moram da te pitam --- jesi li ti bio nekad u nekoj manjoj ili većoj fabrici?

Nisam, ali sam radio kompletan računarski sistem u jednom većem magacinu (ako se tri umrežena računara mogu nazvati sistemom :D) sa sve pisanjem aplikacija, gde je jedan komp bio u direktorovoj kancelariji, drugi u kancelariji šefa magacina, a treći u samom magacinu.Funkcionisao je tako što radnik koji vozi robu ukuca u komp artikle koje vozi, to stiže do šefa magacina, koji to odobrava ili ne, i ako odobri sve se to štampa na dva štampača (jedan u magacinu za radnika, a jedan u kancelariji šefa magacina).Isti taj šef magacina, kada pristignu novi artikli u magacin, ukucava ih u svoj komp i oni su automatski dostupni na onom kompu u magacinu, za razvoz.Na kraju smene šef magacina, štampa dnevni izveštaj, a isto to u elektronskoj formi, dolazi na direktorov kom, tako da on može da ga pregleda i eventualno odštampa ako mu treba.Takođe sa dok direktorovog kompa može u svakom trenutku da se pristupi u ova druga dva i prate promene, snime se u log fajl i slično.E sad, istina je da se ni na jednom kompu ne pokreće više od 1, eventualno 2 aplikacije, ali za ovakav sistem esencijalna je mreža, a za koju podrška u ovom starter izdanju očigledno nije planirana.
Citat:
Doduše, zaista je teško reći za šta bi moglo a za šta ne --- ne znam šta znači da nema podršku za mrežu a ima za Internet. Npr. ukoliko aplikacija ne može da se poveže na npr. Oracle u lokalnoj mreži, e onda je loše.

Upravo tako.
Citat:
A zašto misliš da će hteti? Znam gomilu ljudi kojima Windows služi samo za slušanje muzike, čitanje novina i razmenu pošte, itd. Ponekad nešto otkucaju i isprintaju neku stranicu i slično tome. U stvari, većina ljudi koristi kompjuter za takve stvari.

Pa takvim ljudima je onda bolje da nabave piratski Win XP Pro za džabe nego da plaćaju ovaj Starter koliko god da košta.Čak i neke Linux distribucije mogu lako da se podese za gledanje filmova, slušanje muzike i skidanje pošte, čak i na mnogo slabiji mašinama, nego što će predpostavljam zahtevati taj Starter.Odluči se, jel pričamo o firmama ili kućnim korisnicima, kojima komp treba kao zamena za video rekorder i TV.Za ovo prvo, već sam rekao, fali mreža, a za ovo drugo, možda će me neko ispljuvati, ali za gledanje filmova i slične radnje, iskreno najbolja varijanta je nabaviti piratski Win, ili ako je već "legalista u duši", neku (besplatnu) verziju, odnosno distribuciju Linuxa.
Citat:
Ne izbacuju oni taj jeftiniji Windows tek tako. U firmama jednostavno ima dosta kompjutera koju po ceo dan vrte jednu te istu aplikaciju...

E upravo to je jedini razlog za eventualnu nabavku ovog paketa, pod uslovom da se te aplikacije ne kontrolišu preko mreže, što je uglavnom slučaj.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 17.10.2004. u 22:25 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 21:22 - pre 237 meseci
Citat:
Odluči se, jel pričamo o firmama ili kućnim korisnicima


Pričamo i o jednom i o drugom. Kao što vidiš sam, negde bi taj Windows sigurno našao primenu.

I opet nisi odgovorio na pitanje: kad je taj Windows tako loš, zašto ga neće biti u prodaji u razvijenijim zemljama, hm?

Što se tiče rešenja: bolje je da stave piratski Windows --- tu se gubi smisao ove rasprave. Ako će da stave piratski Windows XP, onda nema ni potrebe da se bilo šta priča. Npr. onda možemo i da kažemo da Windows i Linux imaju jednaku cenu (rezanja diskova).

Što se mreže tiče --- ako ima podrška za internet, ne znam da li je onda isključena i mogućnost povezivanja na lokalni server. Jednostavno, ne znamo.

Odnosno piše: "and no support for PC-to-PC home networking." E sad nisam siguran da to isključuje mogućnost povezivanja aplikacije na lokalni npr. SQL Server i slično.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.10.2004. u 22:31 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.co.yu.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 21:25 - pre 237 meseci
@ VRKY

E, ovim ce das da smanje pirateriju :D :D :D

Kapiram ja i pocetnike, i sva cudesa, ali evo sad sam na netu i imam otvoren Firefox, psi, Xchat, Thunderbird mail, i tu je uvek pokrenuti XMMS ;)

Neznam kako neko moze normalno surfuje net-om, chatuje, slusa muziku, i cita postu sa tim ogranicenjima, mislim stvarno nije humano to sto rade, ljudi ce da nabiju kompleks od ovoga.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 21:30 - pre 237 meseci
I naravno opet mešaš stvari: daješ neki primer gde je potrebno imati puni Windows. Ja o tome ne pričam, niti to neko spori.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr.



+8 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 21:32 - pre 237 meseci
@Slobodan Milivojevic
Ne tvrdim ja da će s tim smanjit pirateriju... ja sam sam rekao ono što sam pročitao.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.co.yu.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 21:35 - pre 237 meseci
@ degojs

Ako se ovo na mene odnosi, ne mesam ja stvari, vec ti pricam o naj normalnijoj situaciji koja moze da bude i kod obicnog korisnika, i gde ce vec da zasmetaju ta idiotska ogranicenja.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 21:38 - pre 237 meseci
Citat:
I opet nisi odgovorio na pitanje: kad je taj Windows tako loš, zašto ga neće biti u prodaji u razvijenijim zemljama, hm?

Pa mislim da je to jasno, niko ga ne bi uzeo.Firme koje koriste Win, imaju legalne verzije istog, one druge pak koriste Linux, a kućni korisnici prema mogućnostima, neki kupe legalan Windows, a oni drugi koriste piratsku verziju (koji su u razvijenim zemljama u manjini).

-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 21:44 - pre 237 meseci
Citat:
Što se tiče rešenja: bolje je da stave piratski Windows

Da, to je najpraktičnije rešenje.Znaš i sam koliko se piratskih verzija vrti na PC mašinama širom Srbije, naravno kod kućnih korisnika kojima komp služi samo za zajebanciju tipa filmovi, muzika, igrice...Zar misliš da će bilo ko od njih, sad da se zaleti i kupi taj Starter samo da bi imao legalnu verziju Win-a ? Ne verujem.Ali kao što si već rekao, bolje da sačekamo neke opširnije zvanične informacije, pa da možemo da pričamo.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows XP Starter Edition17.10.2004. u 21:47 - pre 237 meseci
Nesto tu ne shvatam da li shvatam: glavna mana Linuxa je da za njega nema svih aplikacija, kao za Windows. Znaci, ako ti treba nesto sto zaista nema za Linux - kupujes Windows Starter i to vrtis ceo dan. A ako ti treba bilo sta, sto ima za Linux, pa volja ti da ga vrtis ceo dan ili 5 minuta dnevno, onda skines besplatni Linux i vozi. Usput imas jos gomilu ne- ili bagovitih programa, pa mozes da radis skoro sve. Meni se cini da ce o tome u preduzecima odlucivati sefovi i bice kako oni kazu: moja rodjaka, koja ranije nije pipnula PC, bila na trodnevnom kursu, naucila "sve", dali joj racunar sa jednom aplikacijom i vec radi na racunaru, jedno te isto, ceo dan.

Iza ovoga se skriva neka poslovna politika, to je jasno. Ali sumnjam da ce time smanjiti pirateriju medju IT pismenijom populacijom.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows XP Starter Edition

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13002 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.