Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da najbolje realizujem obveznice stare devizne stednje?

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Kako da najbolje realizujem obveznice stare devizne stednje?

[ Pregleda: 6143 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

prizrenac
Beograd/Vozdovac

Član broj: 13235
Poruke: 40
*.beotel.net

Sajt: www.prizrenac.magic-gold...


Profil

icon Kako da najbolje realizujem obveznice stare devizne stednje?08.07.2004. u 14:18 - pre 240 meseci
Imam obveznice u nacionalnoj stedionici i zamolio bi sve za savet kako da ih najbolje prodam posto mi je potrebna gotovina....
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Pablo
Zvezdara

Član broj: 7640
Poruke: 66
*.170.EUnet.yu

ICQ: 254771535
Sajt: www.hattrick.org


Profil

icon Re: Kako da najbolje realizujem obveznice stare devizne stednje?08.07.2004. u 14:53 - pre 240 meseci
NIkako nemoj da ih menjas u Nacionalnoj stedionici!!!

Tacno je da odmah dobijes kes, ali u dinarima, i to po znatno manjoj ceni od vrednosti na berzi.

Svakodnevno stanje mozes pogledati na: http://www.belex.co.yu/trgovanje/obveznice_rs/index.html

To ti je zvanicna lista berze

Moj savet ti je sledeci:

Prvo izaveres brokersku kucu (moj savet ti delta broker, velika zgrada pored Sava centra, oni ce tamo sve lepo da ti objasne sta i kako), a ono sto je najvaznije jeste sto ti sam odredjujes po kojoj ceni (procentu) zelis da prodas obveznice.

Sledeca stvar jeste otvaranje namenskog racuna na koji ce ti leci pare posle prodaje na berzi. Delta banka je logican izbor, a razlog vise jeste sto u istoj zgradi imas i delta banku i nacionalnu stedionicu (u bulevaru kod Liona) pa mozes sve da obavis na istom mestu.

Nakon otvaranja namenskog racuna, treba samo u nacionalnoj stedionici da proknjizis novonastalo stanje, i da javis svom brokeru da si sve sredio i da prodaja moze da pocne.

3-5 Dana kasnije tvoje pare ce leci na racun


Mozda ti deluje malo komplikovano ali veruj mi nije
 
Odgovor na temu

prizrenac
Beograd/Vozdovac

Član broj: 13235
Poruke: 40
*.beotel.net

Sajt: www.prizrenac.magic-gold...


Profil

icon Re: Kako da najbolje realizujem obveznice stare devizne stednje?10.07.2004. u 19:56 - pre 240 meseci
Hvala mnogo na savetu!
Kontaktirao sam neke banke i brokerske kuce....
U principu svako hvali svog konja...
Volks bank mi se ucinila idelanom, bas su bili ljubazni i korektni.
Ostali svi kazu dodjite i razgovaracemo, a ja ne znam gde pre da odem :-)
Nekako sam zakljucio da su banke bolje za prodaju od brokerskih kuca
Ili se varam?
Neznam sta cu, ako neko ima jos neku pametnu ideju bio bih mu zahvalan.


 
Odgovor na temu

cvele

Član broj: 748
Poruke: 20
195.250.114.*



Profil

icon Re: Kako da najbolje realizujem obveznice stare devizne stednje?24.08.2004. u 14:45 - pre 238 meseci
Kod brokerske kuce odnosno na berzi ces postici bolju cenu nego sto ces to dobiti od bilo koje banke.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Kako da najbolje realizujem obveznice stare devizne stednje?

[ Pregleda: 6143 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.