Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Interakcija sa servisom

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Interakcija sa servisom

[ Pregleda: 2958 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Interakcija sa servisom30.01.2006. u 13:28 - pre 221 meseci
Treba mi primer interakcije sa servisom. Pisem servisnu aplikaciju, kojoj korisnik menja parametre s vremena na vreme. Kako bih mogao da realizujem ovu razmenu informacija?
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Interakcija sa servisom30.01.2006. u 14:22 - pre 221 meseci
Jedino resenje za koje znam je kreiranje jos jedne (GUI) aplikacije koja ce podatke uzimati iz servisa, menjati ih kako korisnik zeli i vracati ih servisu preko TCP/IP ili nekog slicnog protokola, DDE, Mapped Files, ili nekom slicnom metodom za komunikaciju izmedju aplikacija.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Interakcija sa servisom30.01.2006. u 15:49 - pre 221 meseci
Korsitis li neku biblioteku za pisanje servisa? Ja sam se prilicno napatio sa tim, usled nedostatka dokumentacije, i za sad digao ruke. Svaka sugestija je dobrodosla.
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.179.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Interakcija sa servisom30.01.2006. u 17:51 - pre 221 meseci
Dovoljno je pokrenuti novi projekat u Delphi-u i kako pocetni sablon uzeti Windows NT servis: File->New...->Windows Service...

Popuni event-e tipa: OnStop, OnStart, Execute itd.

To bi trebalo da bude dovoljno da se servis napravi. Posle toga ga treba instalirati tako sto se exe servisa pokrece sa paramterom /install, a deinstalira sa /uninstall. Moze da se instalira i sa installerom ali to je druga prica.
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Interakcija sa servisom30.01.2006. u 19:01 - pre 221 meseci
Citat:
Srki_82: TCP/IP ili nekog slicnog protokola, DDE, Mapped Files, ili nekom slicnom metodom za komunikaciju izmedju aplikacija.

Tasko nesto sam i mislio...
Citat:
broker: Korsitis li neku biblioteku za pisanje servisa?

Posto pisem Open Source projekat, samo cu koristiti Delphi-jeve strukture za servis. Nasao sam komercijalnu biblioteku - SvCom (http://www.aldyn-software.com), super je, ali mi ne odgovara, glupo je da koristim komercijalnu biblioteku u Open Source projektu.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Interakcija sa servisom31.01.2006. u 09:03 - pre 221 meseci
Citat:
morlic: Dovoljno je pokrenuti novi projekat u Delphi-u i kako pocetni sablon uzeti Windows NT servis: File->New...->Windows Service...

Popuni event-e tipa: OnStop, OnStart, Execute itd.

To bi trebalo da bude dovoljno da se servis napravi. Posle toga ga treba instalirati tako sto se exe servisa pokrece sa paramterom /install, a deinstalira sa /uninstall. Moze da se instalira i sa installerom ali to je druga prica.


Jeste dovoljno da napravis apliakciju koja nista ne radi. Cim u to zelis da ubacis neki svoj kod, pocinju komplikacije,a neke zgodne i jasne dokumentacije nigde.

Citat:
obucina: Posto pisem Open Source projekat, samo cu koristiti Delphi-jeve strukture za servis. Nasao sam komercijalnu biblioteku - SvCom (http://www.aldyn-software.com), super je, ali mi ne odgovara, glupo je da koristim komercijalnu biblioteku u Open Source projektu.


SvCom zvuci dobro, ali ja sam sa njom imao problem sto njihov demo radi kada startujem exe koji stize prekompajliran, ali kada iskompajliram prilozeni sors, to vise ne radi. Odustao sam od njegove kupovine.
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.236.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Interakcija sa servisom03.02.2006. u 06:03 - pre 221 meseci
Ne znam za probleme, napravio sam cetiri servisa do sada koja su u upotrebi vec par godina bez problema na par stotina klijenata. Mora da se obrati paznja na windows security jer ima situacija koje su specificne za jedan servis. Kao primer mogu da navedem pravljenje semafora pod servisom. Taj semafor automatski ima security context od samog servisa koji naravno ima (kako sam podesio) system level. Cim moj klijent program koga je startovao obican user proba da pristupi tom semaforu zbog neke sinhronizacije, puca jer nema dozvoljen pristup resursu. Ovo sam resio tako sto sam izmenio prava pristupa samom semaforu. E sada, ko zna gde jos ima ovakvih problema :). Naravno nema nekih stvari na koje se covek navikao (recimo interakcija direktno sa korisnikom) ali u principu nije strasno.
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Interakcija sa servisom03.02.2006. u 07:14 - pre 221 meseci
@broker
Mogu ti postaviti kod jednog servisa koji sam pravio da bih mogao sa udaljenog racunara da smanjim ton na racunaru na kojem je pokrenut servis

Vrlo je mali i jednostavan (osim onog koda koji mi je Delphi napisao, u kodu se nalazi jos samo par linija mog koda), ali sluzi svrsi
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Interakcija sa servisom

[ Pregleda: 2958 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.