Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mozilla Firefox i Internet Explorer

[es] :: Advocacy :: Mozilla Firefox i Internet Explorer

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40913 | Odgovora: 264 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 08:38 - pre 237 meseci
IE7. Šta misliš koliko će biti dug period prihvatanja tog browsera? Da li si spreman da bez Longhorna skineš 50MB i instaliraš? Ili bi otišao i skinuo fajl manji od 5MB koji ima više korisnih stvari nego IE7?

Zdrav razum kaže ovo drugo, neinformisanost i inertnos kaže da će većina ipak izabrati ovo prvo.

Sećam se da smo pre nekog vremena diskutovali o tome kada će novi IE. Računica je ispala da će biti masovno u upotrebi tek za najmanje 2.5 godine (analiza usvajanja IEa 6, razne web statistike, MS najave...). A u tom periodu od nečeg mora da se živi :) Pravljenje loših sajtova prepuštam amaterima, a da bih pravio dobre treba mi dobar browser što IE trenutno nije (a i neće biti u skorije vreme)...

Uostalom, već sam se toliko navikao na njegove bugove da mi više i ne smetaju ili znam workaround. Ali, opet, ispravljanje jednog buga iskorišćavanje drugog je daleko od onoga kako bi trebalo da se nešto radi.
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 08:46 - pre 237 meseci
Vi koji nabrajate 'sitnice' u firefoxu sigurno niste detaljnije pogledali operu. :(
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 09:30 - pre 237 meseci
Negative. Ja imam Operu instaliranu već godinama, mnogo pre nego što je ff (ili mozilla) postao popularan. Sjajan browser, ali ne i besplatan (cijena $39). U poređenju sa featurima koje ima firefox ta cena nema opravdanje, te stoga ja koristim Firefox.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 09:34 - pre 237 meseci
Kako zatvaras neaktivan tab jednim klikom u FF?
Kako otvaras prazan tab jednim klikom u FF?
Kako gledas sadrzaj dva tab-a splitovano horizontalno ili vertikalno u istom prozoru u FF?
Kako jednim klikom otvaras url koji ti je u klipbordu u novom tabu?

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 14.10.2004. u 10:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 09:42 - pre 237 meseci
Gojko, ja u ff za otvaranje novog taba koristim tastaturu (ctrl - t). U Operi to radim sa Ctrl - n.

Za zatvaranje klikćem na krstić gore desno u oba browsera (iako znam da takođe može sa tastature da se odradi). Inače ja sam od onih koji pretežno koristi tastaturu.

Citat:
Kako gledas sadrzaj dva tab-a splitovano horizontalno ili vertikalno u istom prozoru u FF?

Nikako.

Citat:

Kako jednim klikom otvaras url koji ti je u klipbordu u novom tabu?

Ja to radim sa ctrl - t, ctrl - v.

 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 10:09 - pre 237 meseci
Dinke nisam pitao kako ti koristis svoj browser tastaturom u 4 klika, nego kako ja, potencijalni korisnik, da radim brzo i efikasno (propustas rec 'jedan klik'). :)
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 10:34 - pre 237 meseci
Ma radi kako ti odgovara, tvoja stvar :)

Već sam rekao da je Opera sjajan browser. Ne sumnjam da ima stvari koje nemaju drugi browseri, kao što mu i nedostaju stvari koje postoje u drugim browserima. Imajući sve to u vidu moj izbor bio je firefox, tim pre što je free i open source.

Inače po mom skromnom mišljenju budućnost Opere je u uređajima tipa smart phone, palm itd . (doduše, ja na mom phonu koristim Doris Browser jer Opera pojede svu memoriju dok si rekao keks :).
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 13:44 - pre 237 meseci
Citat:
Gojko
1. Kako zatvaras neaktivan tab jednim klikom u FF?
2. Kako otvaras prazan tab jednim klikom u FF?
3. Kako gledas sadrzaj dva tab-a splitovano horizontalno ili vertikalno u istom prozoru u FF?
4. Kako jednim klikom otvaras url koji ti je u klipbordu u novom tabu?


1. Kliknem srednjim dugmetom na tab
2. Kliknem na ikonu Open a New Tab u toolbaru
3. i 4. Potrebu za takvim stvarima nemam često pa mi nije ni bitno da li su na raspolaganju ili da su "na jedan klik" (ovo prvo nisam siguran da bi mi ikad i zatrebalo, a ovo drugo kad zatreba neću da crknem od malo tastature: klik na New Tab i onda ctrl-v).

Nego, kako ti plaćaš Operu? Sa jednim ili više klikova?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 14:53 - pre 237 meseci
Hmm... Opera nije loš browser, ali ima par nedostataka:

1. Nije besplatna
2. Mnogi sajtovi se nepravilno prikazuju (npr. www.sbb.co.yu i www.ptt.yu)
3. Suviše često zna da pukne
4. Nakon dužeg korišćenja se MNOGO sporo startuje

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 15:20 - pre 237 meseci
Citat:
BytEfLUSh:
2. Mnogi sajtovi se nepravilno prikazuju (npr. www.sbb.co.yu i www.ptt.yu)

To svakako nije nedostatak Opere već gospode koji su odradili pomenute sajtove.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 15:29 - pre 237 meseci
Citat:
dinke: To svakako nije nedostatak Opere...


Možda nije nedostatak Opere, ali jeste problem Opere. Ako se sajt A koji želiš da obilaziš ne vidi dobro na browseru B šta ćeš da uradiš?

1) Da odeš kod webmastera sajta A i primoraš ga svim raspoloživim sredstvima da popravi sajt da se vidi na browseru B.

2) Da zameniš browser B browserom C kojim se sajt A dobro vidi.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 15:50 - pre 237 meseci
Pazi, do neke tamo 199x-te godine, sajtovi su se pravili tako da se lepo vide u oba browsera (ie i nn). Tada je to još uvek imalo smisla jer je važeći standard bio HTML 3 a kompanije koje prave gorepomenute browsere su ne čekajući novi standard izbacile čitav niz novina kako bi privukle developere sa novim mogućnostima.
HTML 4 standard je praktično priznao većinu tih izmena i uveo gomilu novih, koje kompanije koje prave gorepomenute browsere manje više poštuju (čak su i učestvovali u stvaranju istih).

E sad, ako neko u 21 veku pravi sajt na način koji se to radilo u prošlom, to ne može da bude problem browsera koji takav sajt ne prikazuje dobro već samo Webmastera i kompanije koja ga plaća. Sajt koji poštuje standarde u 99% slučajeva radiće dobro na svim browserima. Progledaj recimo Booxov sajt koji je kodirala moja malenkost pre par godina, i videćeš da je valid 4.01 (link dole desno). Takav sajt radiće u svim browserima koji poštuju standard. Za one koji ga ne poštuju to nije moj problem, osim ako nije slučaj sa "defacto standardom" (trenutno ie) kada je potrebno raditi neki workaround da bi se sajt dobro video kod velike većine korisnika.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 16:04 - pre 237 meseci
Kako ova priča rešava problem?

(Šta bi sa onim: "DOS ain't ready till Lotus runs on it." ?)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 16:24 - pre 237 meseci
Upravo tako kao što kaže degojs. Dakle, ti si u pravu, ti sajtovi sigurno nisu urađeni u skladu sa standardom, ali se (pretpostavljam) vide u IE-u a ne u Operi. Šta će korisnik Opere da radi ako želi da vidi taj sajt kako treba?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 16:27 - pre 237 meseci
Da poteram vodu na svoju vodenicu. Zamisli da ja iskodiram C++ program sa Comeau 4.3.3 kompajlerom - jedinim koji 100% podržava ISO standard za C++ jezik i kad takav program odbije da se kompajlira na mnogo popularnijim kompajlerima kao što je VC++ ili GCC ja kažem: to nije moj problem - obratite se Microsoftu i FSF-u.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 16:39 - pre 237 meseci
Da ne pominjemo ljude (ogromna većina) koji pojma nemaju šta je to HTML i razne verzije istog (niti je potrebno da znaju). Oni jednostavno vide da neki sajt ne radi u Operi a radi u drugim browserima. Nije teško pogoditi šta će se desiti u tom slučaju.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 16:42 - pre 237 meseci
Hint: zatvore prozor sa tim sajtom, posto vlasniku ocigledno nije bitno da ima sto vecu publiku.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 16:47 - pre 237 meseci
Pretpostavka je da korisnik želi da pristupi sajtu ili da, čak, ima potrebu.

Hint: koliko vidim ptt.co.yu pruža uslugu pristupa interneta pa recimo korisnik hoće da proveri preostalo uplaćeno vreme, cenovnik, email i mnogo toga.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 16:49 - pre 237 meseci
Citat:
Dragi Tata: Upravo tako kao što kaže degojs. Dakle, ti si u pravu, ti sajtovi sigurno nisu urađeni u skladu sa standardom, ali se (pretpostavljam) vide u IE-u a ne u Operi. Šta će korisnik Opere da radi ako želi da vidi taj sajt kako treba?


Lepo ugasim Operu i pokrenem Firefox :)

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer14.10.2004. u 16:50 - pre 237 meseci
Citat:
Dragi Tata: Da poteram vodu na svoju vodenicu. Zamisli da ja iskodiram C++ program sa Comeau 4.3.3 kompajlerom - jedinim koji 100% podržava ISO standard za C++ jezik i kad takav program odbije da se kompajlira na mnogo popularnijim kompajlerima kao što je VC++ ili GCC ja kažem: to nije moj problem - obratite se Microsoftu i FSF-u.

Hehe, očigledno da se nismo razumeli. Ja sam rekao da je bitno da se poštuje standard (w3c) ali i defacto standard (ie). Prevedeno na jezik programera, praviš C++ kod po ISO-u, a ako se ukaže potreba za time (kod neće da se kompajlira na vc++) praviš workaround kako bi radio na vc++. OT, možda još bolja analogija može da se izvede sa Javom. Ako razvijaš neku Java aplikaciju sa VJ++ teško ćeš dobiti "write once run everywhere". :)

Citat:
degojs: Da ne pominjemo ljude (ogromna većina) koji pojma nemaju šta je to HTML i razne verzije istog (niti je potrebno da znaju). Oni jednostavno vide da neki sajt ne radi u Operi a radi u drugim browserima. Nije teško pogoditi šta će se desiti u tom slučaju.

Zvaće sbb i žaliće im se kako im ne radi sajt kako treba ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Mozilla Firefox i Internet Explorer

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40913 | Odgovora: 264 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.