Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mozilla Firefox i Internet Explorer

[es] :: Advocacy :: Mozilla Firefox i Internet Explorer

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40825 | Odgovora: 264 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 01:22 - pre 237 meseci
Citat:
Dragi Tata: Ja mogu i bez tabova i bez točkića, a miš inače koristim samo zbog interneta - inače sve radim sa tastature.


U tom slučaju mi grafičko okruženje nije potrebno, links vrlo dobro obavlja posao u tekstualnom režimu, a ima podršku za okvire (frejmove) i javascript.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 01:57 - pre 237 meseci
Links? Evo bas se javljam sa njega. Moj prvi browser je u stvari bio lynx na HP-UX-u. Iskreno, nije sasvim dovoljan :) Kad sam rekao da koristim tastaturu, nisam rekao da koristim samo konzolu. I u GUI programima je cesto brze raditi uz pomoc tastature.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 03:51 - pre 237 meseci
I ja sam počeo više da koristim IE od SP2, potpuno iste stvari kao i Nemanja, međutim ipak mi je Firefox mnogo bolji. Jeste sporiji prilikom (svakog) pokretanja i to ume da nervira. No, šta da se radi.

Samo sam se nasmejao kada sam primetio da npr. ActiveWin.com uspeva ponekad da mi otvori pop-up u IE iako ne bi trebao :) To se sa Firefox ne dešava.

Ako ću duže da surfujem onda koristim Firefox, ali ako ću samo nešto da pogledam pa zatvorim browser onda IE. To se u praksi svede na mnogo češće korišćenje IE, osim kad se baš spremim i odem da čitam novine :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.217.eunet.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 08:37 - pre 237 meseci
Baš čudno, ja ovde imam SP2 isto, i Firefox 1.0 PR se otvara potpuno istom brzinom (0.5 sec) kao i IE. Koje verzije vi to koristite pa je kod vas tako sporo ?
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 09:31 - pre 237 meseci
Nema ništa gore nego osporavati nečiji izbor (zato retko posećujem Advocacy forum). Ono što se može je da se iznesu koliko toliko objektivni argumenti. Ajd sad.

Mozilla vs. IE:

Mozilla - višeplatformska, IE puca (osim ako ne uzmete u obzir Mac varijantu koja je po mnogo čemu različita od Windows verzije)

Mozilla - skriptabilno i skinabilno okruženje (ako mi sad neko spomene MyIE2 pucaću, jer je ovde reč o JSu, CSSu i XULu, a ne gomilici upakovanih bitmapa), IE puca

Mozilla - dobra podrška za standarde, ovde IE puca kao tikva. Ovo mnogi mogu osporavati kao manje ili više bitno, ali je meni već dozlogrdilo da svoje stilove i markup hackujem kako bi sve to lepo radilo u IEu

- Stabilnost u radu, imao sam velikih problema sa IEom (5.5 i 6) ranije baš po ovom pitanju

- Brži (i znatno kvalitetniji) rendering sistem

- Sigurnost, činjenicu da je Zilla sigurnija od IEa Mozilla tim koristi da bi proguraio Firefox u firme i među "obične smrtnike". SP2 priča: loš proizvod je loš proizvod, bez obzira koliko ga ti krpio...
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 09:49 - pre 237 meseci
Evo, napravio sam screen capture čisto da vidite koliko brzo se to kod mene startuje.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 10:09 - pre 237 meseci
Rar!?
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 10:26 - pre 237 meseci
Pa kanda se na tom snimku IE brže startuje, ali dobro...
I ja tvrdim da je Firefox browser bolji, sekunda-dve zaostatka i nije tako strašna.

P.S.
Baš sam sad probao kod mene i IE i Firefox 0.9.3 se startuju podjednako brzo. Mozilla se startuje sporije, ali ako uključim da se startuje zajedno sa Windozom brzina nije problem.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 10:31 - pre 237 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Rar!?


Pa šta se čudiš, poznato je da je RAR komprezija bolja od ZIP-a. Yes da je mnogo sporije zapakovati nešto u WinRAR-u, ali ako to nešto ide na net nema bolje kompresije od RAR-a. Doduše, WinAce isto tako dobro kompresuje, ali nekako mi je nesiguran pošto mi puklo par arhiva i od tad ga ne koristim. Ispade da je jedina prednost koju WinZip ima brzina i ništa više. (i to što svi po default-u instaliraju WinZip)...
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.metrohive.net.

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 10:43 - pre 237 meseci
FF stalno koristim ali ne mogu da kazem da je idealan, u toku rada uspori a nema razloga s obirom na racunar na kome se vrti.

Instaliran je na vise sporijih racunara na kojima je totalno neupotrebljiv, treba mu vise minuta da se podigne (lici na blokiranje ali nije), dok nova Mozilla opet radi normalno na istim masinama.
(isto mi se desavalo i sa nekim ranijim nightbuild mozillama)

U Bugzilli ima ovakvih stvari:
- very slow startup since 0.9.2
- startup is very-very slow
.
.
.

FF definitivno ima problem, nesto su zbrzali, i nadam se da ce ga popraviti.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 20:27 - pre 237 meseci
Citat:
Palma:...ali ako to nešto ide na net nema bolje kompresije od RAR-a.

Ima, i zove se 7zip i bolji je od RAR-a u prosjeku oko 10%. pod LGPL je i dostupan na linuxu kao p7zip.

A i ova usporedba nije posve tocna jer dijelovi IE se usko integriraju sa windozima, tako da bi trebao dodati jos par sekundi koje si izgubio pri bootu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 21:04 - pre 237 meseci
Citat:
Ilija Studen
Mozilla - dobra podrška za standarde, ovde IE puca kao tikva. Ovo mnogi mogu osporavati kao manje ili više bitno, ali je meni već dozlogrdilo da svoje stilove i markup hackujem kako bi sv to lepo radilo u IEu


Sa stanovišta Web developera, u pravu si. Međutim, ja nisam Web developer i W3C standardi me ne zanimaju ni najmanje.

Citat:
Ilija Studen:
- Stabilnost u radu, imao sam velikih problema sa IEom (5.5 i 6) ranije baš po ovom pitanju


Ovde si u pravu. I meni je IE povremeno pucao, pa sam najviše zbog toga i prešao na NN.

Citat:
Ilija Studen:
- Brži (i znatno kvalitetniji) rendering sistem


Nisam primetio ni jedno ni drugo.

Citat:
Ilija Studen:
- Sigurnost, činjenicu da je Zilla sigurnija od IEa Mozilla tim koristi da bi proguraio Firefox u firme i među "obične smrtnike". SP2 priča: loš proizvod je loš proizvod, bez obzira koliko ga ti krpio...


IE je bušan tu nema rasprave, ali koliko vidim i Mozilla nije puno bolja po tom pitanju.
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 21:38 - pre 237 meseci
Kada sam rekao brži rendering sistem mislio sam na brže iscrtavanje same stranice (tu smo se valjda razumeli). Jedan od konkretnih primera: da bi IE prikazao tabelu on uvek čeka kraj tabale. Gecko renderuje tabelu kako učitava ćelije. Layout većine današnjih stranica na webu je baziran na tabelama, tj. IE pri rendanju čeka skoro ceo kostur. Mozilla će ga rendadi kako ga učitava tako da ćeš često imati upotrebljive informacije i pre nego što browser dođe do </table> taga. Samo primer :)

Što se kvaliteta same rendaljke tiče to može biti diskutabilno. Gecko ima par prilično uočljivih bugova, ali su oni prava mizerija naspram IEovih (sigurnosne rupe, box model, odsustvo podrške za hover i srodne pseudoklase...).

Ono što stvarno očekujem da bude rešeno što pre je malo traljava podrška za ActiveX kod zille. Ceo browser se prilično uspori ovde. Neki pluginovi ga čak učine neupotrebljivim na par sekundi (Acrobat Reader 6 na primer). Ne samo tag u kome se učitava AX, već kompletan browser...

Ne znam šta si čitao o Mozilli i sigurnosti. Odakle ti zaključak koji izneo malopre?

Ja sam ipak zastupnik one teorije da je najbolji odbrambeni sistem sam korisnik. Ali kada browser omogućava da se rade razne radnje bez znanja korisnika to već nije dobro (klasika za IE). Tu ti čak ni višegodišnje iskustvo sa netom ne može pomoći jer često stranice i usluge koje se inače čine potpuno sigurno podmeću kojekakve gluposi (dobar primer: CWS).

Mozilla će te uvek pitati šta da radi. To što je neko nekad lupio kvačicu na Don't ask me again! ne čini sam browser nesigurnim :)

I naravno, bugovi se ispravljaju jako brzo... I nema patcheva od par stotina kilobajta, pa do par MBa. Za najskoriji bug je bilo potrebno skinuti ekstenziju (XPI arhivu) koja ne važe više od 10 - 20kb.

Za kraj: IE je mator. Mnogo toga se promenilo za prethodne 3, 4 godine.
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 22:39 - pre 237 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Rar!?

(offtopic odgovor na offtpic pitanje)
Da, RAR! Čisto poređenja radi, nekompresovan AVI fajl od 9.68MB, RAR je smanjio na manje od 100kb! WinZip sa default metodom kompresije ga je spustio na 1.5MB. E sad, možda si ti očekivao neki tar.bz2 ali j*ga, bio sam u Windozeu :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer09.10.2004. u 22:57 - pre 237 meseci
Citat:
I nema patcheva od par stotina kilobajta, pa do par MBa. Za najskoriji bug je bilo potrebno skinuti ekstenziju (XPI arhivu) koja ne važe više od 10 - 20kb.


Ali zato ima nova verzija svaklih par nedelja, zar ne? Generalno gledano, open source aplikacije izbacuju nove verzije u takvom ritmu da nije ni čudo što skoro da i nema zakrpa. Odoh i ja da upravo skinem Firefox 1.0PR :)

Citat:
Ne znam šta si čitao o Mozilli i sigurnosti.


E ne znam za Tatu, ali ja sam pratio malo situaciju i jeste, u poslednjih par meseci imali su dosta propusta, čak mi se čini da jedino mala raširenost Firefox u odnosu na IE obezbeđuje utisak bolje sigurnosti.
Evo pogledaj sam ovde: http://secunia.com/product/3256/?period=2004#advisories (pa nije da baš nema?)

Meni mnogo više znače dobar pop-up blocker, download manager, tabbed browsing i ostale sitnice.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer10.10.2004. u 02:59 - pre 237 meseci
Ne želim da ulazim u previše tehničku raspravu oko browsera, jer kao što rekoh nisam web developer i sve to me ne zanima previše. Uglavnom, moji razlozi za povratak na IE su:

1. Brzina startovanja (nikakvu razliku u brzini renderovanja nisam primetio)
2. Code Project radi dobro sa IE-om a sa gecko browserima mu nedostaju neke opcije.


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer10.10.2004. u 03:34 - pre 237 meseci
Posto ne mogu da koristim IE, iz jasnih razloga, koristio sam Mozillu. Tu mi je smetalo sto je sve vise, manje fiksno, ne moze nista u meniju da se Customise.

Sad koristim Firefox i meni sam podesio po svojoj zelji. U medjuvremenu su me dobri ljudi sa ES-a naucili kako da promenim i velicinu fontova u meniju i sve je super.

Da li u IE ima autoscrolling? Imam misa sa dva dugmeta i kad pritisnem istovremeno na oba, na ekranu se pojavi krug sa strelicama, koji radi kao tockic na misevima koji ga imaju. Ne koristim ga bas cesto, ali mi nekad bas dobro dodje, da ne vucem misa do onih "lajsni" desno i / ili dole.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer10.10.2004. u 17:28 - pre 237 meseci
U stvari, bilo bi interesantnije da se javi neko ko koristi ona proširenja za IE (MyIE2, Avant, itd) što donose tabbed browsing i ostalo pa da se onda uporedi sa Firefox.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer10.10.2004. u 18:49 - pre 237 meseci
Evo ja već nekoliko dana koristim Maxthon i moram priznati da uopšte nije loš. Napisaću detaljan review večeras i poređenje sa Firefox-om, ali prvo da rešim jedan gadan problem. Elem, ili sam popio neku gadnu virusčinu koju Kaspersky ne detektuje ili se nešto pokarabatilo - konekcija na POP3 server koja standardno ide preko porta 110 se nekako prebacuje na port 1110 koji je, razume se, blokiran u firewall-u... I tako, dok to ne rešim, nema od pisanija ništa, al' se nadam da ću uskoro da skapiram šta je, pošto me strašno nervira.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer10.10.2004. u 19:00 - pre 237 meseci
Pa eto, to ti je zato što koristiš IE... Mislim, "Maxthon"... Svejedno...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Mozilla Firefox i Internet Explorer

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40825 | Odgovora: 264 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.