Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mozilla Firefox i Internet Explorer

[es] :: Advocacy :: Mozilla Firefox i Internet Explorer

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40772 | Odgovora: 264 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 19:06 - pre 237 meseci
Jbg, onda skinite Google-ov toolbar - tamo ima popup blocker.

I stvarno ne znam šta hoćete da dokažete. Da IE ne valja? Slažem se. Puca, otvara pop-upove, svaki čas rupa u sigurnosti... ne valja. Samo, problem je što mi tako loš još uvek bolje vrši posao nego NN iz razloga koje sam već dva puta pomenuo.

Ne znam što ste samo zapenili za te standarde, jer ako ćete da budete dosledni onda kažite da ni Linux ne valja jer nije iskodiran u standardnom C- u.


 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 19:15 - pre 237 meseci
Ma Linux-ovcima nikako ne možeš da ugodiš... Ne valja kad se ne slažeš sa njima a ne valja im ni kad se slažeš sa njima. Evo, i ja kažem da je IE loš. I šta sad još oćete, da počnemo da pišeme M$, Windblows, M$ sucks i ostale budalaštine?
Stvarno neki put ne vredi sa vama.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 19:19 - pre 237 meseci
Citat:
Gluposti. IE se podiže svaki put kad podižeš Windows.

Gluposti, jer Windows se ne podiže svaki put kad se podiže IE, tako da ne znam šta si hteo da kažeš sa onim da li ste računali vreme podizanja Windowsa. Naravno da nismo.
Zapetljao si se. Windows se podigne kad se upali kompjuter i to je to. IE je postao deo Windowsa i to treba da prihvatite momci. A bukvalno su i naterali Microsoft da utera IE u Windows onim suđenjem. Ne znam šta se sad žale ljudi.
Na kraju šta to mene briga? Činjenica je da kad kliknem ikonu IE, podigne se dosta brže nego Firefox. Kraj priče.

Citat:
prednost FF-a je sigurnost i mnogo bolji rendering nego onaj kod IE-a. Dve veoma bitne stvari.

Sigurnost? Nisam ubeđen. Dao sam link vezano za sigurnost Mozille/Firefox, ali niko ništa nije komentarisao :) Ali zato svi znaju propuste u IE :)

Rendering? Ni to ne znam šta da kažem. Na šta tačno misliš? Većina sajtova je rađena tako da izgleda super u IE jer je IE de facto standard. Firefox ovde može da bude samo gubitnik u očima korisnika. Sve dok je IE na preko 90% računara i dok sajtovi imaju preko 90% posetilaca koji koriste IE --- IE je standard, sviđalo se to nekom ili ne.

Citat:
Drugo, to što FF ima možda sporiji startup od IE-a je možda i zato što je cross platform aplikacija, tako da sve ide preko GTK interfejsa, koji mora prvo da se učita

Ma to objašnjenje korisnike interesuje isto kao i priča o standardima.

@dinke: slažem se, mislio sam da pričas o server side strani. Zaista smešno da se koristi vbscript na klijentu umesto JavaScripta.



[Ovu poruku je menjao degojs dana 11.10.2004. u 20:23 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 19:22 - pre 237 meseci
@Dragi Tata
Koliko vidim ti sve vreme pričaš o Netscapeu a rasprava se vodi o Firefox-u. A da instaliraš i ti firefox pa da nam kažeš da li ti je

1) Spor
2) Code Project ne radi kako treba

Firefox je do te mere prilagođen Windows korisnicima da je čak i veličina fonta prilagođena IE-u (ko koristi ff na Linuxu zna o čemu pričam).

Citat:
Dragi Tata: Hehehe, tu si u pravu. Instaliraj SP2 i nećeš imati takvih problema.

Zavisi od korisnika. Ja moju ženu nisam mogao ni pod tačkom razno da nateram da koristi Firefox sve dok nisam instalirao sp2. Odjednom sva ta nova ograničenja koja je IE uveo (nemogućnost otvaranja swf fajlova na localnom compu, razna upozorenja i sl) su je navela da koristi Firefox (iako sam joj ja u međuvremenu pomogao da to sve poisključuje, IE je više ne interesuje). Koliko ljudi toliko ćudi.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 19:43 - pre 237 meseci
Citat:
degojs: Većina sajtova je rađena tako da izgleda super u IE jer je IE de facto standard.

Na žalost :(

Citat:
degojs: Sve dok je IE na preko 90% računara i dok sajtovi imaju preko 90% posetilaca koji koriste IE --- IE je standard, sviđalo se to nekom ili ne.

Ne znam da li IE još uvek drži famoznih 90%. najnovija statistika sa w3schools kaže:

Code:

2004       IE 6       IE 5       O 7       Moz       NN 3       NN 4       NN 7
October    69.8%      6.0%       2.3%      17.0%     0.2%       0.2%       1.3%


Izvor: http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Slazem se, w3schools je sajt za profesionalce, i podaci trebaju biti uzeti sa određenom dozom rezerve, ali rast je rast. Od 8% pocetkom ove godine, Mozilla je dosla na 17%.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 19:47 - pre 237 meseci
Pa da.. već sam ti ukazao na to zašto w3schools nije dobar sajt za to - njega posećuju profesionalci, oni koji se bave webom i verovatno imaju više browsera.

Po meni najbolji uvid u stvari je davao Google.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 19:47 - pre 237 meseci
Citat:
dinke: @Dragi Tata
Koliko vidim ti sve vreme pričaš o Netscapeu a rasprava se vodi o Firefox-u. A da instaliraš i ti firefox pa da nam kažeš da li ti je

1) Spor
2) Code Project ne radi kako treba


Nemam kad da isprobavam browsere, posebno ako nova verzija izlazi na svakih pola sata. Uglavnom, kolega koji koristi FF mi je potvrdio 1), a mnoge primedbe, kao što je ova: http://www.codeproject.com/scr...32&forumid=1645#xx943432xx ukazuju na 2)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 19:57 - pre 237 meseci
Citat:
dinke:
Na žalost :(


Slažem se, bilo bi lepo da IE podržava te standarde isto kao i Firefox.

Zanimljivo, IE je svojevremeno, koliko sam upoznat, bolje podržavao standarde od Navigatora ali svejedno niko na to nije obraćao previše pažnju niti su ljudi menjali browser zbog toga - NN je dugo držao primat. "Prelazak" se desio kada je IE postao deo Windowsa.

Ako je suditi po tome, ne vidim da će u slučaju FF i IE biti drugačije - nema šanse da korisnici menjaju browser čisto zbog standarda, to im je zadnja stvar. Rekao bih da su sigurnost i stvari kao tabbed browsing, popup blocker, itd, mnogo bitnije.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 20:06 - pre 237 meseci
Hoces da kazes da windows korisnicima sustina nije bitna?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 20:11 - pre 237 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: sustina


Ovo je već malo zadiranje u filozofiju, zar ne? Šta je suština? Kod browsera mi je suština ono što je nabrojao degojs, a ne W3C standardi.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 20:13 - pre 237 meseci
Gle Gojko, prvo da vidimo šta je to suština? Standard ili de facto standard?

Da li je korisniku suština da njegov browser poštuje standarde za koje pojma nema šta su ili je korisniku suština da sajtovi koje posećuje budu prikazani 100% kako treba?

To ti je stvar kao sa MS Office formatom: može OpenOffice da bude dosta dobar, može da bude besplatan ali ako ne čita i piše MS Office formate 100%, teško će da zaživi.

Ili kao nekad sa DOS-om: "DOS ain't ready till Lotus runs on it."

Having said that, ja ne primećujem neke veće probleme sa Firefox. Tu i tamo se desi da nešto bude pobrkano, ali stvarno nije strašno i dešava se zaista sve manje i manje. Recimo, sa verzijom 0.6 (ili 0.8, ne sećam se više) nisam mogao skoro nikako da koristim MSDN, a negde od 0.9 radi sasvim OK.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net.

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 23:37 - pre 237 meseci
Citat:
Dragi Tata: primedbe, kao što je ova: http://www.codeproject.com/scr...32&forumid=1645#xx943432xx ukazuju na 2)


Kod mene CodeProject izgleda isto u oba čitača. Mada, kako nemam nalog, možda registrovani korisnici imaju dugmiće o kojima se priča.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer12.10.2004. u 02:13 - pre 237 meseci
Citat:
degojs: Postoji toliko dobrih argumenata zašto je Firefox bolji browser od IE (čak i sa proširenjima tipa Maxthon) ali vi jednostavno ne umete ni da ih pobrojite. Pa mogu ja da to uradim ako baš hoćete :)


Nabroj, 'leba ti. Stvarno bih voleo da se otarasim IE-a, ali mi ne ide nikako.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer12.10.2004. u 02:26 - pre 237 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Nabroj, 'leba ti. Stvarno bih voleo da se otarasim IE-a, ali mi ne ide nikako.


1. Tabbed browsing. Tebi možda ne znači toliko, ali većina ljudi se slaže da je to jako korisna stvar. To što ih ti ne nalaziš za jako korisne je druga priča, u manjini si. Dalje, Maxthon i slični dodaci donose poboljšanje što se toga tiče, ali opet tu i tamo jednostavno ne otvore stranicu na novoj kartici. To se sa Firefox meni nije još desilo.

2. Pop up blocker. I Google Toolbar i IE koji dolazi uz SP2 će ipak tu i tamo da propuste neki pop up. Sa Firefox nisam video niti jedan sajt koji uspeva da ih progura. Neću ni da pominjem kako je ljudima koji nemaju Windows XP (i SP2).

3. Uvećanje teksta. Ovo je smejurija se IE. Jednostavno na pola sajtova ne radi. Dosta ljudi koje znam, izuzetno se iznervira kad posete neki sajt na kom je tekst jako sitan. Ne znam koja je to blesava moda, ali takvih sajtova ima dosta. Sa Firefox (Operu da i ne pominjem) ovo je problem koji se rešava jednostavnom gesturom miša.

4. Stabilnost (jeste, stvari su bolje u poslednje vreme sa IE, ali prednost je na strani Firefox)

5. Sigurnost --- IE jeste češće meta napada i samim tim Firefox jeste "sigurniji". Dokle god odnos zastupljenosti IE-Firefox bude kakav jeste, biće bezbednije koristiti Firefox. Ne mislim da je FF apsolutno sigurniji, ali ipak manje su meta napada pa onda, fakat je, jeste bolje koristiti Firefox. Opet, neću ni da pominjem ljude koji nemaju Windows XP (i SP2). Doduše, tebi to (sigurnost generalno) verovatno nije problem.

6. Cicika je lepo primetila još jednu stvar: keširanje. Tebi i meni koji smo na DSL-cable to nema ulogu, ali većini ljudi to pretpostavljam, dosta znači.

7. Download manager. Opet, tebi i meni ne znači, ali modem korisnicima znači sigurno.

I na kraju što se prikaza stranica tiče, i ja bih voleo da vidim tu stranicu koju Firefox ne prikazuje dobro. Kako rekoh, negde od verzije 0.9 meni sve stranice prikazuje OK. Čak je i Hotmail proradio super, a bio je tvrd orah što se tiče rada sa istim :)

Da se razumemo, ja ne mogu sad da se setim iz glave neke stranice, ali ima ih koje malo pobrkano izgledaju. Samim tim što ne mogu da se setim ni koje su stranice u pitanju dovoljno govori koliko je to bitno. Pre je bilo mnogo lošije, ali sada je već situacija takva da to i nije mnogo vredno pominjati osim kad neko uzme da gura standarde kao neki argument.

E sad, što se baš tebe tiče, ima manje razloga za prelazak:
1. Sigurnost, stabilnost, pop-up blocker: imaš SP2 na XP pa samim tim sve ovo i nije neki problem. Dalje, pretpostavljam da posećuješ sajtove gde baš i nema problema sa virusima tako da opet to umanjuje prednosti Firefox.
2. Keširanje, d/l menadžer: imaš DSL pa ti ni to ne znači
3. Tabbed browsing: sam si rekao da ti ne znači mnogo

Za tebe stvarno ostaje malo toga što Firefox nudi, a smetaće ti sporije podizanje od IE i nova verzija svako malo. Doduše, kako mi se čini, kad dođu do tih 1.0, možda bi mogli i da uspore ritam, nadam se bar.
A ako i ne uspore ritam, mislim da će moći da se preskoči poneka verzija. Ipak mi je to preskakanje verzija jednostavnije rešenje --- uporedi to sa stagnacijom u koju je zapao IE (ako ne računamo one dodatke tipa Maxthon).

[Ovu poruku je menjao degojs dana 12.10.2004. u 12:02 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net.

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer12.10.2004. u 02:28 - pre 237 meseci
Nisi naveo ništa što neko od Linux korisnika nije rekao.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer12.10.2004. u 02:32 - pre 237 meseci
Ne znam šta da ti kažem --- neko od vas reče da je to sve "šminka", baš je Linux korisnik bio u pitanju (byteflush).

Ovo moje nabrajanje je vezano za 2 stvari:
1) tvoju priču o monopolima, koja veze nema sa tim gore (a da tu još dodam i priču o standardima i slične budaleštine koje veze nemaju sa običnim korisnicima)
2) odgovor Nemanji

E da, prednost IE je što se brže podiže. I to znači dosta. Sve u svemu, mislim da je Firefox pobednik i to lagano. I to sam rekao odavno.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net.

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer12.10.2004. u 02:37 - pre 237 meseci
Ja na ovoj temi (osim peckanja za popup-e) nisam ni govorio o tome da li je bolji IE ili FF. Nadovezao sam se na problem ubacivanja programa u Windows, da bi ti završio pričom kako moji argumenti ne stoje ili su loši. Dobro, pobij ih.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer12.10.2004. u 02:42 - pre 237 meseci
Hmm to sve da je šminka? Kad sam ja to rekao?

Što se monopola tiče, nemam ništa protiv toga da MS ubacuje svoj browser, player, firewall, ... u Windows, ali kad napravi toliko tesnu integraciju sa sistemom tako da se ništa od toga ne može deinstalirati, tu već nastaje problem.

Svejedno, do sada sam jako retko viđao da neko koristi WMP za audio fajlove, pa me to mnogo ne zanima. Takođe, ja ne napadam sve MS-ove proizvode, već jedino taj njihov browser koji je stvarno za plakati.

Primeri:

Windows vs. Linux - smešno poređenje - naravno da se ne može rešiti koji je bolji kad je to stvar čisto ukusa i potreba (govorim uglavnom o desktop sistemima)
WMP vs. (štagod) - za mene je Winamp jedino rešenje za audio, MV2 za filmove, a WMP za clip-ove (to je kad sam u Windows-u)
Firewall ne koristim, mada mi se sviđa onaj XP-ov, ne smara mnogo.

I, eto, da se vratimo na Firefox vs IE... Za sve ovo ostalo valjda imaju zasebne teme....

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer12.10.2004. u 02:46 - pre 237 meseci
@byteflush:
Citat:
byteflush:
A za Maxthon=IE, to nije u potpunosti tačno, u pravu si. Maxthon=IE+Šminka. Eto, zadovoljan?


Evo tu si rekao. Baš Maxthon donosi poboljšanja tipa: tabbed browsing, popup blocker, uvećanje teksta i tako dalje, itd.

Daj, već sam ti rekao - odluči se šta ćeš da pričaš:
1. Maxton = IE
2. Maxton nije IE
3. Maxton = IE
4. To je šminka
5. Nisam rekao da je to šminka



Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net.

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer12.10.2004. u 02:53 - pre 237 meseci
"oće li biti tog predavanja u kom ćeš mi pokazati da grešim ili da idem na spavanje? Hehe, izgleda da Linux advocacy na uporednom testu uopšte nije loš...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Mozilla Firefox i Internet Explorer

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40772 | Odgovora: 264 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.