Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mozilla Firefox i Internet Explorer

[es] :: Advocacy :: Mozilla Firefox i Internet Explorer

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40813 | Odgovora: 264 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 03:34 - pre 237 meseci
Heh, pazi, sve što sam rekao stoji... To dal je to tebi dosadno ili ne me uopšte ne zanima.

Da IE-u treba više da se podigne niko nije negirao. U čemu je problem?

A za Maxthon=IE, to nije u potpunosti tačno, u pravu si. Maxthon=IE+Šminka. Eto, zadovoljan?

Inače, nije naveo ništa po čemu je Maxthon bolji u odnosu na Firefox, a nije baš mnogo teško biti bolji od IE-a. Sem toga, tema je Firefox i IE. Maxthon nikako nije Firefox, pa stoga jedino može da bude IE ili neki dodatak za njega.

A inače, kome ja zabranjujem da ovde ostavlja svoje utiske? Ako nisi primetio, ovo je DISKUSIONI forum. Ko želi čist monolog, neka lepo otvori notepad.exe i tamo te niko neće sprečavati da pišeš šta hoćeš do mile volje (ili do sledećeg restarta... uhm... crash-a...).

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 03:42 - pre 237 meseci
Citat:
A za Maxthon=IE, to nije u potpunosti tačno, u pravu si. Maxthon=IE+Šminka. Eto, zadovoljan?


Zadovoljan. Mogao si ovo i sam da skontaš, pre nego što si odlučio da pišeš, zar ne?

Poruku počinješ sa "sve što sam rekao stoji" a onda nastavljaš sa "to nije u potpunosti tačno, u pravu si". Smešno malo zar ne?

Dalje, ta šminka na IE je sve ono što je, npr. meni, i trebalo. Brže podizanje imam sa IE, sad ovako imam još i tabbed browsing i ostale sitnice i to je to.

Citat:
Da IE-u treba više da se podigne niko nije negirao. U čemu je problem?

Ne znam, evo Tata kaže, a i kod mene je tako, da IE-u treba manje da se podigne.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 04:41 - pre 237 meseci
Citat:
Poruku počinješ sa "sve što sam rekao stoji" a onda nastavljaš sa "to nije u potpunosti tačno, u pravu si". Smešno malo zar ne?


Zar je šminka toliko bitna?? I dalje mislim da je IE=Maxthon. Šminka može da se zanemari. Kome to treba, može lepo da ozme Operu i nakači joj neki fancy skin.
Ili da nastavi da koristi IE i dobije fancy dialer.
Zapravo, jeste smešno, mada verovatno ne mislimo na istu stvar.

Što se Tate tiče, da li je Tata računao i vreme startup-a Windows-a? A ti?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 04:46 - pre 237 meseci
Zanimljivo, kada pričamo o Firefox, svi se slažu da su tabbed browsing, pop-up blocker i slično izuzetno dobra stvar i prednost u odnosu na IE. Kada je reč o Maxthonu, ti to isto nazivaš šminkom "koja može da se zanemari". Pa sad, šta znam, ali onda ispade da je sve šminka - šta će nam bilo šta osim golog prozora i mesta gde bi ukucali adresu sajta/stranice? Ne trebaju nam ni "Back", "Refresh" i slično..

Drugo, ne znam za Tatu, ali ja nisam računao vreme podizanja Windows-a. Zašto bih ga računao, pa ne podiže se Windows svaki put kada pokrenem IE (ili Maxthon)? Pa mislim.. ozbiljno si pitao?

Da primetim da je sa tobom nemoguće pričati. Evo šta si rekao:
1. Maxthon = IE
2. Maxthon nije IE
3. Maxthon = IE

Ajd ti prvo odluči šta ćeš da pričaš, pa ćemo dalje.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 06:04 - pre 237 meseci
Stvarno mi se ne svidja IE, ali cinjenica je da se bez njega ne moze. :O(
Citat:
dinke: ...da na osnovu njegovog ličnog iskustva "samo kreteni ne koriste IE".
A imao sam i ja slicna iskustva sa jednim likom koji je web dizajner... Kao java, java, ali nikako bez IE..
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 10:50 - pre 237 meseci
Citat:
degojs: Da li bi mogao da pojasniš? Konkretno?

vbscript je tehnologija koja je podržana samo u IE-u. Idi na https://online.deltabanka.co.yu/Retail/default.aspx (sa ff-om), videćeš kako to radi, a moći ćeš i da vidiš kompletan source sa njim. Čak i JS je veliki kompabiity issue, nikada ne znaš gde će ispasti problem i ako želiš da imaš što veću kompatibilnost trebalo bi izbegavati sve osim čistog (X)HTML-a koji zadovoljava w3c standarde. I umesto da su oni to napravili u xhtml-u da ja čak i sa svojim smart phone-om mogu da vidim stranu, oni prave IE only rešenje. Eto zašto sam rekao da je to strašno.
Inače i sam MS na njihovom sajtu koristi JavaScript a ne vbscript. Što bi rekli ameri, ne treba biti veći katolik od pape :)

Btw, ti stalno pominješ spor startup kod ff-a. Meni i Palmi je startup približno iste brzine. Probaj poslednju verziju koja očigledno nema taj problem. I da se razumemo, firefox je još uvek u razvojnoj fazi, normalno je da izbacuju nove verzije non stop, naš problem je što nemamo stpljenja da sačekamo neki final release (na stranu što je i kao takav 10 puta bolji od IE-a).

Inače meni kao developeru najviše smetaju IE bugovi koje običan korisnik ne može da vidi. Još uvek mi je u sećanju problem koji sam imao sa komunikacijom php <--> flash (xml) preko https -a što kod IE-a nije htelo da radi. Suggested solution (by ms) - "Do not use download over https". Naravno rešili smo to sa slanjem gomile trash headera koji nekako nateraju IE da radi sa tim. Slična glupost zadesila je moje kolege pre par dana kada su pokušali da stave transparentni png na stranu. O podršci IE-a za css neću ni da trošim reči. Tu je jedino gori NN 4.xx . Kada će MS da ubaci neku inovaciju tipa XUL u IE ? Probajte iz nekog gecko browera ovo recimo.


 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 13:14 - pre 237 meseci
Citat:
dinke: Inače meni kao developeru najviše smetaju IE bugovi koje običan korisnik ne može da vidi.


Mislim da je u ovome suština. Ko god se bavi web developmentom, IE ga iznervira nekompatibilnošću sa W3C standardima. Međutim, zašto bi to mene koji nisam web developer interesovalo. Činjenica je da se najviše sajtova vidi dobro sa IE-om i to je jedini standard koji me interesuje kao korisnika. Da li recimo tebi smeta što je Linux pravljen u nestandardom C-u?
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 13:43 - pre 237 meseci
Kao korisniku apsolutno ne. Kao programeru koji se svojevremeno na faksu bakćao sa v ipc - da.

No, imaš ti i kao korisnik mnogo razloga da brineš zbog IE-a. Razni spyware-ovi, virusi i sl ... svašta može da te snađe. SP2 je možda neke od tih rupa zakrpio, vreme će pokazati kako. Moje lično mišljenje je da će ljudi koji žive od tih spy/add proizvoda naći neke nove mogućnosti za distribuciju istih.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 13:48 - pre 237 meseci
Citat:
dinke: No, imaš ti i kao korisnik mnogo razloga da brineš zbog IE-a. Razni spyware-ovi, virusi i sl ...


Sa njima nikad nisam imao problema, hvala na brizi. Kao što rekoh, kod IE-a me nervira nestabilnost. Ume da se "zakuca" iz čista mira - doduše ne baš često u poslednje vreme.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 13:56 - pre 237 meseci
Citat:
dinke: Kao korisniku apsolutno ne. Kao programeru koji se svojevremeno na faksu bakćao sa v ipc - da.


OT: Čekaj, ovo mi nije jasno. Mislio sam da koriste gcc ekstenzije samo u kernelu, a ne u interfejsu (system calls). To onda nije u skladu sa POSIX-om. Ili si hakerisao kernel?
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 15:30 - pre 237 meseci
OT: Ma nisam hakerisao kernel, daleko od toga (lol). Radio sam par
seminarskih iz konkurentnog programiranja u C-u jos na faksu (na rhl-u)
pa sam se setio da sam imao neke probleme, ali davno je to bilo (pre
vise od 5 godina) pa se vise i ne secam detalja. Verovatno je uzrok bila
navucenost na Borlandov Turbo C(++) koji je imao nesto drugaciju
sintaksu pa se gcc cesto neocekivano bunio prilikom kompajliranja.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu.

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 17:34 - pre 237 meseci
Ako se ne varam, mislim da Nemanja aludira na gcc proširenja, koja su razlog što drugi prevodioci nemogu prevesti Linux jezgro. Intel je u icc zbog toga uvrstio većinu tih, gcc specifičnih, proširenja.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 17:39 - pre 237 meseci
Popaj je u pravu. Mislim na ove stvari:

http://www.ugcs.caltech.edu/info/gcc/gcc_5.html

 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 17:39 - pre 237 meseci
Ehehe... Degojs, stvarno si ostao bez argumenata pa si počeo da pišeš skroz nepovezano.....

Citat:
Zanimljivo, kada pričamo o Firefox, svi se slažu da su tabbed browsing, pop-up blocker i slično izuzetno dobra stvar i prednost u odnosu na IE. Kada je reč o Maxthonu, ti to isto nazivaš šminkom "koja može da se zanemari". Pa sad, šta znam, ali onda ispade da je sve šminka - šta će nam bilo šta osim golog prozora i mesta gde bi ukucali adresu sajta/stranice? Ne trebaju nam ni "Back", "Refresh" i slično..


Kad sam ja rekao da je to glavna prednost Firefox-a? Gluposti. Glavna prednost FF-a je sigurnost i mnogo bolji rendering nego onaj kod IE-a. Dve veoma bitne stvari. Naravno, tu su i ekstenzije i pop-up blocker, koje takođe smatram bitnom prednošću (mada sam načuo da MS pokušava da ugradi popup blocker u IE). Tabovi? Korisno. Skinovi i slične gluposti su čista šminka namenjena krajnim korisnicima koji nemaju pojma šta je to HTML.

Citat:
Drugo, ne znam za Tatu, ali ja nisam računao vreme podizanja Windows-a. Zašto bih ga računao, pa ne podiže se Windows svaki put kada pokrenem IE (ili Maxthon)? Pa mislim.. ozbiljno si pitao?


Gluposti. IE se podiže svaki put kad podižeš Windows.

Citat:
Da primetim da je sa tobom nemoguće pričati.


Naravno da je nemoguće kad želiš da ispadneš pametan iako nisi u pravu.

Citat:
Evo šta si rekao:
1. Maxthon = IE
2. Maxthon nije IE
3. Maxthon = IE


Gluposti. Pročitaj moju prošlu poruku.

Koliko god da sam aktivan u raznim diskusijama na netu, ovakve "argumente" poput tvojih nikad nisam video. I smešno i tužno.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.co.yu.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 17:56 - pre 237 meseci
Ma IE je mator, i ne podržava standarde, kraj priče.

Sad je druga stvar što je on najzastupljeniji među običnim smtnicima, pa je zbog toga nekim ljudima on standard, ali kad već postoji w3c i kad je to standard, može se od strane web designer/developer-a pokrenuti akcija poštovanja standarda, i da to izgleda čitljivo u IE, ali mnogo bolje sa boljom podrškom za CSS, kako bi se smanjila sama veličina stranica, i nebi bilo budženja sa tabelama, i kojekakvim čudesima.

Recimo može da piše best viewed with .... get .... (firefox ili neki normalan browser).


Drugo, to što FF ima možda sporiji startup od IE-a je možda i zato što je cross platform aplikacija, tako da sve ide preko GTK interfejsa, koji mora prvo da se učita, tu je i XUL engine za sam UI, i još koje čega, tako da tu ne bi pravio velika poređenja.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 18:11 - pre 237 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ma IE je mator, i ne podržava standarde, kraj priče.


IE ispravno prikazuje najveći broj stranica, a za W3C standarde me briga kao i za lanjski sneg. Kraj priče.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu.

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 18:16 - pre 237 meseci
Citat:
Dragi Tata: IE ispravno prikazuje najveći broj stranica


Potpuno se slažem. Godinama posećujem neke sajtove, ali sve dok ih nisam posetio putem IE nisam ni znao koliko prozora sa reklamama otvaraju.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 18:25 - pre 237 meseci
Citat:
popeye: dok ih nisam posetio putem IE nisam ni znao koliko prozora sa reklamama otvaraju.


Hehehe, tu si u pravu. Instaliraj SP2 i nećeš imati takvih problema.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.co.yu.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 18:52 - pre 237 meseci
Citat:
Dragi Tata: ... Instaliraj SP2 ...


KHM, dakle ko je reko da svi ljudi IE koriste na winXP-u, recimo šta da radi neko ko ima kupljen winNT4 ili 2k, i nema para za bacanje?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer11.10.2004. u 18:56 - pre 237 meseci
Brže je skinut Firefox nego SP2...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Mozilla Firefox i Internet Explorer

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40813 | Odgovora: 264 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.