Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ej momci iz redmonda porastao vam je TCO

[es] :: Advocacy :: Ej momci iz redmonda porastao vam je TCO

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 10762 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ej momci iz redmonda porastao vam je TCO 04.10.2004. u 02:08 - pre 238 meseci
Citat:
degojs: Libranet ne ide u taj spisak. Verzija 2.8.1 ne može ni instalaciju da završi

"Ne moze" ili ne moze na tvojoj masini? Ako kazes "Ne moze" onda ja kazem "Moze". Kraj price. Ako kazes "ne moze na mojoj masini" onda prihvatam. Ima tu raznih faktora, pa desava se i XP-u svasta. Ne mozes na osnovu jednog slucaja stvarati pravilo. Sad se sve vise udaljavamo od IT i ulazimo u neku drugu pricu - da ti ne primecujes recimo 200 ljudi koji se lepo sluze Libranetom. Ne znam da li ih je 200, to sam uzeo od oka, sudeci po njihovom forumu. Znaci, tvoje lose iskustvo sa Libranetom negira pozitivno iskustvo onih 200 ljudi. Meni je to malo cudno.

Sad neko cita ES i vidi da ti kazes da Libranet ne moze ni da se instalira, a recimo ne procita da par stotina ljudi to normalno koristi i bude prevaren. Sumnjam da to radis namerno ali prevara ostaje prevara cak i ako je nenamerna. Pa zar ne pise bas u zapadnim knjigama, na pocetku, ono upozorenje, objasnjnje da se ne preuzima nikakva odgovornost za eventualno nastalu stetu itd., posledice ovakve ili onakve i tako dalje, bas zato da bi ljudi kriticki primali knjigu, sa odredjenom dozom rezerve i uz "razumnu sumnju" a ti kategoricki "ne moze"! Kupis Mercedes, pukne mu guma, a ti kazes: "Ovi Mercedesi nista ne valjaju!"

Prekjuce sam dobio CD sa novim Mepisom. Slucajno se podesilo da imam Lucent winmodem. Instaliram Mepis, nista ne dodajem - nikakav drajver, bas nista i modem radi sasvim normalno. Sve funkcionise bez i najmanje dodatne intervencije. Naravno - na mojoj masini, za druge ne mogu nista reci. Ne mogu da kazem da NE radi, kad radi, sta mogu. Ne tvrdim da ce raditi na svim masinama posto radi na mojoj, ali isto tako nije moguce tvrditi ni da nece raditi ni na jednoj da ne radi na mojoj.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ej momci iz redmonda porastao vam je TCO 04.10.2004. u 04:47 - pre 238 meseci
Na toj istoj mašini bez problema se instaliraju Red Hat, Mandrake (više verzija), Gentoo, Knoppix i praktično sve verzije Windowsa (98, 2000 Pro i Server, 2003 Server).

I još jednom - problem nema veze se hardverom (hardver je prepoznao OK). Problemi koje javlja su sa paketima - "dependency error", tako nešto, gomila toga i onda "failed" i to JOŠ u toku same prvobitne instalacije. Kakve veze mašina/hardver ima sa tim?

I sad mašina kriva, a ne loša distribucija. Ni instalaciju ne može da prođe uspešno.

Hvala, ovo je još gore od Mandrake.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.83.beocity.net.

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Ej momci iz redmonda porastao vam je TCO 04.10.2004. u 07:04 - pre 238 meseci
xaxaxa..

kako ono beše vi kažete: sa windowsom najviše problema imaju baš najveći linux zealoti koji uopšte ni nemaju windows instaliran..

:-P


[Ovu poruku je menjao dinke dana 05.10.2004. u 10:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ej momci iz redmonda porastao vam je TCO 04.10.2004. u 11:57 - pre 238 meseci
@tdjokic: proradilo je :) U čemu je bio problem? Libranet po difoltu Linux particiju formatira sa ReiserFS. Kada sam ponovio instalaciju nisam prihvatio ovo, nego sam ručno odabrao ext3. Ništa drugo nisam menjao (praktično i nemaš šta da menjaš pošto hardver uspešno prolazi na autodetect) i posle toga sve je išlo OK. Nisam siguran da bi se neki kućni korisnik početnik uopšte snašao sa ovim. I meni je trebalo :), više sam to uradio iz očaja nego što mi je izgledalo logično (a i nije baš, zar ne?).
Da samo primetim da ovaj Libranet radi osetno brže od Mandrake 10.

Sad ćemo da vidimo šta kaže update.. čisto da proverim onu vašu teoriju o tome kako ja, uvek, izaberem krivu distribuciju :)

[Ovu poruku je menjao dinke dana 05.10.2004. u 10:33 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ej momci iz redmonda porastao vam je TCO 04.10.2004. u 12:52 - pre 238 meseci
Citat:
degojs: @tdjokic: proradilo je :)

OK. Ja sam malo nespretno upotrebio rec 'tvoja masina', trebalo je da kazem recimo 'tvoj sistem' ili 'tvoj slucaj', svakako sam mislio sire od hardvera.

Inace, sto se tice onoga da li bi se neko sam setio da uradi nesto, tu je stvar malo drugacija. Postoje forumi, najcesce vrlo prijateljski, i tamo se moze svasta pitati i nauciti. Verovatno nemas ni previse vremena ni interesa da prelistavas sve te forume, da bi video sta sve narod pita i da se uveris da forumi zaista resavaju stvari. Funkcionisu kao prava podrska, cesto i bolje od placene. Sve vise ljudi se javlja i PRE instalacije, da pita na sta da obrati paznju.

Moj primer: vec dugo se mucim sa sicusnim slovima u meniju Mozile. Najmanje godinu dana me hvata ludilo - ne mogu da citam, jer slabo vidim ("Pa, nabavi jace naocare!") ali ne mogu ni da promenim slova nikako, uprkos kompletnom brisanju difolt Mozile i svih regularnih i sakrivenih fajlova, sto me je jos i vise mucilo. Na novo instaliram Mozilu i ona opet ista! Pitam ovde i dobijem od dvojice ljudi uputstvo da se to resava pomocu gtk i resim. A inace nema pojma o gtk, na zalost.

A sada dolazi poenta i kruna saradnje na forumima: napisem ljudima da sam uspeo, zahvalim se iz svege snage i kao gotovo. Malo posle novi post: jedan od one dvojice se javlja, nesto mu ono sto je meni predlozio, ne radi. On zna, ali mu je nesto sitno promaklo. Ja mu napisem sta pise kod mene u dva fajla, vrlo slicnih imena i on provali u cemu je stos i sada je OK. Tako je ispalo da je pomoc uzajamna. Naravno, ono sto su oni meni resili je kao planina, a ovo sto sam ja njemu resio je sasvim sitno, ali princip je glavan.

Na nesrecu, opis tog principa sadrzi i ozloglasenu rec "komjuniti", ali ovaj 'komunizam' i onaj koji je vladao Istocnom Njemackom, Madjarskom, Rusijom.... nemaju nikakve veze medju sobom. Sustina ovog 'komunizma' je da se daje drugima, a sustina onoga je bila ... hm ...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ej momci iz redmonda porastao vam je TCO 04.10.2004. u 13:15 - pre 238 meseci
OK, samo da dodam: primetio sam da često pišeš kako nemaš toliko poznavanja ovog ili onog, a rekao bih, na osnovu prvih utisaka, da je ovaj Libranet za 2 koplja ispred Mandrake. S obzirom da taj isti Mandrake preporučuje Deki Lozanović, koji se valjda razume u Linux, mislim da više ne moraš sebe da opisuješ tako :)

Inače, teško je reći nešto za apdejt: upravo skida 460 MB, mada ovde očigledno dolaze i nove verzije programa a ne samo bugfixes, tako da je teško reći bilo šta - ajd znaj šta je tu zaista nova verzija, a šta samo bugfix izdanje.

Uglavnom, na osnovu ovog kratkog vremena, radi mnoooogo bolje nego Mandrake. Sam GNOME je osetno brži, a i fontovi izgledaju ljudski (nema "slepljenih" slova i slično). Fino :)

Doduše, i dalje je GUI (GNOME) sporiji za klasu u odnosu na Windows XP :>

I da, tdjokic, ne moraš svaki put da dodaš nešto vezano za politiku :) Znamo već svi da ne voliš baš ni ove a ni one :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ej momci iz redmonda porastao vam je TCO 04.10.2004. u 17:43 - pre 238 meseci
"Razumem, druze komesare!" :-) OK. Preporucujem www.distrowatch.com, nisu preterano ostrasceni a izgleda da su prilicno profesionalni, pa dobijes realnu sliku o kretanjima u svetu otvorenog koda - iako prikriveno, cini mi se da i tamo pocinje da "leti perje", ne vise MS vs. xx-nix nego razni xx-nix medjusobom. Imaju dosta zanimljiv nedeljni pregled. Cini mi se da je Firefox-ica izbila na prvo mesto Top Pop lestvice browsera.

Sto se tice strucnosti, ja sam 'prosecni kucni korisnik', kao onaj sto je bio zaposlen u nekom ministarstvu, pa kad pripreme neki nov zakon oni prvo dadu njemu na citanje - ako on razume, onda ce svi razumeti. Ja to sve empiriski - probam, ako radi, dobro je, ako ne - bacam, jer ne znam skoro nista da podesavam.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Ej momci iz redmonda porastao vam je TCO 04.10.2004. u 21:20 - pre 238 meseci
Citat:

Na nesrecu, opis tog principa sadrzi i ozloglasenu rec "komjuniti", ali ovaj 'komunizam' i onaj koji je vladao Istocnom Njemackom, Madjarskom, Rusijom.... nemaju nikakve veze medju sobom. Sustina ovog 'komunizma' je da se daje drugima, a sustina onoga je bila ... hm ...


Off topic, dok se ne obrise...

Kako nije...

U Kolhozima, ti recimo ores njivu koju si dobio free od drzave (koja je pre toga to nekom oduzela, ali nemojmo sad o sitnicama :-) - i delis plodove svog rada (psenicu, ...) sa drugim clanovima komune :) Dakle, ti dajes drugima plodove svog rada.

U GPL svetu, ti kao programer programiras, sa besplatnim alatima koje dobijas od zajednice, i delis plodove svog rada (kod) sa drugim clanovima komune.

Koja je razlika? A da - u prvom slucaju postoji organ zvani diktatura proletarijata koji te tera da tako zivis, dok je u GPL svetu to stvar izbora - medjutim GPL licenca forsira da se svi derivati takvog rada nastave eksploatisati po istoj matrici...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Ej momci iz redmonda porastao vam je TCO 05.10.2004. u 09:41 - pre 238 meseci
degojs && zombie: Vaše međusobno prepucavanje je obrisano. Ako imate neke nerasčišćene račune rešite to privatno.

Hvala na razumevanju.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Ej momci iz redmonda porastao vam je TCO 07.10.2004. u 15:35 - pre 238 meseci
Citat:
U Kolhozima, ti recimo ores njivu koju si dobio free od drzave (koja je pre toga to nekom oduzela, ali nemojmo sad o sitnicama :-) - i delis plodove svog rada (psenicu, ...) sa drugim clanovima komune :) Dakle, ti dajes drugima plodove svog rada.

Niko od tebe ne trazi da radis citav dan. Mozes da zaradjujes koliko hoces, a u zamenu za to sto dobijas, treba da ono sto od alata poboljsas podelis da drugima. To nije tesko?
P.S. I ja mislim da samo budala moze citav dan da misli o nekom OpenSource projektu i da se "hrani" time sto je "guru".
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Ej momci iz redmonda porastao vam je TCO 07.10.2004. u 15:57 - pre 238 meseci
Citat:
VRider: I ja mislim da samo budala moze citav dan da misli o nekom OpenSource projektu i da se "hrani" time sto je "guru".

Da nije bilo tih "budala" kako ti kažeš, OS koji ovde advokatišeš ne bi ni postojao. Ja ne spadam u ljude koji po ceo dan razvijaju open source projekte ali mislim da je u najmanju ruku sa tvoje strane bezobrazno da takve nazivaš budalama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ej momci iz redmonda porastao vam je TCO

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 10762 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.