Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52407 | Odgovora: 274 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:11 - pre 243 meseci
Ja izgleda treba da crtam.Pa dobro :
Ovo sam rekao JA:
Citat:
I shvatas li zasto neko vise zeli da postane uspesan u inostranstvu nego ovde bez obzira na to sto je verovatno teza varijanta uspeti tamo ?

Ovo si rekao TI odgovarajuci na MOJ post:
Citat:
Zanimljivo je da ljudi koji tvrde da je lakse uspeti u bilo kom poslu na zapadu

Da li ja tim sto sam rekao tvrdim da je lakse uspeti na zapadu ? Jok ? Thank You ladies and gentlemen, I rest my case.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:13 - pre 243 meseci
@ seljak tasa :

1. Pozdrav! Sta ima novo u Ljigu?

2. Znajuci koliko-toliko kako stoje stvari sa obe strane grane, nebih se slozio sa definicijom grupe ljudi koja bi da ide napolje.
Moguce je da su pomenute 4 podgrupe najglasnije, ali po meni najvaznija je grupa mladih ljudi, koji su ili visokoobrazovani ili na putu da to postanu u roku od nekoliko godina. Medju tim ljudima ima mnogo onih koji u Srbiji ne vide NIKAKVU perspektivu, zive tu gde zive zbog cinjenice da su tu rodjeni, a ne odlaze iz sledecih razloga:
1. nemanje mogucnosti (materijalnih, pravnih) da odu
2. sredina koja ih vuce nazad pri pokusajima da odu (posmatrati sredinu kao zivo blato)
3. nemanje petlje za to
4. mamina kuhinja

A o politicki nepodobnim, krivim, podplacenim i slicnim nemam nameru ni da mislim ni da pisem jer oni menjaju stranu sa promenom rezima (cesta pojava u nas...) i ne traju niti imaju uticaj na buducnost kao oni o kojima sam govorio.

A sto se tice onih koji se vracaju, ako su za njih obezbedjena budzetska sredstva onda se i oni mogu posmatrati kao podplaceni. Mislim da je mnogo vaznije posvetiti se stvaranju drzave u kojoj ce pametni ljudi videti razlog da ostanu, a oni koji su napolju da u nju dodju, bez sredstava iz budzeta.

P.S.
Da li neko moze da potvrdi informaciju da Bora Corba kao pomocnik ministra kulture akcenat delovanja tog ministarstva stavlja isklucivo na Pravoslavno orjentisane projekte (ili bar daje takve izjave u javnosti). Citao sam nesto o tome, ali nisam siguran da sam dobro shvatio poentu.

[Ovu poruku je menjao NikolaVeber dana 07.05.2004. u 21:17 GMT]
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:15 - pre 243 meseci
evo ga i pravi provokator. seljak tasa, poslanik dss-a (a.k.a. srs-lite). predstavnik aktuelne vlasti je dosao da nam s*** kako smo "kriminalci". takticno (ne preterano pametno) dss-ovski ubacuje insinuacije, koje bi u njegovim snovima rezultirale ukidanjem es-a, ili u najmanju ruku izbacivanjem svih nepozeljnih elemenata koji negativno uticu na svetu srbsku omladinu. dss nas ponovo vodi u medijski mrak, i polako pokusava da ukine sve slobode izrazavanja. ali to se nece desiti. to su samo njihove nazisticke zelje. i jos pokusava da neke ubedi kako smo dimkovic, caboom, mckrack i ja zapravo jedan isti kriminalac kome je cilj u zivotu da protera mladu srpchad na divlji zapad. strasno, ovakve stvari zasluzuju da budu izbrisane. covek je u stanju da ti dodje u kucu i da te ispljuje, jer smatra da je on tu vrhovni autoritet.


mckrack, ne uzbudjuj se oko stellanove, to je neko deriste. pogledaj sta pise, njegovi postovi nemaju ni miligram supstance. mi smo ga samo pomesali sa pctelom.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:17 - pre 243 meseci
Citat:
Toliko se prica o nekakvom podmazivanju, a ja eto za sve sto mi treba ispostujem normalnu proceduru, i nikada mi niko nije pomenuo potrebu za nekakvim "podmazivanjem". Siguran sam da ce u bliskoj buducnosti sve drzavne sluzbe biti povezane u jedinstvenu racunarsku mrezu

Pazi, koliko sam ja video u drzavnim sluzbama kompjuteri rade na Windowsima (sto je velika greska, ali kad je dzaba) i uglavnom na njima stoji "Illegal operation", a jadni sluzbenici ne smeju da pipaju nista dok ne dodje ovlasceni serviser da klikne na "Close", a to moze da potraje i par nedelja.I u takvoj sredini ti ocekujes u bliskoj buducnosti jedinstvenu racunarsku mrezu koja funkcionise.Uostalom to nema veze sa podmazivanjem i niko ne kaze da je podmazivanje neophodno, mozes nekad i da glumis besnilo pa ti "ucine" uslugu.Dobro, ajde da ne preterujem, moze se sve resiti i bez "podmazivanja", ali to je neuporedivo duzi i tezi put pogotovo ako ti izgubljeno vreme znaci dosta kao nekima od nas.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:19 - pre 243 meseci
dalekoooooooo ste otishli offtopic ...

 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
195.178.35.*



Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:19 - pre 243 meseci
ma daj kao nasa drzava ne reketira. kada je izgoreo Hilandar niste ni svesni kako je islo cirkularno pismo firmama. otprilike sadrzaja "Bilo bi dobro da date milion dinara zbog situacije koja je zahvatila kosovo i hilandar" i tako svim mogucim firmama samo sto su menjali sumu. e sada jedan se napravio pametan i nije dao pare jer se nije smatrao obaveznim da to ide preko vlade, i zamisli cuda ne moze sada da skine finansijsku i ostala sranja. ne moze da ih ubedi da je sve u redu i posle pete finansijske. i sada izmisljaju neke stvari kako bi mu otezali posao i naplatili neke nebulozne kazne. niko mi ne moze reci da i ono sto na strani ima ovde nije 1000000 puta gore. pa ovde te drzava jebe ali na kulturan nacin.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:22 - pre 243 meseci
Citat:
NikolaVeber:
4. mamina kuhinja


u ime svih iz ... hm .. u ime svih nas ...
ma u moje ime ti kazem da grdno podcenjujesh
maminu kuhinju !!!

mozda ti nisi imao mamu ...mozda si imao tatu i tatinog prijatelja .. :0
ne znam .. i ne zanima me ..
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:26 - pre 243 meseci
Citat:
McKracken:
Ja ovo moram ponovo da citiram.... 22 Milijarde za povratak na selo? Svak cast, to je upravo ono sto nam treba....

i
Citat:
Sta ja kao pojedinac mogu da preduzmem, kad ste glasali za DSS?

Eto otvoreno ti kazem:

1. unistice ti vec razorenu zemlju
2. gori su od SPS-a u Slobino vreme


Za razliku od dobrih reformskih demokrata koji su prodali fabrike, secerane, banke, pare potrosili na kupovinu mleka i salate iz EU (jer sta ima mi to da proizvodimo, nasa buducnost je IT), pokupili sve moguce kredite, izvrsili pranje tog novca i prebacivanje na svoje privatne racune (a kako cemo mi to posle da vracamo je vec nas problem), izvrsili takve trgovinske mahinacije zbog kojih nas cela Evropa i sada gleda popreko, napravili toliki trgovinski deficit da to istorija ne pamti... treba li jos da nabrajam "ono sto nam treba", a delo je prethodne vlasti?

Buducnost zemlje moze biti u maksimalnom iskoriscavanju svih kapaciteta, pa i navedenih. Ko svoje mesto ne nadje u nekoj drugoj proizvodnji, imace mesta za njega na selu. Ko nece da radi i dalje ce sedeti i kukati kako je u Srbiji sr*nje a u EU super, a ko hoce, sigurno ce moci da obezbedi egzistenciju sebi i svojoj porodici.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:30 - pre 243 meseci
Pctel jesi li ti blesav? Poseti sajt www.pcteldoo.co.yu i primeti cime se ta firma bavi?

Deluje poznato? E sad razmisli kako ce da ti prija kad ponovo vrate poreze na racunarsku opremu, kad te budu jahali sa raznim inspekcijama da bi mogli da finansiraju SELO? Ili da ti kazu, "jebga, nista od adsl-a, kupili smo malo semenskog muruza"

Razlikuje li neko kod nase pojmove selo i poljoprivreda?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:30 - pre 243 meseci
Hocemo da osnujemo drustvo koje bi se bavilo obrazovanjem mladih i promocijom odlaska u inostranstvo? Mislim da bi bilo fer i demokratski da oba gledista imaju organizacije koje ih predstavljaju, posto nam je g. Tasic ukazao na postojanje zastupnika stava o Povratku.

Poziv ozbiljno upucen Dimkovicu, vindic8r i ostalima koji su se oglasili normalnim glasom na ovoj temi, a na osnovu ranijih privatnih razgovora na ovu temu.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:33 - pre 243 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Hocemo da osnujemo drustvo koje bi se bavilo obrazovanjem mladih i promocijom odlaska u inostranstvo? Mislim da bi bilo fer i demokratski da oba gledista imaju organizacije koje ih predstavljaju, posto nam je g. Tasic ukazao na postojanje zastupnika stava o Povratku.


Ja se javljam kao blagajnik! :)

Inace, Gojko pod hitno da turis selo.elitesecurity.org pa da pokupimo taj grant :) Zamisli al bi bilo servera :) A mogla bi da se gaji mahovina na tom serveru da sve bude 100% "legalisticki" :)

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 07.05.2004. u 21:34 GMT]
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:33 - pre 243 meseci
BTW, na sajtu (milslim prvom) koji je Tasa naveo postoji i deo posvecen studiranju u inostranstvu, kao i trazenju posla u istom.
O cemu dalje da pricamo?!
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
217.26.67.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:45 - pre 243 meseci
a ne! bilo bi kobno po sudbinu ove drzave da se organizuju mladi ljudi bez verske, stranacke i bilo koje druge pripadnosti i zahtevaju tako primitivne stvari kao sto je mogucnost da normalno zive i da se razvijaju. mora da su neki ubaceni elementi, samo ubaceni elementi bi propagirali takve stvari kao sto je RAD! SRBIJO NA NOGE! ODUPRI SE RADU! LENJOST NAS JE ODRZALA!

btw. taso, ja izrazito cenim seljake i rad na selu i nemam predrasude prema bilo kojoj vrsti posla posto izrazito cenim rad i u krajnjoj liniji u 2-3em kolenu sam i ja potekao sa sela, ali mislim da bi svako trebao da se bavi onim sto zna. problem sa nasim politicarima i diplomatama je sto su oni apsolutno neskolovani za takav posao, koji je veoma odgovoran, zajeban i zahtevan.

btw.2. iako sam veoma druzeljubiv i imam mnogo dobrih prijatelja, u poslednje vreme se osecam nekako usamljeno, naime, oko 70% mojih prijatelja, pa i moj najbolji ortak, otisli su iz zemlje. pitanje je kada cemo otici i mi ostali pilici, a u pitanju je visoko-obrazovani kadar (partizanski receno "najbolji vise nisu medju nama", mozda je tako razumljivije). toliko o "pojedincima" i "ubacenim elementima". i sto bi marvin the martian rekao "i am angwy, wewy angwy!"

[Ovu poruku je menjao caboom dana 07.05.2004. u 21:55 GMT]
 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
195.178.35.*



Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:53 - pre 243 meseci
Citat:

Za razliku od dobrih reformskih demokrata koji su prodali fabrike, secerane, banke, pare potrosili na kupovinu mleka i salate iz EU (jer sta ima mi to da proizvodimo, nasa buducnost je IT), pokupili sve moguce kredite, izvrsili pranje tog novca i prebacivanje na svoje privatne racune (a kako cemo mi to posle da vracamo je vec nas problem), izvrsili takve trgovinske mahinacije zbog kojih nas cela Evropa i sada gleda popreko, napravili toliki trgovinski deficit da to istorija ne pamti... treba li jos da nabrajam "ono sto nam treba", a delo je prethodne vlasti?


Pa cekaj malo sta si ti ekonomski genije. Hajde sada reci sta su te fabrike radile, kojim kapitalom da ih pokrenes. a kako se vracaju ti krediti i sve ostalo? pa mislim nisi dete od 10 godina (ili mozda jesi) da ne znas kako se to radi. Sve te fabrike koje su prodate placace porez prvo srbiji a i zaposljavace veliki broj ljudi, posto ljudi koji su kupili fabrike zele da im iste dobro i rade oni ce da ih renoviraju i kupe nove uredjaje. Sa razvojem fabrike bolje su plate. Dug od kredita vracaju oni koji su uzeli kredit. ako su uzeli kredit za preduzece ono ce da radi i da vremenom da otplati kredit. ako su uzeli kredit za put postave se putarine pa se vuce lova. Prosta ekonomija. Uvezli hranu sta sa tim? Pa dodje seljak na pijacu prodaje mi jabuke za 50 din a mogu da ih uvezem i sa svim troskovima da ih naplatim za 25 din.(stvaran dogadjaj) I naravno ja cu da uvozim jer je to jeftinije. sto se nasi seljaci prave pametni. jednostavno moraju da imaju konkurentno trziste. A sto se secerane tice ljudi su strajkovali da se privatizuju pa ti sam vidi ko je tu pametan. A sa kupovinom secerane ti kupujes i dug koji ona ima i skanjas ga sa drzave. Prema tome ekonomski genije ja znam da je ovo bolan put i da ima i delova koji nisu bas ovakvi ali hajde ti reci tvoj predlog (REALAN) kako je trebalo raditi i nemoj da se pravis pametan. sta bi ti sa fabrikama sta bi ti sa dugom secerana, sta bi ti sa seljacima koji misle da su najpametniji. i jos nesto neka su odvojili tolike pare za selo nemogu vise da gledam seljake po gradovima pa lepo neka idu!!!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:56 - pre 243 meseci
Citat:
-=k3rn3l=-:
ma daj kao nasa drzava ne reketira. kada je izgoreo Hilandar niste ni svesni kako je islo cirkularno pismo firmama...

Drzava nije ni prstom mrdnula za obnovu Hilandara i pomoc Kosovu. NI JEDAN predstavnik vlasti nije doneo ni jedan dinar pomoci. Ovo sto pricas je najneubedljivija teorija zavere koju sam cuo.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
195.178.35.*



Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 20:05 - pre 243 meseci
u pa to je super znaci ti mislis da ja lazem. nema problema zamolicu ljude da mi daju dopise. to tvoju firmu nije zakacilo jer berovatno nemas dovoljno love. ali najbolje od svega je kada su iz AK crvena zvezda trazili lovu za sponzorstvo od banke (ne znam tacno koje ova sto ih sponzorise) pa nisu mogli da im daju jer moraju da plate na odredjeni ziro racun milionce kako bi u buduce radili. Zato molim te ne lupaj ne smisljam ja nikakve teorije zavere vec govorim iz licnih poznastava. a ti ako te to ne kaci ne znaci da ne rade drugima u ostalom ovo i nije tajna ima veliki broj imucnijih firmi a imaju i dopisi.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 20:07 - pre 243 meseci
ovima uopste nije problem u produktivnosti privatizovanog preduzeca, vec u cinjenici da je (cesto) stranac vlasnik, a ako je stranac vlasnik, onda si ti domaci izdajnik i strani placenik i u robovlasnickom si lancu. pa cak iako ostanes i imas i 10 puta vecu platu za isto radno mesto, i to platu koja ti se redovno isplacuje...
sladje im je bilo ono kada se apsolutno nista nije radilo, na posao se dolazilo tu i tamo reda radi, plata je bila 4000din i primala se par puta godisnje.

~
inace se slazem sa inicijativom da se oragnizuje udruzenje za pomoc mladima da odu iz zemlje. predlazem da se zove "PAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAALI!".
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 20:24 - pre 243 meseci
Citat:
McKracken:
Pctel jesi li ti blesav? Poseti sajt www.pcteldoo.co.yu i primeti cime se ta firma bavi?

Da li covek treba da formira stavove o svemu na osnovu posla kojim se bavi? Pomenuo si porez, pa reformski je predvidjeno uvodjenje PDV-a, a on podrazumeva i porez na kompjutere. Jedino ako neki batica bude imao privilegiju da uvozi bez poreza i carine, a ja to isto placam, onda ima da izadjem na ulicu i rusim vladu ako treba i sa bagerom!

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 20:32 - pre 243 meseci
Citat:
vindic8or:
evo ga i pravi provokator. seljak tasa, poslanik dss-a (a.k.a. srs-lite). predstavnik aktuelne vlasti je dosao da nam s*** kako smo "kriminalci". takticno (ne preterano pametno) dss-ovski ubacuje insinuacije, koje bi u njegovim snovima rezultirale ukidanjem es-a, ili u najmanju ruku izbacivanjem svih nepozeljnih elemenata koji negativno uticu na svetu srbsku omladinu.


dok ti i Gojko sanjate o izbacivanju nepozeljnih elemenata kao sto smo ja i stellanova, koji ozbiljno pretimo da svojim stetnim delovanjem dovedemo u pitanje uspeh "reformi".
U cemu je razlika:
Citat:
.. i opet gorak ukus u ustima posle citanja ovakve teme i saznanja da zivimo sa ljudima koji razmisljaju kao pctel i stellanova ..

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 20:46 - pre 243 meseci
Citat:
-=k3rn3l=-:
Hajde sada reci sta su te fabrike radile, kojim kapitalom da ih pokrenes.
U redu to, nije poenta u tome, ali ako se proda 20 fabrika koje ne rade, mogla bi od tih para da se izgradi jedna fabrika koja ce raditi. Umesto toga, pare su... pise na kraju poruke kako zavrsile.
Citat:
Pa dodje seljak na pijacu prodaje mi jabuke za 50 din a mogu da ih uvezem i sa svim troskovima da ih naplatim za 25 din.(stvaran dogadjaj) I naravno ja cu da uvozim jer je to jeftinije.

A sta cemo ako ni jedna nasa roba/usluga nije konkurentna? Naravno, sve cemo to da uvezemo, rekli bi takvi kao ti. na pitanje od kojih para, kad nista ne prodajemo, odgovor je da prodajemo fabrike, pa od tih para. Jedino sto ne valja kod ovog nacina razmisljanja je sto nije dugo primenljivo - jednoga dana nema vise fabrika! Sta cemo onda? Da pasemo travu i jedemo korenje?

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52407 | Odgovora: 274 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.