Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52422 | Odgovora: 274 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 17:27 - pre 243 meseci
izgleda da je stellanova neki elitista :) uvek nalazi izuzetke koji dobro zive u srbiji.
e jbg sine, vecina je vecina, a vecina zivi u govnima do grla.
eto, za stellanovu i da je korupcija 99%, onih 1% bi znacilo da ipak nije sve tako crno.

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 17:29 - pre 243 meseci
Cek cek, sta si ti onda ako sam ja elitista, pa ti samo crno iznosis. Da je narod u ''govnima do grla'' imali bi normalnu vladu i drzavu jer kazete , nije normalna drzava ako ti mislis da si normalan onda si po tebi u manjini jer se niko ne buni preterano...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 17:54 - pre 243 meseci
Citat:
Ne zivim ni u kakvoj iluziji cak sta vise sve oko mene mi deluje savrseno stvarno. Dokle ce te vi pa se sluzite tim frazama tipa: malo "PODMAŽI" glavnu sestru da ti "obilazi" ženu i dete.... pečenje,whiskey,kafa itd.) . Isto tako ti ja mogu naci mnostvo primera za suprotno pa ti vidi.

Isto tako mnogo vise ima onih koje moras da "podmazujes".To govorim iz licnog iskustva i ne odnosi se samo na bolnice.Moras da "podmazujes" i postara kako bi postu dobio ne otvorenu.Moras da "podmazujes" sluzbenike u opstini da bi ti izdao papir (na koji se u normalnom svetu ceka 5 minuta) za manje od nedelju dana, a ne da te salje na jos 5 lokacija u gradu i oduzme 5+ sati bez veze.E vidis, na zapadu ne moras nikog da "podmazujes" jer ljudi te poslove rade kako treba i shvataju to sto rade ozbiljno, jer inace mogu i da ostanu bez njega.Evo jos jednog primera koji se desio mom drugaru koji je narucio neku teh.robu (nebitno koju) iz USA.kad je otisao da podigne dali mu duplo manje nego sto je narucio.A kad se pobunio rekli su mu uz smesak da se desava da inostrane firme cesto "zaborave" da stave u paket sve sto treba.E vidis na zapadu bi za tako nesto taj sluzbenik u najblazem slucaju bio suspendovan ili otpusten uz nalog da odplati stetu.Tako da tvoj argument da ima mnostvo primera za suprotno nije dovoljan, jer ne bi trebalo da bilo koga moras da "podmazujes" za bilo sta, vec bi trebalo da svako radi posao za koji je placen, a ne da nalaze opravdanja tipa "Slabo su placeni, pa zbog toga moraju malo i da zaje*avaju".
Citat:
Znam i ja , postacu milioner. Kako tako naivno mozes da mislis da ces odma kad odes tamo postati srecan i zadovoljan, covece ti kada odes tamo bices stranac, S T R A N A C a da bi uspeo tamo moras da budes bas uporan i poseban za njih da bi te prihvatili, oni se sa prosekom svakodnevno srecu.

Niko ne kaze da ces odlaskom automatski postati milioner, i da ce svi da ti se klanjaju, ali bar ako se trudis i znas znanje nacices dobar posao, posle nekog vremena mozda i otvoriti svoju firmu i ako radis posteno i uredno placas porez bices cenjen kao i svaki drugi drzavljanin te zemlje.A ovde se sve oprasta osim uspeha.Ako kojim slucajem osnujes firmu koja postane uspesna ili uopste ako postanes uspesan na bilo koji nacin, moras da se suocis sa reketom (ili budes u dilu sa nekim "baticom" radi zastite"), moras stalno da cuvas ledja, moras da se suocis sa enormnim porezima (jer te automatski svrstaju u extraprofitere ako radis posteno a zaradjujes).Shvatas li razliku ? I shvatas li zasto neko vise zeli da postane uspesan u inostranstvu nego ovde bez obzira na to sto je verovatno teza varijanta uspeti tamo ?
Citat:
Nemozes termin nenormalan da upotrebljavas za drzavu, jednostavno kosi se sa zdravom logikom. Ako kazemo da je drzava teritorija koja obuhvata sve njene stanovnike onda si i ti kao njen cinilac nenormalan, nemojmo uopstavati stvari.

Mozda ne moze za drzavu, ali moze da se upotrebi termin "nenormalno stanje u drzavi, za koje su odgovorni neki nenormalni ljudi koji je vode".
Citat:
Zasto svi iznosite samo ono lose, evo ja ti mogu reci da imam drugaricu koja ima jedan problem, nezna da li da ide na havaje ili u Mexiko. I sta ti mozes onda da zakljucis , ovde je raj na zemlji kad ona razmislja da li da ide na havaje ili u Mexiko. Nemozes ti na osnovu jednog primera da generalizujes celu naciju i drzavu.

Ne generalizujemo mi celu naciju i drzavu na osnovu jednog primera, vec ih ima mali milion, vec ti generalizujes "dobro stanje u drzavi" na osnovu tvog zivota i zivota par pojedinaca iz tvoje okoline.
Citat:
Ne pada mi to na pamet nego sam iz vasih postova zakljucio da je to jedini nacin da se uspe ovde. Gresim? I sam kazes da nemas resenja...

Kao sto vec rekoh.Nije ovde problem postati uspesan, cak ne mora ni banka da se opljacka.Sposobni ljudi bi i ovde radili biznis kako treba.Problem je sto je ovde "opasno" biti uspesan.

Poz.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 17:56 - pre 243 meseci
stellanova priznaj :) ni sam nisi siguran sta zapravo zelis da kazes :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 18:14 - pre 243 meseci
Znam sta cu da kazem nego trenutno diskutujem sa vise osoba pa tebi mozda zvuci knofuzno kada citas ;)

Citat:
Moras da "podmazujes" sluzbenike u opstini da bi ti izdao papir (na koji se u normalnom svetu ceka 5 minuta) za manje od nedelju dana, a ne da te salje na jos 5 lokacija u gradu i oduzme 5+ sati bez veze.E vidis, na zapadu ne moras nikog da "podmazujes" jer ljudi te poslove rade kako treba i shvataju to sto rade ozbiljno, jer inace mogu i da ostanu bez njega.


Ovo jednostavno nije tacno, to ti govorim iz licnog iskustva.
1. kada sam dosao dozvolu boravka sam dobio za mesec dana, a trebalo je za nedelju i svaki put kada sam dosao pandur (karabinjer) me je glatko odj*bao.
2. kada sam isao da vadim licnu kartu u opstinu prepesacio sam celu Perugiu jer se svaki odsek nalazi na drugom kraju grada, pa sam onda trebao da cekam mesec dana da se panduri smiluju da dodju da provere adresu (to treba da se obavi u roku od 8 dana) itd...
3. kada sam vadio codice fiscale na karticu sam cekao verovali ili ne 6 meseci?! a tamo su rekli da su da dobijem za 2-3 nedelje...

Ima jos milion primera kako na zapadu stvari ne funkcionisu kao sto mi ovde zamisljamo, i tamo ima reda u posti i treba cekati po 1h da se stigne itd...

Mislis da na zapadu nema reketa? Mislis da su tamo svi ugladjeni i dobri i da svi igraju fer?! U velikoj si zabludi, dace bog pa ces da odes i da vidis a onda se javi...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 18:28 - pre 243 meseci
tako je mali :) kontriraj im u svemu :) oni gore, ti dole, oni crno, ti belo :)) pokazi im sta je srbija :)
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 18:30 - pre 243 meseci
Znas, Italija nije bas primer zapadnjacke efikasnosti :)
 
Odgovor na temu

seljak tasa
Zoran Tanasijevic
Farma Tanasijević
www.moravci.com

seljak tasa
Član broj: 4223
Poruke: 97
*.216.eunet.yu

Sajt: www.seljaktasa.org


Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 18:31 - pre 243 meseci
Citat:
pctel:
Primetio sam u pojedinim anketama, kao i kroz pricu u raznim diskusijama da veliki broj mladih ljudi ima zelju za odlaskom iz svoje zemlje...


nema ni govora da se radi o velikoj grupi koja zeli da bezi odavde. radi se o manjoj grupici koja dize nesnosnu galamu na internetu, organizovanjem raznoraznih "anketa" i halabukom na nekoliko posecenih sajtova (B92, ES, serbiancafe...). pokusavaju da se dobro ogranizuju, a na ruku im ide i cinjenica da mogu neogranicen broj puta da se na internetu predstave pod razlicitim imenima i tako stvore predstavu o masovnom pokretu.

u toj heterogenoj grupaciji izdvojio bih tri podgrupe najgrlatijih:

a) neke je zestoko kaznio narod na poslednjim izborima pa sad iz svih artiljerijskih oruzja pljuju po njemu, nazivajuci ga najporgdnijim imenima kaljajuci nasu slavnu proslost.

b) neki su za s"aku srebrnjaka placeni da pljuju po Srbiji na javnim mestima. organizovani su u sijaset raznoraznih "nevladinih" organizacija. silni milioni dolara
ulozeni su za ovu prljavu rabotu. njihov gnev se pojacao cim su culi da je u pripremi novi ZAKON o nevladinom sektoru koji ce najzad uvesti red i omoguciti kontrolu protoka novca. ubuduce, ako neko zeli da pljuje po Srbiji morace to da finansira iz svog dzepa!

c) neki su se silno obogatili preko vladinih agencija u protekle tri godine. budzetski inspektori cesljaju rad ovih agencija i uskoro cemo znati koliko je novca proslo kroz njih, a dobar deo ce biti zakonom ukinut!

d) cim se jedan od kljucnih svedoka ovih dana dobrovoljno predao odmah se digla panika kako treba sto pre bezati iz Srbije! polako gospodo. ako ste cisti nema razloga za paniku jer ovde je u toku ozbiljan proces izgradnje pravne drzave. ako ste umesani u kriminal dzabe bezite, naci ce vas nadlezni organi.

meni ova grupa web bukac"a nije interesantna, niti zelim da se njom bavim.

neuporedivo veci znacaj pridajem akciji POVRATKA MLADIH ljudi koji su otisli u inostrantsvo, tamo su zavrsili najbolje skole i sada se vracaju u Srbiju. IMA IH I TO PRILICNO. za njih se moraju naci sredstva u budzetu. neki mladi talenti su se vec vratili, na primer

http://www.grupa.org.yu
http://www.iexpertgroup.com

ili akcija POVRATKA IZ GRADA U SELO. javlju mi se mladi bracni parovi iz gradova koji zarko zele da zive i rade na selu, ali nemaju pocetni kapital. ove godine smo izdvojili 22 MILIJARDE dinara za razvoj sela, pa ce biti novca i za ove namene.

vazno je i USPOSTAVLJANJE veze sa onima koji su otisli iz Srbije, koji ne planiraju povratak, ali zele da svojim znanjem i iskustvom pomognu matici. tim projektima cemo se baviti, i sto bolje rezultate postignemo stis"ace se i ova galama na internetu.



Zoran Tanasijević-Tasa
SVETSKI HIT! Internet portal za seljake i gospodu www.selo.rs
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 18:35 - pre 243 meseci
@Reljam

Jebg, nisam znao dok nisam dosao .....


@vindic8or

Imas neki protivargument ili ti je jos samo takav komentar ostao...
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 18:39 - pre 243 meseci
Citat:
STELLANOVA:

Ovo jednostavno nije tacno, to ti govorim iz licnog iskustva.
1. kada sam dosao dozvolu boravka sam dobio za mesec dana, a trebalo je za nedelju i svaki put kada sam dosao pandur (karabinjer) me je glatko odj*bao.
2. kada sam isao da vadim licnu kartu u opstinu prepesacio sam celu Perugiu jer se svaki odsek nalazi na drugom kraju grada, pa sam onda trebao da cekam mesec dana da se panduri smiluju da dodju da provere adresu (to treba da se obavi u roku od 8 dana) itd...
3. kada sam vadio codice fiscale na karticu sam cekao verovali ili ne 6 meseci?! a tamo su rekli da su da dobijem za 2-3 nedelje...



Ocigledno je da ne kapiras neke stvari. To sto si ti cekao 1 (jedan) mesec da dodju da ti provere adresu kao gradjanin drugog reda nije nista prema tome kad u Srbiji!(tm) cekas 20 godina da dobijes gradjevinsku dozvolu kao "gradjanin prvog reda". Jesi li ti svestan kakvu proceduru prolaze stranci kod nas? To je van pameti...

Inace, ne znam kako uopste imas morala da pricas takve stvari kad si tamo. Ako ti ne valja, izvoli, vrati su u narucje majke Srbije!(tm). Niko ti ne brani..

Sad ces verovatno da kazes da imas razloge da ostanes tamo, ali mislim da ce to biti neistina jer je, ocigledno, mnogo bolje u Srbiji!(tm).

Prostom ligikom dolazimo do mogucih zakljucaka:

1. Ti si licemer, jer zivis tamo a s**** kako je ovde dobro.
2. Ti si mazohista, jer zivis tamo a ovde je bolje.
3. Ti u stvari ne znas sta pricas, a sticajem prilika zivis tamo. Inace ti je svejedno.
4. Ti nemas predstavu sta hoces da kazes, ali te to ne sprecava da fantaziras kako ovde "valja"

Odaberi odgovor pod 1,2,3 ili 4.

@Tasa:

Znaci li to da ce najzad zaziveti program razvoja parne masine u Srbiji!(tm)?
Ili je to onaj program za razvoj IT-a u?
Alogoritamske strukture u Motika++, i brza pretraga pomocu TraktorSQL-a?




[Ovu poruku je menjao McKracken dana 07.05.2004. u 20:49 GMT]
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 18:41 - pre 243 meseci
.. i opet gorak ukus u ustima posle citanja ovakve teme i saznanja da zivimo sa ljudima koji razmisljaju kao pctel i stellanova .. i posle toga neko da mi kaze da ostanem ovde? ma, daj .. :(
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 18:42 - pre 243 meseci
Zivim u Zrenjaninu. Tako da nemas nijedan argument a vratio sam se jer je ovde bolje.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 18:43 - pre 243 meseci
Citat:
Ima jos milion primera kako na zapadu stvari ne funkcionisu kao sto mi ovde zamisljamo, i tamo ima reda u posti i treba cekati po 1h da se stigne itd...

Mislis da na zapadu nema reketa? Mislis da su tamo svi ugladjeni i dobri i da svi igraju fer?! U velikoj si zabludi, dace bog pa ces da odes i da vidis a onda se javi...

Nemam sta da msilim, oslanjam se na proverene primere.Imam 30-tak prijatelja u inostranstvu i to u 7 razlicitih zemalja (redom:Svedska,USA,Engleska,Spanija,Ceska,Cile i Nemacka) od kojih dvojica imaju svoje firme, trojica su ajde da kazemo na pozicijama rukovodioca, a ostali rade ajde da kazemo neke obicne poslove (nisu sefovi, rukovodioci i sl.) sa kojima sam redovno u kontaktu i NIJEDAN mi se nije pozalio da su ga reketirali, da ceka na papire vise meseci, da mu postar donosi otvorenu postu, da "zaborave" da mu spakuju porucenu robu, da ga smatraju za "gradjanina drugog reda", da ga smatraju za go*no zato sto je stranac, da mu plata kasni danima ili mesecima, da im ukradu auto (u stvari jednom od njih su marnuli kasetofon iz auta jer ga nije zakljucao, ali su ga nasli za 2 sata od trenutka prijave kradje i ispostavilo se da su to uradila 2 SrBiNa, ah ironije)...itd...itd.I sto je najvaznije NIKO od tih 30 ljudi + jos dosta njih sa ovog foruma koji su na "trulom zapadu" se nije pozalilo da je tamo gore nego sto je ovde.Izgleda da su samo tebe uzeli "na zub" samo zato sto si STRANAC, a ko zna mozda je to zato sto se pro*eravas kao sto to radis ovde.Izvini ali tako je, bez namere da te vredjam.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 18:54 - pre 243 meseci
Citat:
ove godine smo izdvojili 22 MILIJARDE dinara za razvoj sela, pa ce biti novca i za ove namene.


Ja ovo moram ponovo da citiram.... 22 Milijarde za povratak na selo? Svak cast, to je upravo ono sto nam treba, jer ce se na selu sad zidati zaduzbine....

Pretpostavljam da to podrazumeva i izgradnju brodogradilista u Ljigu, i razvoj farmerske proizvodnje soli... :(


Inace kakvi su to ljudi koji se za saku srebrnjaka (budzetskih) vracaju u Srbiju!(tm) a.k.a Pravoslavni Kostunistan :)

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 07.05.2004. u 21:15 GMT]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 18:56 - pre 243 meseci
Sto se tako svi pravite pametni, te ne valja ovo te nevalja ono, covece jel si ti dao neku ideju? Svi samo kukate a preduzimate ...sta?! NISTA! To je i problem ove zemlje...
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:01 - pre 243 meseci
Citat:
STELLANOVA:
Sto se tako svi pravite pametni, te ne valja ovo te nevalja ono, covece jel si ti dao neku ideju? Svi samo kukate a preduzimate ...sta?! NISTA! To je i problem ove zemlje...


Odakle ti ideja da niko nista ne radi? Kao i obicno, zakljucujes bez podataka. :(
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:03 - pre 243 meseci
Citat:
nema ni govora da se radi o velikoj grupi koja zeli da bezi odavde. radi se o manjoj grupici koja dize nesnosnu galamu na internetu, organizovanjem raznoraznih "anketa" i halabukom na nekoliko posecenih sajtova (B92, ES, serbiancafe...). pokusavaju da se dobro ogranizuju, a na ruku im ide i cinjenica da mogu neogranicen broj puta da se na internetu predstave pod razlicitim imenima i tako stvore predstavu o masovnom pokretu.

Da,da opet teorije zavere kako bi se ocrnila ova ipak "uspesna" zemlja.I da uopste nije u pitanju masovan pokret, otkad je par miliona ljudi masa ? Svasta !!!
Citat:
a) neke je zestoko kaznio narod na poslednjim izborima pa sad iz svih artiljerijskih oruzja pljuju po njemu, nazivajuci ga najporgdnijim imenima kaljajuci nasu slavnu proslost.

Da da, i opet cuveno sakrivanje iza "naroda".E to mi je najsmesnije kad se pojavi ovakav pojedinac i kaze "narod" oce ovo, "narod" oce ono, "narod" misli ovako, "narod" misli onako.Odakle bilo kome pravo da govori u ime "naroda".I molim te, ali molim te objasni mi na koju "slavnu" proslost mislis ???
Citat:
b) neki su za s"aku srebrnjaka placeni da pljuju po Srbiji na javnim mestima. organizovani su u sijaset raznoraznih "nevladinih" organizacija. silni milioni dolara
ulozeni su za ovu prljavu rabotu. njihov gnev se pojacao cim su culi da je u pripremi novi ZAKON o nevladinom sektoru koji ce najzad uvesti red i omoguciti kontrolu protoka novca. ubuduce, ako neko zeli da pljuje po Srbiji morace to da finansira iz svog dzepa!

Sta ??? Za to se placa.Pa sto mi ranije ne rece, da uzmem i ja neki dinar.ja sve vreme radio za dz. :)
Citat:
d) cim se jedan od kljucnih svedoka ovih dana dobrovoljno predao odmah se digla panika kako treba sto pre bezati iz Srbije! polako gospodo. ako ste cisti nema razloga za paniku jer ovde je u toku ozbiljan proces izgradnje pravne drzave. ako ste umesani u kriminal dzabe bezite, naci ce vas nadlezni organi.

Zelja za bezanjem iz zemlje zivi vec 15 godina (bar u meni), a ne od kako se kljucni svedok pred'o.A taj ozbiljan proces...ma...
Citat:
meni ova grupa web bukac"a nije interesantna, niti zelim da se njom bavim.

Vidimo.
Citat:
neuporedivo veci znacaj pridajem akciji POVRATKA MLADIH ljudi koji su otisli u inostrantsvo, tamo su zavrsili najbolje skole i sada se vracaju u Srbiju. IMA IH I TO PRILICNO. za njih se moraju naci sredstva u budzetu. neki mladi talenti su se vec vratili, na primer

No comment
Citat:
ili akcija POVRATKA IZ GRADA U SELO. javlju mi se mladi bracni parovi iz gradova koji zarko zele da zive i rade na selu, ali nemaju pocetni kapital. ove godine smo izdvojili 22 MILIJARDE dinara za razvoj sela, pa ce biti novca i za ove namene.

:)))
Citat:
Zoran Tanasijević-Tasa (narodni poslanik)

E u tome i jes' problem sto su nam poslanici seljak Tasa, seljak vasa, seljak Mile...itd...
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:03 - pre 243 meseci
Citat:
Ako kojim slucajem osnujes firmu koja postane uspesna ili uopste ako postanes uspesan na bilo koji nacin, moras da se suocis sa reketom (ili budes u dilu sa nekim "baticom" radi zastite"), moras stalno da cuvas ledja, moras da se suocis sa enormnim porezima (jer te automatski svrstaju u extraprofitere ako radis posteno a zaradjujes).Shvatas li razliku ? I shvatas li zasto neko vise zeli da postane uspesan u inostranstvu nego ovde bez obzira na to sto je verovatno teza varijanta uspeti tamo ?

Znate li pouzdano da je neko sada (ove godine) platio reket? Ako i znate neki slucaj, jeste li sigurni da na zapadu ne postoji takav slucaj? Rekao bih da pricate napamet. Poreski sistem jeste komplikovan, ali opet, ne verujem da je neko od diskutanata dovoljno upucen u poreski sistem EU, znaci opet napamet.

Zanimljivo je da ljudi koji tvrde da je lakse uspeti u bilo kom poslu na zapadu (ne tvrdim ni da jeste ni da nije), sa druge strane isto tvrde da je zapadnjacima lakse da prosperiraju ovde, a da nasa drzava moze da uspe jedino tako sto stranci dodju ovde sa parama i uspeju u biznisu. Nije li to kontradikcija?

Toliko se prica o nekakvom podmazivanju, a ja eto za sve sto mi treba ispostujem normalnu proceduru, i nikada mi niko nije pomenuo potrebu za nekakvim "podmazivanjem". Siguran sam da ce u bliskoj buducnosti sve drzavne sluzbe biti povezane u jedinstvenu racunarsku mrezu, pa nece biti potrebe da gradjani cekaju za bilo kakve papire. Do tada, jasno je da ne moze sve da se uradi realtime, a ako neko hoce da napravi precicu/izbegne zakon/upadne preko reda, posle kuka sto "mora" da "podmazuje".

Ako ste od pocetka pratili sta sam pisao, videli ste da nemam bas nista protiv da neko ode. moj stav je da ova zemlja ionako ima visak ljudi koji zvrje besposleni, pa je svaki odlazak dobrodosao. Ono sto mi smeta to su ljudi koji sede i kukaju kako ovde ne moze da se zivi, kako treba da se ode, a pri tom prstom ne mrdaju da bi otisli, vec valjda cekaju da dodju neki marsovci i da ih teleportuju direktno u udobnu fotelju neke zapadnoevropske kompanije.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:06 - pre 243 meseci
@stellanova

Sta ja kao pojedinac mogu da preduzmem, kad ste glasali za DSS?

Eto otvoreno ti kazem:

1. unistice ti vec razorenu zemlju
2. gori su od SPS-a u Slobino vreme

Sad ce neko reci 'vreme ce pokazati', a ja cu na to 'hoce, TOGA SE I BOJIM' jer ja nemam vremena da pola svog zivota provedem cekajuci neko bolje sutra uz apsurdnu politiku nebeskog naroda i politicara koji pricaju o DOMACINSKOM PONASANJU.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 19:08 - pre 243 meseci
Citat:
Poreski sistem jeste komplikovan, ali opet, ne verujem da je neko od diskutanata dovoljno upucen u poreski sistem EU, znaci opet napamet.


Sta ima komplikovano u poreskom sistemu zemljama EU? Pa nas poreski sistem je N puta komplilkovaniji..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52422 | Odgovora: 274 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.