Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li mogu imati problema!!!

[es] :: Web dizajn i CSS :: Da li mogu imati problema!!!

[ Pregleda: 3534 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fenomen

Član broj: 1497
Poruke: 851
*.29.11.vie.surfer.at



+5 Profil

icon Da li mogu imati problema!!!01.02.2003. u 18:42 - pre 257 meseci
Radi se o sajtu(www.fenomen.at)za koji sam uredno platio domein i webspace i vec sam skoro 18 meseci na toj adresi.Iznenada dobijam e-mail od osobe koja ima sajt koji se od mog razlikuje samo po domein-u ta osoba ima na kraju "com" i tvrdi da je svoju adresu zastitio i da mu moja strana smeta i da hoce da je zatvori...Koja su moja prava a koje su njegove mogucnosti.Ne bih zeleo neprilike a ne bih zeleo ni da mi neko zatvori stranu za koju sam uplatio do septembra tekuce godine...
Molim vas odgovorite mi da li je to sve u redu ili sam ja pogresio nesto(moguce je da je njegova strana www.fenomen.com starija od moje...
I da ne biste klikali na ova dva linka oni su tu samo figurativno....
Pozdrav
fenomen
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Da li mogu imati problema!!!02.02.2003. u 00:25 - pre 257 meseci
Pa mislim da je od značaja i to koji su domeni u pitanju umesto ovih ,,figurativnih''.

Situacija je potpuno različita za međunarodnu firmu Fenomen Ltd., i za firmu Fenomen Bački Jarak koja ima registrovano ime u sudskom registru, i možda neki ,,zaštićeni žig''.

U svakom slučaju, ovo zavisi od države u kojoj se nalazi tvoj ,,registrar'' (Austrija?), i na njihove zakone moraš obratiti pažnju.

Čini mi se da bi u USA situacija bila za tebe nepovoljna samo ako si probao da im prodaš domen za velike pare (odnosno ukoliko si ,,zloupotrebio pravo prvog izbora domena''), a ukoliko se radi o TM, ili Reg.TM. ne postoji osnov da te terete, osim ukoliko je delatnost preduzeća koje sajt predstavlja slična i/ili ista sa preduzećem posednika zaštićenog znaka.

Znači, ukoliko si registrovao domen microsoft.at, a preko njega distribuiraš Linux CD-e, verujem da bi MS imao dobar razlog i dobre šanse da dobije parnicu, pod uslovom da im austrijski zakoni priznaju prekršaje ove vrste.

Upozoravam da ja nisam pravni stručnjak (tj. nemam pojma o ovome što pričam), i samo pokušavam da ti dam savete odakle da počneš. Najbolje je posavetovati se sa advokatom, a ako je to skupo, i imaš slobodnog vremena, sedi u biblioteku i čitaj zakone.

Pozdrav
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

fenomen

Član broj: 1497
Poruke: 851
*.29.11.vie.surfer.at



+5 Profil

icon Re: Da li mogu imati problema!!!02.02.2003. u 09:57 - pre 257 meseci
Konkretno radi se o dva informativna sajta u Austriji koji su gotovo iste sadrzine
samo sto se jedan sajt zavrsava sa "at" a drugi sa "com i problem je u tome sto onaj koji ima taj sajt ranije tvrdi da je zastitio svoje ime(link)i pravi probleme onom drugom koji je kasnije pokrenuo sajt iste sadrzine i istog imena gde je razlika samo u tom "at" i "com" i normalno ima razlike na samom sajtu sto se tice web dizajna...
Ocito je da je internet premali za oba sajta odnosno moguce da se radi o ljubomori i sad dolazi do problema....
meni nije tu nista jasno i samo zelim da se informisem ko je od dva tipa u pravu s obzirom da ih poznajem obojicu...
pozdrav
fenomen
 
Odgovor na temu

pixel_pimp

Član broj: 3192
Poruke: 43
*.ptt.yu

ICQ: 40260554
Sajt: www.pixellab.co.yu


Profil

icon Re: Da li mogu imati problema!!!02.02.2003. u 11:10 - pre 257 meseci
jel informator u pitanju ? becki :) ?
:: there is no animal testing here www.pixellab.co.yu ::
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.hinet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Da li mogu imati problema!!!02.02.2003. u 12:07 - pre 257 meseci
pa prvo pšrovjeri kada je on registrovao domen,
onda ga pitaj da ti on predoci dokaz da je zastitio ime i to,
pregledaj svoj site da stvarno nemas na njemu nekakvih identicnih stvari kao on na svome, ako nemas ga otkaci, ako iams , onda menjaj...
uglavnom dok se budete navlacili tebi ce isteci registracija..
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Da li mogu imati problema!!!

[ Pregleda: 3534 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.