Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363138 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dollar
Šabac, Srbija

Član broj: 32725
Poruke: 65



+87 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 17:07 - pre 25 meseci
Citat:
calexx:
Isto kao što nije u redu izjednačavati sve Nemce sa nacistima. Bilo je tamo i onih koji su bili protiv. Osnovno je što su na čelu Ukrajine nacisti (tj banderovci, nekima to nije isto) i što je Azovska vojska, koja je nekad bila specijalna jedinica i koju su mislim čak i na zapadu proglašavali terorističkom, skoro jedina vojska oko Donjecka i Luganska. Tačnije, na čelu Ukrajine je zvanično jedan neuspešan komedijaš koji u vladi ima naciste a koji su javno rekli da će svi koji se ne slažu sa njima a naročito ako probaju da dogovaraju sa Rusima da dobiju metak u čelo. Bez suđenja. A ti azovci su imali sporadične sukobe sa ukrajinskom regularnom vojskom jer nisu hteli da ih slušaju. I ko je popustio?

Da li je nekome ovde bilo bitno da li su svi Nemci nacisti kada vermaht i ss trupe uđu i počnu da ubijaju? Da li je ljudima koji žive u Donjeckoj i Luganskoj oblasti bitno koliko je ljudi u azovskim jedinicama ako ih ovi 8 godina bombarduju?

Vidis, o ovome pricam.. svaki komentar koji bi stao na stranu 'neuspesnog komedijasa' bi bilo nekakvo branjenje nacista. Svakako, lako je reci da je ukrajinska vlada puna nacista, ako precutis da je su na parlamentarnim izborima 3-4 desnicarske organizacije osvojile 2% glasova (a jedna od njih je Nacionalni Korpus) i samim tim nisu usle u parlament. Naravno, mozes da kazes da je i sam predsednik njihov pritajeni nacista, ako precutis da je Jevrej i sl.
I naravno, da precutis da Azov nije postojao uopste kada su Rusi okupirali Krim i kada su opljackane policijske stanice i kasarne, da bi se nabavilo oruzje za 'borbu protiv nacizma'.

Daleko od toga da ultradesnicarski pokreti nisu problem u Ukrajini (a i ne samo u Ukrajini), ali etiketiranje nacije kao nacisticke da bi se opravdala okupacija (ne zaboravimo veliki baner na poslednjoj zurci u Moskvi: 'Za mir protiv nacizma') jeste vid propagande - 'sto vise puta ponovomo, vise ce nam ljudi verovati'.

Mislim, da li neko uopste veruje, iskreno, da je Putin krenuo u okupaciju zbog ultradesnicarskih pokreta u Ukrajini? :)
Ipsa Scientia Potestas Est
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 17:30 - pre 25 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Uh, ja sad tek kapiram zbog cega je nastala tolika frka. Jeste USA izvrsila dvocifren broj invazija na drzave, ali ne na susedne! Susedne drzane su no, no! One koje nisu susedne mozes slobodno da gazis, napadas, bombardujes, unistavas. E, Izrael i Palestina? A, da, palestina nije drzava!


Kako bre nije kad ja baš mislim da jeste, šta pričaš ti? Evo ovde malo su ispali iz kadra al prilično sam siguran da su država ..



Šalim se, imaš na wikipediji spisak država, država koje ne priznaju druge države, država koje ne priznaju organizacije, država koje ne priznaju teritorije, teritorija koje ne priznaju države i na kraju država koje ne priznaju same sebe, pa proveri, ako je baš frka i ako nema ko da ih prizna evo možemo mi prvi?

Za usa invazije stvarno ne znam što im nisu rusija i kina stavili veto, de može biti u redu da gaziš, napadaš, bombarduješ ako nisu susedne?

Ne znam zašto ratna dejstva nazivaš frkom, i da li bi tako da je tebi stradao neko nazivao frkom ili zlom. Stvarno ne znam šta je teško osuditi ratna dejstva, ja ih osuđujem i u Ukrajini i u Jemenu. Ali u svakom zlu ima malo dobra, ovo je idealna prilika za one koji ne znaju zašto bi uopšte živeli ako nemaju zašta da umru da vide da li ima neki lep i svetao ideal za koji bi im se umiralo pa da odu tamo i istaknu se u herojstvu.

Citat:
Sarastro:
Evo primera kako se to radi u Ukrajini i u demokratskom Zapadu. Ako si protiv, tj. hoces da glasas znaci dovodis ideju u pitanje sto ne moze da se dozvoli. Lepo te moderator banuje, kao sto blokiraju slobodne medije u Ukrajini i na Zapadu, i posto se ne cuje tvoj glas znaci svi smo ZA. U Ukrajini su otisli i korak dalje, zabranili su rad svim opozicionim partijama sa pro-ruskim idejama. A ti bi da glasas? E moj druze ..


Samo sam mu rekao da ne može nikako ništa da radi "u moje ime" bez moje dozvole, može da tvrdi da je to tako pa ako mu neko poveruje, ali da radi ne može .. svet ne delim na "istok" i "zapad", a kad me banuju sa foruma onda nisam na forumu pa nek rade šta hoće.
Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 17:36 - pre 25 meseci
Citat:
dollar: Vidis, o ovome pricam.. svaki komentar koji bi stao na stranu 'neuspesnog komedijasa' bi bilo nekakvo branjenje nacista.

Na nacizam u Ukrajini se gleda sa odobravanjem od strane Zapada jer je anti-ruski a nije anti-jevrejski.

Sa druge strane Ruje koriste taj, za njih "zgodan" termin "nacisti", ali se sustinski ne bore protiv nacizma nego protiv anti-Rusa i protiv Nato i USA.

 
0

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 17:57 - pre 25 meseci
Kao sto se u Srbiji gleda sa odobravanjem zato sto su pro-ruski
Citat:
calexx:Sad sam čak pročitao da je neku zgradu u Kijevu oštetio presretnuti projektil koji je možda gađao pse rata u zapadnoj Ukrajini a takvih je verovatno mnogo. Ili misliš da su Rusi eto dva-tri puta uspeli da sruše zgrade a posle promašuju.

Ma gde Rusi da promase, si lud, uspesnost gadjanja im na 101%
Citat:
Ukrajina mogla da gađa Moskvu i Sankt Peterburg? Jedino u nekom holivudskom filmu. Kao što smo i mi pre par decenija mogli da gađamo Njujork i London ali eto nismo.

Nismo mi mogli ni sa priucenim teroristima da izadjemo na kraj tj. ni da se odbranimo a ne napadnemo, Ukrajinci su dosta ozbiljniji
Citat:
Tako je i trebalo da izgleda doček u Beogradu, neki dan pre toga je onaj knez išao hići na noge da potpiše kapitulaciju pa je čak i hića slušao Bože pravde ali su se umešali Englezi i organizovali 27. mart. Posle toga smo umesto ovakvog dočeka dobili 6. april.

Pa to da ste se pitali knez, ti, AV i slicna ekipa. Sreca pa niste, po cenu 100 6. aprila...
Citat:
Misliš da je borba najbolje rešenje? Da li onda misliš i da je 11. juna urađen pogrešan potez, da je trebalo da se odbace svi ultimatumi i po cenu srušenih gradova krene u odlučujući obračun sa nato patkom?

Naravno. Ili ne ulazis u frku ili ides do kraja. I mi smo mogli autonomiju, pa autonomiju i bazu, pa saveznu republiku a dobili i bombe i bazu i nesaveznu republiku...
Citat:
Boriće se nata protiv Rusa do poslednjeg Ukrajinca.

I treba. Ukrajinaca ima vise nego dovoljno, samo fale sredstva i logistika, a to ce dobiti

Citat:
Darko Nedeljković:
Nego, ako ovo potraje, kako cemo da vozimo u Srbiji, posto nemamo para za elektricni auto hocemo li da isecemo pod pa kao kremenko i kamenko, ili da pripremamo teren, da uspostavljamo drugarstvo sa svercerima goriva devedesetih? Srbija bi mogla biti najugrozenija u evropi dto se goriva tice - vlasnici naftne industrije su rusi, a naftovod od ruskog tankera do nas ide preko EU. Opusteno mogu da zabrane transport nafte "rusima" i zavrnu nam naftovod. Koliko je realno moguce da srbija otkupi NIS? Ako ne, hoce li biti goriva ispod 5 evra litar?

Nafte bar ima svuda, nije to gas
Citat:
Darko Nedeljković:Uh, ja sad tek kapiram zbog cega je nastala tolika frka. Jeste USA izvrsila dvocifren broj invazija na drzave, ali ne na susedne! Susedne drzane su no, no! One koje nisu susedne mozes slobodno da gazis, napadas, bombardujes, unistavas.

Ne, nego ne mozes da osudjujes gazenje, napadanje, bombardovanje, unistavanje a onda uradis to isto.
Citat:
calexx:Da li je nekome ovde bilo bitno da li su svi Nemci nacisti kada vermaht i ss trupe uđu i počnu da ubijaju? Da li je ljudima koji žive u Donjeckoj i Luganskoj oblasti bitno koliko je ljudi u azovskim jedinicama ako ih ovi 8 godina bombarduju?

Pa kome nije bitno taj je ozbiljno bolestan
Citat:
Rusi će da nastave a i Kinezi su tu. Za amere će da bude problem da uopšte lansiraju nešto, osim ako onaj kinez ilona preuzme taj posao.

Ilona drzi oko 30% lansiranja i valjda 70-80% prenetog tereta, s ozbiljnom tendencijom rasta
Citat:
Sarastro:Evo primera kako se to radi u Ukrajini i u demokratskom Zapadu. Ako si protiv, tj. hoces da glasas znaci dovodis ideju u pitanje sto ne moze da se dozvoli. Lepo te moderator banuje, kao sto blokiraju slobodne medije u Ukrajini i na Zapadu, i posto se ne cuje tvoj glas znaci svi smo ZA. U Ukrajini su otisli i korak dalje, zabranili su rad svim opozicionim partijama sa pro-ruskim idejama. A ti bi da glasas? E moj druze ..

Zaostali Zapad, treba ko u Rusiji sve to da proglase stranim agentima i pohapse, proteraju, potruju. I da na sledecim izborima za Bajdena bude bar 75-80% Amera

[Ovu poruku je menjao dr0id dana 20.03.2022. u 20:16 GMT+1]
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 18:01 - pre 25 meseci
Citat:
dollar:I naravno, da precutis da Azov nije postojao uopste kada su Rusi okupirali Krim i kada su opljackane policijske stanice i kasarne, da bi se nabavilo oruzje za 'borbu protiv nacizma'.
Pa zašto nisu posle te pljačke krenuli da se bore u un ili da se ukrajinska vojska bori nego su napravili nacističku brigadu? I zašto bi pljačkali kada je sve mirno rešeno? Taj azovski puk je deo nacionalne garde Ukrajine pa nije neka lutajuća ekipa nacista. Niti se Ukrajina izjasnila da nemaju veze jedni sa drugima. A ako neki puk ima nacističke simbole, bori se iza svastike, čak i danas uopšte nema plan da se bori protiv ruske vojske nego samo i jedino napada civile i ruši Donjeck i ostale gradove ... ima tu i krivice Ukrajine.

Nekada je potrebno da se unapred saznaju planovi a njihovi su bili da proteraju i pobiju sve Ruse na svojoj teritoriji. Nešto slično kako je počelo u Kninu. Rusija nije htela da dozvoli ni da dobije milione izbeglica ni da im nato dođe do granice, iako je već potpisano da neće da ide na istok prema Rusiji. I neće.
Citat:
dollar:Daleko od toga da ultradesnicarski pokreti nisu problem u Ukrajini (a i ne samo u Ukrajini), ali etiketiranje nacije kao nacisticke da bi se opravdala okupacija
Uglavnom svaki put izdvajam izraze ukrajinska vojska i nacisti. Pominjao sam i da je bio incident kada je ukrajinska vojska tražila da se nacisti povuku iz Donjecka ali su ovi odbili.
Citat:
dollar:Mislim, da li neko uopste veruje, iskreno, da je Putin krenuo u okupaciju zbog ultradesnicarskih pokreta u Ukrajini? :)
Naravno da nije, on je imao informacije da ukrajinska vojska, sa nacističkim pukom na čelu, hoće da napravi oluju u regionu Donjecka i Luganska koji su im se obratili za pomoć. Ako mi nismo mogli da pomognemo da RSK preživi ustaše, Rusija može da pomogne da se Donjeck i Lugansk odbrane. Ili misliš da kod kroasana nema ustaša i da nemaju uticaj na demokratsku vlast? Promenili su redosled polja na šahovnici (koja je pre ove države valjda bila jedino na grbu ndh) i čisti su. Kao kada bi nemačka obrnula svastiku i kaže ... to nema nikakve veze sa onom od pre?

Umesto da Ukrajina prihvati dogovor iz Minska koji su potpisali, zadrži Donjeck i Lugansk dajući im neku autonomiju, oni su hteli sve. A u tome su im pomogli "saveznici" koji su ignorisali nepoštovanje tog dogovora. Sve je to bilo sa ciljem da pokažu da Rusija puca iz prazne puške i da ne sme ništa da uradi.
Citat:
dr0id:I treba. Ukrajinaca ima vise nego dovoljno, samo fale sredstva i logistika, a to ce dobiti
Ako ovo potraje, biće ih sve manje, zapad je spreman da se bori protiv Rusa do poslednjeg Ukrajinca. Ko zna, kažu da je četvrtina otišla a od toga većinom žene i deca. Muškarci će uzalud da izginu, na kraju će većina žena da ostane na zapadu i muški će da im se pridruže. Za žene koje ostanu same već pregovaraju i trguju, čitam da su u Švedskoj već imali upade u prostorije gde su bile smeštene.
Na zapadu će da stradaju izbeglice iz Afrike i Azije, sada će umesto njih da prihvate Ukrajince koji će da rade prljave poslove. I šta im nađu, Amsterdam će da procveta. :(
 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 18:32 - pre 25 meseci
Citat:
dollar:
Mislim, da li neko uopste veruje, iskreno, da je Putin krenuo u okupaciju zbog ultradesnicarskih pokreta u Ukrajini? :)

A sta ti verujes, zasto je Putin krenuo u okupaciju:
A) Fali mu teritorije
B) Fali mu prirodnih resursa
C) Fali mu polugladnog stanovnistva
D) Neko tamo ubija ruse, ne zna se ko, jedni ih zovu ultradesnicarima, drugi slucajnim prolaznicima koji su negde nasli automatske puske i snajpere
 
+1

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 18:36 - pre 25 meseci
E) poludeo ili ga slagali o situaciji na terenu, jb se njemu i za Ruse u Rusiji a ne Ukrajini
Citat:
calexx:Rusija nije htela da dozvoli ni da dobije milione izbeglica ni da im nato dođe do granice, iako je već potpisano da neće da ide na istok prema Rusiji.

Pa onda tu nesto ozbiljno ne valja, dobice milione izbeglica, NATO im se gomila na granicama a nisu isli na istok od 2004.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 18:58 - pre 25 meseci
Koliko vidim, zapad dobija milione izbeglica, što će da im dobro dođe da njima zamene one iz Avganistana, Iraka, Libije i ostalih država gde su pre toga doneli blagostanje. Nato će da ostane na granici Ukrajine i neće da im se gomila jer će bilo koji dogovor da sadrži i to. Uopšte ne znam zašto pominješ 2004. godinu, zašto ne početak 1990. godina kada su obećali neširenje? Ili je svako njihovo obećanje toliko nebitno i neozbiljno da mogu da ga menjaju po potrebi?
 
+1

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 19:01 - pre 25 meseci
Cekaj, polako, kad stisne kriza u Ukrajini i Rusiji, bice i tamo. A ti pominjes sirenje na istok i dolazak na granice, a to se nije desavalo od 2004. do evo pre 25 dana Kakav bre dogovor, uozbilji se, sta Rusi ce da veruju NATO, NATO Rusima a Ukrajinci i jednima i drugima iako im upravo krse dogovor iz 1994?
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 19:08 - pre 25 meseci
Citat:
MajorFatal:
Kako bre nije kad ja baš mislim da jeste, šta pričaš ti? Evo ovde malo su ispali iz kadra al prilično sam siguran da su država ..

Medjunarodna zajednica gotovo jednoglasno ne priznaje Palestinu kao nezavisnu drzavu. Gore imas mapu medjunarodne zajednice, kinezi nacrtali. Mozda nadjes par izuzetaka u medjunarodnoj zajednici, nisam siguran bas za sve, ali provereno Australija, Kanada, Francuska, Nemacka, Italija, Japan, UK i USA ne priznaju Palestinu kao drzavu.

Citat:
Stvarno ne znam šta je teško osuditi ratna dejstva, ja ih osuđujem i u Ukrajini i u Jemenu.
Ja skacem u zaklon cim cujem da neko osudjuje ratna dejstva. Putin osudjuje ratna dejstva u Ukrajini vec 8 godina, a sad se i licno angazovao na sprecavanju istih. Zelenski takodje osudjuje ratna dejstva ali samo tokom poslednjih mesec dana i poziva nato da se konacno ukljuci u sprecavanje tih ratnih dejstava zapocinjanjem treceg svetskog rata. A ti i ja - predlazem da sacekamo da treci pocne, pa da onda osudimo i prva i druga i treca ratna dejstva o "jednom trosku", sta da se cimamo da svako malo osudjujemo.... Narocito kad smo vec cutali 8 godina i nismo osudjivali... Kao u prici Ero i Kadija, kad ukrajinska krava bode rusku kravu onda "marvi nema suda, niko ih nije naterao nego se pobole same", a kad ruska krava nabode ukrajinsku, e onda hajde da osudjujemo? Kad to tako kazemo, onda se stice utisak da zelimo da sve vratimo na staro, tj. da ukrajinska krava i dalje bode rusku, a da ruska ne sme da uzvrati? Mislim da to nije resenje. Resenje je da nijedna krava ne sme da bode drugu, tj. niko nikog ne sme da bije. Narod koji zivi na nekoj teritoriji ako zeli da otcepi neku teritoriju treba ga pustiti da uradi, nebitno da li je rec o Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni, Kosovu, Krimu, Donjecku, Lugansku, Vojbodini, Sandzaku ili Sumadiji. Ali smo civilizacijski veoma daleko od toga, zato su ratovi neminovnost. Secas se onog vojnika u Sloveniji koji je izgovorio cuvenu recenicu "oni kao hoce da se otcepe, a mi im kao ne damo"?
Naravmo da sam uzasnut ratnim desavanjima svih 8 godina i naravno da navijam da se sto pre iznadje neko resenje koje pruza sigurnost oboma narodima, znaci osudjujem rat.
 
+1

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 19:12 - pre 25 meseci
To sto je rat neminovnost ne znaci da je u ratu sve dozvoljeno tj. da na zlocine odgovaras zlocinima i sl. Osim ako nisi isti ili gori od neprijatelja tj. ako ti cilj nije sto vise mrtvih (nebitno kojih) u kom slucaju spadas u okultiste, sataniste i ostalu bagru
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 19:23 - pre 25 meseci
Citat:
dr0id:

Nafte bar ima svuda, nije to gas

Gde ima, a da odatle mozemo uzeti bez da nam neko postavi rampu? Pretpostavljam ima u Srbiji ne treba nam uvoz?

Citat:

Ne, nego ne mozes da osudjujes gazenje, napadanje, bombardovanje, unistavanje a onda uradis to isto.

Isto to malo drugacije, sto bi rekao Vuk Karadzic:
Ne mozes da uradis to isto a onda osudjujes gazenje, napadanje, bombardovanje, unistavanje.
Ili mozes?
Ako sam dobro ukapirao, ti si celog zivota bio rusofil, verovao da su rusi svetla strana ljudskog roda, za razliku od nato olosa, da rusi ne bi upotrebili oruzje nizasta drugo osim pucanja po svadbama, pa ti se sad ceo zivot urusio? Jesam li pogodio?


 
+1

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 19:31 - pre 25 meseci
Isto ili gore, nikako bolje/manje lose. Nisam nikakav fil ni fob ali Putin mi pre delovao daleko normalnije nego u poslednjih mesec dana. A naftu imaju sva nasa braca, od Arapa do Engleza i Italijana i moze da se uveze bez rampe, isto kao i iz Rusije
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 19:39 - pre 25 meseci
Citat:
dollar:
I naravno, da precutis da Azov nije postojao uopste kada su Rusi okupirali Krim
i kada su opljackane policijske stanice i kasarne, da bi se nabavilo oruzje za 'borbu protiv nacizma'.


Ja sam cuo da su ti rusi okupirali taj krim jos pre ko zna koliko stotina godina... Izvrsili invaziju, dosli tamo u milionskom broju i pre nekoliko godina njihovi cukun-unuci proglasili okupaciju. Ili ti imas drugacija saznanja? I da je tom prilikom dogovoreno da Rusi iz Luganska i Donjecka ne urade to isto, ali avaj, nekom se nije svidela ideja mira pa je prikupio ultranacionaliste iz cele ukrajine i doveo ih da vezbaju gadjanje na tim rusima iz Luganska u Donjecka? Interesantna ti je logika, da proverim jesam li ukapirao - dakle rusi su ukrali oruzje iz kasarni i policijskih stanica u sopstvenim gradovima i kao reakcija na to pojavili su se nacisti, koji nikada nisu pucali na te ruse na krimu, nego na neke desete ruse? Ne vredi, ne kapiram.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 19:45 - pre 25 meseci
Citat:
dr0id:
E) poludeo ili ga slagali o situaciji na terenu, jb se njemu i za Ruse u Rusiji a ne Ukrajini

Znaci slagali ga nesto sto nema veze sa rusima? Interesantno. Mozes li da napises jedan primer takve lazi, kako je to otprilike glasilo u tvojim mislima?
Cenis da se Putin ne bi cimao zbog neke akcije tipa Oluja ili da bi ali nista slicno ukrajinska strana ni u ludilu ne bi uradila?
 
+1

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 19:52 - pre 25 meseci
Cenim da se ili smorio u izolaciji pa smislio novi vid razonode ili je poludeo ili su ga nalozili da treba osloboditi Ukrajinu, obnoviti SSSR, itd.
Citat:
bordzija:
Let nacieliminator rakete:

https://t.me/RVvoenkor/4246

Jel to ovo


sta kazu, podzemni magacin na zapadu Ukrajine https://goo.gl/maps/GaDeHtEWZSgz3hwu6
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 19:52 - pre 25 meseci
Citat:
dr0id:
To sto je rat neminovnost ne znaci da je u ratu sve dozvoljeno tj. da na zlocine odgovaras zlocinima i sl. Osim ako nisi isti ili gori od neprijatelja tj. ako ti cilj nije sto vise mrtvih (nebitno kojih) u kom slucaju spadas u okultiste, sataniste i ostalu bagru

Zvucis kao neki ekspert za rat, jesi li ikad prisustvovao istom, da li ti je neko blizak poginuo?
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 19:57 - pre 25 meseci
Ni ja ovde ne kapiram neke. Nije im uopšte smetalo kada su ameri napadali desetine država po svetu i to samo zato što imaju koku, naftu, mak i slično, nije im smetalo što nečija vojska osam godina gađa civile u svom delu koji hoće da se odvoji (mada nisam primetio da su pucali na Krim) ali je ovo sada zločin? I tu i dalje nije zločin što azovci gađaju isključivo civile, koriste civile kao živi štit, dižu u vazduh bolnice i vrtiće ... samo to što Rusi uništavaju vojne objekte. Švabe su se potresle što su Rusi koristili hipersoničnu raketu, valjda je trebalo da ih čuvaju za njih.

Da li zapadni mediji koji objavljuju broj stradalih civila tu uračunavaju i civile iz Donjecke i Luganske oblasti ili ne? Da li imaju evidenciju koliko je civila u tim oblastima poginulo u poslednjih osam godina? Nijedan? Dva-tri? Ili 13000?


Postoji nekoliko načina da ovo završi.

Da izginu svi naoružani vojnici Ukrajine uz nešto civila koji će da budu proglašeni kolateralnom štetom (valjda je to uobičajeno) i da Rusi urade šta su već naumili.

Da komedijaš pristane na teške uslove kao što je denacifikacija i odustajanje od nate, uz dodatne pregovore o nekim oblastima (što više čeka, manje dobija) ali da ostanu živi svi koji su sada živi, da se svi vrate i da nastave. Nema nacista, nema nate i onda može još da se pregovara o Donbasu.

Da Rusi kažu ... zbunili smo se, nismo ovo hteli, evo sad ćemo da se naguzimo, vi slobodno krenite da ubijate Ruse širom sveta a i Sibir vas čeka.

Da se pas vrati i počne treći svetski rat ne bi li nacisti ostali na vlasti. Zna se ko je glasao protiv ruskog predloga o zabrani nacizma.


Pre tri decenije se svet preokrenuo posle rušenja berlinskog zida a sada nas opet čeka veliki zaokret. Ili će da se normalnizuje i opet postavi ravnoteža ili ćemo da gledamo pečurke kako rastu u daljini.
 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 19:59 - pre 25 meseci
Citat:
dr0id:
naftu imaju sva nasa braca, od Arapa do Engleza i Italijana i moze da se uveze bez rampe, isto kao i iz Rusije

Mislim da me nisi pazljivo pratio u tome sta hocu da kazem. Mi mozemo naftu da imamo u Jadranskom moru, od Rusa ili bilo koga drugog. Problem je u prebacivanju odatle u Srbiju, a da ne ide preko prozapadne teritorije, malo zeznut problem, zar ne? EU nece da zabrani da se nafta kupuje od Rusa, ali hoce da zabrani da se nafta prodaje/doprema Rusima! A mi, tj. NIS smo Rusi, kontas?
 
+1

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.03.2022. u 20:08 - pre 25 meseci
Rusi prepravili McDonald u Ujka Vanju


Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
Prikačeni fajlovi
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363138 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.