Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363242 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 08:41 - pre 25 meseci
calexx, koje je tvoje misljenje o Kosovu?

Sta mislis da li je slicna situacija kao sto je sad u Ukrajini?

Sad cu da se nalupetam, ali tako sam cuo sa razlicitih strana. A nisam imao dovoljno godina da obratim paznju i steknem neko svoje misljenje.

Da li su Srbi decenijama maltretirali Albance sa Kosova, zlostavljali jer nisu Srbi? Ili su ziveli uspesno kao jedan narod?
Da li je Albanski bio ili mogao biti drugi zvanicni jezik na Kosovu?
Da li smo planirali Ruske baze na teritoriji Srbije?
Sta bese jos Putin optuzuje Zapad?


Da li na kraju zbog svega toga, Zapad nije hteo rusku bazu u sred Evrope?
A sporedno im se nije svidelo sto ta manjina, ili mozda u nekim mestima i vecina, nije mogla da se odbrani ni izbori za neka svoja prava, pa eto, odlucili da pripomognu, kao sto Putin pomaze svom narodu u Ukrajini?

 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 09:21 - pre 25 meseci
Mišljenje o Kosovu i Metohiji? Pa sad, ako uzmemo u obzir istoriju tog kraja, dešavanja dok je za vreme WWII "pripadalo" fašističkoj Italiji i naseljavanju iz Albanije, posleratnoj zabrani povratka Srba i dodatnom doseljavanju iz Albanije, proterivanju Srba u poslednje vreme ... došlo se u situaciju da se sada u Prizrenu nalazi desetak Srba i onda se to uzima kao argument.

Nije bilo nikakvog zlostavljanja Albanaca na KiM, naprotiv, raspitaj se šta se dešavalo recimo Đorđu Martinoviću. Dok je Tito bio živ, imali su više prava nego Srbi, onda su u osamdesetim počeli da prave planove za odvajanje, slično kao što su u toj deceniji radili ostali "bratski" narodi. Tako su i došli do trenutka da na svim čelnim pozicijama u SFRJ budu ne-Srbi i lako su organizovali ono što se dešavalo.

Situacija u Ukrajini je slična samo po tome što će da bude preslikan status Donjecke i Luganske oblasti. Oni su normalno živeli, pa Rusi i Ukrajinci su skoro pa jedan narod, ali je posle zapadne organizacije Majdana sve promenjeno, poništeni su izbori, krvava revolucija je dovela novu vlast i od tada je krenulo nizbrdo. Meni situacija u Ukrajini više liči na RSK, na pokušaj Knina i okoline da se zaštite od povampirene šahovnice, ndh i ponavljanja istorije. Jedina razlika je što Srbija nije mogla da kao sada Rusija pomogne svom narodu.
Mislim da će na kraju Donjecka i Luganska oblast da dobiju neku autonomiju sličnu onoj koju ima KiM, Rusija će da im prizna nezavisnost, kao što sada neki priznaju nezavisnost republjik kosova ali to nije zvanično.

Albanski je bio više nego zvaničan jezik na KiM, pa slušaj i dalje Srbe koji dole žive, svi oni imaju albanski izgovor srpskog jezika. Skoro kao kada Albanci sa KiM govore srpski. Veća prava su imali Albanci na KiM nego Srbi u Srbiji.

Mislim da se na KiM živelo normalnije nego recimo u kninskoj krajini. Nikada neću da zaboravim kada sam na ušću Korane video dve grupe čamaca koji su se nudili za obilazak, sa jedne strane ustaše, sa druge ćetnici i onda su se psovali međusobno, ne znam da li su išli i više od toga. Kada sam to ispričao ocu, on mi je rekao da se tamo nikada nisu pomirili i da su uvek bili na suprotnim stranama ... na šta sam se nasmejao i rekao da još živi u prošlosti i da je tamo bratstvo i jedinstvo. Tamo se skoro uopte nisu ni mešali ni družili. Na KiM je bilo apsolutno normalno, niko nikoga nije dirao do osamdesetih kada su počeli napadi na Srbe.

Za ruske baze nemam pojma, zapad ne dozvoljava ni srpsko ruski humanitarni centar jer neće da dozvoli da im se Rusi ikako približe.

Nije nato pomogao Albancima zato što ih voli ili brani, oni su imali sva prava ali su hteli nezavisnu državu na srpskoj teritoriji. Znaš šta su ameri uradili kada je Teksas hteo da se osamostali? Mi nismo mogli jer su osamdesetih slovenački i hrvatski policajci odbili da paze na red na KiM kada su počele demonstracije. Ako ne znaš, jedan od razloga je i masovno trovanje albanske dece u mešovitim školama, valjda su Srbi pustili gas koji deluje samo na albansku decu pa su ih potrovali a srpskoj deci se nije ništa desilo.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 09:36 - pre 25 meseci
Citat:
jovajovic100:Leti , leti brzo u PM .
Sada su aktuelni "snimci" kako ukrajinski vojnici stingerima obaraju ruske avione i posle toga masovne pohvale ukrajinskoj vojsci koja se uspešno bori protiv zlih Rusa uz želje da ih što više obore. Tek poneko primeti da je u pitanju ARMA 3: Milsim a vrlo je moguće da je ona korišćena i za one snimke uništavanja kolone tenkova. Ima i neki prilog kako ukrajinska vojska uništava 280 ruskih tenkova.
Što je babi milo ...
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 10:19 - pre 25 meseci
Da, Ukrajinci su velesila sto se tice 3D renderinga, mislim da su neke od aplikacija koje se koriste u gaming industriji ukrajinskog porekla, takodje u poslednjih 10 godina puno je outsource-ovano posla tamo bas u gejming industriji.

E sad od prvog dana, koliko sam mogao da provalim, ima puno fake ili miksovanih fotki i videa, tako da sam trazio neke ruske izvore i do dan danas vrlo slabo i dozirano..

Posebno, poslednjih nedelju-dve dana, pretposavljam ukrajinski gubici idu eksponencijalno gore, a zamor civilnog stanovnista raste, tako da je sve vise "fabrikata", valjda da bi se moral drzao koliko toliko i ova agonija produzila u nedogled.
 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 10:21 - pre 25 meseci
Rusi su vec doziveli debakl u Ukrajini . Izgubili su 15.000 ljudi , ostali su bez 1500 do 2000
komada vojne tehnike , bilo da su pogodjena , bilo da su napustena zbog nedostatka goriva
ili sto su se zaglavila po blatima Ukrajine . Oboreno im je ko zna koliko letilica , a prodaju se
za svetsku silu . Ameri su nas tukli kalo su nas tukli , ali oni nisu imali skoro nikakve gubitke .
Rusi su usli u ovaj napad kao da su krenuli na Berlin , ali je od tada prosao skoro ceo vek .
Razbise ih Amerikanci i NATO preko Ukrajinaca . Navukli su Ruse kao budale da napadnu
Ukrajinu i ovo ce trajati dok se Rusi dobro ne iscrpe , a onda ce uci Nato u rat i ostvariti svoje
osnovne ciljeve da poveze Ukrajinu sa Kazahstanom i odcepi Rusiju potpuno od Crnog mora
i Kaspiskog jezera . Otici ce i Kaljingrad samo tako , a Kina ce odcepiti dobar deo Sibira .

Voleo bih da nisam u pravu , ali cemo videti ako dobacimo .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 11:06 - pre 25 meseci
Citat:
dejanet:tako da sam trazio neke ruske izvore i do dan danas vrlo slabo i dozirano..

Posebno, poslednjih nedelju-dve dana, pretposavljam ukrajinski gubici idu eksponencijalno gore, a zamor civilnog stanovnista raste, tako da je sve vise "fabrikata", valjda da bi se moral drzao koliko toliko i ova agonija produzila u nedogled.
Rusi ne šire priče a vojska nikada ne otkriva gde se nalazi i šta radi. Zamisli, što neko reče, jave da su prešli neki most i tu se skupljaju a ovi udri po tom mestu. ;)

Od početka idu fabrikati, komedijaš je verovatno sebe otpisao ili uopšte nije u Ukrajini pa može da radi ono kao foka a propaganda je najjače oružje zapada. Samo što postoji mala razlika.
Citat:
jovajovic100: Rusi su vec doziveli debakl u Ukrajini . Izgubili su 15.000 ljudi , ostali su bez 1500 do 2000
komada vojne tehnike , bilo da su pogodjena , bilo da su napustena zbog nedostatka goriva
ili sto su se zaglavila po blatima Ukrajine . Oboreno im je ko zna koliko letilica

onda ce uci Nato u rat i ostvariti svoje
osnovne ciljeve da poveze Ukrajinu sa Kazahstanom i odcepi Rusiju potpuno od Crnog mora
i Kaspiskog jezera . Otici ce i Kaljingrad samo tako , a Kina ce odcepiti dobar deo Sibira.
Čuj, prvog dana im je ukrajinska vojska sredila 6000 vojnika, desetine tenkova, aviona i helikoptera. Verovatno su do sada pobili oko milion ruskih vojnika i uništili desetine hiljada tenkova, oborili hiljade aviona a upravo opkoljavaju Moskvu.

Loš scenario, ako bi se ovo desilo, u Sibir bi došli ameri jer tamo ima svačega za pljačku.

Koliko vas piše sa ovog naloga? Jedan je prorus, drugi je težak rusofob, ne mogu da zamislim da neko tako brzo menja mišljenje i stranu.
 
0

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 11:17 - pre 25 meseci
Citat:
Nece niko nama zabraniti uvoz nafte, ...

Ovaj " *njet " sto je vecinski vlasnik naseg NIS-a je na spisku kompanija pod sankcijama. Tako da smo i mi pod sankcijama ... Inace, nemacke i madjarske firme mogu komotno uvoziti naftu / gas iz Rusije!! Vucko misli da ako bude dugo cvileo i zalosno gledao - moze biti da i nas skinu sa tog spiska ... Videcemo.

Ako mislite da to nema logike .... pa, da vam kazem da je trenutno zabranjen uvoz celika iz Rusije i Ukrajine .... Pa ti nadji logiku!!!

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 11:40 - pre 25 meseci
Citat:
jovajovic100: Rusi su vec doziveli debakl u Ukrajini . Izgubili su 15.000 ljudi , ostali su bez 1500 do 2000 komada vojne tehnike , bilo da su pogodjena , bilo da su napustena zbog nedostatka goriva ili sto su se zaglavila po blatima Ukrajine.

Ne znam da li su te cifre tacne, jer mediji lazu. I jedni i drugi. Ako slusas RT rat samo sto nije gotov, Rusi su unistili ukrajinsku vojsku, Zelenski samo sto nije kapitulirao, pobeda ... Ako slusas ukrajinske medije - Ukrajinci su dosli do Moskve, ukrajinska vojska je na vratima Kremlja ... cuj, na vratima, pred vratima Putinove spavace sobe. :-)))

SVI LAZU !!! Jer ti podaci nemaju veze s istinom, to sluzi samo za zamajavanje sirokih narodnih masa.

Bas kao i kod nas - svi ovi rezimski mediji kao da kopiraju Sputnjika i RT ...

Ali ono sto se zna je da je Rusima poginulo 5 generala. To je, doduse, informacija iz zapadne stampe, ali generali su ljudi s imenima i prezimenima i ne mozes bas olako da proglasis zivog coveka mrtvim. Da se to desi, javio bi se neko od njih kad-tad i rekao "ziv sam, ljudi". Sem toga, Rusi te informacije nisu potvrdili, ali ni demantovali nigde.

E sad, kada pogine general blizu linije fronta to samo znaci da je nivo poverenja u lancu komandovanja veoma nizak. Jer ako general mora da ide u prve borbene redove i mikromenadzuje stvari, to znaci da je vojska u debelom problemu i da je stepen poverenja vrhovne komande u staresine na terenu veoma nizak. A to je ozbiljan problem, jer bez poverenja u lancu komandovanja stvari pucaju po savovima kad-tad.
Citat:
Rusi su usli u ovaj napad kao da su krenuli na Berlin , ali je od tada prosao skoro ceo vek .

Bas naprotiv, Rusi su potcenili Ukrajince. Poslali su totalno marginalne jedinice, maltene na nivou obicne motorizovane pesadije i neku totalno zastarelu artiljeriju. S jedne strane, cuvaju svoje kvalitetne vojne kapacitete za eventualni sukob sa NATO. S druge, mozda su hteli da izbegnu nepotrebne civilne zrtve i nisu koristili sve od avijacije sto su imali.

Drugi problem je ovo sto sam vec opisao. A ima tu jos nesto, a to je strah u redovima visih oficira ruske vojske, tacnije strah od sopstvenih bezbednjaka. Mnoge oficire na najmanji znak sumnje u odanost "caru" smenjuju bez milosti. Neki su i u zatvorima. Mnogi vodeci oficiri FSB su u kucnom pritvoru, cistke u redovima vojske i sluzbi bezbednosti su svakodnevne, Putin ih menja kao carape i ponasa se kao Staljin 1941.

Videcemo kako ce sve ovo da se zavrsi ... ali definitivno ne ide u dobrom pravcu.
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 11:49 - pre 25 meseci
Nije isto Kosovo i Ukrajina.
Uredba o privremenoj zabrani povratka kolonista na Kosovo se odnosila na koloniste silom useljene na Kosovo.
U Kraljevini Jugloslaviji je od Albanaca na Kosovu otimana imovina i posedi.
U te posede su silom dovodjeni kolonisti.
Tokom 2. svetskog rata kolonisti su naravno bežali sa Kosova.
Njima je privremeno zabranjen povratak na Kosovo i imovina je vraćena Albancima kako im je i pripadala.
Kolonisti su naseljeni u druge delove Srbije uglavnom Vojvodina.

---

Gledam snimke "ničim izazvanog" bombardovanja. Kuća sravnjena sa zemljom a iza kuće pod ciradom topovi.
U jednoj drugoj povećoj kući Rusi su uništili lokalni vojno komandni centar.

I tako, "ničim izazvano".

 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 11:55 - pre 25 meseci
Samo je pitanje do kog datuma ćemo da se vratimo na KiM. Imovina je često menjala vlasnike i ne može tek tako da se kaže ... e tu je presek. Zna se o naseljavanju za vreme WWII a to što su "kolonisti" bežali za vreme fašističke okupacije KiM uopšte nije negativan opis. Bežali su od fašista. Ili su fašisti pozitivni momci iz WWII??
Citat:
B3R1: Ali ono sto se zna je da je Rusima poginulo 5 generala. To je, doduse, informacija iz zapadne stampe, ali generali su ljudi s imenima i prezimenima i ne mozes bas olako da proglasis zivog coveka mrtvim.
Zar nisi sam objasnio odakle informacije? Ne znam koliko ih je poginulo, čitao sam za nekog zamenika komandanta crnomorske flote, kapetan prve klase ili tako nekako. Da ruski generali idu u prve redove ... teško. Možda sam pročitao za još jednog sa malo višim činom.

Mada ostaje ona priča iz naše istorije. Nije isto ako komandant (sa balkona) kaže ... napred junaci ili ako kaže ... za mnom junaci.

Ja i dalje mislim da su jedini problem civilni štitovi nacista, kažu da se 4.5 miliona Ukrajinaca trenutno koristi kao živi štit nacista ... ali se to polako čisti.

Kažu da će vrlo brzo i Odesa da dođe na red. Ne očekujem da Rusi zapale civile u nekom Domu sindikata ali se nadam da tamo nisu stigli nacisti i da će sve da prođe bez mnogo žrtava.

E da, kažu da ne može da se produži vreme za kandidaturu za nobelovu nagradu za mir i komedijaš ne može da bude kandidovan. Ko veruje u ovo?
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 12:20 - pre 25 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Medjunarodna zajednica gotovo jednoglasno ne priznaje Palestinu kao nezavisnu drzavu. Gore imas mapu medjunarodne zajednice, kinezi nacrtali. Mozda nadjes par izuzetaka u medjunarodnoj zajednici, nisam siguran bas za sve, ali provereno Australija, Kanada, Francuska, Nemacka, Italija, Japan, UK i USA ne priznaju Palestinu kao drzavu.


Ali šta ja imam sa međunarodnom zajednicom? I šta znači "gotovo jednoglasno"? Six pack Joe što bi reko Dimković iz srca Luizijane baš glasao protiv dok su ostali bili za, pa gotovo jednoglasno sem six pack-a? Na našem sastanku na visokom nivou bili su i Rusija po prvi put kao posmatrač, i Kina, i Indija, i EU zajednica, valjda su jači Kina i Indija od jedne USA, i EU zajednica od Nemačke, Italije i UK koja čak i nije u zajednici nego ih izšutirali?

Citat:
Darko Nedeljković:
Ja skacem u zaklon cim cujem da neko osudjuje ratna dejstva ... ... znaci osudjujem rat.


De saberi se, ispašće da skačeš u zaklon sbog svojih sopstvenih reči :) Ja nekako mislim da je ipak najbolje ako već dođe do nekog ratnog sukoba prvo osuditi takvo ponašanje, proglasiti ga porazom diplomatije i zdravog razuma, i insistirati na najbržem mogućem prekidu, pa tek tada po prekidu ratnih dejstava raspravljati da l je dobar zaptivač na haubici sa 3 decimale preciznosti, da l je gasovod de treba, ko nosi mrtvačku glavu na majci hevimetalci ili pankeri, i insistirati da sledeći put isprobavaju raketu u Sahari, a ne iznad glava ljudima.

Citat:
Darko Nedeljković:
Narod koji zivi na nekoj teritoriji ako zeli da otcepi neku teritoriju treba ga pustiti da uradi, nebitno da li je rec o Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni, Kosovu, Krimu, Donjecku, Lugansku, Vojbodini, Sandzaku ili Sumadiji.


Svašta, što da otcepi ako mu je bolje u zajednici? Pa vidi englezi šta su uradili sebi uz pomoć malo veštačke inteligencije i dve marketiške firme. Narod koji živi na nekoj teritoriji treba naučiti da teritorija ne može da se "odcepi", nego i teritorija i narod ostaje gde jeste, a "odcepljeno" piše na nekom papiru, kao što na drugom piše "cijepljen" ..

Te da gleda kako da mu bude bolje i na koji način da živi bolje, podrazumevalo to odcepljivanja ili ujedinjavanja, ali da ne naseda lako na merkiting ako mu neko nudi odcepljenje ili ujedinjavanje za jeftine pare. Koji zakoni bolje funkcionišu u lokalu, a koji na široj teritoriji može da bude veoma različito, te koje su organizacione, administrativne jedinice bolje.

Što se tiče dozvola ja sam uvek za, ne da ne bi branio nego bi neke izšutirao iz zajednice ako koče i dosađuju, ipak primeti da ima malo razlike u specifičnim slučajevima na primer Katalonac nema gde da ode sem da ostane u Kataloniji, pa i ako se odcepi samo će malo promeniti administraciju, i početi da odlučuju o sebi u vidu isticanja neke čudne zastave, pošto su škole i standard imali i do tada, mada priznajem da to nacionalno osećanje može da bude duboko ukorenjeno u ljudima.

Sa druge strane neki Albanac sa Kosova može lepo da ode u Albaniju ako mu se ne sviđa u Srbiji. Tamo ima i zastave, i škole, i sve, nije baš da samo na Kosovu mora da ispoljava svoja nacionalna osećanja, i da nema gde drugde da ode?

I najvažnije od svega: piše se "odcepi" a ne "otcepi" :)




Nemoj da pricas?
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 12:23 - pre 25 meseci
Citat:
dr0id:
To sto je rat neminovnost ne znaci da je u ratu sve dozvoljeno tj. da na zlocine odgovaras zlocinima i sl. Osim ako nisi isti ili gori od neprijatelja tj. ako ti cilj nije sto vise mrtvih (nebitno kojih) u kom slucaju spadas u okultiste, sataniste i ostalu bagru


Ratovi nisu neminovnost, neminovnost su ledena doba, oluje, zemljotresi, vulkani, požari, poplave i tako to, a ratove pravi čovek po svojoj volji.

Nemoj da pricas?
 
+1

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+21 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 12:25 - pre 25 meseci
Citat:
BrutalCoin:
Uredba o privremenoj zabrani povratka kolonista na Kosovo se odnosila na koloniste silom useljene na Kosovo.
U Kraljevini Jugloslaviji je od Albanaca na Kosovu otimana imovina i posedi.
U te posede su silom dovodjeni kolonisti.
Tokom 2. svetskog rata kolonisti su naravno bežali sa Kosova.
Njima je privremeno zabranjen povratak na Kosovo i imovina je vraćena Albancima kako im je i pripadala.
Kolonisti su naseljeni u druge delove Srbije uglavnom Vojvodina.



Ovo je ono sto se mojim precima dogadjalo i meni su rekli da tada nisu dirali starosedeoce.


Ovo sto cu dodati nisam nikad od nikog cuo da je govorio.
Verovatno je preproucljivo da bude samo u ovoj zoni objaljeno :)

Da dodam da ih je do 80-tih bilo u Beogradu.
Da nije bilo ovo sto se dogadjalo pola od onih koji su otisli u Nemacku sad bi bili u Beogradu.
Ili u drugim delovima Srbije.

Slicno kao sto se latinska Amerika preseljava u SAD.

Sad to mnogim mladjim izgleda nemoguce ali do 80-tih se tako dogadjalo i to sam tada video svojim ocima.

Inace ako neko sretne Albanca pandura u Beogradu,
on je iz Preseva i nema veze sa ovim vecim kretanjima koja bi se dogadjala.

Ovo sto sam napisao nije nikad niko pokusavao da postigne ili izbegne.
Jednostavno se dogadjalo tako.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 12:34 - pre 25 meseci
Postoje razni elementi koji su bitni za cepanje. Recimo, Milo bi u SRJ bio drug preCednik neke republike ili dela a sada je predsednik države. Zamisli da svoju zgradu odcepiš od države, postane država u državi a ti gospodin predsednik koji ide u posete po celom svetu, dobija platu za to, postaje faca. Kada bi neko tako sitan i nebitan kao Janez Janša mogao da se ovoliko širi po svetu? Sada je premijer države, sutra predsednik, benefita u nedogled. A u SFRJ je jednom mogao da upadne u krug.

To je poželjno u celom svetu, bolje sto sitnih neko jedan jak. Tako je bilo sa SFRJ, tako je bilo sa SSSR ali tako nije bilo sa USA. Oni su pokušaj Teksasa rešili tenkovima i to se i ne pominje.
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 13:02 - pre 25 meseci
U vezi kolonista.

Pitanje je koliko daleko ići u istoriju?
Albanci tvrde da su potomci Ilira koji su pre Slovena naselili Balkan.
A opet i Rimljani tvrde da su osnovali naselje na mestu gde je sada Sremska Mitrovica.
Šta ako oni zatraže da se kolonisti isele?

Takve stvri je najbolje rešavati pregovorima zainteresovanih strana.

Ukrajina i Rusija je nešto drugo. Ukrajina je strateški vojni interes Rusije. I kao vojni interes o tome se ne pregovara nego komanduje.

Šta da se radi, to nisu Rusi izmislili nego je "standard" koji su uspostavili "Amerikanci", Britanci, Nemci, Francuzi, Španci, "Australijanci", ...

 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 13:10 - pre 25 meseci
Defter za Vukovu oblast, zvanični dokument Osmanskog carstva iz 1455. godine, čiji original se nalazi u istorijskom arhivu u Istanbulu pokazuje da sredinom 15. vijeka na prostoru Kosova i Metohije nije bilo Albanaca.

Preciznije, na cijelom prostoru između Prokletija i Kopaonika bilo je samo 46 albanskih porodica. To je zvanični rezultat popisa stanovništva koji je izvršila turska vlast, a koji je, kao jedinstven dokument, sačuvan do današnjih dana.

Ovaj dokument pokazuje i da li su tačne tvrdnje zvaničnika iz Prištine da su Albanci, kao starosjedioci, čak učestvovali i u Boju na Kosovu, na strani kneza Lazara Hrebeljanovića, a da junak koji je ubio turskog cara Murata, u tradiciji poznat kao Miloš Obilić, nije bio Srbin nego Albanac, prenosi portal "Espreso".

Jer, ako je 1455. godine na KiM bilo samo 46 albanskih porodica, nameće se zaključak da ih 1389. godine, kada su srpski vitezovi na Gazimestanu dočekali tursku vojsku, dakle 66 godina prije popisa, tamo nije ni bilo.

Na početku "deftera za Vukovu oblast" piše da je on sačinjen 1455. godine u "zemlji Brankovića", što je dokaz da su i šest decenija nakon što su okupirali Kosovo, a Vuka Brankovića odveli u tamnicu u Carigrad, gdje je i umro, Turci tu teritoriju nazivali po njegovom imenu. Osmanlijski popisivači su zabilježili da na KiM postoji 480 naselja, sa 12.985 kuća.

U tim kućama živjelo je ukupno 14.087 nosilaca domaćinstava, od čega su 13.696 bili odrasli muškarci, a 480 žene udovice čiji su muževi i drugi odrasli muški ukućani poginuli u stalnim ratnim sukobima. Najviše kuća 12.840 pripadalo je Srbima pravoslavcima, 75 Vlasima, 46 Albancima, 17 Bugarima, pet Grcima, dok je po jedna kuća pripadala Jevrejima i katolicima.

Srbi su živjeli i bili većina stanovništva u svih 480 naselja između Prokletija i Šar planine na jugu i padina Kopaonika na sjeveru. Vlaška domaćinstva, njih 75, bila su prisutna u 34, dok je prisustvo Albanaca zabilježeno u svega 23 sela. Kada se pogleda ukupan broj albanskih domaćinstava, ispada da su u ta 23 sela u prosjeku živjela po dva albanska domaćinstva. Sedamnaest bugarskih domaćinstava bilo je "raspoređeno" u deset sela. Pet grčkih domaćinstava živjelo je u Laušu i Vučitrnu, u kojem je evidentirano prisustvo po jedne jevrejske i katoličke porodice.

Od prezimena koja su popisivači zapisali, 95,88 bila su srpskog porijekla, 1,98 romanskog, 1,56 odsto neutvrđenog, 0,26 odsto albanskog i 0,25 odsto grčkog porijekla.

Zabilježeno je da neki odrasli muškarci nemaju svoje kuće, i oni su evidentirani kao "siromasi". Osim imena naselja, koja su sva srpska, Turci su bilježili i nazive ostalih toponima. U dokumentu koji ima 480 strana nema nijednog naziva naselja, brda, rijeke ili planine sa albanskim imenom.

"Defter za Vukovu oblast" je veličine 30 x 12 centimetara, uvezan je u kožni povez i predstavlja jednu cjelinu bez ikakvih interpolacija. Obuhvata 240 folija, odnosno 480 stranica. Pisan je na belom papiru crnim mastilom, i to veoma lijepim rukopisom.

U defteru su zapisana i imena tadašnjih stanovnika Kosova Polja i okolnih krajeva. Najpopularnija muška imena na KiM 1455. godine su bila Radislav, Bogdan, Radica, Stjepan i Nikola, zatim Rajko, Miloš, Radoslav, Bogoje, Doroslav, Bogdan, Priboje i Milovan, dok su ženska bila Olivera, Radislava, Stojislava, Jelena, Stanislava, Vladislava i Vukosava.

Za pet vijekova turske okupacije, situacija se dramatično promijenila. Osmanlijski okupator je stalnim terorom podstrekivao prelazak srpskog stanovništva na islam i njegovo arbanašenje, a u posljednja dva vijeka naseljavanje Albanaca iz Albanije. Ipak, najdramatičnije promjene strukture stanovništva dogodile su se u dvadesetom vijeku. U Drugom svjetskom ratu, bježeći od albanskog terora, oko 200.000 Srba pobjeglo je u "užu" Srbiju. Poslije rata, komunistička vlast je većini njih zabranila povratak u zavičaj, piše "Sputnjik".

Proces svođenja Srba na apsolutnu manjinu završen je 1999. godine, nakon bombardovanja NATO, kada je južna srpska pokrajina predata na upravu NATO i UN. Za samo nekoliko mjeseci više od 200.000 Srba iz Prištine i drugih dijelova KiM protjerano je u tzv. užu Srbiju.

Prema posljednjem popisu stanovništva na teritoriji Kosova i Metohije, koji je sproveden početkom aprila 2011. godine, tamo je živjelo 1,7 miliona ljudi. Ovaj broj uglavnom obuhvata Albance, pošto popis nije sproveden u četiri opštine na sjeveru pokrajine, a i najveći dio Srba južno od Ibra ga je bojkotovao.

U biračkim spiskovima Republike Srbije vodi se oko 116.000 stanovnika Kosova i Metohije srpske nacionalnosti koji imaju pravo glasa. U ovaj broj je uračunato i oko 9.000 Goranaca, koji su primili islam, ali smatraju da pripadaju srpskom etničkom stablu.
I sjeverna Albanija bez Albanaca

Da Albanaca nije bilo ne samo na Kosovu i Metohiji već ni u sjevernoj Albaniji svjedoči i Dečanska hrisovulja iz 1330. godine, koja sadrži detaljan spisak domaćinstava koja su popisana u Metohiji i današnjoj sjevernoj Albaniji, na metohu manastira Visoki Dečani.

Iz hrisovulje saznajemo na manastirskoj zemlji s obje strane Prokletija ima 89 sela, 86 srpskih i tri albanska. Od 2.166 zemljoradničkih gazdinstava i 2.666 stočarskih samo su 44 bila albanska.

Izvor podataka https://srbski.weebly.com/1058...-104310541044104810531045.html

Sesti do osmi vek


Sesnajsti do osamnaesti vek
https://upload.wikimedia.org/w...rbia_religion_16th_17th_01.png
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 13:23 - pre 25 meseci
Ko zna?
Možda su zaista Kosovari učestvovali u Kosovskom boju na poraženoj strani.
Ako su izginuli to bi mogao biti razlog malog broja na popisu.

 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 13:48 - pre 25 meseci
Citat:
calexx:
Loš scenario, ako bi se ovo desilo, u Sibir bi došli ameri jer tamo ima svačega za pljačku.
Koliko vas piše sa ovog naloga? Jedan je prorus, drugi je težak rusofob, ne mogu da zamislim da neko tako brzo menja mišljenje i stranu.


Budi siguran da ja vise volim Ruse od Amera , ali ma koliko se ti ili ja upinjali
da hvalimo Ruse istina je samo jedna i to tuzna po Putina .

U Sibiru vec radi i zivi koji milion Kineza i budi siguran da ce se Kina zauzeti za
njih kada meda padne na kolena . Kinezi su sada vlasnici ili obradjuju 350.000
hektara zemlje u Sibiru po zvanicnim podatcima tako da Ameri mogu da placu .

https://www.bbc.com/news/world-europe-50185006
https://journals.openedition.org/chinaperspectives/pdf/4033


Chinese to become second largest ethnicity in Russia, Moscow demographer says
https://euromaidanpress.com/20...ussia-moscow-demographer-says/

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 13:53 - pre 25 meseci
Pa ne znam, u nekim porukama si kao džejmi šej ili kako se onaj majmun zove a u nekim si realniji. A što se tiče toga koja je istina jedna ... ja bih sačekao još malo.
 
+1

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.03.2022. u 13:56 - pre 25 meseci
Citat:
Fan Noli:
Ajde majstore da čujemo tačan odgovor?


Nije upućeno meni, ne smatram sebe velikim istoričarem, čak ni forumskim, ali bih baš voleo da čujem odgovor na ovo pitanje.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363242 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.