Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 214133 | Odgovora: 2217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.04.2020. u 13:49 - pre 47 meseci
E sad ima gi raznih, mislim da se taj pažljivo ufura u knap rupu koliko treba i onda zatežeš ključem a on dole priteže i krivi čauru. Neka gile kaže tačno. Ja u sve te akrobacije dodam i vizon u rupu pre tipla, onda je to kraj priče kada se stegne.
Baš se radujem šta me sve čeka na antenama kada se popnem posle 20 godina. Tu je bila i neka kutija sa filterom tj spojnicom, da kupim odmah novu? Bez wd 40 se ne penjem na krov.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.04.2020. u 15:23 - pre 47 meseci
Sta je tacno vizon? pa ne moze knap da se ufura jer je po sirini se okrece u rupi od drljanja prosle tiple al mora jedino da se nakuca cekicom tako cu i uraditi, Kupi ako treba i ako nadjes povoljno sto da ne :) sta je wd4 ja sve moje ant-tv idem 1-1 probao sam ranije da delim aktivnu rotacionu na dve sobe 2 tv nije islo i posle to ga samo 1 1 i fulla ko besana slika
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.04.2020. u 16:04 - pre 47 meseci
Uvek nove rupe za nove tiplove, staro pravilo. Vizon onaj montažni lepak u tubi. Ja uvek njega dodam prvo u rupu kad hoću 100% da budem siguran.


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.04.2020. u 16:09 - pre 47 meseci
Hvala puno drug umalo da krenem da radim na stare, videcu i to da uzmem taj lepak,znaci sad znam izbusim nove dodam vizion lepka i kucam stavim opsivku i zavrnem jako.Taman to busenje ce ispadne dobro jel cu mrdnem mesto za opsivku za metar dva levo desno zbog razvodne kutije pricao sam vec :)
Kad sve dobro odradim i uhvatim signal sa ovim strongom nekako ko cu Dace Bog. Onda prvo uzimam dvbs2 risiver pa posle lnbquad :) samo ne znam dal onaj quad isto sve ili onaj sa 3mm gde hvata 4 razl satelita ne znam mozda je zgoda u razlicitim sobama imati druge satelite mada nekako pretezem na w2 16e tu su svi nasi kanali lepim delom otkljucani

ovi lnb men zanima koji je 4. satelit






kapiram da ovaj ide na 4 resivera nesmetano? astra hotbird eutel ? i koji jos ili kako da ga namestim ovakav ili slican zelim kupiti

LNB Quad Opticum (3st) RED ROCKET premium 26324
Napredna tehnička rešenja u dizajnu i elektronici rezultat su nove generacije LNB-a sa uskim feedom, niskog šuma (0.1 dB) i velike dobiti signala. Idealan za montaže bliskih satelita sa razmakom od 3 stepena kao najčešća kombinacija Astra+Eutelsat+Hotbird.
LNB za direktno spajanje 4 receivera
Frekvencijski ulazni pojas: 10.70-12,75 GHz
Izlazna frekvencija: 950-2150 MHz
HD, 3D kompatibilan
Šumni broj: 0.1 dB
Pozlaćeni F konektor
Potrošnja: 110-150 mA
Napon (H/V): 18,0-19,0 / 11,5-14,0 V
Preklop na viši band: 22 kHz
Radna temperatura: -40. . +60° C
Prečnik za držač: 40 mm

sta mene zanuma tu dali ja pored astre19 i hotbirda mogu da ukarika jos dva od kojih jedan mora da mi bude eutel w16


[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 25.04.2020. u 20:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.04.2020. u 18:06 - pre 47 meseci
Kakav bre VIZON, pobogu bordžija, dva puta pišeš isto, nije lapsus! Zbunjuješ ljude i prenosiš pogrešne informacije. A držiš u ruci i slikaš tubu montažog gita koji se zove BIZON!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.04.2020. u 19:54 - pre 47 meseci
Bison? Gde ti vidiš da piše bizon?!?? 🤔
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.04.2020. u 20:03 - pre 47 meseci
Vido sam na kp da ima dupli lnb za 4 risivera ako se ne varam? Možda to nije loša kombinacija? Jel ima šta džabe pristojno free od programa uopšte? Ja pre par godina gledao, samo nemački programi.

Sad gledam na aliju, zamenska matična ploča za tv univerzalna sa dvb t2 tjunerom i daljinskim 13$ 🤪
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.04.2020. u 20:12 - pre 47 meseci
Neznam tacno sta ima na astri i hotbirdu mada ajd da kazem da bi mi astra odgovarala zbog engleskog ima dobar sadrzaj skynews euronews bbc cnn rtl news i mtv i vhs , eutel w2 ce biti glavni a hotbird isto ima tako mesavina sadrzaj kao astra samo manjeg kvaliteta

Samo ne znam ni koje sve satelite hvatam ko je 4. satelit i kako to sve al tobro za sada je to u future ingu :)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.04.2020. u 20:48 - pre 47 meseci
Nemate vi pojma, lepak je VISON

Ma moze u rupu da ubaci i vnogo, bolje nego nista. Moze i sekiricom da iskroji dva parceta tankog drva...moze i moment lepak, gips...ma sta god i bice ok. AL nema bolje od dobro izbusene rupe koligog promera je tipla, da bude po PS-u i to ce bez greske da drzi. Tipla i sraf sto veci, naravno. Improvizacije sa tiplama retko kada budu dobre. Pre ili kasnije ce da popusti. Zato dobra rupa pravog promera za tiplu je mama. Tek ako to nije moguce onda gips, pa lepkovi za ta cuda i onda drvca.

Bordzi, mozes uzeti bilo koji koaks kabel od 17-20 din po metru i caos. Nema tu vise nekog kvaliteta, dzaba i novac i sve. Rade posao, al nece da traju kao nekad i to je to.


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.04.2020. u 20:57 - pre 47 meseci
Hvala za instrukcije to se cekalo :D

Znaci sutra je busim istog promera kao tipla razumeo
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.04.2020. u 21:05 - pre 47 meseci
Citat:
bordzija:
Bison? Gde ti vidiš da piše bizon?!?? 🤔

Nisam rekao da piše Bizon već da se zove Bizon. Ni Toshiba ne piše Tošiba ali se zove Tošiba.
Kako god, siguro nije ni Vison ni Vizon.
Mislim, ja znam o čemu govoriš, pa mi je svejedno šta ćeš da napišeš. Ali kad već "deliš savete" bilo bi dobro da budeš precizan koliko je to moguće. I da se ne praviš blesav, takođe koliko je to moguće.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.04.2020. u 21:07 - pre 47 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Kakav bre VIZON, pobogu bordžija, dva puta pišeš isto, nije lapsus! Zbunjuješ ljude i prenosiš pogrešne informacije. A držiš u ruci i slikaš tubu montažog gita koji se zove BIZON!



Trt milojka
Bordzilo citao lepak kao neki kad mi kazu `instaliraj mi win HP`

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4542

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+529 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja25.04.2020. u 08:44 - pre 47 meseci
Citat:
bordzija:
E sad ima gi raznih, mislim da se taj pažljivo ufura u knap rupu koliko treba i onda zatežeš ključem a on dole priteže i krivi čauru. Neka gile kaže tačno. Ja u sve te akrobacije dodam i vizon u rupu pre tipla, onda je to kraj priče kada se stegne.
Baš se radujem šta me sve čeka na antenama kada se popnem posle 20 godina. Tu je bila i neka kutija sa filterom tj spojnicom, da kupim odmah novu? Bez wd 40 se ne penjem na krov.

prvi put pomenuto
Citat:
bordzija:
Uvek nove rupe za nove tiplove, staro pravilo. Vizon onaj montažni lepak u tubi. Ja uvek njega dodam prvo u rupu kad hoću 100% da budem siguran.


drugi put pomenuto.

Voli ova Lukrecija da pokušava da okolinu pravi majmunima.
BTW frka mu je jer ne može da gleda ružičaste ispljuvke :D
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja25.04.2020. u 10:07 - pre 47 meseci
Kakvi dosadnjakovići, sigurno imate Sonu televizore 😄 luzeri.
Gile podsetio si me guranje tih drvaca uz tiplove, kako je moj ćale sve živo bušio istom burgijom i dodavao čačkalice gde koliko treba. Posle nekog vremena sve se razmrdalo. Pitam ja njega pa što si to radio pobogu kaže tako mi bilo lakše. Pa ti sad ajd 5 kupatila ponovo rešavaj. Sreća pa se sa kuhinjama nije igrao.
Tako da, tačna vurgija za tačan vipl 😁 tu i tamo može da se prođe uz dodavanje vizona kada je malter porozan.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja25.04.2020. u 12:26 - pre 47 meseci
Ma i moj cale je isto radio :D
Nikad nista nije odradio kako treba, gori od mene bio sto se budzenja tice :)
Drvce nije losa fora za brzinsko nabudzivanje da nesto stoji. Nece da padne ako je sila samo okomita. Al se takva tipla lako izvuce, jer drvce nije nazubljeno kao tipla.
Mozda gips prvo uspricati u rupu, zatim drvca i onda tipla da se nabije.
Djavolja rabota...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja25.04.2020. u 12:53 - pre 47 meseci
Bar da je zice ili ekser a drvo se vremenom osusi i uskovrci i na kraju ispuca i ono ode :P ja uglavnom radim sa sarafcicima to stezanje i dotezanje kad bas nesto mislim da je laganica zicom uvijem dobro i pesma,eto otojc sam napravio dva steznika za antenu jer antena ide kroz prozor tavana a steznik steze iz prozora ka napolje do sipke i tako dva jedan dole jedan gore uzo lenger iskrivio uzo narezao oba kraja da se zasarafljuje lenger naso dobru letvu provuko kroz letvu dve platne i caos tako gore tako dole na prozoru,samo da se ne uskovrci :D
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja25.04.2020. u 17:57 - pre 47 meseci
Uradio sa 2 ovako nisam maximalno al sam podobro zavio i stegao sa dodatnim sarafom osiguracom obe tiple



nisam imao lepak radio na suvo izbuso rupe nakuckavao polako jednu pa drugu , ne znam za druge dve mogao bih nabaviti lepak ,stim moram da napomenem desna se okretala ,onda sam je cupao napolje zavrtanjem onda je stala da se okrece onda sam resio da je ostavim u toj rupi zategla se vrlo dobro (legla)sad je toliko dobro stegnuto moze 200 kila da nosi znaci 2/3 unutra 1/3 napolju

za koji dan stizu druge dve ,jel nisam bio siguran da ce ove dve odgovarati

drzac sam merio libelom vidim slika malo zbunjujue ona je 180 stepeni 99 posto a rupe su 99 pod uglom od 90 stepeni


leva tipla

desna tipla

pregled obe na zidu







full slike
https://i.imgur.com/xOT9gRl.jpg
https://i.imgur.com/lek02wi.jpg
https://i.imgur.com/cHpiM1x.jpg
https://i.imgur.com/AjkH2EH.jpg
https://i.imgur.com/18gYJYF.jpg


iskreno nisam lepak ni drva ni nista jel mi to zvucalo neozbiljno mada nisam nikad radio stim lepkom a tog momenta kad sam resio da nakucavam nisam imao
burgija za zid je bila malko manja za neki 1mm 1.5 1.7 max tako da sam nakucavao inace sam smatrao da treba da je manja malko zbog uglavljivanja

------------------------------------------------
hvatanje signala mislim da uradim ovako

moj strong6205 a tanjir je mislim 120cm kad izaberem glavnih 20 30 satelita ima frekvencije i rate glavne za taj satelit
konkretno za astra a 19 ima oko 20 transpondera upisanih posebno za nju i vise verovatno
https://i.imgur.com/Ceo5A16.jpg koji je najmerodavniji transponder pa da mi kazete koji da pucam na njega?
to mislim da izvrsim tako pomocu usb escap video input bilo koji av scart u komp uredjaja i komp toshiba jer ima najbolju bateriju i onda vizuelno hvatam gledam u komp i kad mi da malo signala samo micem malkice da uhvatim velik procenat kad to uradim ucvrstim

moja prva greska stgo je pala je bila sto sam je cimao a ona bila zategnuta na opsivki i pozicioneru znaci MORAM je olabaviti pa tek kad uhvatim polako stezati ako se pogorsa da micam malko
--------------------------

lnb


da kazem da bih uzeo ovaj lnb odgovara mi po ceni

sad cu da se raspitam mada pise na jednom oglasu da moze na 4 risivera samo da vidim kako oko satelita treba mi w2 16e i 19 e astra po zelji hotbird ili eutelsat i astra 28 videcu kako i sta
---------------------------
risiver

ovog cu uzmem 2 komada









to uzimam kad utvrdim jak kvalitet signala i dobo dali stoji antena naravno kad bude bilo paara :D
ima scart ima hdmi extra meni samo fta treba ovo je super kaze da ima vise komada nadam se da ce imati kad budem ja imao parice :/

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 25.04.2020. u 20:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 25.04.2020. u 20:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 25.04.2020. u 20:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja25.04.2020. u 20:36 - pre 47 meseci
A čekaj kakav ti je ovo lim prišarafljen na nosač antene? Da nije lim od veš mašine? 🤣
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja25.04.2020. u 20:41 - pre 47 meseci
Citat:
SlobaBgd: bilo bi dobro da budeš precizan...I da se ne praviš blesav..koliko je to moguće.


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja25.04.2020. u 21:05 - pre 47 meseci
Citat:
bordzija:
A čekaj kakav ti je ovo lim prišarafljen na nosač antene? Da nije lim od veš mašine? 🤣

Nije to je da bolje nosi
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 214133 | Odgovora: 2217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.