Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 213993 | Odgovora: 2217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 20:09 - pre 48 meseci
Citat:
gilopile:
Nisu nista gasili, evo gledam kanale sa Cota.

Kazem ti, ili ima problem taj Orion sa tunerom, ili jednostavno utjece i sam kabel kako ga postavis. Video 300X da kad kabel zalomim na jednu stranu, signal 100%. Ako ga pomerim na drugu stranu padne na ispod 50 i secka slika. Naravno, konektor i sve 100% ispravno.
Ako je inace nesto slabiji signal, onda dobijes to da nema tih kanala uopste. A kad mrsnes kabel pojave se na 50% i ne seckaju.
Osetljivo je to cak i na poziciju samog RF kabla.

Kazem ti, postavi 30. kanal na Orionu i pomeraj RF kabel i prati liniju signala, sve se vidi.
Garantujem da ces na nekoj poziciji dobiti odlican signal ako je sa tunerom sve OK.

Sve je to isti djoka, ima nekoliko tih cipoova tunera i ugradjuju se i u TV-e i Box-eve, nista previse fensi, sve je to isti krs.
Sa dobrom i dobro usmerenom antenom i kvalitetnim kablom nema greske.

Ipak i dalje je DVB S2 mama.


Ne gase znam, dali smanju ne znam , a da variraju oni kojima nisi u okrugu 10 20 km daa i to jako sto nebi trebalo ipak tv signali idu jako siroko


kako ja njima da naredim braco moja instalirajte lepo africku sljivu pa jbt padne noc malo malo neki mux padne znaci treba jaci a gle sad neki signali koji imaju satro 20 30 posto brljaju a neki koji imaju jedva 10 14 tacnije rtl plava tv ...hrvatski ne padaju pa da sneg pada

pitao sam kad nastavljaju digitalizaciju neznaju precizan odgovor da je makar drugacija situacija nego ova izolacija ok postujem ba ajde i vi dajte jos kanala znamo da ce program biti kako oni zele neka bude kako god oce samo da imam kanala jel kad je pregrst nesto valja uvek
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 21:19 - pre 48 meseci
Ispadaju ti držači antena zato što ne bušiš unakrsno rupe za tiplove, sva težina se tako kači na zid a naročito poluga sa sat antenom. Svaki tipl treba da ti se razilazi od centra za par mm. Time ne mogu da se izvuku, pre će da pukne ceo komad zida. Ako imaš staru kuću zidanu od cigala i pesak&kreč onda duži tiplovi. Ako je blatnjuša onda brezon probij zid pa ploču sa unutrašnje strane. Tako kače bojlere u novogradnji od lošeg materijala.

Što se tiče nameštanja satelitske antene, gledaj da ti nosač bude horizontalan na libelu prilikom postavljanja, na zglobu antene imaš u stepenima izbaždareno i pomoću besplatne aplikacije na mobilnom telefonu lako nađeš otprilike gde je satelit. Meni otprilike treba 15 minuta i još 15 da je uštelujem i zategnem. Staviš trostruki lnb i uživaš u spamu iz swemira :) Ja istu antenu koristim evo već 20 godina okruglo. Dobio neki tanjir i lnb, kupio tada sky star 2 karticu i drndao.

Čot se gasi, vidim ga golim okom pa uglavnom gledamo somborski predajnik. Opet kada sad pogledam ove krdžave top boks dvb t2 risiveri, možda se i oni sami gase :D
Gilepile je genijalac za sve :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 21:28 - pre 48 meseci
Hvala to mi je bilo od koristi samo pomeni mi ime apk nemoras odma jel tek od utorka moram da idem da kupim nove tiple zid je od betona i cigle nevolja je u tome sto ima izbusenih 4 malih rupica i oko tog kvadra za jedno 7 cm isto tako kvadar sa 4 rupe a iza zida je merac struje cale je busio rupe jos pre pa se bojim da ne prodrma volt ako probusim jos koju jer kao ja imam neku teoriju da mora biti bar 6 8 rupa

objasni mi korak po korak kako da uhvatim satelit i jos jednom hvala bordzija :) a ako neces nemora

srecno sa kanalima drug


jel ova ok? https://play.google.com/store/...=zekitez.com.satellitedirector
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 21:43 - pre 48 meseci
Sve te aplikacije su u principu na isti fazon gps+google mapa. Ja sam koristio jednu samo zato što je novi satelit pa ovi ostali nisu imali. Uzmi metalne tiplove kao za pvc alu stolariju i ugradnju štokova što se koriste. Ništa bez tiplova ispod 15 cm. Ja sam ove koristio:



Nego gile da te pitam, gde ima firmver za ovaj telekom orion risiver? To je onaj kinez Loco MS HIP209 sa procesorom Mstar 7816? Kako se traži firmver za ovo? Jel kao za komp po procesoru, čipsetu ili šta već? Možda bi se unormalio sa prijemom programa?
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 21:55 - pre 48 meseci
Trazi se po cipsetu/procesoru, a i po tjuner cipu, mora sve da se potrefi, jer postoje razni model sa istim procesorom, ali ne i tjunerom recimo i takav FW ti nece raditi.

Koliko vidim, moze se naci samo Dump, a on ne moze da se update preko standardne aplikacije iz menu-a, vec je potrebno skinuti flash IC i staviti u programator.

Ne verujem ni da je pravljen FW za USB nadogradju, nema tu sta da se nadogradjuje, kako je izasao iz tvornice to je sve. Standardan FW koji funkcionise i to je to, nema tu sad recimo YT pa da mora nova verzija...radi kako radi i to je najbolje sto moze sa tim jedinim FW i to je to.
Djavolji DVBt2, Cot i vala Avala :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 23:18 - pre 48 meseci
Evo gile sa jednog drugog radio tv foruma šta kažu ljudi za ovo gofno :D

Citat:
Male su sanse da Orion moze biti dobar prijemnik, kada je trebalo da ga uvaljaju za 19 evra ministarstvu. Obzirom da nisu stedeli na prikljucima (RF modulator, HDMI, komponentni cinc, kompozitni cinc, scart, zadnji prekidac za iskljucivanje), ocigledno su stedeli negde drugde, a to je na tuneru, demodulatoru, procesoru, a ovde vidimo i softveru.

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 23:54 - pre 48 meseci
Ma jak softwer, ima ih nekoliko varijanti i svi rade OK.

A to da je mozda manje kvalitetan uredjaj, moguce ako su to oni sto su ih nasi trebali da valjaju za 3000, a nabavna cena bila ko zna, mozda i 5 eur ako se uzima par tona.
Rekao sam vec, imao sam priliku vise puta da radim taj uredjaj, a i pre par dana kod komsije.
Hvata kao i svaki drugi, sve mux-eve, ukljucujuci pink i hr ovde kod nas i sve signal u fulu, nema sta da koci i secka.
Identican uredjaj kao tvoj.
Moze da se nadje tacno koji tuner ima i da se usporedi po uredjaima koji imaju isti, a ima ih koliko hoces.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 00:18 - pre 48 meseci
Sad sam i ja pogledao, jedan kineski uređaj, jedna verzija i game over. Glupo je očekivati više zar ne? Našao sam na nekim ruskim sajtovima ali to je verovatno dump+ virus
Nije moj uređaj već taština zabava :)
Ok to je rešeno, idem dalje da otvaram i popravljam sve po kući, imam 4 dana fore :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 00:30 - pre 48 meseci
Da, to je Dump, neko skinuo sa cipa i podelio.
Nema tu druze virusa, jedan od najkorisnijih ruskih sajtova/foruma. Pola sveta se tu sjatilo.
Da nije njega zivot bi nam bio mnogo komplikovaniji. :)

Ja sam svoj kredit tamo odavno ispucao, a kad sam budalas. Koliko mi je uredjaja proslo kroz ruke, da sam sa svakog 10-og iscitao Dump i podelio tamo, sad bih mogao da skidam :( Tako mi i treba. Al ne zadugo, imam ja jos tih dumpova sacuvanih iz nekih uredjaja DVB, rutera, tv-a i sl.
Da mi nije @Vucka, koji mi povremeno skine neki Dump, nahebo bi. :)

Idemo dalje druze Bordzo, mora da imas tamo jos nesto shebanbo, crknuto, izgorelo, zabagovano... :D

-----------------------------------------------------------
Sto se Duskeza tice, sve zavisi kakav jke zid gde kacis antenu.
NBema tu zajjebancije, mora tu dobra tipletina da se udari propisno da je jedva nabijes cekicem i tako svih 4 i onda kad stegnes kljucem da to muski stegne i da nema proklizivanja i takvu antenu ni Bog jarac ne iscupa.
Ako je sve to traljavo, prvi malo jaci vetar i jurices je po dvoristu.
Tipla moze i klasicna plasticna samo debela najmanje ko palac i dugacka min x2. Sraf na kljuc 13 i korak sto deblji i ta kad se zareze u plkastiku to je to.
Znaci kljucem kad stegnes, mora da ide tesko i nema problema.

Najbolje je da je drito u ciglu, a ako je u fugnu, onda u spric i ubaci kalabaster gips pa onda tiplu nabij i ostavi sat vremena, onda srafi. Samo debele i velike tiple i nema da boli glava.

Koji tanjir imas 90cm ili 120?

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 18.04.2020. u 01:41 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 02:19 - pre 48 meseci
E sad si me podsetio kako se nekada montirao tučani liveni radijator na zid. Majstor bi prvo izdubio kockastu rupu u zidu/cigli dubine 10-15 cm pa bi je napunio gipsom i nabio čelični pljosnati klin. Kada se to stegne, samo okači radijator koji rekao bih ima 100 kg. Svojevremeno sam i stajao na tim radijatorima znači +80 kg. I to sve drži gips u adekvatnoj rupi.

Tako se nekada kačilo sve dok nisu postojali tiplovi.

Lusteri na sličnu foru, pre malterisanja se ugipsa drvena kocka za koju se uvrti ona kuka za kačenje lustera.

I sve je to trajalo večno u odnosu na ove današnje fore munje tehnologije!

Ja svaki dan gledam ovaj moj tanjir 90cm kako đuska na vetru drugar mi montirao (nisam imao adekvatnu bušilicu) i kako su dva metalna gornja tipla malo krenula, kako se ploča nosača iskrivila ali tu zaglavila i stoji tako 20 godina. Ne pipam ništa dok drži.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 02:23 - pre 48 meseci
Ima zgodnih novotarija sto se tiplovanja tice...ima ih 300 varijanti.
Al ipak je i najobicnija tipla dobra ako se se zna kako se radi.

Onaj ko ne zna, nece mu pomoci ni hi tek blutut wi fi 5G EGE LED tipla, dzaba sve. :D

Nagledao sam se svakakvih `majstora`, pa onda zovu ljudi jer im se viseca ili polica nakrivila...

Licno sam prisustvoao kada je jedan majstor sa dve leve ruke postavljao nosac za TV i to za CRT TV.
Stavio 4 tiple tanke ko mali prst i toliko dugacke i to u mater, nije ni doslo do cigle kako treba i kada sam video sta radi nisam mogao da verujem.
Zamisli kakva budala moras biti da ne mozes odokativno da procenis da to ne moze sa tolikom polugom da drzi ni samu policu, a kamoli ogroman CRT/

Samo sam se naslonio na nosac i sve tiple pootpadase :D A zamisli jos TV od 20Kg i to na nosac koji moze da se ovoji od zida pun metar maltene. Koja je to sila...

Uzmem hilti i nabijem 4 tiple ko dva tompusa, samo sto nije izbilo na terasu i uvrtim to i moze ves masinu da okaci :D


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 18.04.2020. u 03:35 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 03:00 - pre 48 meseci
Pa 50% srbadije funkcioniše potpuno nepismeno naročito po malim sredinama gde ne možeš da biraš. To ti je što ti je bolje nema. Danas je najnormalnije da ti napravi njsr i pobegne ali obavezno uzme neke bilo kakve pare, koliko je on zaključio da mu treba. Ljudi ne biraju preterano kako da dođu do para.
Ni ja nisam znao nego mi drugar prodao foru pre pojave interneta a koji je radio u jednoj tada od prvih velikih firmi za sečenje pločastih materijala i izradu nameštaja. Ni danas to baš ne mogu da nađem. Par mm u stranu jedan od drugog i može tenk da se okači. Ako izvali to će biti kompletan komad zida ako nosač ne pukne pre toga.

Da ne pričam o ekipi koja danas bez ikakvih osnovnih znanja krene da buši pa tras struja. Pa opet drugu rupu tras opet struja. Malo neke osnove električarskog zanata majkumu staru prati dozne i utičnice barem.

Satelitske antene su bukvalno kao jedro kad udari košava. Meni je na moru vetar iskrivio tanjir antene i morao je novi. Isti takav imam u bg i nema problema. U gradu oslabi vetar.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 10:29 - pre 48 meseci
Evo preskenirao sam opet i sada imam 89 kanala preko dvb t2 tjunera preko lg 4k televizora.
To je apsolutno nemoguće za dvb t2 boxove koji imaju katastrofa tjunere.

Zanimljivo je i 6 radio kanala?!?? Ako svaki repetitor emituje 3 to znači samo 2? Otkud onda 89 tv programa?


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 13:15 - pre 48 meseci
Idi rucno skeniranje i tu ti pokaze kad stanes na odredjeni kanal Mhz pise broj Mhz i koji ti sve imaju signal toliko muxova hvatas, tako i ja nikad do 100 120 uglavnom do 90 ja sam sad skockao onu iz tavana na krov i hvata 77 kanala odnosno vise ali ja izfiltriram duple kanale kao i antena plus info i info

drugo nesto mi dzigericu jede ovo sam uradio da se utesim jer nisam uspeo sa satelitskom namestio je i ona opet pala :( jedino izgleda drug te takve gvozdene tiple al kad nemogu sad da odem da kupim


nije cudno za radio kanale za sada su pustili samo 3 bg1 b2 bg202 na svim nacionalnim muxovima se nalaze ja sam uhvatio 15 radio kanala :D sve isti


inace preskenirao sam uhvatio 172 kanala sto kad se izfiltrira daje 77 https://i.imgur.com/NmAfMhM.jpg




ove muxove ja hvatam


https://i.imgur.com/lzLsX9X.jpg
https://i.imgur.com/fLuPQQF.jpg
https://i.imgur.com/ZyVQA1O.jpg
https://i.imgur.com/xc6AAp2.jpg
https://i.imgur.com/Eh8ToWC.jpg
https://i.imgur.com/ur69GKv.jpg
https://i.imgur.com/uIXp8bB.jpg


dakle sa antenom usmerenom sto ima na kraju onaj krak < i sa popravljenim ojacanim dvbt2 denver131 :) pre zadovoljan

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 18.04.2020. u 14:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 18.04.2020. u 14:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 13:32 - pre 48 meseci
Citat:
gilopile:
... ubaci kalabaster gips

Kalabaster:
https://vukajlija.com/kalabaster
http://znacenje.rs/sta-je-kalabaster/
https://aska.rs/upoznajte-arap...-sta-su-to-palamar-i-serpenja/

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 13:37 - pre 48 meseci
Mrzi me, skenirao sam opet i ima 49 kanala koji rade. Definitivno avala i čot. Sasvim dovoljno, radi perfektno bez ikakvih seckanja u strogom centru beograda sa krovnom antenom koja nije pipana 20 godina kako kaže žena. Ekstra što bi rekli seljaci.

Vidim da ti je to sve karabudževina od montaže i nosača, možda da ubušiš rupe, ukucaš armaturu i za nju zavariš šipku? I rešiš se bede jednom za svagda.

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 14:52 - pre 48 meseci
Slobo, pa da, kalabaja gips, brzostezuci
Skoro smo se zezali na jednoj temi o gipsu...Meni je skoro izletilo kada sam radio kod jedne zene oko struje i u sali kazem Kalabaster da se uzme Pukosmo od smeha...

Bordzak, a da ti islistas tu listu kanala pa nam slikaj da vidimo sta sve hvatas.

Verovatno x2 svi nasi mux-evi sa dva razlicita odasiljaca + neki zakljucani, mozda cak i madjarski paket neki ( mada sa te lokacije tesko, al ko zna ) ...Tu je i Ant+...

Ovde u Vojvodini gde sam ja, iasto nadjem po 120 kanala, ako ne i vise.
Al onda muka oko sortiranja i brisanja onih koji ne mogu da se gledaju.

A na nekim TV-ima je to nocna mora.
Philips, cini mi se, ima najgori moguci Menu, pa ono ne mozes da skontas kako funkcionise za 5 sati cackanja, a ne neki ljudi, stariji, koji se u principu ni ne razumeju u te zezancije.
Stavim ja sort po LCN, al opet, par kanala na rednim projevima 501 na dalje, neki na 800, neki na 300...izmedju 100 zakljucanih kanala...Menu lista kanala nepregledna do zla Boga i sl. Uzas
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 15:15 - pre 48 meseci
Pa ovako, tri puta se ponavljaju jednote isti kanali ujutro ali taj treći repetitor prekida ili jednostavno nema signala u podne i tada kada ponovo skeniram izađe 49 koji rade savršeno. Pošto u tom "paketu" džumbusa ima i rtv1 i rtv2 rekao bih da je čot u pitanju definitivno. Nemam zaključanih kanala sem onog minimaxa i još nečega mislim. Kod LG je isto konfuzno, imaš listu kanala koju možeš samo da označiš kanale koje nećeš da ti se pojavljuju kada listaš, ide 5, 6, 7, 8 pa preskoči na 15, 16 itd. Aj uz gugl sam se snašao, starim ljudima nek je bog u pomoći. Ima i premeštanja i menjanje brojeva ali to je tek nauka za sebe. Ovo je smišljeno da nebi koristio nego da bi plaćao nekom provajderu da imaš tv kanale.

Gledao sam i satelitski snimak krova i ne vidi se koja je antena. Onda sam gledao neke još fotke krova koje je komšija pravio i tu se nalazi ona stara antena što mi je uvek izgledala kao dinosaurus, tako sam je i zvao kao klinac. Ali bolje hvata čot nego ja u vikendici na fruškoj gori. Valjda je centar bg izdignut, čot isto pa puca pogled direktno.

Ovaj neki rad, one što imaju šuplje kosti:



Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 15:50 - pre 48 meseci
Meni ovako stoji antena
i znaci samo sam je dvaput vrtio i odma iz drukog pokusaja na 530 mhz uhvatio se jak signal i tu ostavim znam da onda radi dosta.
Inace mnogo je dobra dobit ili visina ili je ta antena ok ili stb t2 ili sve zajedno , ja sam zadovoljan
https://i.imgur.com/EvuqIOW.jpg
https://i.imgur.com/xOIquA3.jpg



snimnjeno sa sek800 malo losija ali solidna :D hehe

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 18.04.2020. u 17:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 15:53 - pre 48 meseci
Citat:
bordzija:
Pa ovako, tri puta se ponavljaju jednote isti kanali ujutro ali taj treći repetitor prekida ili jednostavno nema signala u podne i tada kada ponovo skeniram izađe 49 koji rade savršeno. Pošto u tom "paketu" džumbusa ima i rtv1 i rtv2 rekao bih da je čot u pitanju definitivno. Nemam zaključanih kanala sem onog minimaxa i još nečega mislim. Kod LG je isto konfuzno, imaš listu kanala koju možeš samo da označiš kanale koje nećeš da ti se pojavljuju kada listaš, ide 5, 6, 7, 8 pa preskoči na 15, 16 itd. Aj uz gugl sam se snašao, starim ljudima nek je bog u pomoći. Ima i premeštanja i menjanje brojeva ali to je tek nauka za sebe. Ovo je smišljeno da nebi koristio nego da bi plaćao nekom provajderu da imaš tv kanale.

Gledao sam i satelitski snimak krova i ne vidi se koja je antena. Onda sam gledao neke još fotke krova koje je komšija pravio i tu se nalazi ona stara antena što mi je uvek izgledala kao dinosaurus, tako sam je i zvao kao klinac. Ali bolje hvata čot nego ja u vikendici na fruškoj gori. Valjda je centar bg izdignut, čot isto pa puca pogled direktno.

Ovaj neki rad, one što imaju šuplje kosti:



ako imas nekog u zgradi ko ima dron da ti pozajmi na 20 minuta ako si u mogucnosti i znas da rukujes tako ces uhvatiti sliku al sdruge strane jasno nam je netreba samo kazem kao opciju :)

ako taj popravljeni stb radi isto kao i ispravni combo amiko ja garantujem da si ga opravio drug

ako ne jesi probao da ukljucis stb napajanje onda skeniras , da iskljucis onda scan., da ukljucis lcn onda scan, da iskljucis lcn onda scan ja se secam jedno na amiko nisam nista hvatao dok nisam ukljucio lcn a neke risivere sam morao da ukljucim napajanje a neki sami iskljuce nece oni sve automatski mora malo drndas i sam :D proradice polako samo

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 18.04.2020. u 17:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 213993 | Odgovora: 2217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.