Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 218768 | Odgovora: 2223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 16:54 - pre 48 meseci
Probao sam sve opcije i ništa, ovaj stb orion isključuje napajanje sam a amiko radi sa napajanjem. I jedan i drugi podjednako hvataju, sem onih 10tak free kanala, ove novootključane hvataju i trepću, ima nema slike i tako u krug. Više je ko neka bagčina rekao bih.
Kod amiko deluje kao da je užasno loš signal. Dok je ovo vanredno stanje nemam baš puno vremena da se i penjem na krov. Ako nije fiknuta krovna loga koje sam imao, da prebacim kabl sa druge strane i uđem u stan. Tu bi završio posao za sva vremena. Valjda ali sumnjam jer su im tjuneri teška krdža.

Znači ljudi nemojte da se samokažnjavate ako ne možete da podesite sve kanale, ne valjaju stb dvb t2 risiveri! Provereno!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 17:58 - pre 48 meseci
Meni isti broj kanala daje tv kao i kad na istu antenu stavim t2 risiver ,moguce da zgrade smetaju znam iz iskustva.Ja se ne predajem tako lako al nastavi kasnije siguran sam da ce ti sinuti ideja neka drug :) bordzija


Imam jako zelju da od ove dve neka proradi https://i.imgur.com/1OPtOiA.jpg
https://i.imgur.com/34B0rW1.jpg sta i kako i u koju da se upnem

treba mi jos jedna ant a nemam ni cvonjka treba za na avliji na supi da bude uskoro ce lepo vreme a cale i keva vole u supi da gleda tv kad zaladi



[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 18.04.2020. u 20:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 18.04.2020. u 20:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 18:34 - pre 48 meseci
Ma šta da mi sine baš me briga imam sbb eon, sbb box, krovnu antenu koja na lg 4k ima 49 programa i aj ćaos :D

Možda eventualno kod keve poguram krovnu antenu za amiko kombo ali nema potrebe za sada tj sve radi sem tih pink shrachki. Koje ionako isključuju za mesec dva. Ostalo imam preko satelita za siću.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.04.2020. u 19:42 - pre 48 meseci
Koju sicu ? na koliko vremenski placas? kod koga? sta je potrebno za prijem domacih sat kanala koje ti placas? koji je satelit u pitanju? koliko i koji su kanali u pitanju druze
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 04:21 - pre 48 meseci
Resicemo repetitore, sibni mi podatke na

Gprs
Viber
Skype
GPS
Locate
eMail
Gmail
Mob
Adress
Name
Last name
City
SIM
G maps
Faceboook
Viber
Mob pone
Fix phone
SMS
LCD
CRT
LED
Blutut
USB
HDMI V2.1


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 19.04.2020. u 05:39 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 09:09 - pre 48 meseci
Moze jednostavno jmbg ahhahahahahahha
 
Odgovor na temu

Sm.skrba

Član broj: 343156
Poruke: 6



+1 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 13:52 - pre 48 meseci
Dobar dan.

Da li moze pomoc u vezi dvb t2 zemaljskog signala?

Nemam veze sa elektronikom i sličnim pa rekoh da pitam šta se dešava i gde mi je problem.

Antena zemaljska postavljena na krov kuce na šipki oko 3m iznad krova otprilike ukupna visina oko 14m. Usmerena je ka Crvenom čotu. Kablovi razvučeni po kući i povezani na više stb različitih proizvodjača. Radilo sve savršeno. Prvi put krajem februara počelo se dešavati da nacionalni kanali seckaju ili nestanu dok lokalni savršeno rade. Pozvali ETV objasnili im napisali im mail, naravno po njima kod nas je problem promenite antenu promenite kabl promenite šta god ili pređite na kablovsku. Ok uzeli novu antenu montirali na tavan razvukli novi kabl nove priključke i efekat isti, potom pozajmili od divnih prodavaca jedne velike retail firme 3 sobne antene priključili u sobi na spratu stavili na prozor ka Crvenom čotu i efekat isti nema nacionalnih kanala.
Posle 3-4 dana sve se samo normalizovalo na onoj prvoj anteni koja je na krovu i sve ok do preključe.

Moj grad je Sremska Mitrovica koji bi trebao da dobija signal sa Crvenog čota. Kako sam razumeo celu ovu digitalnu priču ima 3 multipleksa i to za čot:

Ch24 498mhz nacionalni kanali
Ch30 546mhz lokalni paket kanala
Ch41 634mhz komercijalni paket antena plus

Nacionalni paket ne radi ili radi kasno uvece i rano ujutro i secka. Lokalni paket radi savrseno i Komercijalni paket radi savrseno.

Treba mi odgovor od Vas šta nije u redu sa mojom antenskom instalacijom ako imam sve osim nacionalnog paketa i sad dok pišem ovo imam sledeća očitavanja:

Ch24 498mhz snaga 0% a kvalitet 75-80%
Ch30 546mhz snaga 100% a kvalitet 88%
Ch41 634mhz snaha 100% a kvalitet 90%

Kako na istoj instalaciji imam savršeno lokalni i komercijalni paket a nacionalni ne? O čemu se ovde radi?

Jel greška do moje antenske instalacije odnosno hardvera ili do "gospode" iz ETV i Crvenog čota?

I još jedno pitanje da li nešto u mojoj okolini može da ometa taj paket na kanalu ch24 498mhz i ako može šta bi to moglo biti?

Hvala unapred na odgovorima.
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 15:12 - pre 48 meseci


Jedan od mojih razloga sto su mi antene u krovu je da me je iskreno sramota inace ja za svaki t2 dvb imam zasebno antenu 14 ufffff extra malko stimanja i uhvatices kao ja 77 kanala ako ne i koji mux vise kad ti kazem druze.


Ne slusaj pricu slusaj sustinu i sopstveno iskustvo uhvatices ti vise od 50 kanala ako imas strpljenja i znanja i ako uhvatis dobru poziciju u kuci a po meni to je tezi deo jel svaki kvadratni metar ima 4 ugla da ne pricam malo gore dole sto bi reko ckalja meni ne treba nesto za zivce meni trebaju zivci al kad se ustima samo je dobro stegnes da ne moze nikakav vetar da je mikne i tako jednu po jednu ako su jedna do druge minimalna neka razlika izmedju razmaka je 1 2 optimum 3 4 m sto vise to bolje mada sve zavisi znaju one i da kopiraju signale recimo jedna mi je hvatala sabacke signale manje sad kad su mi jedna do druge jednako hvataju dobro obe i meni je to idalje oblast istrazivanja nije do gospode u ems oni isto imaju nadredjene kako je i dobro je a da moze da bude bolje pa nadam se sta mislis kako oni tek imaju komplikacija u postavljanju sve to rade boardi i sektorke evo malo sam odano od it a zezajuci se sa t2 i bogami lakse mi :D

Pa kao sto kazes sobne batali to nikad najbolja i najaca sobna antena nece imati veci signal od krsa sa smeca starog preko 30 godina spoljne krovne antene to je onda probaj jedan tv sa spoljnom i dobices ok sve :) sta si radio sa tv om posle prekjuce

Mozda je i to gde si je usmerio usmeri je jugo istocno moje sve tako gledaju i cepam 77 razl kanala


Nacionalne kanale hvatas sa sm trebalo bi da moze 498mhz,514mhz,562, a pinkove 634,598, i jos jedan 612 ne znam tacno koji sesto
lokalne 578mhz tu imas oko 7 kanala sabac loznica valjevo podrinje to ces lako blize si macvi neg ja ,cer

probaj dali ima signal 538mhz to je jagodnski okrug tu imas oko 12 kanala
probaj dali imas signal na 594mhz tu imas oko 25 kanala to je zlatiborski okrug

znas kako druze ja nekada iz ciste znatizelje i nestrpljivosti idem rucno skeniranje pa svaki ch skeniram i tako od pocetka do kraja koji nema signal ne za ocekivati se da ce nam pustiti jos kanala koliko sam cuo ne znaju kad precizno al bice makar malo




----------------------------------------------------------
dragorade daj mi hint :D sat finder ili neka s2 kartica za lap
ja nevidim kako cu uloviti satelit ja sam vise za sat finder kako to radi to mi se cini bolje ali ja znam imao sam neki satfinderAPLIAKCIJU kad sam imo sat karticu i pomocu nje sam bas jako uhvatio sat signal drzalo to dobri godina bilo svega 3 4 intervencije a ovo ne znam koliko je precizno i kolko mi daju free kanala na s2 na w16eutel

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 19.04.2020. u 17:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 16:01 - pre 48 meseci
I ja kao korisnik čota na fruškoj gori mogu samo sledeće da ti kažem: Nacionalni i lokalni paket kanala stalno varira tj isključuju i uključuju, seckaju, smanjuju i pojačavaju kako bi korisnici prešli na komercijalni paket kanala koji se PLAĆA.

Opet kako to uspevaju da rade tamo oko f.gore a da ja hvatam bez problema iz Beograda signal sa čota? Mislim i to su smislili neki pametni ljudi kako na legalan način da otimaju ljudima pare.

Uvek će te zezati ti kanali, nikada se to neće unormaliti. Nama jedino somborski predajnik radi kako treba. Čot na f. gori nikako, katastrofa. Verovatno je ista situacija sa ljudima u somboru, ne hvataju lokalni već neki drugi predajnik. Možda je to tako i zamišljeno?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Sm.skrba

Član broj: 343156
Poruke: 6



+1 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 16:24 - pre 48 meseci
Ah.

Rekoh da nemam veze sa elektronikom osim utakni kabl i stisni dugme on/off.

Za Duskeza:
Ovako od gore ka dole:
Antena na krovu pa kabl pa kabl u tavan pa u tavanu razdelnik pa onda iz razdelnika kablovi po sobama i samo u jednoj od soba neka crna kutija sa crvenom lampicom i iz nje u taj stb. Ostali stb-ovi samo kabl od antene i nista vise. I kazem postavljeno 2005 ili 2006 radilo super do eto sada.
Jedva tih godina nasli coveka koji je hteo da mu se plati da napravim taj antenski sistem. Dosao lepo covek doneo neke uredjaje premerio sta mu je trebalo i poskidao sve stavi šipku iznad krova i 1 antenu jbg neka loga usmerio na čot i kaže dovoljno 1 razvuko kablove naplatio i otišao i do sada sve super.

E sad taj lik je postao gastarbajter, a ne mogu da nadjem nikog ko se bavi time. Svi sada rade samo total i slicno.

A meni opet nije jasno ako ta antena hvata sa čota signal i puna snaga/kvalitet dva kanala, dok 1 kanal ima sada problem. To ne razumem zasto? To treba da mi se pojasni jer bi rado one sa ETV da posaljem materi njihovoj.

Takodje me zanima da li nesto moze da ometa tih 498mhz u mojoj okolini?

Za Bordziju, prijatelju ne pada mi na pamet da plaćam bilo koju kablovsku ili sličnu na kojoj ima 40+ pink kanala.
Ni u ludilu.

A posebno što ne gledam tv više od 1h dnevno.

Iskreno mi ovo samo zbog ćaleta da mu namestim te nacionalne.
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 16:37 - pre 48 meseci
Niko to nece da radi po kucama da steluju signale meni je trebalo za satelitsku ja sam za 2 3 dana okrenuo 15 tv dvb firmi i pitao jel bi moglo da njihovi ljudi rade to samo da uhvate signal i rekao da cu platiti cak sam i cavu iz rume pitao on skoro da je hteo ali nije ipak. Na kraju sam sve to sam skonto i sad samo cekam da kupim opremu nesto malo za drzac sto mi je velik problem i satfinder da upecam signal i to bi bilo to za mene sto radim sad,

A ovako ti ide krovna razdelnik i u toj sobi ili amplifer pojacivac signala zbog 3 kabla il pojacivac za antenu sto je kao isto ali ima neke razlike ipak.Evo sta da uradis iskljuci taj kabli iscupaj tog uredjaja gde je lampica ako izgubis i to malo signala znaci oprema je aktivna odnosno radi na vestacku digitaliju ne znam ni kako da kazem to a ako imas makar 3 4 kanala ima sanse da se to lepo rasclani i treba da kod razdelnika spojis samo jedan kabli koji ide u neku sobu i tamo pretrazi kanale https://www.youtube.com/watch?v=LmXjlyCJ9tA ako je dvbt2 risiver ides dugme meni pa kanali ili pretraga kanala pa automatsko pretrazivanje i to kliknes i cekas da ucita na kraju ako je ok pusti da radi neki kanal obicno prvi ili zadnji aj to prvo uradi drug takodje probaj da ukljucis napajanje antene, inace kad budes kretao skeniranje obavezno izaberi air ili terrestrial ne sat ne cable vec T2 , bitno pitanje? dali znas sam da povezes antenu odnosno da nastavis kabli kabli? znaci samo skines izolaciju ozem i pomocu dzekova a moze i direktno (ne brini u pasivnoj i aktivnoj elektronici ni instalacije nema dovoljno struje ni da osetis na oznojanu ruku malo kao senku kao paucinu strujanje iako ako stavis glinericu sijace ) povezes direktno logu izbacis spliter razdelnik ako nece isto to uradi i sa tim divajsom sto sija (pre toga sto ces spajati direktno bez pojacala ISKLJUCI IZ ZIDA uticnicu ipak je bolje sto je sigurno sigurno je) izvuces onu sto ide u tv i izvuces onu sto ulazi iz tavana u taj devajs i te dve skines izolaciju spojis i to bi trebalo da radi ok

koji tacno imaju pun signal koji slab ? rts rtv 1 2 ili oni drugi most sremska novosadska moze samo to da bude da je jedan mux slabiji signal a sad sto vidicemo

ako si centar ima mnogo sta i signala i ostale zgrade a ako si zgrada ne bas ili ako si na kraju sm sad i pored svega toga moze da se ubere dobar signal iako ti je mali signal za osnovne jer je njihov signal najaci na svim teritorijama srbije zato se i zove nacionalni samo ti uradi pretragu kanala skeniranje ali kazem zavisi i od lokacije od kablova i dvb t2 nemogu da znam sta je slaba karika pa da ti tacnije kazem

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 19.04.2020. u 17:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 19.04.2020. u 17:52 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 19.04.2020. u 18:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 16:53 - pre 48 meseci
Satfinder koji se prodaje na kp je čista glupost, to je za analogni sistem dok digitalni radi potpuno drugačije. Postaviš sve, na risiveru namestiš satelit koji tražiš recimo astra i gledaš jačinu signala. U startu je nula onda prema aplikaciji sa mobilnog usmeriš antenu, ugao prema uputstvu (recimo 45°) pritegneš šrafove tako da možeš da mrdaš antenu pomalo. Kad nađeš satelit ondati se pojavi signal. Došteluješ na maksimum i pritegneš antenu ko konj. Posao gotov.

Vodite računa gde i kako stavljate zemaljske antene da vas sutra ne opali grom. Nebih ja išao baš toliko visoko iznad kuće bez valjanog uzemljenja tj gromobrana.

@skrbo izmenjaj sve te ratdelnike i tu kutijicu, hoće elektronika da se osuši i crkne a hoće i vlaga da oksidiše kontakte. Hoće i kratak spoj da napravi vlaga. Proveri i vezu koaksialnog kabla na vrhu antene i to hoće da oksidiše.
Hoće i tjuneri da zezaju posle 2-3-4 godine isprde elektroliti u napajanju. U suštini hoće sve da zeza komplet.

Recimo ja imam na moru satelitsku sa duplim lnb za 4 risivera. Svake 3-4 godine menjam svičer a svakih 10 menjam lnb. Sve ima rok trajanja. Jednom sam promenio elektrolite i svičer je radio još 2-3 god.

A da ne pričam što muku mučim u potkrovlju negi glodari mi izjedoše svu instalaciju od solarnog dok nije stavljen rebrasti bužir!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 17:10 - pre 48 meseci
Onda berem kozu na siljak.

Nemam ni karticu satelitsku a nisam nesto cuo da je prave za lap ove, eeeej pa jel moguce a bas sam se ponadao sa cu sa tim samo bip i stanem pa jel to nema za satelitski signal ako ne na kp jel ima negde u radnji ? a deskop nemam crko i otad samo lapam :D


a skeniranjem zadnji put obrisao snimnjene kanale astre19.2 znaci sad cu da tupim mesecima i na kraju isto bude
imam ja tu neke opcije da kamera gleda u tv gde izbacim signal astra 19.2 satelita i to gledam u lan u tzv broadcast ovano lokalnom ali tu se takodje javlja konfuzni problem ja ladno mogu da dobijem signal a da budem na drugom satelitu opet mi isto nisam ubo iz prve a to treba da bude jos i da stegnem gde se desavalo da kad stegnem za drzac izgubim i taj sugavi signal jel znam kad je radilo recimo ja na hotbird okrenem podesavanja sateliti astra edit i ona ima signal njen satelit naravno malo al moze to malo da zbuni puno iako nema astrinih vec hb kanala



vise zezanja sam imao sa aktivnom antenom tzv rotacionom dve tri sam izmenjao dok nisam skonto da su bulshit kod nje recimo dobijem 50 kanala kod kojih kad je extra lepo vreme 10 20 rade nerade isto ono sat dva sto kazete da iskljucuju a ono drugo sta je u pitanju dok neki kanali nerade po 2 3 pa i 4 5 dana onda posle sve lepo rade onako lepo zeeke me bas me zezala a u isto vreme na pasivnoj sto radi to radi i kad pada kisa sneg duva jugo povetarac severac ledena kisa a ako hocu vise samo se potrudim i dostelam i eto sad nista mi ne nestaje sve pasivne antene zakljucak pocupati elektroniku :D

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 19.04.2020. u 18:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 17:23 - pre 48 meseci
Pa ne trebaju ti kanali to ide posle, instalacija antene pa odabereš astru. Onda imaš na risiveru merač signala sa astre i samo vrtiš antenu. Prosto ko pasulj. Satfinder ti je digitalni satelitski risiver ne treba ti nikakva kartica. Ako je baš stari risiver ko što imam ja jedan od prvih, treba ti null kabl da spojiš sa kompjuterom i ubaciš novu listu satelita jer su u međuvremenu menjali imena i dolansirani novi.

Aj živeli.

Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 17:32 - pre 48 meseci
Nije analogni sto to pominjes spominje se lnb na ovo mislimo ?https://www.kupujemprodajem.co...-oglas.htm?filter_id=645885601 bar ja da .... ako da to mi je resenje ako te je zbunilo sto sam pomenuo rec aplikacija https://i.imgur.com/8f6RySN.jpg i bas imao skystar 2 nekadavno to je zato sto sam ranije pomocu nje https://www.fastsatfinder.com/download.html trazio signal isto zapisti kad nadje samo sto je aplikacija sa sajta https://www.fastsatfinder.com/download.html kompjuterska aplikacija a sat finder deo hardvera namenjen za tu svrhu samo jel tako ili gresim :D

Satfinder ti je digitalni satelitski risiver ne treba ti nikakva kartica . znaci jest :D

ziveli brate moj i hvala
 
Odgovor na temu

Sm.skrba

Član broj: 343156
Poruke: 6



+1 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 17:47 - pre 48 meseci
Ok. Sve pocupano. Sad direktno jedan kabl i jedan stb i reset stb-a i autopretraga.

Nema Rts1 rts2 prva pink rtv1 rtv2 happy b92. Nasao ih jeste ali nema signala ili nema slike ili slika ako se pojavi prekida i koči.

Ima antena plus tv znaci arene i placeni pinkovi i rade super.
Ima sremska novosadska i ostale i rade super.

Probao sad da ukljucim i taj pojacivac i preko njega (ulaz antena, izlaz u tv (stb)) i radi isto.
Opet nema rts1 i 2 rtv1 i 2....

Evo ga i slika te kutije
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 17:52 - pre 48 meseci
Znaci nije lose uhvatio si 2/3 od osnovnog pink u sremu jak signal avala u sremu jak signal samo nisi cot sto ima rtv 1 2 i ostale a cot se razlikuje od ostalih nacionalnih samo po tome sto ima rtv1 i rtv2 sto kazu da su nacionalni a nisu jer da jesu bilo bi ih i na 514 i na 562 mux u koje ja hvatam

najblizi ti je cot znaci na njega se fokusiraj rotiranjem znaci kad okrenes na sever nema sanse da ta tri muxa ne rade jako


ja sam jos blize fruskoj gori ja vidim sa krova i cot i avalu dali ti mozes da vidis kad se popnes visoko barem cot?

http://www.dual.rs/Stabilisani-Ispravljac-12V-Power-supply da dualov ispravljac ili amplifer verovatno sto ide na 3 i loga ne moze da radi napajanje sa stb a jer njen prijem signala radi na principu kratkog spoja pa ne vidim koliko to moze da skodi signali a i ne znam ti kazes da si probao i bez toga znaci radi isto mozda ga nemoras skidati u pitanju je smer onda

inace to sa bilokakvom strujom i antenom se zove aktivna antena a antena sto je samo ubodes pendrek antena ili loga sa kablom samo su pasivna tako da znas :D

dajem da je do antene treba je usmeriti jel ja imam logu 3 i mogu da uhvatim i hrvatske kanale ako je usmerim a mogu i zlatiborske ali isto treba pazljivo da okrecem antenu najlaksi dnevni nacin je stavim taj kanal u tvom slucaju rts jedan odvrnem na 20 30 zvuk i okrecem nemoj ni prejako nesmes zbog komsiluka a i u gradu si ako imas drugi nacin jos bolje :D


kazi mi preciznije jel ih samo memorisao i nemas nista od njih ako je to do signala je

ako mozes da ih makar sekund cujes i vidis sto ja zovem coktanje a zove se rooksovanje ili ruksovanje to je onda smetnja a ne znam sto to moras sam da vidis tu je najverovatnije da okrenes antenu jer u principu ti samo to i ostaje drug moj

ja recimo sa jednom antenom do ulice imam smetnju ka jednom muxu ali samo kad neka kola i to nocu prodju strava brzo danju obicno nema nikakve smetnje sto nije alarmantan slucaj za mene , podnosljivo je jel se retko desava

bitno je da kad uhvatis signal dobro fixiras antenu da nebi bio trud uzaludan onda moras ponovo



ovako ides da rucno pretrazujes kanale https://i.imgur.com/Ke78nwh.jpg tu okreni broj 514 skeniraj ako ima signala ili 562 skeniraj ako ima signala mozda ti se posreci a i lokacija je lepa

ovo ti je kako se to radi sto vidim da umes https://www.youtube.com/watch?...;list=UUGoMEjj9XXbfpr-GRk_6ueQ

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 19.04.2020. u 19:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 18:26 - pre 48 meseci
Duskez komplikuješ džabe sa tim sokoćalom, nemaš pojma šta tražiš i šta će da ti pište, danas puno nebo satelita raznoraznih.
Škrbo proveri kontakt kabla na vrhu antene, možda ti on pravi problem i zato ništa ne funkcioniše pa idi redom. To sve kada radiš, izmeri unimerom dal je kabl ispravan. Jel to crno pojačalo na najudaljenijem televizoru tj prema najudaljenijem? Onda je običan buster.

Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 18:31 - pre 48 meseci
Pa ja do sad nisam naisao na satfinder gde mogu da ulistam satelit pa da prema njemu zapisti kad okrenem a puno trziste svega :D ja cu vrsljam pa sta mi zapadne, a sta da radim to mi jedino preostalo bordzija


mapa koja samo daje mi potporu kad mi je radila satelitska na rucnom pozicioneru koje sam mogao satelite da uhvatim i skeniram znaci thor amos w2 astra 23 astra 19 i arabsat26 i astra 28 imam isti ovakav pozicioner https://img5.lalafo.com/i/post...ae550c35984c294caf4a4b1fe.jpeg na kome je antena odnosno nije sad

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 19.04.2020. u 19:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6818
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja19.04.2020. u 18:34 - pre 48 meseci
Pa upravo to imaš na novijim digitalnim satelitskim risiverima, odabereš satelit koji tražiš i on ti pokazuje nivo signala kad ga navataš. Ovo sve drugo je nebuloza. Malo aplikacija na mobu, malo matematika i digitron i nađeš ga čas posla.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 218768 | Odgovora: 2223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.