Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 218401 | Odgovora: 2223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 13:27 - pre 48 meseci
@bordzija
Dzaba kad nemam prebijene kad budem imo provericu onda jel aktuelan oglas ovo kazem u futuru :D

cim to mora u kolica ima to kila samim tim i postarine jbg

opa za 4 risivera sad vec ozbiljno se neckam :D

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 28.04.2020. u 14:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6816
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 13:58 - pre 48 meseci
@living hvala na iscrpnom odgovoru, mislio sam da ga obmotam oko cevi nosača antene i lagano pustim po krovu, bez oštrih uglova do same ivice i oluka, gde bih zadebljao kabl nekim starim crevom ili već nekom izolacijom koja bi trajala neko vreme. Pre je išla preko zaobljene ograde i nije bilo nikakvih problema ali je sada furam na drugu stranu zgrade, gde mi je najbliži ulaz prema televizoru. Inače sam izveo kompletnu instalaciju u stanu ali izlazi u hodnik gde je kablovska. To mi je daleko.

@Duskez ili jesi ili nisi, ponudi mu 500 dinara. To su ljudi ionako te total antene dobijali za džabe. Doplaćivali lnb ovakav. Za male pare završiš sve.

Ja planiram da uzmem jednu antenu sa triple ali mi ne treba ovoliko izlaza. Mislim da imam na moru jedan lnb na 4 ali neproveren, na anteni koju planiram da montiram koja je velika. Ako nađem onu malu bilo bi super al pitanje je dal hvata bulgariasat dole na jugu. Polako sve će se sredi.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 14:06 - pre 48 meseci
A ne znam jel to sto mi treba a treba mi quad lnb ne mono blok ili nesto tako
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 14:50 - pre 48 meseci
Lifings, poznato mi je to curenje iz kabla. Vise puta sam naisao na takvu zezanciju.

Kabel i izolacija bila ok, al neko ko je pre postavljao i izblankirao je vise nego sto treba i voda se slivala direkt u unutrasnjost kabla. A kablovi novijeg tipa, krsevi koji imaju toliko lufta izmedju oklopa i vruceg voda/plastike da moze pacov da prodje.
Neverovatno, ne bih ni skontao da to nije bukvalno godinama curkalo i sam RF dzek se raspao od korozije. Tako sam i ustanovio.

Sto se tice kacenja dve antene na jedan kabel, jbmlga, ima onih jeftinih pojacala sa skretnicom, tj. 2 antene IN i 1 ili 2 TV-a output. Ima ih za male pare.
Mada sam ja u vise navrata otkad je ovaa digtalizacija vezivao dve loge zajedno bez ikakve skretnice, i to radi zadovoljavajuce.
Ovde ljudi hoce da hvataju Cot i HRT, pa mora 2 antene pod 90 stepeni da se postave...I to radi, nema sesckanja, signal u fulu. Sa jednom nije moguce, ili Cot ili HR kako treba.

To mi je prijatelj predlozio, inace dugogodisnji RTV serviser. Kaze, ma ne zajjebavaj se sa glupostima, vezi ih obe u jedno `cvoriste` i to je to :D


Dusko, a kakvu antenu veliku imas? Pa moze u tavan, sto da ne. Bolje je napolje, al moze i u tavan ako nisi 500km od odasiljaca. Radice to.
Pre je to sve moralo biti po strogim pravilima i ne moze svasta da prodje...Sada otkad je uvedena digitalizacija sve je mnogo lakse, krompir da stavis gore hvatace. :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6816
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 15:57 - pre 48 meseci
Nije to ništa ja kada sam radio struju u stanu sa domaćim kablovima, prvo razvukao i zagipsao dozne/ instalaciju i kada je posle malterisanja par meseci prošlo, ja se popeo sve da spojim kaaad ono svi kablovi blankirani! Izolacija se povukla 1-2 cm! 😂

Žnj kvalitet gde god se okreneš. Navikneš se da radiš sa krdža materijalom prvi put se iznenadiš jbg. Kad odeš negde u eu padneš u nesvest od šokova.

Zato ja krovnu antenu radim sa mašću tovatnom, silikonom, izolirkom i alu folijom na kraju. Uopšte sve na krovu mora da ima alu foliju zbog uv zračenja.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 17:00 - pre 48 meseci
Lako je raditi kad imas adekvatan kvalitetan alat i kvalitetan materijal.
Mi jednostavno nismo tako navikli :)
Nego snadji se kako znas i budzi kako znas.

Danas po radjama sve smece, to moze samo kod nas da prolazi. U normalnim zemljama bi se ljudi smejali kad bi videli :)

Samo nekoliko artikala...
Uticnice i utikaci bukvalno za jednokratnu upotrebu. Produzne kablice sa nekoliko uticnica ne treba ni pominjati kakav je to neopevan skart.
Izolir traku kad kupujes moras u crkvu pre da odes i pomolis se da ti zapadne neka koja se lepi.
Automatske sklopke/osiguraci crkavaju ekspresno i ne mogu posle ni upola struje da izdrze...Isto moras u crkvu za to, jer ima toliko laznjaka da su bukvalno ko prave, a ono najgori moguci kvalitet.
Plasticni ormani za osigurace ako ga malo jace, ne daj Boze lupis, raspadne se. Sabirnicu za zemlju i nulu ne smes ljudski ni da stegnes jer ce proklizati navoj...Beda.
Dobio sam skoro od coveka par koluta izolir trake, doneo lik pre 30 godina iz Nemacke i veruj mi da bolju nisam do sada drzao u ruci. Idi begaj, izoliras nesto i posle nema sanse da odlepis...A stara 30 godina.
I tako dalje.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6816
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 17:06 - pre 48 meseci
E tek za to snalaženje i budženje moraš da budeš doktor nauka, zato super prolazimo gde god se pojavimo u svetu hehe. Evo ja merkam stari koaksijalni kabl koji sam ovde skinuo, koji je bio u hladovini ko zna koliko godina, mekan lep da ga prebacim kod sebe na antenu. Duže će trajati u svakom slučaju od ovih današnjih novih.
Jedino što ne volim da se penjem dva puta, zato imam sve spremno u startu i više nego što treba. Naročito za krov ali tu sam malo izgubio orijentaciju, nije me dugo bilo :P

Znači ona spojnica tj razdelnik može da se koristi i u obrnuto fino bome. Tu je bila neka crna kutija u kojoj je sve bilo povezano ako se dobro sećam al pitanje je dal je išta ostalo na stubu posle toliko godina. Lepo jedan filter obrnuto, zalijem u silikon a pre toga dok sklapam ubacim malo tovatne masti da uhvate kontakti i ne oksidišu vremenom od kondenza. I vozi miško.


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 19:16 - pre 48 meseci
Draganče,
nemo da kvarimo temu sa FUŠ štekerima i produžnima i osiguračima
jer tome znaš i sam da nema kraja.

Tu bi trebalo onaj ko je to dopustio -Pravac čorka!
..pa nam se stanovi i kuče ne bi palile zbog 3-licne,
a i onaj ko pegla preko produžnog bio bi zaštičen, a ne da ga ubije jeftina kopija pegle.
_____________________________________________________________________
Borđi,
Sve je to OK,
samo nemoj tovatnu mast na kontakte gde prolazi antenski signal.

Iz razloga provodnosti tovatne masti u odnosu na struju koja ima UHF frekvenciju ~470-860mHz.

Tovatna če da zaštiti kontakte od oksidacije, ali če da obori nivo signala koji je na raspolaganju.

UzZdravlje!


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6816
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 19:39 - pre 48 meseci
Kako bi bio zaštićen da pegla preko produžne jeftinom peglom kada 90% zgrada u centru beograda nema uzemljenje tj ima nabudženo francusko uzemljenje preko vodovodne cevi ili radijatora?
Evo upravo gledam u jedno :D



Pa nebi trebalo da obori tu je samo zbog oksidacije, u pitanju je direktan kontakt pod pritiskom zar ne?
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 19:48 - pre 48 meseci
Citat:
bordzija: kada 90% zgrada u centru beograda nema uzemljenje

A da ideš na neku "Rehhhabltaciju",
...ali odmah.

Primer: Zlatibor, ovce, nema Wi-Fi, nema "dometa", čist vazduh,
i izkristalisan UM.

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6816
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 20:14 - pre 48 meseci
Ljubomoran si što sam ja uspešan i gledam trotinete aj sad, i ti ćeš jednog dana da uspeš. Idem ja skoro svaki vikend na planinu u vilu, kupanje, restorani, zabava nemoj da brineš.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 20:20 - pre 48 meseci
Ma, samo ostani uspešan.

Daleko da sam ljubomoran (odakle ta dijagnoza),
nego mislim da si preopterečen,

-čim imaš namere da montiraš "Trodupli" LNB,
a to znači da je = 3x2=6 LNB-a na 4 izlaza, = brdo konektora.

Ne jedi se,
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 20:21 - pre 48 meseci
U pravu je gospon Living, nemoj na kontakte, tj. mozes al da mast ne zahvati i vruc vod i masu zajedno jer ima sigurno neku provodljivost i na taj nacin ti degradira celu antenu koja je proracunata u sitna crevca.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6816
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 20:31 - pre 48 meseci
Naravno to je bukvalno zrnce jer može da se razlije zbog toplote na krovu naročito u letnjim mesecima. To sve izolujem silikonom.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 20:34 - pre 48 meseci
Taj rad. Trajace 20 godina bez problema.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 20:36 - pre 48 meseci
Borđi,
Jesi li razmišljao,

-Koliko je Silikon provodan sa svojom "sirčetnom kiselinom" ?
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 20:43 - pre 48 meseci
Ja sam kontao topli lepak...pomesah. Sa toplim lepkom kinezi mazu sve zivo, pa cak i swicersko njessra od punjaca za mob pa ulepe sve zivo i primar i sekundar ploce gde ne sme da bude mali prostor izmedju pa to cepa...
Silikon nikako nije dobar za to.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 20:48 - pre 48 meseci
Eto meni mrezaste u tavanu zamascene :D obicnom kuhinjskom mascu.....
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 20:53 - pre 48 meseci
Ta ce da vata samo svinjske kanale :)
So ce da je razgradi za koju godinu, od nje ce ostati samo perajca :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.04.2020. u 21:00 - pre 48 meseci
a na ekranu če pored tih kanala da ga uguše sa
-Svinjskim reklamama.

Google je čudo, ako ikad klikneš na "Cipele" ili kanalizacionu cev,
ima da te uguši sa reklamama za cipele i cevi.

..osim ako nemaš neki "Bloker", da odradi posao.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 218401 | Odgovora: 2223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.