Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217286 | Odgovora: 2220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.04.2020. u 14:03 - pre 48 meseci
Opravljeno radi ali ne pronalazi nijedan program sa ovom mojom pravljenom antenom. Nemoguće da je tako loša i da ne hvata ništa mada su zgrade okolo naokolo...

I stalno isključuje antenu 🤪

Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.04.2020. u 14:11 - pre 48 meseci
E sad nabavi jednu ribarsku kosku, spoji i hvataces i marsovce, ukljucujuci i te mnogo zeljene pikove :D

Ako mislis da iskljucuje napon antene, pa normalno kad detektuje 75 Ohm i zastita gasi. A jel imas ti uopste pojacalo kakvo, mislim, sto bi ukljucivao opciju napajanja antene?
Sa uredjajem je 99% sve ok, ne bi trebalo da je odapeo tuner zbog crkavanja njegovog napajanja.
Proveri ti ant konektor da nije puko vruc vod na ploci.

Bas jucer isti uredjaj radio kod jednog lika, konektor ant. se klatio, nije pukao vruc vod, samo gubio masu.
Srafciger i cekic i ebo sam mu kevu, nitovo ga nanovo bolje nego kad je iz tvornice izasao :D

Ako je i tu slucaj, skini onaj zastitni lim tunera i udri, mamu mu:D

Ma lako je u gradu, nabijes zihericu u ant i hvatace.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 16.04.2020. u 15:23 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.04.2020. u 15:01 - pre 48 meseci
Hmmm... Prebacio risiver u dnevnu i na antenu preko koje novi 4k lg hvata 100 programa (duplo dva predajnika) i sve savršeno radi, sad ovaj orion hvata samo onih osnovnih mislim 12 programa.

Čudno zar ne? Nema onih ekstra kanala koji su privremeno otključani.

Aha! Opet sam skenirao i sada je i njih dodao, ali užasan signal koji stalno prekida. Isto kao na amiko kod keve.

Ful signal pa nula ful pa nula. Zašto se to dešava? Firmver ili?!??
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.04.2020. u 18:10 - pre 48 meseci
Nije firmver mada nisam siguran u to ali uglavnom se desavalo da kad god mi rikne risiver bude nesto slicno tome kondenzator audio cip i tako nesto tehnicko ali svaki od njih je uvek hvatao znas kako probaj tu antenu staviti spolja i ako je moguce sto vislje unutrasnje antene daju ocajan utisak veliki je pomak i da je ta antena napolju izvan prozora cak joj i vredi ako otvoris prozor ako nemozes nabaviti riblju kost dosaltacemo i tu samo kad si ti risiver opravi druze :) cestiram bordzija ful pa nula moze da bude dva razloga kratak spoj antene ili slab signal uglavnom nebude kratak spoj nabavi neku solidnu antenu bre tebra :D
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.04.2020. u 18:17 - pre 48 meseci
Citat:
gilopile:
E sad nabavi jednu ribarsku kosku, spoji i hvataces i marsovce, ukljucujuci i te mnogo zeljene pikove :D

Ako mislis da iskljucuje napon antene, pa normalno kad detektuje 75 Ohm i zastita gasi. A jel imas ti uopste pojacalo kakvo, mislim, sto bi ukljucivao opciju napajanja antene?
Sa uredjajem je 99% sve ok, ne bi trebalo da je odapeo tuner zbog crkavanja njegovog napajanja.
Proveri ti ant konektor da nije puko vruc vod na ploci.

Bas jucer isti uredjaj radio kod jednog lika, konektor ant. se klatio, nije pukao vruc vod, samo gubio masu.
Srafciger i cekic i ebo sam mu kevu, nitovo ga nanovo bolje nego kad je iz tvornice izasao :D

Ako je i tu slucaj, skini onaj zastitni lim tunera i udri, mamu mu:D

Ma lako je u gradu, nabijes zihericu u ant i hvatace.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 16.04.2020. u 15:23 GMT+1]



i ja mislim na je uredjaj ok cim on daje sliku i salta meni
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.04.2020. u 18:34 - pre 48 meseci
Onu pravljenu antenu sam otpisao kao katastrofu, ovo sam sad spojio na krovnu. Novi tv odlično sve hvata ali ovaj orion telekom boks jako loše isto kao i amiko.
Mislim da je do jeftileje problem ali opet, kako rts 1,2,3 rade perfektno u full hd formatu?

Evo par sati radi bez problema. Valjalo bi firmver da nađem nema ništa na orionovom sajtu, računaju da su do sada svima crkenzi.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 986
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.04.2020. u 19:40 - pre 48 meseci
Da da ispada da je boli tjuner ugradjen u TV ...pogotovo LG ...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.04.2020. u 22:34 - pre 48 meseci
Tačno tako evo na lg radi sve perfektno, iz centra beograda hvatam čot imam rtv1 i rtv2.
Ovi tv boksovi su teška katastrofa!

Baš me zbunila ovolika količina gluposti i nebuloze... Da ne znaju prdljivi tjuner da sklepaju!
Zamajavanje kupaca.




Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dragoslav.b
serviser

Član broj: 266613
Poruke: 358
31.223.145.*



+29 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.04.2020. u 22:55 - pre 48 meseci
Citat:
bordzija:Da ne znaju prdljivi tjuner da sklepaju!


Hm....zanimljiva izjava.....aj ga sam "sklepaj" bolje.....
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 00:25 - pre 48 meseci
Uopste nije tacno.
Tuner im je sasvim ok, kao i na svim tim uredjajima. Postoji tu neki standard osetljivosti i svi oni to manje vise ispunjavaju.
Nesto tu nije ok.
Vidi da li postoji i kakav signal dobijas na 30. kanalu. Stavi na rucno skeniranje, kanal 30 i cimaj djek, pomeraj uredjaj i ceo kabel i prati signal.
Taj kanal se ne odasilje sa istog predajnika kao i 24. gde je rts, jer vrlo dobro znam jer sam merio signal izmedju ta dva kanala i antena kada se okrene u jednu stranu 24. pun signal, a 30. gde je rtv jedva ima signal, a kada usmerim na drgu, situacija obrnuta. Ili nisu iste jacine muxevi. Ne bih znao tacno.

Slikaj rf dzek i ceo tuner sto bolje.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 17.04.2020. u 01:35 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 09:41 - pre 48 meseci
Jel mozes avalu da uhvatis to su kanali novosadska tv sremska tv most ... 546Mhz Koju si stavio antenu?

probaj to sta ti gile kaze ja mislim da fw ok moguce da je do antenskog ulaza masa i slicno tome ,sreecno
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 10:21 - pre 48 meseci
Ovo je krovna antena koja stoji ko zna otkad, probao lg tv na njoj i probao orion risiver. NEbo i zemlja! Lg sve kanale hvata i rade perfektno (blizu 100 komada) dok orion samo 10 koji rade kako treba sa avale a ostalo katastrofa samo trepću.
Onda sam ručno skenirao i ista situacija. Ne valja. Isto i sa amiko kombo risiverom u drugom stanu. Problem su loši tjuneri na risiverima.

Verujem da su i na vox vivax televizorima slične situacije.

Antena krovna, nemam pojma koja stara zgrada. Samo sam kabl pronašao iza televizora i utakao.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 14:18 - pre 48 meseci
Nesto Bordzo nije ok sa tim risiverom, ne moze da radi nista losije od tog LG-a.
Moze biti da nesto nije ok sa tunerom ili nekom od komponenti u njegovom sklopu, pa i sam rf dzek.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 15:19 - pre 48 meseci
Isto loše rade orion i amiko risiveri. Malo je čudno baš da 2 kom isto loše rade. Ima sad iz spavaće da doteglim 43" led isto lg ali 2017 god pa da probam, taman prašinu da očistim.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 15:58 - pre 48 meseci
Citat:
bordzija:
Ovo je krovna antena koja stoji ko zna otkad, probao lg tv na njoj i probao orion risiver. NEbo i zemlja! Lg sve kanale hvata i rade perfektno (blizu 100 komada) dok orion samo 10 koji rade kako treba sa avale a ostalo katastrofa samo trepću.
Onda sam ručno skenirao i ista situacija. Ne valja. Isto i sa amiko kombo risiverom u drugom stanu. Problem su loši tjuneri na risiverima.

Verujem da su i na vox vivax televizorima slične situacije.

Antena krovna, nemam pojma koja stara zgrada. Samo sam kabl pronašao iza televizora i utakao.


Drago mi je da imas toliko kanala,ako mozes posle kazi mi koje ima ili od svakog muxa po 2 3 kanala mi kazi jel i meni je padala nada u t2 tehnologiju polako samo sa risiverom opravices ti to :)
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 16:38 - pre 48 meseci
Reci konkretno koji te kanali interesuju pa da pogledam malo bolje. Ne znam dal je toliko detaljan listing i ima ih puno. Zanimljivo je da lg ne možeš da obrišeš duple kanale nego ih samo prikriješ tako da kada listaš ide 7,8,9 pa 15,16 itd.

Sad bih i napisao koja je antena ali nemam koga da pitam stoji sigurno 15-20 god kako se ne koristi. Slučajno vido iza u plakaru džek. Sad i mene živo zanima kako iz centra grada beograda imam avalu i čot a verovatno još neki predajnik.

Ako nađem neku listu sa detaljima objavim fotke.

Sa druge strane sad vam je i jasno što se mučite sa tim top boksovima i jeftinim televizorima- ne valjaju im tjuneri! Krdža!




Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 16:59 - pre 48 meseci
Evo sad sam opet preskenirao i pošto su ugasili čot predajnik i verovatno još neki, broj programa mi je pao na 50.

Zašto isključuju predajnike nemam pojma ali to stalno rade. Zezaju sirotinju koja neće da plati ovu bedu od pink prigrama 600 din mesečno.




Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 17:04 - pre 48 meseci
Nisu nista gasili, evo gledam kanale sa Cota.

Kazem ti, ili ima problem taj Orion sa tunerom, ili jednostavno utjece i sam kabel kako ga postavis. Video 300X da kad kabel zalomim na jednu stranu, signal 100%. Ako ga pomerim na drugu stranu padne na ispod 50 i secka slika. Naravno, konektor i sve 100% ispravno.
Ako je inace nesto slabiji signal, onda dobijes to da nema tih kanala uopste. A kad mrsnes kabel pojave se na 50% i ne seckaju.
Osetljivo je to cak i na poziciju samog RF kabla.

Kazem ti, postavi 30. kanal na Orionu i pomeraj RF kabel i prati liniju signala, sve se vidi.
Garantujem da ces na nekoj poziciji dobiti odlican signal ako je sa tunerom sve OK.

Sve je to isti djoka, ima nekoliko tih cipoova tunera i ugradjuju se i u TV-e i Box-eve, nista previse fensi, sve je to isti krs.
Sa dobrom i dobro usmerenom antenom i kvalitetnim kablom nema greske.

Ipak i dalje je DVB S2 mama.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 19:25 - pre 48 meseci
Aha sad i ja pogledao imam i dalje rtv znači da su neke druge ugasili. Svaki put kada uradim resken nestanu oni koji nisu aktivni. A nijedan nije prekidao i štucao svi perfektno radili. Gase čot u večernjim časovima ili popodne kako im dođe pa gledamo somborski predajnik. Znam zbog vikendice. Baš me sad kopka koji su to bili predajnici pošto u listi kanala nemam nikakve detalje kao recimo na tv t2 risiveru.

Ma kakvi problem sa kablom probao naizmenično nekoliko puta boks i lg tv uvek isto, lg sve vata ko za oko a boks brljavi i drljavi. Ne može ni ove osnovne programe pink sraćki da uhvati. Pa taj kabl ne znam dal se 5 puta pomerio u životu, ide iza plakara i izlazi na rupu. Taj kabl se pomerao samo kada se menja televizor jednom u 10-15 godina :D

I orion i amiko imaju isti problem? Zanimljiva podudarnost. Aj kada budem bio uzmem još dva tjunera da potvrdim svoju konstataciju hehe.

Ovaj amiko je kombo i što se tiče satelitske s2 odlično radi nema nikakvih problema. I ovaj novi LG 4k ima s2 ali ne vidim razlog ni svrhu za antenom. I nemam pojma gde bih je okačio iskren da budem ni šta bih gledao. Možda eto tek tako neki trostruki lnb pa šta nahvata besplatno.

To ću kad odem u penziju.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja17.04.2020. u 20:01 - pre 48 meseci
Ja ovi dana radim na satelitskoj opsivka iskocila iz zida sad mora uzimam nove tipke odsarafe da proverim rupe jer su vec razvaljene od ispadanja antena zajedno sa drzacem a za to mi treba ceo lep dan stim da nemam nista od navedenog sem stare tiple i sarafe. tek onda dolazi skeniranje odnosno hvatanje signala sto je za mene uvek bilo i uvek ostalo muka bozija, ako Bog da i uhvatim na astri jako jak signal onda stezem pozicioner stim da opet i tu reskiram da mali dovij moze puno da naskodi i to a imam samo risiver s1 dobro kad dodjem na sve to sta dobijam pa dobijam samo dvadesetak kanala nekazem i to je nesto a sa s1 ni 14 . eto ja sam danas i juce radio na dosaltavanju t2 muxova hvatanja signala gubio se sabacki cer 578 studio b 530 a i jagodina 538 pa sam sve to definisao prvo sam juce danju trazio signal on padne nocu ja onda na tv pojacam max gamma contrast i odem na terasu i okrecem dok nezasija kroz prozor i eto definisem studio b i jagodniske danas ocekujuci sabacke morao opet da dejstvujem pojacao zvuk pa kad cujem stanem ciljao sam logom studio b onda zategnem za drzac sidjem odem do tv a i gubi se studio b ostalo ok onda pojacam max zvuk popnem se do antene i nadjem neki optimum i eto sad mi rade svi dostupni muxovi

KAO i na amiku ali tamo sam sve odavno definisao i makirao pozicije zicama za grede sad sam samo skontao da je ova dva dana bio jako slab signal na dva muxa a ja mislio do mene je al neka nije to sad bitno kazem tamo sam imao dve definisane pozicije jedna jagodinski 538 i priboj 594 jako dobro rade ali neradi samo 578 , radi cak i studio b 530 i druga pozicija zicama "D radi sve ali signal na 1 2 muxa je slab ili na granici kad je lose vreme a nekad i nestaje pa sam sada stavio tako i znaci na sva tri imam po 77ch

dok sa kevinim katodnim samsungom situacija je kako da kazem treba mi vreme sipka hvatanje jako losa pozicija antene a i antena je losa to je ona usmerena sa mrezom u kraku < znam da bi bolje hvatala da je na otvorenom ali mi je sad u tavanu hvata 50ch muxove 498 546 578 643 malte ne 30 bez pink mreze

inace slusaj samo gileta znam lika kome je opravio on licno t2 risiver radi ko besan bez zezanja :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217286 | Odgovora: 2220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.