Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 612966 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 18:52 - pre 43 meseci
Nema razloga za kuknjavu na sajtu oko neke registracije !

Mera je objavljena u Ponedeljak !!

Svi su se smejali sto stupa na snagu tek u Petak !

Znaci ko je hteo da izbegne mogao je da se vrati u Utorak , u Sredu , i u Cetvrtak !

Mera je stupila na snagu u 18:00 u Petak ! To znaci da su svi koji su se vratili u Petak do 18:00 , pustali su i preko 18:00 ko se zatekao na prelazu , mogao je da predje bez problema !


E sad ko nije hteo da se vrati , vec je terao Inat i mislio da je kao i uvek Najpametniji , ili je cekao da bi dobio papar , da bi imao oko cega da Kukumavci - Sindrom poznat kao " Kalimero " onda neka istrpi ako moze .

Dosta kuknjave oko svakojake gluposti !
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 19:12 - pre 43 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Mislim da preterujes. Nije ovo nikakav komunizam, nego prirodna nepogoda. Mozda priroda upravo uzvraca udarac tom trosenju resursa?
I da, ko se bogati na koroni trenutno i kako?


Nisam ja ni rekao da je komunizam.
Samo sam napravio poređenje.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 19:17 - pre 43 meseci
Citat:
ademare:
Dosta kuknjave oko svakojake gluposti !


Ne radi se o kuknjavi nego upravo o "GLUPOSTI".

Napominjati nekome da, ako osjeti simptome, treba da radi ono što je svakako obavezan uraditi nije ništa drugo nego "GLUPOST".
A onda se postavlja sasvim razumno pitanje: "Koja je svrha ovoga"!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6824
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 19:24 - pre 43 meseci
Citat:
ademare:
Nema razloga za kuknjavu na sajtu oko neke registracije !

Mera je objavljena u Ponedeljak !!

Svi su se smejali sto stupa na snagu tek u Petak !

Znaci ko je hteo da izbegne mogao je da se vrati u Utorak , u Sredu , i u Cetvrtak !

Mera je stupila na snagu u 18:00 u Petak ! To znaci da su svi koji su se vratili u Petak do 18:00 , pustali su i preko 18:00 ko se zatekao na prelazu , mogao je da predje bez problema !


E sad ko nije hteo da se vrati , vec je terao Inat i mislio da je kao i uvek Najpametniji , ili je cekao da bi dobio papar , da bi imao oko cega da Kukumavci - Sindrom poznat kao " Kalimero " onda neka istrpi ako moze .

Dosta kuknjave oko svakojake gluposti !



Netačno, ceo dan su uvaljivali ovaj papir i akali ljude, nikakvih 18h. Niko na granici nije imao masku sem mene. Toliko o ozbiljnosti države i njihovim propisima.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 19:29 - pre 43 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Prvo da odgovorim na drugo pitanje - ponovmo zarazavanje je prilicno bezazleno. Od toga se ne umire.


Kako znaš kad je zabilježen tek jedan takav slučaj?

Citat:
Darko Nedeljković:
Na planeti u ovom trenutku ima 7.81 milijardi ljudi, od kojih je jedna milijarda imuniziranih.


Kako znaš da su imunizirani kad se javljaju slučajevi NOVOZARAŽENIH.

Citat:
Darko Nedeljković:
Ako bismo imali podatke samo za evropu, videli bismo da je do ostrijeg pada vec doslo i da je dnevni broj umrlih nekoliko puta manji nego sto je bilo uobicajeno ranije.


Odakle ti ovo, broj umrlih kod nas je veći nego u vrijeme policijskog sata. (ovo ne tvrdim, neda mi se da provjeravam ali na TV zadnjih dana javlju 7; 9; 12 ... mislim da je u martu i aprilo bilo manje, ako zaista tvrdis da ih je sad duplo manje, provjeriću)

Odustajem od daljnje diskusije jer je besmisleno stalno citirati i pobijati nešto što očigledno nije tačno ali bi me radovalo kad bi promijenio avatar.
Nisam rekao da to nisi ti nego da je ovo što pišeš u potpunoj suprotnosti s tim avatarom.

[Ovu poruku je menjao nerminz dana 19.09.2020. u 20:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 20:23 - pre 43 meseci
U Srbiji je bilo vise od jednog slucaja ponovnog zarazivanja . Koliko tacno nije objavljeno , ali kako je ta prica stara nekoliko meseci , kada je kranuo drugi talas verovatno je da ne nagadjamo previse 5-10 slucajeva . Da li je neko od njih umro , ko ce to znati , kada se nista ne saopstava .

Preporuka je SZO da se objavljuje broj zarazenih i preminulih po regionima , ali to je u Srbiji davno prestalo da se radi , jos u Junu ! Tako je mogucnost Manipulacije samo povecana .

Poslednji javni slucaj je ponovno razboljevanje direktorke jedne od vecih bolnica u Beogradu " Bezanijska kosa " . Ocigledno je mislila da je imuna jer je bila bolesna ali nije .


Sa druge strane ima ljudi koji su imuni i to bili jos godinama unazad ??

https://www.novosti.rs/planeta...onu-nisu-prelezali-kako-moguce

Znaci ispitivali su uzorke krvi stare nekoliko godina i dosli da podataka da je odredjeni procenat ljudi vec imun i pre nego sto je bolest nastala .


U Zapadnoj Evropi broj umrlih je u drugom talasu mnogo manji nego u prvom . U prvom je tamo bio pomor posebno u Starackim domovima , kod nas je sada takodje veci broj umrlih u drugom talasu nego u prvom , ali ni jedan nije previse veliki , jer i onda je epidemija kasnije kod nas stigla tako da smo videli gde su Zapadnjaci zakazali , pa se to moglo izbeci , isto kao sto i oni sada znaju , pa ne rade tako .
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 20:33 - pre 43 meseci
Citat:
ademare: U Srbiji je bilo vise od jednog slucaja ponovnog zarazivanja . Koliko tacno nije objavljeno , ali kako je ta prica stara nekoliko meseci , kada je kranuo drugi talas verovatno je da ne nagadjamo previse 5-10 slucajeva . Da li je neko od njih umro , ko ce to znati , kada se nista ne saopstava .

Preporuka je SZO da se objavljuje broj zarazenih i preminulih po regionima , ali to je u Srbiji davno prestalo da se radi , jos u Junu ! Tako je mogucnost Manipulacije samo povecana .

Poslednji javni slucaj je ponovno razboljevanje direktorke jedne od vecih bolnica u Beogradu " Bezanijska kosa " . Ocigledno je mislila da je imuna jer je bila bolesna ali nije .


Sa druge strane ima ljudi koji su imuni i to bili jos godinama unazad ??

https://www.novosti.rs/planeta...onu-nisu-prelezali-kako-moguce

Znaci ispitivali su uzorke krvi stare nekoliko godina i dosli da podataka da je odredjeni procenat ljudi vec imun i pre nego sto je bolest nastala .


U Zapadnoj Evropi broj umrlih je u drugom talasu mnogo manji nego u prvom . U prvom je tamo bio pomor posebno u Starackim domovima , kod nas je sada takodje veci broj umrlih u drugom talasu nego u prvom , ali ni jedan nije previse veliki , jer i onda je epidemija kasnije kod nas stigla tako da smo videli gde su Zapadnjaci zakazali , pa se to moglo izbeci , isto kao sto i oni sada znaju , pa ne rade tako .


Citat:
ademare: U Srbiji je bilo vise od jednog slucaja ponovnog zarazivanja . Koliko tacno nije objavljeno , ali kako je ta prica stara nekoliko meseci , kada je kranuo drugi talas verovatno je da ne nagadjamo previse 5-10 slucajeva . Da li je neko od njih umro , ko ce to znati , kada se nista ne saopstava .

Preporuka je SZO da se objavljuje broj zarazenih i preminulih po regionima , ali to je u Srbiji davno prestalo da se radi , jos u Junu ! Tako je mogucnost Manipulacije samo povecana .

Poslednji javni slucaj je ponovno razboljevanje direktorke jedne od vecih bolnica u Beogradu " Bezanijska kosa " . Ocigledno je mislila da je imuna jer je bila bolesna ali nije .


Sa druge strane ima ljudi koji su imuni i to bili jos godinama unazad ??

https://www.novosti.rs/planeta...onu-nisu-prelezali-kako-moguce

Znaci ispitivali su uzorke krvi stare nekoliko godina i dosli da podataka da je odredjeni procenat ljudi vec imun i pre nego sto je bolest nastala .


U Zapadnoj Evropi broj umrlih je u drugom talasu mnogo manji nego u prvom . U prvom je tamo bio pomor posebno u Starackim domovima , kod nas je sada takodje veci broj umrlih u drugom talasu nego u prvom , ali ni jedan nije previse veliki , jer i onda je epidemija kasnije kod nas stigla tako da smo videli gde su Zapadnjaci zakazali , pa se to moglo izbeci , isto kao sto i oni sada znaju , pa ne rade tako .



To da ih u Srbiji ima nekoliko mogu prihvatiti, Ne sumnjam u to ali to ne mijenja nista na stvari. To svejedno potvrđuje sve što sam rekao.
Ne može se govoriti o imunitetu ako postoje ponovljeni slučajevi.
A broj umrlih sam i pomenuo kod nas, tu mislim na BiH a mislim da je Srbija jako slična.
O pvim koje pominjes da su već godinama imuni nebih ni da govorim, ako je to tacno onda se postavllja pitanje od kad ustvari postoji covid-19. Kako je moguće da je toliko opasna (kako je danas prikazuju) a da se godinam to nije ni primjećivalo ... itd...
 
Odgovor na temu

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 20:59 - pre 43 meseci
Citat:
nerminz:
Napominjati nekome da, ako osjeti simptome, treba da radi ono što je svakako obavezan uraditi nije ništa drugo nego "GLUPOST".
A onda se postavlja sasvim razumno pitanje: "Koja je svrha ovoga"!

Da opravdaju svoju nesposobnost i nerad.
Njima ce ruke uvek biti ciste jer su uradili sve sto je do njih.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6824
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 21:18 - pre 43 meseci
Meni je jedino enigma zašto imaju toliko kontradiktornih izjava, mera, odluka. Sve ostalo mi je jasno, širi se lako jer je otporan ali ovoliko lupetarija nisam video u životu. Krizni štab se ponaša kao da su u PMS-u. Te može te ne može, te nosi te skidaj masku.
Prosto svi nose maske u zatvorenom i kraj priče. Distanciranje blabla i rešen problem. Ali ne, sve se mućka i prosipa. Poremetili su kompletnu ekonomiju zemaljske kugle, milioni ljudi će umreti od GLADI!

Gledam i botove kako rade i plaše ljude po portalima "italijanskim scenarijem" Baš se podigao sav mulj.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 21:36 - pre 43 meseci
Citat:
bordzija: Meni je jedino enigma zašto imaju toliko kontradiktornih izjava, mera, odluka. Sve ostalo mi je jasno, širi se lako jer je otporan ali ovoliko lupetarija nisam video u životu. Krizni štab se ponaša kao da su u PMS-u. Te može te ne može, te nosi te skidaj masku.
Prosto svi nose maske u zatvorenom i kraj priče. Distanciranje blabla i rešen problem. Ali ne, sve se mućka i prosipa. Poremetili su kompletnu ekonomiju zemaljske kugle, milioni ljudi će umreti od GLADI!

Gledam i botove kako rade i plaše ljude po portalima "italijanskim scenarijem" Baš se podigao sav mulj.


Pa o tim kontradiktornostim ja i govorim cijelo vrijeme kao i o tim BOT-ovima koji te kontradiktornosti pokušavaju objasniti pa se tim objašnjenjima još više ukopavaju.
Malo je (čini mi se) tih koje još uvijek uspijevaju da zastraše.
Ljudi se u stvari mnogo više boje zakonskih sankcija nego korone.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 21:54 - pre 43 meseci
Citat:
Kix:
Citat:
nerminz:
Napominjati nekome da, ako osjeti simptome, treba da radi ono što je svakako obavezan uraditi nije ništa drugo nego "GLUPOST".
A onda se postavlja sasvim razumno pitanje: "Koja je svrha ovoga"!

Da opravdaju svoju nesposobnost i nerad.
Njima ce ruke uvek biti ciste jer su uradili sve sto je do njih.


Pa oni ovakvim GLUPOSTIMA ustvari pokzuju, ALJKAVOST, NE ZNANJE, NE SPOSOBNOST...
Poznajući naše ljude (a znam da su jako sposobni i snalažljivi ako imaju lični interes), teško mi je prihvatiti da su toliko glupi i da je sve ovo posljedica ne znanja.
Nisu naše vlasti toliko glupe. Pa se pitam, ako sve ovo nije glupo i ako nije posljedica ne znanja, o čemu se onda radi.
Jedini razuman odgovor je INTERES!
Kako, šta... pojma nemam ali sigurno znam da je u pozadini INTERES!

https://www.facebook.com/nerminzbih/videos/1544109219015323
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 22:25 - pre 43 meseci
Citat:
nerminz:
Kako znaš kad je zabilježen tek jedan takav slučaj?

Zabelezeno je mnogo vise od jedan. Ali, treba da imas u vidu sledece cinjenice:
1) 97% ljudi koji se inficiraju prvi put nisu "zabiljezeni" i pojma nemaju da su uopste bili inficirani. Konkretno, kreni od sebe - ako si se inficirao tokom prethodnih 6 meseci sansa da to znas je samo 3% a sansa da pojma nemas o tome je 97%.
2) Kod druge infekcije je to jos drasticnija razlika, tako da pretpostavljam da najmanje 99,9% onih koji su se inficirali drugi put uopste nemaju pojma o tome.
3) A i ovih preostalih 0.1% jesi li siguran da ce da trce na testiranje ako su samo dobili proliv, koji traje jedan dan ili ako imaju blago povisenu temperaturu par sati? Nece.

Sansa da se neko tokom prethodnih 6 meseci jednom zarazio i da to zna je 0,05%. Sansa da se neko drugi put zarazio i da to zna je jos ko zna koliko puta manja od toga.

Citat:
Kako znaš da su imunizirani kad se javljaju slučajevi NOVOZARAŽENIH.

Radjeni su testovi, pravljene su statistike, ljudi imaju antitela na covid19 u krvi. Nakon 3 meseca epidemije, procenat imuniziranih je bio visok jednocifren, a sada nema nikakvog razloga za sumnju da moze biti bilo kakav osim dvocifrenog.

Citat:
Darko Nedeljković:
broj umrlih kod nas je veći nego u vrijeme policijskog sata. (ovo ne tvrdim, neda mi se da provjeravam ali na TV zadnjih dana javlju 7; 9; 12 ... mislim da je u martu i aprilo bilo manje, ako zaista tvrdis da ih je sad duplo manje, provjeriću)

U Srbiji je maksimum dnevnog umiranja dostignut 10. jula, kada je iznosio 18 mrtvih. Od tada pa ubuduce grafikon ima jasni tendenciju pada iz dana u dan, iz nedelje u nedelju. Trenutno iznosi izmedju 0 i 3 dnevno. Ocekivano je naravno povecanje tokom zimskih meseci, da bismo se na prolece vratili na manje od jednog mrtvog dnevno.

A zasto se za pocetak ne bi dobro informisao i potkovao statistickim podacima, pa tek onda dosao ovde i eventualno donosio zakljucke ko zna nesto, a ko pise totalne gluposti? Ovako mi je kalo bezveze da pricam sa tobom, pojma nemas o trendovima grafikona umrlih, a ako ja opisem kako oni izgledaju i sta bi se na osnovu toga moglo zakljuciti, ti upadas sa nebulozama da smo trenutno na istorijskom maksimumu umiranja i slicnim kojestarijama. Ja veoma postujem tudje misljenje ako je zasnovano na zvanicnim podacima i ima ikakvu logiku zasto je takvo kakvo jeste, ali u tvom slucaju ni jedno ni drugo nije slucaj, ja se nadam da ti je to samo trenutni propust i da cemo ubuduce ozbiljnije diskutovati.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 22:51 - pre 43 meseci
Citat:
ademare:
Znaci ispitivali su uzorke krvi stare nekoliko godina i dosli da podataka da je odredjeni procenat ljudi vec imun i pre nego sto je bolest nastala

Imas ovde jednu gresku u koracima. Jos na pocetku pandemije jedan doktor je izneo teoriju da covid19 nije nastao tokom poslednjih godinu dana, vec je tu najmanje 10-15 godina, ljudi su podjednako umirali kao i danas, njihove smrti su pripisivane drugim virusima, bakterijama, gljivicama i ostalim uzrocnicima pneumonija i sve bi to tako savrseno funkcionisalo jos 100 godina da se neko nije zainatio da istera stvar na cistac. Drugi je pak rekao da je covid-19 mutirao, ali da su njegovi rodjaci tu od pamtiveka, od kojih mnogi ljudi vuku imunitet, narocito vlasnici pasa i macaka. Dakle, kad kazes "pre nego sto je bolest nastala", ti ustvari hoces da kazes "pre nego sto je neko odlucio da bolest klasifikuje kao potpuno novu i da pocne da se bavi njenim proucavanjem" a ne da je ta bolest kao pojava ranije nije postojala. Verovatno je skoro svaka bolest u istoriji zapocela tako sto su njeni simptomi prvo neko vreme pripisivani drugim bolestima, pa je potom neko rekao "cekaj, ovo ovako vise ne ide, ovde imamo potpuno novu bolest". Samo, molim te pazljivo sa sirenjem ovakvih teorija - ljudi poput naseg Branimira bi mogli retroaktivno da umru od straha ako konstatuju da upala pluca od pre 3 godine nije bila tek bilo koja upala pluca, nego je bila covid19 😜


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 23:19 - pre 43 meseci
Teorija o duzoj COVID19 istoriji ima vise komplikacija, zato sto genetske analize SARS-CoV-2 ukazuju na stvaranje unutar Q4 2019.

Naravno to ne znaci da analiza nema mana ili neke druge ili ranije varijante virusa nisu imale slicne efekte, ali uzevsi da je najslicniji soj zivotinjski koji ne prelazi na ljude to onda znaci da su se slicne mutacije desile i ranije u proslosti (nije nemoguce ali zahteva jos vece dokaze posto se samo povecava broj pretpostavki) ili da je virus postojao ranije sto onda pravi probleme sa genetskim ispitivanjem istorije koje je isto potrebno naci.

Naravno "smoking gun" bi bio uzorak zarazenih celija sa virusom koji je jasno datiran i gde nema sumnje na kontaminaciju. Ako nadjes dovoljan broj takvih uzoraka posle cega pouzdanost prelazi norme za kredibilnu naucnu tvrdnju, oborio si teoriju nastanka COVID19 bolesti krajem 2019.

To se jos nije desilo. Verujem da su Kinezi jako zainteresovani za ovo posto bi to znacilo da SARS-CoV-2 nije "nastao" u Wuhan-u.

U svakom slucaju ovo je stvar zanimljiva za utvrdjivanje porekla, prakticno ne menja nista danas za gradjane.

Sto se imuniteta koji Darko pominje tice, stvar je mnogo bitnija prakticno.

Za to postoji vise mogucnosti, od kojih je "virus koji postoji duze vremena" samo jedna od njih (mozda i najmanje verovatna). Druga mogucnost je parcijalni imunitet izmedju raznih koronavirusa. Recimo prehlada izazvana koronavirusom je relativno cesta stvar sirom sveta i jedan od kandidata.

Razlog zasto jos nemamo jasne rezultate oko efikasnosti i trajanja imuniteta, eventualnog imuniteta stecenog kontaktom sa drugim koronavirusima i sl.. je: vreme.

Tvrdnje, pogotovu autoritativne oko imuniteta (sto, automatski, znaci i oko re-infekcija) imaju vrlo ozbiljne implikacije po celo drustvo i privredu (recimo, tvrdnja da je imunitet takav-i-takav N meseci ili da se stice prelezanom prehladom izazvanom koronavirusom X meseci i sl. - bi znacila da mogu biti uvedene vrlo konkretne mere ili izuzetci - svaka greska u ovome bi povlacila mnogo losih stvari).

Secate se da su neke drzave najavljivale "pasose imuniteta" - sto je super ideja u teoriji, ali ima smisla samo ako a) takav imunitet postoji i moze biti kvantifikovan zadovoljavajuce i b) da je sama tvrdnja bazirana na dovoljno velikom broju uzoraka i vremenu.

Ako je sama pandemija 9 meseci "stara" nemoguce je tvrditi da imunitet traje duze od X meseci (gde je X <= 9) zato sto nema podataka starijih od prvog slucaja. Dodati na ovo da istrazivanja o imunitetu nisu pocela u startu i da im svakako treba jako puno podataka za statisticku bitnost.

Na to dodati da pre nego sto takve stvari postanu javna politika, bice potrebno utvrditi i da li postoje drugi faktori koji uticu na imunitet, kako bi se moglo utvrditi da li je moguce garantovati (sa nekim stepenom sigurnosti) da osoba X ima smanjen rizik od infekcije u tom i tom periodu.

Na kraju ce se sve to znati (pitanje je samo da li ce to tada biti korisno ili ne).

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6824
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 23:27 - pre 43 meseci
Svi ti podaci i tabele su skloni nemoralnom štelovanju tako da je to poslednja stvar za koju bih se uhvatio. Jednostavno je sve mutno iako je kristalno čisto i jasno. Virus otporan, problem zatvorene male sredine. Rešenje higijena povećana, izbegavanje zatvorenih prostora sa puno ljudi, obavezno nošenje maski i kraj priče.

Realnost je sasvim drugačija, dođeš na granicu gde ti policajac bez maske da papir sa uputstvom kako da se prijaviš u sistem koji niko ne kontroliše i biće jedino zloupotrebljen u nekom trenutku. O prodavnicama gde prodavci nemaju maske da i ne pričam.

Danas čujem priču o komšiji koji je preležao koronu, buržuj išao u privatnu kliniku na infuziju i preglede, gutao lekove i vitamine evo tek posle 2-3 meseca se oseća fizički bolje. Malo mi to sve čudno zvuči ko javne ličnosti što se samoreklamiraju na taj način po portalima. Naročito pevaljke da bi posle bile sigurica na svadbama i kafanama.

Gde god se okreneš sve nerealno i poluinfornacije. Eto to je korona.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1920.09.2020. u 00:26 - pre 43 meseci
Citat:

Eto to je korona.


Ne, to je planeta zemlja :-)

Ne pricas o nekim nepogresivim uber-AI robotima koji vide buducnost vec o ljudima. Informacije za javnost dolaze od drzavnih organa koji prioritizuju politiku (znaci odmah brisi N poena), strucnjaci koji savetuju politicare su, takodje, samo ljudi i gomila njih ima svoje agende i pristrasnosti (brisi jos N poena), mnogi su ograniceni ali su tu gde jesu zbog drugih vrlina (brisi jos N poena).

Konacno, pricaju o pojavi koja je nova i o kojoj se zna malo (brisi jos N poena), cesto sa nepreciznim ili oprecnim podacima (brisi jos N poena).

Kad oduzmes sve "poene", budi srecan da nesto ostane.

Ali nemoj da gubis nadu - cak i to malo sto ostane je cesto dovoljno za prezivljavanje planete, dokaz za to je da smo i dalje zivi uprkos svim naporima gluposti da zatre svaki trag civilizacije.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1920.09.2020. u 06:55 - pre 43 meseci
Citat:
nerminz:
Ne može se govoriti o imunitetu ako postoje ponovljeni slučajevi.

Upravo obrnuto - ne moze se govoriti o imunitetu kod loga NE postoje ponovljeni slucajevi. Takvo nesto ne postoji ni u prirodi, ni kod vakcina. Nikada u istoriji nije napravljena vakcina koja stvara 100% imunitet, pa tako isto mozemo zakliuciti i da nijedna bolest ne stvara imunitet bez ijednog izuzetka. Vakcina se smatra dobrom ako stvara imunitet kod 50% onih koji je prime (ranije bilo 70%, sada su spustili kriterijume kako bi brze napravili. Ako bolest stvori imunitet kod 99.9% ljudi, ja tu ne vidim neki problem. Imunitet se sastoji od antitela i T-celija. Broj antitela vremenom opada, ali T celije ostaju mnogo duze (ne mogu sad da se setim da li sauvek, ali svakako godinama). Ako imas T celije, zarazis se ali ti organizam prilicno brzo napravi antitela, pre nego sto bolest uznapreduje i napravi neku vecu stetu. Naravno da kod po nekog nece da bude tako - jak imunitet zahteva da zivis zdravo, bavis se fizickim aktivnostima, jedes nezatrovanu hranu, pijes nezatrovanu vodu, ne pusis, ne razvaljujes se od alkohola, ne drogiras se, ne nerviras se, ne izlazes se stresu, spavas dovoljno, kad radis nesto pravis pauze... Ako radis sve suprotno od onog sto bi trebalo, tada jeste - generalno bi mogao da umres iz drugog pokusaja i da dokazes nama ostalima da "eto, ne moze se govoriti o imunitetu kad je ipak moguce umreti od druge infekcije"

Citat:
O pvim koje pominjes da su već godinama imuni nebih ni da govorim, ako je to tacno onda se postavllja pitanje od kad ustvari postoji covid-19. Kako je moguće da je toliko opasna (kako je danas prikazuju) a da se godinam to nije ni primjećivalo ... itd...

Psst, tisina tamo, to je taboo tema. Ako bi ljudi shvatili da je covid tu vec najmanje 10-15 godina i toliko je "opasan" da ga niko ne primecuje, interesovanje za vakcine bi palo za 99% i ode biznis u propast! I to jedan od najperspektivnijih biznisa u doba covid19.


 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1920.09.2020. u 07:02 - pre 43 meseci
Darko:"Ako bi ljudi shvatili da je covid tu vec najmanje 10-15 godina i toliko je "opasan" da ga niko ne primecuje, interesovanje za vakcine bi palo za 99% i ode biznis u propast!"

Jes tu je 1500 godina, how yes no...

edit:
covid je varijanta sinteticki napravljenih virusa, i najveovatnije je i sam sinteticki napravljen: reci moje lekarke.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1920.09.2020. u 07:36 - pre 43 meseci
Citat:
nerminz:
Gledam i botove kako rade i plaše ljude po portalima "italijanskim scenarijem" Baš se podigao sav mulj.

O zivote... Pa zar ti botovi ne znaju da je covid19 u Italiji prakticno pobedjen jos 28. marta i da je grafik umrlih od tad imao konstantni ostar pad i da je vec sigurno 4 meseca broj umrlih po glavi stanovnika nizi nego u Srbiji?!

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1920.09.2020. u 07:52 - pre 43 meseci
Koliko vidim manji je rast obolelih u Italiji nego u Srbiji trenutno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 612966 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.