Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613479 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 06:40 - pre 43 meseci
Citat:
nerminz:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Cisto da ljudima bude jasnije:

Samo u USA je April/Maj/Jun video pad medjunarodnog saobracaja od: 98%, 98%, 97%.

Da li mozete da zamislite ovo?

USA ima 10-tak glavnih prevoznika od kojih samo deo drzi vecinu medjunarodnih letova.

Zamislite sada da je samo jedan od tih nekoliko preziveo. Umesto 20% trzista imaju 2% - njihova "pita" se pretvorila u mrvice. Sa zaposlenima i avionima za nekadasnjih 20% trzista mogu da se slikaju.

Naravno ne ocekuje se da ce medjunarodni avio saobracaj biti na ~2% dugo vremena ali ovo samo ilustruje problem. A ovo je samo sitan delic lanca posto je u privredi sve povezano.

Zato je neka ideja da neko "planira" ovo kao nekakav master-plan (i da se sa tim slazu u istom momentu jedna USA, Kina, Japan, Rusija, EU itd. - koje se ni u cemu drugom ne bi slozile) vrlo dobar trip.


Matematika je prosta, Da je preziveo samo jedan, Imao bi (približno) isto kao i do sad (20% / 10) a kad se situacija vrati u normalu SVE BI BILO NJEGOVO!
Da budem malp precizniji. Taj jedan koji bi preživio bi vjerovatno bio ili najaci ili među najjacima što bi značio da njegov udio u tih 20% nije 1/10 nego bi bio recimo 3-4% ukupnog tržišta..
To bi značilo da bi i on kao i svi drugi u vrijeme korone bio u minusu i vjerovatno u najvećem. Ali će takvi dobiti i najveće naknade i na kraju preuzeti poslove ovih koji propadnu.
U ovoj situaciji koju si naveo kao primjer, zamisli da se zaista desi takva situacija. Taj koji prezivi bi za bagatelu otkupio imovinu ovih koji su propali. Preuzao sve putnike itd....
Usput bi pobrao naknadu od države da nadoknadi dio gubitaka.

Iskreno, ne mislim da je to bilo čiji plan. Ne znam pa ne želim o tome polemisati.
Ali logika govori da će neko sve ovo DEBELO ISKORISITI bez obzira na to da li je to unaprijed planirao ili ne.
Tu prvenstveno mislim na nas ovdje. Naši političari i privrednici to sigurno nisu ni znali a kamoli planirali, ali će se na kraju ipak lijepo okoristiti.
Živi bili pa vidjeli koje će firme izvući najvise naknade od države.
Ubijedjen sam da će najbolje proći oni najjači a oni su po pravilu povezani s vlašću...
Neko manji će propasti a njihove poslove preuzeti ti veliki.
To je tako i naprosto ne moze biti drugačije. I sve će na kraju ispasti posljedica KORONE i TRŽIŠNE UTAKMICE.

Tržište je prbukirano, proizvodi se mnogo više nego je pottrebno, troše se resursi, uništava se priproda.
Ako neki broj firmi na svijetu propadne, Oni koji ostnu imaće manje konkurencije, jeftiniju radnu snagu, veće tržište it...
Sve ovo je potpuno logično dok su priče vezane za koronu jako nelogične. Pa sad, šta će biti, vidjeće se!

Pogledajte šta se dešava u ratu, poslije 2svj rata, komunisti su pootimali sve živo ko god je bio iole sposoban i stekao neku imovinu, oteli su mu.
U ovom sad ratu je potpuno isto. Istjerali su ljude iz stanova, kuca, rasprodali fabrike (sami sebi).... Ljudi koji su godinama radili i borili se preko noci su ostali bez svega, dok su oni koji nisu imali ništa preko noći dobili sve.
Ovo s koronom me nekako jako podsjeća na to, kao neki rat za profit samo nema pusaka i malo je ljepše umotano!

[Ovu poruku je menjao nerminz dana 19.09.2020. u 00:19 GMT+1]


Mislim da preterujes. Nije ovo nikakav komunizam, nego prirodna nepogoda. Mozda priroda upravo uzvraca udarac tom trosenju resursa?
I da, ko se bogati na koroni trenutno i kako?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 06:58 - pre 43 meseci
Citat:
nerminz:
Ljudi se razmnožavaju, koliko ja znam. A već postoje poznati slučajevi ponovo zaraženih pa me živo zanima na čemu zasnivaš ovu tezu?

Prvo da odgovorim na drugo pitanje - ponovmo zarazavanje je prilicno bezazleno. Od toga se ne umire. Svako ko se jednom zarazio treba potom sto cesce da se zarazava kako bi drzao imunitet na sto visem nivou. Uostalom, otprilike tako je zamisljeno i sa vakcinom.

A na cemu zasnivam tezu da virus ima sve manje kandidata za zarazavanje? Pa na brojevima:
Na planeti u ovom trenutku ima 7.81 milijardi ljudi, od kojih je jedna milijarda imuniziranih.
U martu je bilo raspolozivo 7.75 milijardi, od kojih je 0 inficiranih. Posto se virus siri eksponencijalno, a ne linearno, do proleca cenim da cemo imati 3 milijarde imuniziranih, svetska populacija ce biti 7.87 milijardi, a broj imuniziranih ce biti 3 milijarde. Dakle, kako izgleda grafikon novih kandidata za zarazavanje? Na pocetku godine 7.75 milijardi, sada okvirno 7 milijardi, na prolece ce biti okvirno 5 milijardi. To ce da obori krivu umrlih za trecinu. A ima li negde statistickih podataka o onom koeficijentu koliko svaki zarazeni zarazi novih? Ovako odokativno, meni deluje da on trenutno iznosi oko 1.07 a kad trajno padne ispod 1 tada je kraj epidemije i zvanicno u najavi.

Citat:
Citat:
Darko Nedeljković:
on maksimalno moze da ubije jos ovoliko tokom narednih godinu, dve, deset, dvadeset.

Oko koliko je to otprilike i za oko koliko godina bi trebalo biti?

Pa, ako se ostvari moja prognoza da od proleca drasticno krene da pada grafikon broja umrlih, onda je to tako za bilo koji od tih brojeva godina. Maksimum na grafikonu umrlih smo imali ja mislim 18. aprila oko 8.500. Od tada vlada trend konstante do vrlo blagog pada, naravno sa varijacijama oko tog trenda. Ako bismo imali podatke samo za evropu, videli bismo da je do ostrijeg pada vec doslo i da je dnevni broj umrlih nekoliko puta manji nego sto je bilo uobicajeno ranije. Dobro, ide zima, period sa kombinacijom temperature i vlaznosti veoma nepovoljnom za disajne organe, pa broj umrlih mora privremeno malo da poraste, ali dolazi prolece i tu ce vec grafikon umrlih od covid19 u evropi morati da zabelezi veoma ostar pad kako bi anulirao to privremeno povecanje i vratio se dosta ispod nivoa koji imamo danas.

Citat:
Jao Darko, molim te promijeni avatar...

Ne. Ovo sam zaista ja na poslu. I ne uniformisem se ja ovako dobrovoljno, nego takva su pravila. Ovo je jednokratna zastitna odeca koja mora da se obuce kad se ulazi u neke firme na 5 minuta i po zavrsetku posete ista ide u kantu za smece, nakon cega ko zna da li ce je reciklirati, ili ce je prosto baciti u prirodu, gde ce se razloziti na molekupe plastike koji ce
biti sastavni deo svega sto covecanstvo moze da pojede i popije u buducnosti. To su smislili neki ljudi koji "znaju nesto". Neka te moj avatar ubuduce podseca na to da ces ovo masku morati jednog dana da pojedes.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 19.09.2020. u 08:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 07:54 - pre 43 meseci
@Branimir Maksimovic
17 od 25 najprofitabilnijih usa kompanija ce ove godine zaraditi dosta vise nego prethodne. Naprimer Microsoft, Johnson&Johnson, Facebook, Visa...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 08:19 - pre 43 meseci
Znači svi oni kojima mušterije sede kod kuće...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6825
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 08:59 - pre 43 meseci
Ovo sam sinoć dobio prilikom prelaska granice:


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 09:09 - pre 43 meseci
Dobro da te nisu zadržali u šatoru na dve nedelje....
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6825
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 09:39 - pre 43 meseci
Znaš li ti koji je ovo kretenizam uopšte prijaviti se?!?? Potpuni idiotizam! na 5 mesta moraš da se registruješ i popunjavaš, šalješ fotografije dokumenata. Teška mizerija i apsurd administracije! Svuda preko na granici ti samo traže br telefona i pošalju sms poruku!


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 09:42 - pre 43 meseci
Kažem sve je dobro dokle ne moraš da odležiš dve nedelje...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6825
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 09:49 - pre 43 meseci
Ma ko da odleži dve nedelje?!?? Za njihove nacifašističke snove? Ni u ludilu. Samo nek se igraju, desiće im se opet narod ali ovaj put bez dogovora.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 09:53 - pre 43 meseci
Narod im se neće desiti zato što imaju najjaču podršku od najsiromašnijih...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 10:10 - pre 43 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Znači svi oni kojima mušterije sede kod kuće...

Pa da, s tim da vlasnistvo treba posmatrati kao promenljivu kategoriju. Naprimer, Bil Gejts poseduje 22% Majkrosofta, a ostalo ko zna ko sve i kad kupio i kad ce prodati. Ako je neko bio dovoljno inteligentan da u pravom trenutku proda svoj udeo vlasnistva u aviokompaniji, pa da kupi u Microsoftu, pa potom kad dodje vreme za oporavak za isti novac kupi 5x vise udela u aviokompaniji, taj ce svakako da visestruko uveca svoje bogatstvo zahvaljujuci covid19. Onima koji znaju znanje nije u interesu da ekonomija bude stabilna, nego upravo da ima takve talase i kontrakcije, koje ce iskoristiti za sopstveno bogacenje zasnovano na siromasenju drugih koji to ne znaju.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 19.09.2020. u 11:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 10:16 - pre 43 meseci
Citat:
bordzija:
Svuda preko na granici ti samo traže br telefona i pošalju sms poruku!

Svajcarci su otisli korak dalje - oni uopste ne traze broj telefona, nego direktno iz baznih stanica prikupljaju podatke da sam presao granicu i potom salju sms obavestenja sta dalje treba da radim.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 10:19 - pre 43 meseci
Citat:
bordzija:
na 5 mesta moraš da se registruješ i popunjavaš, šalješ fotografije dokumenata.

Ima li kakve prisile ako neces? Pominjali su negde da nema.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 10:24 - pre 43 meseci
Bill Gates je los primer za bilo sta, kao i Jeff Bezos i verovatno par hiljada ljudi koji su u toj kategoriji.

Kao prvo, na planeti od 7.5 milijardi ljudi, to sto par hiljada ljudi debelo profitira u vremenu globalne recesije je apsolutno nebitno, osim mozda porodicama i prijateljima tih bogatasa. Tih par hiljada ljudi imaju pristup i privilegije koje niko drugi nema i nisu nikakav primer za bilo sta. Da, Warren Buffett je zesci investitor - bio bi i ti da ti je u vlasnistvu osiguravajuca kuca (lova na "izvolte" po ceni koju imaju jos samo banke).

Drugo, kada bi se kriza nastavila, recimo da je COVID19 daleko opasniji nego sto jeste, posle nekog vremena bi postalo nebitno cak i to da par hiljada ljudi "profitiraju" zato sto ce taj "profit" vredeti manje (manje svega zato sto je svetska privreda manja).

Ako odes u ekstrem, mozes biti najbogatiji covek na planeti zemlji posle WWIII - tvoje bogatstvo ti moze kupiti malo prezivelih zivotinja za prehranu, konzervi iz "rezerve" sto su prezivele i gorivo sto nije izgorelo i hordu gladnih i obolelih ratnika da ti cuvaju cisterne i konzerve. Nista od aviona-kamiona-ostrva u pacifiku.

Trece, cak i u globalnoj pandemiji kao COVID19 postoje citave industrije koje profitiraju - recimo trenutno "cloud compute" ili "dostava hrane" belezi rast zato sto se deo privrede preselio u "online" svet. Broj ljudi koji je onda profitirao od COVID19 je mnogo veci i ukljucuje i investitore itd. u toj industriji.

To je OK sve dok taj "preseljeni" deo privrede biva veci nego sta god da je bilo pre.

Ali slucaj avio prevoznika je odlican primer: ako sve ode u Q (saobracaj padne 70% u lokalu, >90% medjunarodni) bukvalno nema "pobednika".

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6825
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 10:56 - pre 43 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bordzija:
na 5 mesta moraš da se registruješ i popunjavaš, šalješ fotografije dokumenata.

Ima li kakve prisile ako neces? Pominjali su negde da nema.



Dada kako da ne


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 11:26 - pre 43 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Dobro da te nisu zadržali u šatoru na dve nedelje....


Branimir spasava Bordziju :D

 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 18:13 - pre 43 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Ali slucaj avio prevoznika je odlican primer: ako sve ode u Q (saobracaj padne 70% u lokalu, >90% medjunarodni) bukvalno nema "pobednika".


Pobjednika nema samo pod uslovom da korona krza traje vječno.
Kao i u rat-u, pobjednik se vidi na kraju.
Šta kad kriza prođe i sve se vrati u normalu?
Šta će tada biti sa Avio-kompanijama koje su propale a šta s onima koje opstanu?

U ratu se stvaraju preduslovi a pravo bogaćenje je poslije rata.
U ovoj krizi neko koristi situaciju i stvara sebi preduslove za ono što slijedi poslije pandemije.

Citat:
Ivan Dimkovic:
To znaci da imas 95% viska aviona, personala... Nikakav problem, prodati avione, otpustiti personal...


Kako to nije problem prodati avione ako avio-saobraćaj toliko padne.
Ko bi kupio te avione ako nema putnika?

[Ovu poruku je menjao nerminz dana 19.09.2020. u 19:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 18:19 - pre 43 meseci
Citat:
bordzija:
Ovo sam sinoć dobio prilikom prelaska granice:




http://prntscr.com/uk6h7s


Zar sve ovo ionako nije obaveza.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6825
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 18:20 - pre 43 meseci
Pa biće opet 4000 dem avionska karta do amerike ili 3999 dem brodom. Nećeš leteti konkordom nego nekim airbus kršem.
Obrni okreni društvo tj "civilizacija" globalno tone u mulj i gnoj. Korona je samo izgovor.

nerminz ajde ti lepo probaj da se registruješ na tom sajtu pa upiši i visinu, težinu, broj cipela. Sve lepo popuni i krvnu grupu i dal si pušač, kakvi su ti organi itd.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.dynamic.telemach.ba.



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1919.09.2020. u 18:35 - pre 43 meseci
Citat:
bordzija:
Pa biće opet 4000 dem avionska karta do amerike ili 3999 dem brodom. Nećeš leteti konkordom nego nekim airbus kršem.
Obrni okreni društvo tj "civilizacija" globalno tone u mulj i gnoj. Korona je samo izgovor.

nerminz ajde ti lepo probaj da se registruješ na tom sajtu pa upiši i visinu, težinu, broj cipela. Sve lepo popuni i krvnu grupu i dal si pušač, kakvi su ti organi itd.


Pogrešno si shvatio.
Htio sam reći da je ovo BESMISLENO zato sam i postavio samo "NAPOMENU". (vjerovatno nisi pogledao sliku)

U napomeni stoji da ako osjetiš simptome treba da uradiš ono što si ionako obavezan da uradis i ako nemaš simptome.
Čista BUDALAŠTINA.
Po meni, to samo potvrđuje ono šti ionako mislim.
Oni ni sami ne znaju šta rade!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613479 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.