Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pad ruskog aviona u Siriji

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364453 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji28.11.2015. u 23:26 - pre 102 meseci
Citat:
1__0__1:
Citat:
2012: Testiran sam ja i kad sam krenuo i kad sam zavrsio, i kad sam se upisivao i kad sam


Sta si odgovaro na tom tesu kad su te pitali : Da li su tvoji roditelji saradjivali sa okupatorom ?



Sa kakvim okupatorom "genije", da li si ti svestan sta pises?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji28.11.2015. u 23:31 - pre 102 meseci
Citat:
Otto23: Ovo me podseca na ono, kad osobu pitaju:
XXXX, da li si ti glup?

A ona odgovri:
Ma nisam ja glup, majke mi.

:D


Pa nema glupljeg od tebe, ja sam ti vec napisao.

I tacno kako sam napisao, prvo si kao svaka piccka zapomagao IGNOR, IGNOR!, dok ti nisu dosli drugari, a kad ste se grupirali kao tri idiota na gomili, sad si ti jak i nasao si nekoga da zajjebavas. E smradu jedan, rekao sam ti ja kakav ti je karakter, a nije trebalo ni sat vremena da i sam potvrdis sve sto sam ja napisao.

Ajde sad opet kmeci, IGNOR, IGNOR, NEMOJ CIKO MENE DA ZAJJEBAVAS !!!
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji28.11.2015. u 23:46 - pre 102 meseci
Citat:
DusanSukovic:

Otkad se deca psiholoski testiraju kad krenu u 1. osnovne?

Pre polaska u školu deca prolaze "lekarski pregled".
Jedna od "stavki" je da se utvrdi da li je dete "zrelo" za polazak u školu.
I tu ide i potpis psihologa.
No ako baš ciljaš na neko testiranje sa bodovanjem, kaznenim poenima, i slično toga sigurno nema.
Mislim da se samo obavlja razgovor i proverava se par elementarnih radnji.
Što se tiče dece sa posebnim potrebama za njih verovatno već postoji odgovarajuća dokumentacija i istorija.

Ipak, ne tvrdim da je diskutant sa kojim se sporiš prošao bilo kakvo testiranje.
U stvari, uzimajući u obzir pokazane kockarske sposobnosti na zavidnoj visini
reklo bi se da nije prošao (i da neće proći).
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 09:18 - pre 102 meseci
Citat:
Otto23:
Citat:

"Zapad treba da spreči Putina u uništenju ID"

Nedvosmislenu reakciju u Evropi izazvao je nedavni govor šefa turske obaveštajne službe MIT Hakana Fidana povodom Islamske države, prenela je nemačka agencija "AVD njuz" u članku "Šef turske obaveštajne službe: ID - realnost i mi smo optimisti povodom njene budućnosti".


Tokom govora Hakan Fidan, jedan od najvernijih saveznika turskog predsednika Erdogana, osudio je rusku vojnu operaciju u Siriji, optuživši Moskvu za pokušaj "gušenja" islamske revolucije u Siriji i za ozbiljno kršenje povelje Ujedinjenih nacija.

Agencija citira reči Fidana:

- Islamska država je realnost i mi treba da priznamo da ne možemo da uništimo tako dobro organizovani i popularni državni sistem kao što je Islamska država. Zato pozivam svoje zapadne kolege da revidiraju svoje poglede na islamski politički pokret, ostavljajući po strani svoj cinični mentalitet, i da ne dozvole realizaciju plana Vladimira Putina da slomi islamske revolucionare.

Fidan je dodao:

- Turska deli zabrinutost Zapada u tome da u Islamsku državu idu građani iz čitavog sveta, uključujući i Evropu. Kako bi se rešio taj problem potrebno je otvoriti u Istanbulu stalno predstavništvo ili kancelariju Islamske države.

"AVD njuz" potvrđuje da od kako su počele žestoke borbe u Siriji veliki broj ranjenih pripadnika Islamske države prelazi na tursku teritoriju i dobija pomoć u vojnim bolnicama Turske, uključujući provinciju Hataj.

​Prema rečima Fidana, Turska je čvrsto ubeđena da je potrebno "pružiti medicinsku pomoć svima, nezavisno od njihove političke ili religiozne pripadnosti, ranjenima i ljudima sa povredama".




http://www.vesti-online.com/Ve...a-spreci-Putina-u-unistenju-ID

Turci... "saveznici" u borbi protiv IS...





Tacno ovako sam zamisljao "borbu" protiv ISIL-a. Popularni su po cemu, sto su naoruzani zauzeli TAS, pardon izvore nafte, i prodaju je budzasto, van berze i dogovorenih cena, u zamenu za oruzje, da se jos vise ucvrste. Sa jasnim zadatkom da odrzavaju zapaljenu atmosferu u zonama uticaja(i oko izvora nafte), dokle god nekome to politicki odgovara, uz povremeno ubijanje civila po Evropi, da se Evropa dovede pameti i da shvati da ne treba da se mesa, vec samo svoje novcane i materijalne resurse da usmeri ka ISIL-u..kaonpr Japan, da ih snabdeva Toyotama

Znaci javio se "glavni bizmismen", da opravda poslovanje i potrebe poslovanja. Jos da imse javi sef neke VBA, koji prosiruje trziste za selektovano NATO naoruzanje, i da se zaokruzi cirkus..
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 11:32 - pre 102 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/...category=78&nav_id=1068571 Ovako kulturne nacije resavaju ne namerne situacije! Gospoda!
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 12:37 - pre 102 meseci
^
Tako je to trebalo da funkcionishe i sa Turskom, posto su Rusi sa NATO-om potpisali sporazum, i dogovorili kako ce komunicirati i reshavati upravo takve incidente. Ali ocigledno da odredjene strane imaju drugi interes, kao i da im potpisani dogovori nista ne znace.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7177 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 14:58 - pre 102 meseci
Kada se vec spekulise oko razloga obaranja aviona, mislim da postoji jos jedna opcija - da je turski vojni vrh namerno srusio avion kako bi ugrozili tj. oslabili Erdoganovu poziciju.

Erdogan i njegova stranka su godinama vodili "rat" protiv uticaja vojske, sto je kulminiralo sa sudskim procesima protiv visokih cinovnika turske vojske.

Poznato je da je turska vojska u istoriji turske republike vise puta svrgavala vlast koja joj se cinila previse "ne republickom" - Erdogan je prvi turski drzavnik koji je uspeo, bar za sada, da pobedi uticaj vojske.

Erdogan je to uspeo sa konstantnim visokim ekonomskim rastom, sto ga je prakticno ucementiralo na vlasti kao popularnog politicara.

Obaranjem ruskog aviona je prakticno garantovana ekonomska odmazda Rusije, sto je jedino sto moze Erdoganu da ugrozi vlast.

Kada je stvar vec odigrana, Erdogan ne bi imao opciju da oda da nije bio pod kontrolom i jedina opcija mu je da igra "odlucnog vodju". Kada bi priznao da ga je vojska "izradila" Erdogan bi pokazao u javnosti slabost tj. nemoc kontrole sopstvene drzavne aparature.

Naravno, verovatnoca da je ovo u pitanju je ista kao i bilo sta ostalo - za sada se sve svodi na spekulacije.

Ali uzevsi u obzir sukob izmedju vojne i civilne vlasti u Turskoj od kada su Erdoganovi "tradicionalisti" na vlasti nije nemoguce da je vojska odlucila da "smesti" Erdoganu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

yz7myg
Radak Bogoljub
QTH Gardinovci KN05BE

Član broj: 48822
Poruke: 707
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+74 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 15:50 - pre 102 meseci
Evo kako su smestili zeki rogeru.
Šetaju deda i unuk:
- Vidiš, ovde gde su ove šume tu je nekada bila Turska.
-Deda a šta je bilo sa njom?
- Pa pre 50 godina oborili Ruski avion.
YU2MYG
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 16:03 - pre 102 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...ovore-istinu-o-obaranju-aviona


Citat:

Belgijski astrofizičari tvrde: Ni Rusija ni Turska ne govore istinu o obaranju aviona

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 16:05 - pre 102 meseci
Ako pogledamo realno, bez pristrasnosti. onda je rusiji turska mnogo potrebnija nego sto je obrnuto. Turska nece imati problema bez Rusije, ali je problem gde ce Rusija naci kupce za svoje jedinie proizvode, a to si gas i nafta.

Ovo je samo jos jedno obicno rusko presseravanje i pokazivanje navodne moci koju realno nema.

Ako turcima treba nafta koju sad jeftino dobijaju u Siriji, onda je normalno da ce to Rusima smetati i da ce im pasti na pamet da bombarduju rafinerije. Nema to veze sa ISIS-om i borbom protiv istog, vec je tu cista matematika i goli interes.

Ja sam vec postavio pitanje, ali nema voljnih da odgovore, u cemu je razlika izmedju Americkog i Ruskog uplitanje u Siriji?

Imam js jedno pitanje.

Ako recimo Turci rese da promene snabdevaca gorivom i energentima, kome ce Rusi prodati svoje proizvode?





Izvor: http://www.bbc.com/news/world-europe-34923483


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 16:28 - pre 102 meseci
Citat:
Ako pogledamo realno, bez pristrasnosti. onda je rusiji turska mnogo potrebnija nego sto je obrnuto. Turska nece imati problema bez Rusije, ali je problem gde ce Rusija naci kupce za svoje jedinie proizvode, a to si gas i nafta.

Ovo je samo jos jedno obicno rusko presseravanje i pokazivanje navodne moci koju realno nema.

Ako turcima treba nafta koju sad jeftino dobijaju u Siriji, onda je normalno da ce to Rusima smetati i da ce im pasti na pamet da bombarduju rafinerije. Nema to veze sa ISIS-om i borbom protiv istog, vec je tu cista matematika i goli interes.

Ja sam vec postavio pitanje, ali nema voljnih da odgovore, u cemu je razlika izmedju Americkog i Ruskog uplitanje u Siriji?

Imam js jedno pitanje.

Ako recimo Turci rese da promene snabdevaca gorivom i energentima, kome ce Rusi prodati svoje proizvode?


Ovo stvarno nije bilo nimalo pristrasno.

Razlika izmedju uplitanja je u tome što Rusija ima veće inerese na toj teritoriji zbog geografske bliskosti. Inače nema neke velike razlike. Obe sile gledaju svoje interese.
plus ide Rusima zato što su Ameri probali par puta i napravili haos od država. Što ne znača da neće i Rusi ali, ovi drugi bi napravili sigurno.

Rusi će svoje proizvode prodavati malim Rusima :)
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 16:31 - pre 102 meseci
Citat:
2012:
Ako pogledamo realno, bez pristrasnosti. onda je rusiji turska mnogo potrebnija nego sto je obrnuto. Turska nece imati problema bez Rusije, ali je problem gde ce Rusija naci kupce za svoje jedinie proizvode, a to si gas i nafta.

Ovo je samo jos jedno obicno rusko presseravanje i pokazivanje navodne moci koju realno nema.

Ako turcima treba nafta koju sad jeftino dobijaju u Siriji, onda je normalno da ce to Rusima smetati i da ce im pasti na pamet da bombarduju rafinerije. Nema to veze sa ISIS-om i borbom protiv istog, vec je tu cista matematika i goli interes.

Ja sam vec postavio pitanje, ali nema voljnih da odgovore, u cemu je razlika izmedju Americkog i Ruskog uplitanje u Siriji?

Imam js jedno pitanje.

Ako recimo Turci rese da promene snabdevaca gorivom i energentima, kome ce Rusi prodati svoje proizvode?





Izvor: http://www.bbc.com/news/world-europe-34923483





Mislim biseru da trebaju jedni drugima..

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 16:56 - pre 102 meseci
@dusanboss

Nema nikakve razlike, kod obe strane primarni je interes, medjutim simptomatican je vokabular "Malih Rusa" koji iplitanje Rusije pokusavaju da upakuju u oblandu humanosti, kako to Rusi rade zbog svoje dobrote, kako su oni "rodjeni" kao mnogo humani i zbog toga sad ratuju u Siriji.

Ali zato, zapad je prirodno zao i oni nemaju humane razloge vec samo goli interes.

To je klasicna demagogija svosjstvena samo neukim ljudima ili krajnje pokvarenih.

P.S Ako cekaju da se vade na "Male Ruse", tek tad su najjebali 100%
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 16:59 - pre 102 meseci
@DusanSukovic

Uvek se nasmejem kad vidim da si se ti javio komentarom.

Ako trebaju jedni drugima, tacnije ako Turci vise trebaju Rusima, pokusaj da mi odgovoris ko se prvi 'hvata" sankcija i sta mislis kako ce na kraju proci zbog toga.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 17:11 - pre 102 meseci
17.10. 2015.

- Turska se neće ustručavati da obara vojne letelice koje narušavaju njen vazdušni prostor, izjavio je danas turski premijer Ahmet Davutoglu
http://www.novimagazin.rs/svet...libiti-da-obara-tudje-letelice

- DAVUTOGLU: Oborićemo svaki avion koji naruši naš vazdušni prostor
http://www.srbijadanas.com/cla...as-vazdusni-prostor-17-10-2015

- Turska: Obaraćemo "tuđe" avione, dronove...sve što nam doleti
http://vesti-online.com/Vesti/...one-dronove-sve-sto-nam-doleti

29.11.2015.

-Turska prestala da narušava vazdušni prostor Grčke
Kako je saopštio Generalštab Grčke, na dan kada je turski borbeni avion F-16 raketom pogodio ruski bombarder Su-24, turske vazduhoplovne snage nisu narušile grčki vazdušni prostor prvi put posle dužeg vremena, navela je Raša tudej.
Turski avioni su poslednji put primećeni u grčkom vazdušnom prostoru 25. novembra, kada je šest aviona, od kojih dva naoružana, ušlo u prostor pod kontrolom suseda.
U 2014. godini zabeležena su 2.244 ovakva incidenta.

-Prema pisanju turskih medija, premijer ove zemlje Ahmet Davutoglu izjavio je u nedelju da je telo poginulog ruskog pilota dostavljeno u Tursku u subotu i da će biti predato Rusiji.
_________________

Vrlo interensantno, ako su u sukobu sa ISIS-om, kako to da su im borci islamske države predali telo,
možda zbog ovoga:




Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 17:42 - pre 102 meseci
Ovaj potez Turske nekako takticki najvise odgovara RUsiji..da su trazili nesto slicno, ne bi planirano dobili toliko prednosti na terenu.
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 18:02 - pre 102 meseci
Citat:
2012:
Ja sam vec postavio pitanje, ali nema voljnih da odgovore, u cemu je razlika izmedju Americkog i Ruskog uplitanje u Siriji?


Ima nekoliko razlika:

1. Sirija je na puškomet od Rusije, nisu baš susedi, ali su u neposrednom okruženju, a Čemerika je ipak malo dalje.

2. Rusija ima svoje vojne baze u Siriji a Čemerika nema.

3. Rusija ima veliki udeo muslimanskog stanovništva, a ono može predstavljati ne malu pretnju po njenu bezbednost, imajući u vidu blizinu kriznih žarišta. Čemerika nema toliko muslimanskog stanovništva i dovoljno je daleko da kriza na nju ne može uticati skoro ni malo.

4. Ruske oružane snage su došle u Siriju na poziv i uz odobrenje legitimne sirijske vlade i predsednika Bašara el Asada, a Čemerika svojevoljno.

5. Rusija bombarduje i uništava teroriste, one koji su srušili ruski putnički avion na letu iz Egipta pobili više od dvesta putnika, one koji su priredili krvavi pir u Parizu i koji švercuju naftu za račun Erdogana, novog turskog sultana i njegovog sina. Čemerika im za razliku od Rusije dostavlja oružje, opremu i pruža logističku podršku u saradnji sa Turskom.

Evo, to je nekoliko "sitnih" razlika. Imaš li još pitanja?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 18:28 - pre 102 meseci
Gledam RT posle ovog incideta mnogo više nego ranije. Bogami nisu ni Ruje mutavi. Naučili šokolu od Amera. Piči propaganda samo takva. Još samo fali da krenu da govore kako u Siriji zbog mirovne misije.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 18:59 - pre 102 meseci
Citat:
biciklista:

Rusija bombarduje i uništava teroriste, one koji su srušili ruski putnički avion na letu iz Egipta pobili više od dvesta putnika, one koji su priredili krvavi pir u Parizu

Obrnut je redosled dogadjaja.
Prvo su se Rusi i Francui nekoliko godina utrkivali ko će ubiti više koza po sirijskim čerpićarama (zajedno sa onima koji su muzli koze i pili kozje mleko)
a zatim su obarani avioni i došlo do pucnjave u Parizu.

Citat:
biciklista:

švercuju naftu za račun Erdogana

Odakle ti to?
Iz CK SK ili sa Russia Today?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji29.11.2015. u 19:16 - pre 102 meseci
E to su vec nesumnjivi podaci:)

To svi znaju, jedino je problem ispao kada su Rusi nacackali i izgazili ogroman konvoj, pa je bes dostigao maksimum.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364453 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.