Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tomcat - pokrece JSP a servlet ne radi

[es] :: Java :: Tomcat - pokrece JSP a servlet ne radi

[ Pregleda: 3085 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

klocer
Beograd

Član broj: 23446
Poruke: 5
*.NBS.BG.AC.YU



Profil

icon Tomcat - pokrece JSP a servlet ne radi29.03.2004. u 09:03 - pre 243 meseci
Jeste glupo ali me interesuje da li se nekom tako nesto desava.
Iako je pre toga sve radilo normalno.

Odnosno direktan poziv na klasu ne odgovara a preko web.xml radi.
 
Odgovor na temu

Last Man Standing
Misha Kostich
Chicago

Član broj: 3775
Poruke: 101
*.client.comcast.net



+1 Profil

icon Re: Tomcat - pokrece JSP a servlet ne radi30.03.2004. u 04:31 - pre 243 meseci
Izvini, ali bar ja te nista nisam razumeo. Da li mozes da pojasnis sta ti to ne radi? Pre cega je sve radilo normalno? Direktan poziv na koju klasu? Servleta? Odakle poziv?
A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
 
Odgovor na temu

klocer
Beograd

Član broj: 23446
Poruke: 5
*.NBS.BG.AC.YU



Profil

icon Re: Tomcat - pokrece JSP a servlet ne radi30.03.2004. u 07:23 - pre 243 meseci
Nisam se dobro izrazio.
Elem, kako se poziva servlet bez definisanja u web.xml?
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
194.247.216.*



+1 Profil

icon Re: Tomcat - pokrece JSP a servlet ne radi30.03.2004. u 07:53 - pre 243 meseci
Citat:
klocer:
Nisam se dobro izrazio.
Elem, kako se poziva servlet bez definisanja u web.xml?


Koliko se sećam, pozivanje servleta koji nije definisan u web.xml (web aplikacije) bi kod Tomcata trebalo da radi servlet Invoker koji je definisan u Tomcatovom web.xml ($TOMCAT_HOME/conf/web.xml). Po defaultu, ovaj servlet se poziva na path /servlet. U nastavku bi trebalo da ti bude pun naziv klase servleta koji pozivaš. npr /servlet/com.example.MyServlet.
U novijim verzijama Tomcata, Invoker servlet je iz sigurnosnih razloga disablovan, tako da ćeš prvo morati da proveriš u conf/web.xml da li je zakomentarisan, i da skineš komentare ako jeste. Ako se dobro sećam, ovo bi trebalo da bude dovoljno.

Pozdrav,
Dejan
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Tomcat - pokrece JSP a servlet ne radi30.03.2004. u 09:05 - pre 243 meseci
Pogledaj ovaj moj tutorial imas tu objasnjeno lepo kako da pozivas servlet itd...
http://www.ii-labs.org/iilabs_web/txtfiles/jms.txt
 
Odgovor na temu

klocer
Beograd

Član broj: 23446
Poruke: 5
*.NBS.BG.AC.YU



Profil

icon Re: Tomcat - pokrece JSP a servlet ne radi30.03.2004. u 12:03 - pre 243 meseci
Citat:
dejankr:
Citat:
klocer:
Nisam se dobro izrazio.
Elem, kako se poziva servlet bez definisanja u web.xml?


Koliko se sećam, pozivanje servleta koji nije definisan u web.xml (web aplikacije) bi kod Tomcata trebalo da radi servlet Invoker koji je definisan u Tomcatovom web.xml ($TOMCAT_HOME/conf/web.xml). Po defaultu, ovaj servlet se poziva na path /servlet. U nastavku bi trebalo da ti bude pun naziv klase servleta koji pozivaš. npr /servlet/com.example.MyServlet.
U novijim verzijama Tomcata, Invoker servlet je iz sigurnosnih razloga disablovan, tako da ćeš prvo morati da proveriš u conf/web.xml da li je zakomentarisan, i da skineš komentare ako jeste. Ako se dobro sećam, ovo bi trebalo da bude dovoljno.

Pozdrav,
Dejan


Odlicno objasnjenje, hvala ti puno.
Nije mi bio problem do sada u izradi aplikacije ali me nerviralo jer po nekim tutorijalima se pozivaju
servleti sa default "invoker" /servlet kako si objasnio , sto je kod Tomcat4.* iskljuceno.
Hvala ti jos jednom. Sto se mene tice ova tema je zakljucena
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Tomcat - pokrece JSP a servlet ne radi

[ Pregleda: 3085 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.