Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tomcat 5 problem

[es] :: Java :: Tomcat 5 problem

[ Pregleda: 3479 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bobjan

Član broj: 27819
Poruke: 64
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

Jabber: bobjan@12jabber.com
Sajt: www.logotet.com


Profil

icon Tomcat 5 problem22.09.2004. u 20:10 - pre 238 meseci
Imao sam Tomcat 4 i sve je radilo OK. Prešao sam na Tomcat 5 i čak ni JSP primeri koji idu uz instalaciju ne rade.
Javlja se exception
Code:
java.lang.NoSuchMethodError: javax.servlet.jsp.PageContext.getVariableResolver()Ljavax/servlet/jsp/el/VariableResolver;
    at org.apache.jasper.runtime.PageContextImpl.proprietaryEvaluate(PageContextImpl.java:899)
    at org.apache.jsp.jsp2.el.basic_002darithmetic_jsp._jspService(basic_002darithmetic_jsp.java:44)
..........

Na Google sam našao samo dva threada sa istim problemom ali nijedan nije dao odgovor, jer sam probao sve što tamo sugerišu. Da li je neko imao sličan problem ?
Napomena: Servleti rade, problem je izgleda samo u prevođenju JSP, ali nikako ne uspevam da provalim šta se događa.
 
Odgovor na temu

river
System Architect

Član broj: 12566
Poruke: 62
*.intertele.ch
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Tomcat 5 problem22.09.2004. u 23:12 - pre 238 meseci
U tvojim jsp-ovima izgleda da koristis stranice koje zahtevaju da =
instaliras biblioteke tagova koje imaju podrsku za expression language. =
Nisam siguran da ovo dolazi uz default Tomcat5 instalaciju.

P.S
Ovo je samo onako iz glave bez ikakve provere, citaj verovatno nisam u =
pravu.
Everything should be made as simple as possible, but not simpler. - AA
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Tomcat 5 problem23.09.2004. u 08:58 - pre 238 meseci
Ajd i ja da lupim nesto napamet, da nije JDK 1.3 vs JDK 1.4 ? .. just guessing ..
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

bobjan

Član broj: 27819
Poruke: 64
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

Jabber: bobjan@12jabber.com
Sajt: www.logotet.com


Profil

icon Re: Tomcat 5 problem23.09.2004. u 10:20 - pre 238 meseci
Da budem precizniji.
Greška se javlja kada hoću da pokrenemem primere (JSP Examples) koji dolaze uz Tomcat 5. Znači pokrenem http//localhost:8080 pojavi se stranica koja pokazuje da je sve OK, odem na JSP primere, odaberem bilo koji primer i greška! Znači nisu neki moji JSP, pa da posumnjam u sopstvene bagove.

Kod mene je Java JDK 1.4.2. To sam probao na XP, gde mi je inače Tomcat 4 radio bez greške. Postavio sam i CATALINA_BASE i JAVA_HOME i sve ostalo kako piše da treba.
Prepostavljam da se negde neke putanje ukrštaju, nešto on ne nalazi. Ta klasa javax.servlet.jsp.PageContext se nalazi u JARovima, kao apstraktna, verovatno se on-fly instancira pa ne nalazi metodu, ne znam, poludeo sam.
A, pomenuo sam, na Google-u sam našao dve diskusije, jednom liku je proradilo kada je stavio JDK 1.4.2, ali ja to već imam. U drugoj diskusiji nije ponuđen odgovor, samo je nekoliko njih prijavilo sličan problem, ali bez rešenja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Tomcat 5 problem

[ Pregleda: 3479 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.