Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radius * hot spot logovanje

[es] :: Wireless :: Radius * hot spot logovanje

[ Pregleda: 1000 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kizanet15
Zoran ivkovic
Administrator
MB NET SABAC
Sabac -Srbija

Član broj: 317844
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Radius * hot spot logovanje01.02.2014. u 16:05 - pre 124 meseci
cao drugari
imam neku malu racunrsku mrezu sa pat racunara sa Mikro tikom, potrebna mi je pomoc kako da napravim radius server za hot spot logovanje , sad sam podigao hot spot na Mk tiku , i podelio usere tako mi se ljudi loguju na net ,problem je sledeci sto nmg da ogranicim vreme korisnika na mrezu i sto moram da gasim user kad vidim da je presao odredjeno vreme na mrezi , potreban mi je radius server , da mi na njemu budu svi korisnici sa svi AP-ova ,tako da na radiusu mogu da podesim vreme i brzinu ,nekom korisniku na mrezi i da ga on sam iskjucuje kad prodje odredjeno ,vreme ,radius server , nzm da napravim ,dali bih neko mogao pomoci kako da napravim radius , odnosno koji os da istaliram za radius jel mi je to ne jasno ,pocetnik sam .. potrebno mi je nesto ali da nije user menager ,unapred vam hvala
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Radius * hot spot logovanje01.02.2014. u 18:34 - pre 124 meseci
Sto se tice Radius servera, to mozes da imas besplatno na, recimo, ubuntu (ili nekom drugom *nix-u) ili cak Windows-u. Potrazi FreeRadius na netu.
Ali nece ti biti dovoljan samo Radius server, vec billing software kojim ces da radis unos i kontrolu korisnickih naloga i profila sa svim potrebnim parametrima. Kvalitetno rjesenje postoji, i nije bas jednostavno i jeftino za pocetnika da ga implementira. Za mrezu od 5 racunara se apsolutno ne isplati da ulazis u tu pricu. Drzi se ti user manager-a. To radi korektno barem za taj nivo od 5 racunara.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Radius * hot spot logovanje

[ Pregleda: 1000 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.