Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neki bill radius software za mikrotik

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Neki bill radius software za mikrotik

[ Pregleda: 4915 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

preamable
Beograd

Član broj: 190312
Poruke: 88
*.daemoni.com.



+1 Profil

icon Neki bill radius software za mikrotik08.01.2010. u 02:29 - pre 174 meseci
Da li neko zna neki dobar bill radius software da je free i da je za windows sa jednostavnijom konfiguracijom.
ne klasican bill radius koji se placa ili freeradius koji je za linux.

I da li je moguce setovati mikrotik da funkcionise sa windows 2000 datacenter radius serverom?
 
Odgovor na temu

nino1987
nino1987
Optima Telekom, Hrvatska

Član broj: 24638
Poruke: 381
*.adsl.net.t-com.hr.



+14 Profil

icon Re: Neki bill radius software za mikrotik08.01.2010. u 09:41 - pre 174 meseci
Ja koristim ovo http://www.dmasoftlab.com/cont/home na linux Fedori 11, i radi EXTRA jos imam cts verziju za praćenje logova. Ak mene pitas malo ti je neozbiljno stavit ista takve namjene na windows os. podesis si fedoru da radi sve, namjestis kad ti nestane struje da se sama upali i nemoras razmisljat.

Kad kupis oni ti podese sve samo kazes da ti podese, prvi put je đaba dalje plaćaš, zato redovit pravis backup i nemas brige.

a mozes i koristit ovo http://freeradius.org/ mislim da je onaj radius sa linka gore neka modifikacija te firme od ovog radiusa sto tu pise. super je sto onaj gore radius ima web sucelje pa preko njega sve radis.

eo i slika malo http://www.dmasoftlab.com/cont/screenshots
ROCK"n"Roll
 
Odgovor na temu

preamable
Beograd

Član broj: 190312
Poruke: 88
*.kbcnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Neki bill radius software za mikrotik09.01.2010. u 01:55 - pre 174 meseci
ako kupim ovaj radius mada sam njega i idjao ranije nemam nikakve obaveze ako ga kupim jednom posle jedne godine updatea, samo ako zelim da ga updatujem da ga dokupim ako ne onda ce idalje raditi?
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.broadband.blic.net.



+10 Profil

icon Re: Neki bill radius software za mikrotik09.01.2010. u 09:56 - pre 174 meseci
Ne kupujete radius, kupujete billing software. Nema nikakve modifikacije radiusa. Pazite sta pisete, manje upuceni ce pogresno shvatiti.
freeradius.org je home stranica freeradius servera. To je besplatan, najpopularniji radius server. Radjen je za linux platformu. Dmasoftlab je firma, mislim domaca, koja je napravila billing software koji koristi radius server za prikupljanje podataka o sesiji i za autentikaciju. Freeradius je samo AAA server. AAA = Authorizing, Authentication, Accounting.

@preamble: Umjesto sto pitas ovdje sta da radis otidji na dmasoftlab.com i procitaj sve sto te interesuje.

Zbog ovakvih stvari mnogi na ovom forumu predlazu da se prvo procita bar malo o tematici koja vas interesuje, pa kad zapne, pitate ovdje. Koliko vidim nijedan od vas ne zna osnovne stvari o billingu, kupili ste gotov proizvod i sad sirite dezinformacije. Posto pisana rijec moze cesto biti pogresno shvacena, ne zelim nikog da uvrijedim, ali, ima jos ljudi koji ce doci na ovu stranicu i procitati vasu prepisku i nastaviti siriti dalje ovakve (dez)informacije. Nastojmo svi da se ovakve stvari ne desavaju. Prvo knjigu u sake a onda izjave ovdje.

Ukratko:
freeradius je server za autentikaciju, autorizaciju i accounting. Sve sto on radi je provjerava korisnicko ime i password i dozvoljava konekciju ili ne. Za vrijeme konekcije freeradius prikuplja podatke o toj sesiji, odnosno koliko je korisnik napravio uploada/downloada. Ma kraju konekcije imate podatak koliko je konekcija trajala, kad je pocela, kad je zavrsila i koliko je korisnik napravio uploada/downloada.

MySQL server (baza podataka) je obicno potreban za freeradius da bi sve radilo. freeradius upisuje u bazu sve podatke koje sam gore pomenuo.

Billing software (u ovom slucaju RadiusManager od Dmasoftlaba) cita podatke iz baze i na osnovu toga nesto radi. Te radnje mogu biti: iskljucivanje korisnika, ponovno ukljucivanje korisnika koji je bio iskljucen itd. Kad RadiusManager zeli da iskljuci korisnika on direktno upise u bazu da je taj user locked (zakljucan). Kada se korisnik pokusa spojiti freeradius ce provjeriti u bazi podatke o korisniku, naici ce na podatak da je korisnik zakljucan i odbice konekciju.

Od svega ovoga gore placa se samo RadiusManager. Freeradius i MySQL su besplatni i dolaze na instalacionom CD-u bilo kojeg linuxa (CentOS, Fedora, Ubuntu...). Freeradius i MySQL se mogu nuditi trecim licima kao dio komercijalnog paketa, ali se mora postivati GNU licenca. O licenciranju ne bih sada pisao. Dakle, nema nikakve modifikacije radiusa niti mysql-a.

[Ovu poruku je menjao Schmidt dana 09.01.2010. u 11:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nino1987
nino1987
Optima Telekom, Hrvatska

Član broj: 24638
Poruke: 381
*.adsl.net.t-com.hr.



+14 Profil

icon Re: Neki bill radius software za mikrotik09.01.2010. u 11:14 - pre 174 meseci
Pa dobro Schmidt sta si toliko zapeo za to sto sam napiso modifikacija, samo sam tjeo pomoč čovjeku pobliže da pogleda to sto bi mu mozda odgovaralo. Jos sam napiso "mislim da je onaj radius....." sa naglaskom na mislim.

Al dobro sad, hvala ti sto si pojasnio razliku nisam je znao.
ROCK"n"Roll
 
Odgovor na temu

preamable
Beograd

Član broj: 190312
Poruke: 88
*.kbcnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Neki bill radius software za mikrotik09.01.2010. u 15:11 - pre 174 meseci
ok probacu haval u svakom slucaju
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.broadband.blic.net.



+10 Profil

icon Re: Neki bill radius software za mikrotik09.01.2010. u 15:13 - pre 174 meseci
Mislim da sam lijepo objasnio zasto sam reagovao. Nakon sto je covjek htio da kupi billing ti si mu rekao da provjeri freeradius, i njegovo sledece pitanje je bilo da li da kupi radius. Radius se ne moze kupiti, radius je protokol, skracenica od Remote Authentication Dial In User Service. Ili da pijacarski se izrazim "daj mi kilo radiusa i pola kile tcp/ip bez kosti". Jednostavno mi je zasmetalo sto se bavite nekim poslom od kojeg imate neku zaradu i radite kao da prodajete upaljace na pijaci, ne interesuje vas kako nesto radi. I kao takvi dajete savjete drugima i dodatno sirite pogresne informacije.
 
Odgovor na temu

nino1987
nino1987
Optima Telekom, Hrvatska

Član broj: 24638
Poruke: 381
*.adsl.net.t-com.hr.



+14 Profil

icon Re: Neki bill radius software za mikrotik09.01.2010. u 15:52 - pre 174 meseci
et ak ce ti bit lakse ubuduce cu teb poslat na private mail sto budem tjeo napisat pa ces ti odobrit dali smijem stavit to ne forum ili ne
ROCK"n"Roll
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.broadband.blic.net.



+10 Profil

icon Re: Neki bill radius software za mikrotik09.01.2010. u 18:12 - pre 174 meseci
Citat:
Schmidt: Nastojmo svi da se ovakve stvari ne desavaju.


Jel' toliko tesko razumjeti sta govorim? Jel' toliko tesko shvatiti:

Citat:
Schmidt: Posto pisana rijec moze cesto biti pogresno shvacena, ne zelim nikog da uvrijedim


Mislio sam na cijeli forum. Ali, ocigledno tvoj ego ne moze to shvatiti. Da sam htio da te vrijedjam sigurno ne bih dva puta napomenuo da ne zelim. Dobro, prvi put je bilo izmedju redova :)
 
Odgovor na temu

nino1987
nino1987
Optima Telekom, Hrvatska

Član broj: 24638
Poruke: 381
*.adsl.net.t-com.hr.



+14 Profil

icon Re: Neki bill radius software za mikrotik09.01.2010. u 20:16 - pre 173 meseci
hahah sve 5 nisam se dugo prepiro na forumu, mogu ti rec da mi je malo i falilo hahha
ROCK"n"Roll
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.broadband.blic.net.



+10 Profil

icon Re: Neki bill radius software za mikrotik09.01.2010. u 22:06 - pre 173 meseci
Hm, ajd necu komentarisati dalje...
 
Odgovor na temu

Sleepless_mind
Bojan Vranac
NetLogic D.O.O.
01000010 01000111 0100010

Član broj: 33611
Poruke: 564
*.kbcnet.rs.

Jabber: wizard[at]elitesecurity.org
ICQ: 12413605
Sajt: www.netlogic.rs


+34 Profil

icon Re: Neki bill radius software za mikrotik10.01.2010. u 06:55 - pre 173 meseci
Mozhda i ovo pomogne: http://blissradius.com/

Radi na linux i na windows platformama. Koristi SQLite bazu.
We are Borg. We shall assimilate you.
RESISTANCE IS FUTILE!

Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7 965 3.2GHz
OCZ 3x2GB DDR3 PC3-12800 Flex EX Low Voltage Triple Channel
2x1000GB Spinpoint F1
ATI Radeon HD5970
Lian Li PC-P80R
Samsung T240

www.me2everyone.com/213043
 
Odgovor na temu

pera_tera
Petar Teraic
Netadmin

Član broj: 246547
Poruke: 3
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Neki bill radius software za mikrotik10.01.2010. u 10:55 - pre 173 meseci
Mnogo ti je lakse, pouzdanije i bezbolnije da stavis radiusmanager (dma softlab). Vrlo je jednostavan, stavis i ne mislis. A sto je najbitnije, ne smaras se da ga instaliras, sve to rade oni umesto tebe. Vredi 100$ sigurno !!!
 
Odgovor na temu

titus

Član broj: 45456
Poruke: 112
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Neki bill radius software za mikrotik24.01.2010. u 02:48 - pre 173 meseci
Daloradius + HowToForge.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Neki bill radius software za mikrotik

[ Pregleda: 4915 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.