Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem: User Manager i Hot Spot

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Problem: User Manager i Hot Spot

[ Pregleda: 1695 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gatar
Harun Musija
nnn,eee

Član broj: 187318
Poruke: 47
89.111.238.*

ICQ: 334


Profil

icon Problem: User Manager i Hot Spot05.10.2009. u 20:40 - pre 176 meseci
Pozdrav!

Imam jedan sasvim mali problemcic , pa nadam se da cemo ga rijesiti!

O cemu se radi:

Na svom mikrotik serveru (Licenca 4) , instalirao sam hot spot , default user je admin. Kada ocu google otvorit ono mi izbaci hotspot gateway kada ukucam admin i sifru oo mi ode na internet. Eh sad u cemu je problem.

Zelim da instaliram user manager , koji ce regulisati sve hotspot korisnike.

Vako sam instalirao user manager:

Citat:
/ ip hotspot profile set hsprof1 use-radius=yes


Citat:
/ radius add service=hotspot address=192.168.1.1 secret=123456


User Manager configuration

Citat:
/ tool user-manager customer add login="MikroTik" password="qwerty" permissions=owner


Citat:
/ tool user-manager router add subscriber=MikroTik ip-address=192.168.1.1 shared-secret=123456


Citat:
/ tool user-manager user add name=demo password=demo subscriber=MikroTik


eh sada kada sam citao to sve na mikrotiku sve sam uradio dobro kada ukucam 192.168.1.1/userman mogu da se logujem.

Sada je moj problem oko baze Usera iz user managera i hotspot-a Ovaj dio teksta nikako da skontam.

* Note, first local HotSpot database is consulted, then User Manager database.

It means that if you have configuration in '/ ip hotspot user print', users will be able to authenticate in HotSpot using these data. Delete users configuration from '/ ip hotspot print' to stop using local HotSpot database for authentication. To move batch of local HotSpot users to the User Manager database use export/import . Use text editor program to create appropriate file to import local users to the User Manager database.

Ovo sam skontao da treba da bazu podataka hotspota treba da regulise user manager , znaci kada ja dodam user-a u user manageru da se on loguje putem hot spota kada udze u mozilu.

Sada tu objasnjava to kako da se uradi , ali ja nikako ne mogu da skontam sta je export import , kako da sredim to da u u ser manageru dodajem a oni se loguju preko hotspota.

Evo vec dva dana citam i trazim po forumima i po google-u sve sam uradio . Neki govore da to licenca level 1,2, i 3 ne podrzava , pa sam danas kupio i licencu 4 ali nikako da proradi.

Neznam sta da radim

Pomagajte!

Hvala

 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Problem: User Manager i Hot Spot

[ Pregleda: 1695 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.