Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

[es] :: Access :: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28559 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 07:55 - pre 125 meseci
NE RADI ????
Još jedan problem - ako na reportu kliknem broj narudžbe želim da otvori obrazac sa učitanim selektiranim zapisom. Upisao sam kod za pozivanje funkcije
Code:

Public Function OtvoriNarudzbu()
On Error GoTo OtvoriNarudzbu_Err

    With CodeContextObject
        If (IsNull(.IDNarudzbe)) Then
            Beep
        End If
        If (Not IsNull(.IDNarudzbe)) Then
        End If
        DoCmd.OpenForm "Narudzbe", acWindowNormal, "", "[NarudzbaID]=" & .NarudzbaID, , acWindowNormal
    End With


OtvoriNarudzbu_Exit:
    Exit Function

OtvoriNarudzbu_Err:
    MsgBox Error$
    Resume OtvoriNarudzbu_Exit

End Function
ali ne radi ispravno, NarudzbaID je tekst polje. Otvori formu ali bez zapisa. Isti takav slučaj radi u arhivi a razlika je samo u tome što ArhivaID je broj a NarudzbaID je tekst. Da li je samo u tome problem da ne može pronaći zapis???
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 08:37 - pre 125 meseci
Na pocetku funkcije deklarisite promjenjive:
Dim stDocName as String
Dim stLinkCriteria as String

prije naredbe posebno ih definisite:
stDocName = " Narudzbe"
stLinkCriteria = " [NarudzbaID]='" & Me![NarudzbaID] &"'"

i izvrsite naredbu
DoCmd.OpenForm stDocName,,stLinkCriteria, acFormEdit

pisem napamet pa mozda hvali neki zarez u naredbi

za String moraju polunavodnici

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 08:38 - pre 125 meseci
Citat:
dzaga29: NE RADI ????

Da li si uradio mapiranje diska? Gde ti se nalazi taj tvoj SERVER? U prilogu imas kako da mapiras disk. Ako recimo odaberes Z: za tvoj serovani folder SERVER onda kod izgleda ovako
Code:
Private Sub cmdBackup_Click()
    If Shell("c:\program files\winrar\rar a Z:\Backup\Backup.rar G:\Proba_Podaci.accdb", vbHide) <> 0 Then
        MsgBox ("Uspješan backup!")
    Else
        MsgBox ("Greška pri izvršavanju backupa!")
    End If
End Sub
. Probaj pa javi.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 08:51 - pre 125 meseci
Pitanje je jos:
Da li Vam ovaj kod treba u funkciji ili subproceduri
ako treba biti u funkciju da li ona treba biti javna(Public)
Koji Vam je naziv polja: .IDNarudzbe,IDNarudzbe,.NarubzbaID ili NarudzbaID
Posle prvog If dato je da proizvede zvuk, a posle drugog nije definisano sta da se desi

Prekontrolisite kod
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 09:04 - pre 125 meseci
Citat:
dzaga29: Još jedan problem - ako na reportu kliknem broj narudžbe želim da otvori obrazac sa učitanim selektiranim zapisom. Upisao sam kod za pozivanje funkcije

Kako je moguce da na reportu kliknes broj narudzbe? Koliko znam nema event za kliktanje na objektima(text box,labela itd.) Valjda si hteo da kazeš:Kada na formi kliknem broj narudžbe da mi otvori report sa tim brojem? Ili ja ne kontam?!
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 09:28 - pre 125 meseci
Nenade, na žalost ne radi. Dobijam poruku sa donje slike - Compile error: Invalid use of Me keyword!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 09:38 - pre 125 meseci
Citat:
SLOJ.1973:
Citat:
dzaga29: Još jedan problem - ako na reportu kliknem broj narudžbe želim da otvori obrazac sa učitanim selektiranim zapisom. Upisao sam kod za pozivanje funkcije

Kako je moguce da na reportu kliknes broj narudzbe? Koliko znam nema event za kliktanje na objektima(text box,labela itd.) Valjda si hteo da kazeš:Kada na formi kliknem broj narudžbe da mi otvori report sa tim brojem? Ili ja ne kontam?!

NE - kada na reportu kliknem broj narudžbe da otvori formu sa odabranim (iz reporta) zapisima. U Access 2010 normalna stvar...
prilog slika: na text polje prilikom klika vežem proceduru ...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 09:40 - pre 125 meseci
Stvarno, da li postoji event na polje izvestaja u Access-u 2010? Nisam probao da radim u njemu, pa ne znam sta se sve moze u njemu.
Generalno, za dogadjaj vezan za neko polje(u formi) mora se tacno navesti ime tog polja. Ne moze u prvom dijelu biti ".IDNarudzbe " ,a da posle bude "NarudzbaID". Koji je naziv polja koje se ispituje da li je Null?
End If je kraj naredbe If tako da i ovaj dio DoCmd se izvrasva prije End If.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 09:47 - pre 125 meseci
Pisemo u isto vrijeme pa nisam vidio gornji post. Znaci ima dogadjaj na polje izvestaja?
Koliko vidim tebi naziv polja nije ni .IDNarudzbe ni NarudzbaID nego Broj elaborata( razmak u nazivu).
Da li treba ispitati da li je ovo polje Null, pa ako nije naci i otvoriti formu Narudzbe gdje je broj narudzbe vrijednost polja Broj elaborata?

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 10:12 - pre 125 meseci
Probajte na zaj dogadjaj nesto ovako:
Private Sub Broj elaborata OnClick()
Dim stDocName as String
Dim stLinkCriteria as String

If IsNull(Broj elaborata) Then
Beep
Else
stDocName ="Narudzbe"
stLinkCriteria ="[NarudzbaID]='"&Me![Broj elaborata] & "'"
DoCmd.OpenForm stDocName,,,stLinkCriteria,,acFormEdit
End If
End Sub

naravno ako je na formi Narudzbe identifikator NarudzbaID?


Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 10:23 - pre 125 meseci
Slika je sa Reporta Arhive i za pretragu klikne na Broj elaborata, a stvarna je pretraga polje ID (nije vidljiv) i ovo mi sve funkcionira jer je ID broj. Kod Reporta Narudžbe imam pretragu po polju NarudzbeID ali to je tekst polje i ovdje mi ne otvori odabrani zapis.
Citat:
Da li treba ispitati da li je ovo polje Null, pa ako nije naci i otvoriti formu Narudzbe gdje je broj narudzbe vrijednost polja Broj elaborata?
Da, ali smo razjasnili da je vrijednost polja NarudzbeID.
Citat:
Ne moze u prvom dijelu biti ".IDNarudzbe " ,a da posle bude "NarudzbaID". Koji je naziv polja koje se ispituje da li je Null?
Ovo sam ispravio i sva polja su istog naziva "NarudzbaID" - IDNarudzbe je bio naziv polja u Reportu koje je koristilo komandu NarudzbaID.
Što se tiče Accessa 2010 ja sam stvarno zadovoljan, ja sa drugim nisam niti radio - pošalji mi e-mail na privatnu poruku i poslat ću ti Office 2010 na Jumbomail pa isprobaj sam.
Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 10:24 - pre 125 meseci
Citat:

OK.Izvinjavam se,ja trenutno radim u 2003,a tebi treba u 2010. Fina stvarcica,i meni je par puta trebalo da sa reporta pokrenem neki dogadja,ali to nije moglo u 2003-ci.Slabo radim u 2010 pa nisam ni znao. Probaj da iskoristis kod sa forme iz priloga,koji sam poslao,samo malo poradi na nazivima.Ne mogu ti sada vise pomoci jer na poslu nemam 2003-ku.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 10:51 - pre 125 meseci
Ako je vrijednist NarudzbaID na formi numericka vrijednost pokusajte sa funkcijom CInt da string sa reporta konvertujete u Integer. ako je to glavni problem.

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 11:19 - pre 125 meseci
R A D I !!!!
Code:
Public Function OtvoriNarudzbu()

On Error GoTo OtvoriNarudzbu_Err

    With CodeContextObject
       If (IsNull(.NarudzbaID)) Then
            Beep
        End If
        If (Not IsNull(.NarudzbaID)) Then
        End If
        DoCmd.OpenForm "Narudzbe", acWindowNormal, "", "[NarudzbaID]='" & .NarudzbaID & "'", , acWindowNormal
    End With


OtvoriNarudzbu_Exit:
    Exit Function

OtvoriNarudzbu_Err:
    MsgBox Error$
    Resume OtvoriNarudzbu_Exit

End Function
U biti Nenade ovo sa polunavodnicima i kada sam postavio isto ime za polja radi - krivo sam bio upisao naziv forme.
Idemo ponovno na Backup - jedino on ne radi?
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 11:40 - pre 125 meseci
postavite dio DoCmd prije zadnjeg End If jer ce Vam u suprotnom ako nema vrijednost bipnuti i otvoriti ili praznu formu ili dati gresku

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 13:27 - pre 125 meseci
Ako se disk sa BE bazom na svim racunarima izmapira da se vidi kao disk Z: a disk za Backup kao disk G: , WinRar se instalira gdje je BE baza i u dogadjaju klika na dugme aplikacije pokrene
Code:
Private Sub cmdBackup_Click()
If Shell("Z:\winrar
\rar a G:\Backup\Backup.rar Z:
\Proba.accdb", vbHide) <> 0 Then
MsgBox ("Uspješan backup!")
Else
MsgBox ("Greška pri izvršavanju backupa!")
End If
End Sub

da li bi ovo radilo?

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 13:39 - pre 125 meseci
Radi!!!
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 14:22 - pre 125 meseci
ako radi cini mi se da ce svaki put upisivati taj fajl jedan preko drugog gdje postoji mogucnost da se jave greske. Treba ovo dobro provjeriti.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 16:23 - pre 125 meseci
Istina, uvijek prepiše novi fajl preko starog. Probat ću napraviti da se upisuje po datumu i da spremi samo 3 fajla...
Ali bitno je da sa mapiranjem rješim problem!
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.12.2013. u 22:11 - pre 125 meseci
Rekoh ja mapiranje. A sto se tice fajla za backup postavis u imenu fajla datum i vreme i nema problema.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28559 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.