Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

baza za tovilište junadi

[es] :: Access :: baza za tovilište junadi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9699 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zecky
Varazdin

Član broj: 23724
Poruke: 15
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: zecky.bloger.hr


Profil

icon baza za tovilište junadi11.01.2009. u 16:11 - pre 185 meseci
Evo, trebala bi mi jedna baza za vođenje tovilišta junadi. Znam što mi treba, što mora sadržavati, kakva treba da bude međutim ne znam si je napraviti. SAd se mućim s excelom ali to nije to.

Dakle ako ima tko zainteresiran nek se javi da vidimo što se može napraviti.
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: baza za tovilište junadi11.01.2009. u 22:23 - pre 185 meseci
Evo ja sam zainteresovan, Zidar, aj' pohvali me još koji put onako kako ti umeš
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: baza za tovilište junadi12.01.2009. u 09:32 - pre 185 meseci
Evo i ja zainteresiran, a još i susjed varazdincu.
Nek i mene zidar pohvali, zasto bi samo tebe nikola.

vidim ja past će koja gajba pive ili koji but juneci

Varazdinac opisi malo sto trebas, koji excel koristis ( koja je vertija 2000 2002 )
tako da znamo u kojem accessu raditi, koliko kobasica suhih nudis za program itd...

a imam ja i nesto gotovog

[Ovu poruku je menjao Trtko dana 12.01.2009. u 10:44 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zecky
Varazdin

Član broj: 23724
Poruke: 15
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: zecky.bloger.hr


Profil

icon Re: baza za tovilište junadi12.01.2009. u 17:26 - pre 185 meseci
super, nešto će se raditi...

ovo što imam napravljeno je excel 2000 (jer na poslu nemam ništa bolje)
za sada mi to dosta dobro radi jer sam do sada imao samo ulaze a kad će mi krenut i izlazi moglo bi mi se to komplicirati.
trebam životni broj goveda, datum dolaska, spol, broj partije i kolićinu, popratne veterinarske papir, mjesto boravka (box) ako mijenja mjesto boravka da se i to zabilježi, pa razne izvještaje, ukupni broj grla, broj muških i ženskih pregled po partijama, boksevima, datumima....


koprivničanec, kaj se tiće gajbi piva neće biti nikakav problem al toga ima kod tebe dosta. Vino il gemist u neograničenim količinama bi vjerujem bolje odgovaralo za konzumaciju uz suhu bođolu i šunku, domaći špek i kuhane il suhe domače kobasice u goricama! Kaj veliš?


 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: baza za tovilište junadi13.01.2009. u 07:09 - pre 185 meseci
Pa dalo bi se to odraditi.
Treba samo raditi i programirati, a sad trenutno nemam cajta.

Još samo da nemam onih plavaca po cesti, ovo s gemištima je primamljivo.

Ajd pošalji dio tog svog excel fajla pa da vidim što sve popunjavaš i vodiš,
ništ ne obećajem.... ak stignem nešto i napravim

[email protected]


 
Odgovor na temu

Zecky
Varazdin

Član broj: 23724
Poruke: 15
*.net.t-com.hr.

Sajt: zecky.bloger.hr


Profil

icon Re: baza za tovilište junadi13.01.2009. u 08:57 - pre 185 meseci
u ekscelovom fajlu se može vidjeti što se sve treba unositi.
Kako toga ima dosta nije baš praktično za rad a nemam ni sve potrebne izvještaje. Pa ako trtko neće imat vremena može i netko drugi.
Ne tražim da to netko uradi besplatno, ono s gemištima i kobasicama još stoji :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: baza za tovilište junadi15.01.2009. u 14:21 - pre 185 meseci
@Nikola: Lepo trle kaze:
Citat:
Ma Nikola prijatelju moj , ja to za nas dvoje kaparim posao.
Skupa budemo kobasice jeli i pili.


Nisam siguran da li se salis ili se ljutis, mislim d anema razloga za ljutnju. Projekat je interesantan i mozda zaista mozete nesto da napravite zajedno. Posle svaki uzmete svoju kopiju programa i u svojoj drzavi nastavite posao.

Na ovom forumu ili na bazama podataka jos pre nekoliko godian u vise navrata je neko iz Srbije molio da mu se pomogne oko ovakve baze, pa se nista nije desilo. Znaci da ima interesovanja za ovakav sistem. Iz iskustva znam da je nemoguce napraviti sistem ili program koji ce svaima da valja. To opet znaci da se moze napraviti jedna verzija koja je dovoljno dobra da zainteresuje potencijalnoe korisnike i uz malo srece pokrije 80% ono sto im treba. Preostalih 20% (bez kojih je originalna verzija prakticno neupotrebljiva) je 'customization' i tu onda upadas ti, pokrivas recimo Srbiju i Rep. Srpsku a Trle Hrvatsku i recimo Federaciju BiH (nista politicki, samo navodim nazive).

Ako odlucite da pravite program javno, na forumu, ako sto smo za neke slucajeve vec radili, mozete da stavite u temu 'Programi koje su radili clanovi foruma' jedan MDE sa nekim ogranicenjima, recimo do 20 krava ili do 200 rekorda u nekoj tabeli i slicno. nesto sto je za vrlo male farme dovoljno (i besplatno) a za vece nije bilo zbog cutomizacije ili ogranicenja broja rekorda. Posto ste ostavili MDE, samo vas dvojica imate MDB pa samo vas dvojica mozete da skinete ogranicenje ili uradite customization.

Ako hocete da radite javno na forumu, mogu da vam dam neke sugestije u vezi sa pracenjem boravka grla u raznim stalama kroz vreme, to moze da bude 'tricky'. meni ne treba MDB niti imam nameru i vreme da se kasnije bavim razvojem i odrzavanjem jednog ovakvog sistema. Interesantno je raditi na nekim delovima, a narod an forumu ce od toga imati nekakve korsiti, i nadam se vas dvojica licno. To je sve.



 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: baza za tovilište junadi15.01.2009. u 17:44 - pre 185 meseci
Mislim da bi bilo ljudski i prijateljski da se Trle prvo javio meni i ponudio saradnju, ali ne, on je morao da se utrapi, čak me nije ni naveo u svom prvom postu.

Ko pre devojci njegova je, tako je i za posao, a ja stalan posao nemam za razliku od njega. Svejedno, to je za mene završena priča.

Pozz i izvinjavam se Zeckyju što mu kvarim temu.
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: baza za tovilište junadi15.01.2009. u 18:01 - pre 185 meseci
Kad je ponuđeni posao u pitanju bilo bi dobro da se odgovori na ponude obavljaju preko privatnih poruka. Tako ćemo izbeći neprijatnosti i forum će ostati edukativnog karaktera.
 
Odgovor na temu

Zecky
Varazdin

Član broj: 23724
Poruke: 15
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: zecky.bloger.hr


Profil

icon Re: baza za tovilište junadi15.01.2009. u 21:11 - pre 185 meseci
Meni nije drago da je do ovog došlo, međutim nakon stavljana onog mog excelovog fajla nije se nitko javio da priupita što, kako, bilo što.
Ja mislim da je se iz njega može vidjeti o čemu se otprilike radi i da je moglo biti pitanja vezanih uz tu problematiku.
Možda se i varam, hebi ga, nisam programer da znam od kuda krenuti.
Ono što je bitnije ja da na forumu nije bilo nikakvih pitanja vezanih na taj fajl a ja ne mogu nikog natjerat da me nešto pita ili da nešto počne raditi.


 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: baza za tovilište junadi15.01.2009. u 21:37 - pre 185 meseci
Meni se ucinilo da ti Trtko moze i zeli pomoci. To mozete da obavite privatno. Ako zelis da nesto radimo na forumu, OK, moze. Opet ocekujem da Trtko bude u tome glavni, cim nadje vremena. meni je projekat interesantan, ali ja to posmatram sa edukativne strane a tebi se mozda zuri, pa ne znam da li bi ti odgovaralo. Nedavno smo nesto radili za laboratoriju za ispitivanje prehrambenih proizvoda, user name = 'zliki'. Potrazi temo pa vidi kako je to izgledalo i kolko je trajalo, pa ko ti odgovara, mozemo nesto da pokusamo.

Ako neko hoce da odradi programiranje, ja cu da pomognem oko same baze, ukoliko bude trebalo.

 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: baza za tovilište junadi16.01.2009. u 07:17 - pre 185 meseci
@Nikola , zao mi je ako si se na mene najlutio, ali ja nisam nigdje rekao da cu ja to raditi a tebe neka otpile.
Ali nema veze... Ok .. nećemo više o tome

@ Zidar , problem je u tome da treba dobro definirat tablice, ja baš u tome nisam dobar kao ti
što se tiče programiranja tu nema problema

Ako čemo pomoći , to jest raditi , ja sve što napravim stavljam na ovaj forum.




[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 16.01.2009. u 09:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: baza za tovilište junadi16.01.2009. u 08:33 - pre 185 meseci
Neke poruke iz ove teme sam posle dužeg razmišljanja ipak obrisao a neke revidirao. Smatram da nema mesta neprijatnim sadržajima. Nakon 12 sati obrisaću i ovu moju poruku.
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: baza za tovilište junadi16.01.2009. u 09:26 - pre 185 meseci
Još jedno izvinjenje Zeckyju, ali nešto mora da se razjasni, samo bih prokomentarisao nekoliko postova :

Podsetio bih Trtka na sledeću poruku:
Citat:
Trtko:Evo i ja zainteresiran, a još i susjed varazdincu
Znači Trle, nemoj da lažeš da nisi hteo to da radiš. Pitanje je još i kako:
Citat:
Trtko:@ Zidar , problem je u tome da treba dobro definirat tablice, ja baš u tome nisam dobar kao ti
što se tiče programiranja tu nema problema

Ako čemo pomoći , to jest raditi , ja sve što napravim stavljam na ovaj forum.
Meni je jedan klijent tražio da program koji napravim njemu ne završi kod konkurencije, Zecky, ti ako nemaš konkurenciju onda u redu.

Skrenuo bih Zeckyju pažnju i na ovo:
Citat:
Trtko:I još se dana danas učim i od Getsbia i od Zidara I od domaci_a_nas i nije me sram to priznat, a smatram se dbrim programerom
Zecky, ako želiš da ti šegrt uradi program, ni ovo nije problem.

I za druga Zidara:
Citat:
Zidar: Meni se ucinilo da ti Trtko moze i zeli pomoci. To mozete da obavite privatno. Ako zelis da nesto radimo na forumu, OK, moze. Opet ocekujem da Trtko bude u tome glavni, cim nadje vremena. meni je projekat interesantan, ali ja to posmatram sa edukativne strane a tebi se mozda zuri, pa ne znam da li bi ti odgovaralo. Nedavno smo nesto radili za laboratoriju za ispitivanje prehrambenih proizvoda, user name = 'zliki'. Potrazi temo pa vidi kako je to izgledalo i kolko je trajalo, pa ko ti odgovara, mozemo nesto da pokusamo.

Ako neko hoce da odradi programiranje, ja cu da pomognem oko same baze, ukoliko bude trebalo.

Druže Zidar, ako nisi primetio, ja takođe želim i umem da odradim to. Uostalom, napisao si i ovo:
Citat:
Zidar:Nisam dzabe rekao nekoliko puta da je Nikola majstor
Znaš da za razliku od Trtka nemam stalno zaposlenje što si napisao ovde:
Citat:
Zidar:A ovi iz Zastave zaista ne znaju sta gube. Nikola je jedan od glavnih majstora na forumu i gubitak je za svaku firmu koja ga nema na spisku zaposlenih.

I još da dodam da IMAM slobodnog vremena, da sam efikasan, ali navodiš vodu na Trtkovu vodenicu. HVALA

Svega ovoga ne bi bilo da si dragi Trtko sačekao da Zecky meni odgovori negativno, ili da si mi se javio ako mi bude potrebna pomoć. To je ono što bi bilo ljudski i moralno i ono što bih ja uradio. A što se MSN-a tiče, ne znam šta očekuješ sa takvim nadimkom, nisam ti ga ja izmislio.

Toliko od mene o tom pitanju, još jednom se izvinjavam zbog oštrog tona postavljaču ove teme, ali neke stvari se moraju reći.
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: baza za tovilište junadi16.01.2009. u 14:36 - pre 185 meseci
Da se ne bi bez veze nervirali, hajde da pokusamo da vidimo kako cemo dalje:

1. neka Zecky kaze
a) da li jos uvek zeli da se zamara s nama na forumu ili
b) zeli da mu se uradi aplikacija, o ceni ce se dogovoriti s autorom

Ako je ovo b) u pitanju, onda neka se zainteresovani kontaktiraju preko privatnog maila i da temu skinemo s dnevnog reda.

Ako je a) onda neka se jave svi koji su zaintersovani da rade ili posmatraju, pa da se organizujemo i da pocnemo da radimo. Kako rekoh, sta god da se napravi, bice 80% dobro svima i svakome ce trebati 20% podesavanja. Zasad vidim da mogu pomognu dosta i Trtko i Nikola, verovatno ce mene zapasti 'pstavljanje tabela', uz budano oko Getsbijevo da negde ne dlutamo gde ne treba. Potencijalni program/aplikacija/sistem je jako obiman i ima mnogo toga da se uradi, pa ce biti posla za sve. Verovatno c emoci da se iskoristi sta god je Trtko uradio ranije u ovoj oblasti, ali ima mnogo generalnih stvari (automatsko linkovabnje tabela, glavni meni, reprt and query managers, log in i user accounts, mnogo toga. Jedan covek nema sanse da u razumnom roku to zavrsi. A pogotovo sto se nalazimo na raznim stranama sveta, u barem tri drzave.

Samo u bajkama korisnik isprica sta hoce, progarmer mu to napravi i onda mu korisnik posalje novac i svi zive srecno i adovoljno do kraja zivota. Ovakvi programi pocinju jenostavno, a onda do kraja zivota neko treba da odrzava i podrzava sistem nadgradjuje i dogradjue, i usput ocisti poneki bug. To bi doslo u onih 20%, koji na duzi rok postanu veci nego inicijalnih 80% posla. Developer i korisnik kad tad moraju da se licno vide i da razmrse sta se zamrsilo u procesu. Eto, Bil Gates nam je ponudio Access 2007, a da na snije ni video ni pitao, i dobili smo ....

Dakle, sve zavisi od toga sta Zecky zeli. Ako se zecky ne javi za dan-dva (mozda se coveku smucila svadja pa je otiso drugim poslom), zakljucacemo temu, da se ne bi svadjali dalje.

 
Odgovor na temu

Zecky
Varazdin

Član broj: 23724
Poruke: 15
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: zecky.bloger.hr


Profil

icon Re: baza za tovilište junadi16.01.2009. u 19:22 - pre 185 meseci
ohohohoho....

evo me, malo prije sam došao s posla i vidim da ste na ovoj temi poprilično raspravljali ali ne o temi :). Nema veze

Ja sam za to da idemo radit. Javim se još poslije, idem pod tuš...
 
Odgovor na temu

Zecky
Varazdin

Član broj: 23724
Poruke: 15
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: zecky.bloger.hr


Profil

icon Re: baza za tovilište junadi16.01.2009. u 20:40 - pre 185 meseci
što reko ne poreko, pa evo me :)

Dakle da krenem.

Ono što mi treba je uglavnom ono što imam napravljeno u excelu.
Ono što nemam su izvještaji. treba mi da mogu vidjeti ukupno brojno stanje, broj muški i ženskih, broj po boxovima, broj po stajama, pa to sve i po spolovima. Pa evidencija odlasaka po vrsto odlaska ( tog nema u mom predlošku) - prodaja, uginuće, prijevremeno klanje, pa po kupcu.
Brojno stanje po partijama, prema vremenskom uvjetu....

Sljedeće je, a tog isto nema u mom predlošku, evidencija liječenja pojedinog ili pojedinih grla ili grupa grla te izvještaji o tome.

To je uglavnom to, i to je ono što bi meni čim prije trebalo.


Druga stvar je da se napravi nešto veće, npr baza za cjelokupno proizvodnju na farmi. Dakle ova gore spominjana baza pa da se njoj pridružu ulaz robe (hrane), dnevne količine za ishranu, konverzija, dnevni prirasti, pa financijski izvještaj, dnevni, tjedni mjesečni godišnji.?

Što mislite o tome?

 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: baza za tovilište junadi16.01.2009. u 20:54 - pre 185 meseci
Zecky, iz tvoje poruke deluje kao da želiš da ti volonteri drugarski urade posao? Ako je tako srećno vam bilo.
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

Zecky
Varazdin

Član broj: 23724
Poruke: 15
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: zecky.bloger.hr


Profil

icon Re: baza za tovilište junadi16.01.2009. u 21:40 - pre 185 meseci
nikola, ja nisam programer i ne znam kako krenuti. Iz istog razloga sam očekivao da se pojavi po koje pitanje u vezi tok nedosanjanog mi rada a to sam sve več bio i prije napomenuo u nekom kontekstu.

Ja ne znam kako sam trebao sročiti poruku da se iz nje neće moći isčitati ono šti si napomenuo. Postavio sam je onako kako sam mislio da će dati neke odgovore na vaša pitanje i biti bar nekakav temelj za početak cijenjenog vam rada na toj ideji. Izgleda da sam pogriješio ( a možda i ne) al predlažem da se prijeđe preko toga i ako postoji volja i želja da se krene.

Sigurno je da se nikome neću moliti da radi na ovome. A ako nitko neće onda mi je žao što sam potrošio ovo malo dragocijenog vremena koje imam nadajući se da će se nešto dati odraditi.

 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: baza za tovilište junadi17.01.2009. u 02:14 - pre 185 meseci
Zecky, moguće da je drugima proradila savest pa neće da se mešaju dok se ti i ja ne razjasnimo, a možda im nije zanimljiva tema. Što se mene tiče, čim ti budeš poklanjao junice ja ću ti raditi džabe. Kad je vreme u pitanju, uz dužno poštovanje, smatram da tvoje vreme nije dragocenije od vremena bilo kog učesnika ove diskusije pojedinačno, a kamoli od vremena koje smo zajedno utrošili na ovu temu. Ako želiš da posao bude odrađen brzo i kvalitetno od nule, bio bi red da platiš, a o ceni bi se dogovorili bez većih problema na nekom drugom mestu.
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: baza za tovilište junadi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9699 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.