Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!

elitemadzone.org :: MadZone :: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54190 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 01:56 - pre 133 meseci
Citat:
Preskocio sam jedan veliki deo teme, nego me malo ova recenica zbunila...
Je l' ti sertifikati vaze u svim sferama, ne samo u poljoprivredi?
Recimo neko je ovlasceni recimo opelov servis i ima sertifikat...
Licno znam sta se u jednom radi i koliko muljaju i sta rade da bi uspeli da otplate taj sertifikat i dozvolu. strahota... i koliko sve to naplacuju... Imao sam uvid u nabavne cene i prodajne.

a pored toga sto skinu nesto ispravno sa jednog auta ugrade mu "original", pa nekom sledecem taj isti skinut deo ugrade u auto i prodaju kao novo po nenormalnoj ceni... Toliko o sertifikatima...

Dzaba sertifikat kad niko to ne kontrolise

Pa jeste, ali ako se ne daj bože zbog tog muljanja nekome nešto desi ili taj koji je prevaren primeti da je prevaren, može da se žali direktno proizvođaču koji je i izdao sertifikat ovlašćenom servisu i ode licenca za rad očas posla. O mogućoj tužbi i naplati odštete i da ne pričamo. A kad bi ti Mile limar nešto smuljao, mogao bi da se žališ vodovodu. Tu je glavna razlika između sertifikovanog i nesertifikovanog.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 02:00 - pre 133 meseci
Ne verujem da je ovde iko protiv sertifikata generalno vec je protiv zabrane distribucije proizvoda dobijenih iz nesertifikovanog semena.

Citat:
I kakav je to uopšte "argument"?!


Argument je na mestu. Traktor, kanalizacija i internet su izumi koji su promenili svet i jasni su benefiti od iste. Zakon o zabrani ovoga i onoga takodje moze da manja drustvo ako resava problem koji inace sputava to drustvo.
Treba identifikovati problem, koja je njegova stvarna velicina? Da li je veca dara nego mera?

Mogao bi da prokomentarises i zabranu krivih krastavaca koja je bila na snazi 20 godina. Kakvi su efekti te zabrane?

Inace ovo je truo "argument":
Citat:
Prije 70 godina se umiralo od upale pluća.
Ne znači da i mi trebamo danas tako.




 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 02:27 - pre 133 meseci
Citat:
HeYoo: Argument je na mestu. Traktor, kanalizacija i internet su izumi koji su promenili svet i jasni su benefiti od iste.

I benefiti od sertifikata su jasni svakome ko se njima bavi i ko ih u svojoj struci koristi.
Postoje milioni ljudi kojima je to sasvim jasno.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 02:40 - pre 133 meseci
Niko ovde ne spori to sto si sad napisao. Sertifikati jesu korisni.
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 06:33 - pre 133 meseci
Jel u tim "sertifikatima" postoji da treba da se skidaju Kropirove Zlatice ?
..jel ako nema ,,to ili nije pravi krompir
ili su Zlatice oblajznule !

Nešto mi to ne liči na " Babin Krompir" ___onako nepravilan, ali da se lepi za Tiganj :-)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 08:34 - pre 133 meseci
George Carlin - "Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience."
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 11:50 - pre 133 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
HeYoo: Argument je na mestu. Traktor, kanalizacija i internet su izumi koji su promenili svet i jasni su benefiti od iste.

I benefiti od sertifikata su jasni svakome ko se njima bavi i ko ih u svojoj struci koristi.
Postoje milioni ljudi kojima je to sasvim jasno.

Jasno je to nama - i vidis ja sam se cak slozio sa ovim delom odmah. Ali ne i sa onim sto si ti primarno tvrdio - da sertifikat potvrdjuje sadrzinu paketa.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 12:05 - pre 133 meseci
Ne kapiram sto si se uvatio palamudjenja da sert ne garantuje sadraj paketa kao da ljudi ne znaju da mogu biti prevareni?

Da, uvek mozes prevariti nekog ali sa sert mnogo teze i mnogo redje. Em taj sto ima sert vise ga nece imati, lakse ce na]ebati a kuca koja ga je sert gubi kredibilitet polako i tako se filtriraju prevaranti. Ne kapiram sta hoces da postignes tvojoj tvrdjom? Da Dexic u pravu si. Ali sert i dalje ima svoju svrhu i bolje je sa njim nego bez njega.

Odin je lepo rekao da tamo gde su ljudi malko pametniji to sve radi na mnogo boljem nivou, a tamo gde su malo gluplji to ne radi nikako. Ali to nije tema.

P.S.
mislim da su filteri za ruzne reci prevazidjene. Psuje se samo tako, ne znam pred kim se pravimo ovde :)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 12:14 - pre 133 meseci
Ovaj... A gde u to ljudi pametniji a gde gluplji?!
I je l' to zavisi od mesta ili od ljudi?
I u koje računaš sebe?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 12:23 - pre 133 meseci
Citat:
SlobaBgd: Ovaj... A gde u to ljudi pametniji a gde gluplji?!
I je l' to zavisi od mesta ili od ljudi?
I u koje računaš sebe?


Pa barem je "pamet ljudi" lako utvrditi, pogledas okruzenje u kom zive, kako zive, i od cega zive...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 12:41 - pre 133 meseci
I onda shvatiš da si i sam u tom okruženju, da živiš istim životom kao i komšije, da vas muče iste muke... I dođeš do zaključka da, govoreći o pameti ostalih, zapravo govoriš o sebi.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 12:46 - pre 133 meseci
Da ponekad bas do tog zaklucka dodjem :)
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 12:46 - pre 133 meseci
Citat:
SlobaBgd: I onda shvatiš da si i sam u tom okruženju, da živiš istim životom kao i komšije, da vas muče iste muke... I dođeš do zaključka da, govoreći o pameti ostalih, zapravo govoriš o sebi.


Tako nekako... mada pricamo o razlicitim stvarima nvm...
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 13:28 - pre 133 meseci
Citat:
... mada pricamo o razlicitim stvarima...
,
Ebt,,ala ste SVI preterano iskreni,

sad kad Vam se javi Dimković,,

objasniče VAM zašto ima da edete paradajz kome je uradjena Magnetna Resonanca i Skener,
pa će da vidite da li umačete okrajak od vekne hleba u sok od salate ili ,

čete sve to da Downloadijete sa Evropejskih sajtova,onako nasuvo i bez mirisa,i ukusa
iz njihovih Kataloga,
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 13:41 - pre 133 meseci
Citat:
Dexic: Jasno je to nama - i vidis ja sam se cak slozio sa ovim delom odmah. Ali ne i sa onim sto si ti primarno tvrdio - da sertifikat potvrdjuje sadrzinu paketa.

Ništa na ovom svijetu ne može da garantuje ništa 100% niti je to iko primarno tvrdio.
Čak i kad astronaut ulazi u Space Shuttle ne možeš 100%biti siguran da je to onaj koji bi trebao da bude i da se umjesto njega nije prošvercao neki uljez.
Ali to ne znači da bilo kakve sigurnosne procedure u NASA centru nemaju nikakvog smisla i da ih sve treba ukinuti, zato što postoji 0.00000000001% šanse da Nil Armstrong nije ustvari Nil Armstrong nego Joe Buck.

Držiš li ti svoje pare u džaku, okačenom na banderu ispred kuće jer zaboga - nijedan sef ti ne garantuje da ga niukom slučaju lopov ne može otvoriti, pa onda ti je svejedno da li ti stoje u sefu koji se nalazi u podu u podrumu tvoje kuće ili u džaku na banderi na ulici?

Ja zaista ne znam više kako objasniti tako prostu stvar? Nemam više ideja. Da sam nekom panju počeo da objašnjava od prekjuče, dosad bi i on već uklavirio o čemu pričam.

Naravno da papirić nije 100%-tna garancija da je u kutiji ono što piše da je na papiruću, ali je mnogo veća vjerovatnoća da onaj ko je sebi nabavio taj sertifikat za bilo šta (proizvodnju, transport, prodaju...) neće sigurno tako lako da se zaebava sa gubljenjem sertifikata i licenci za rad jer da bi ga dobio morao je mnogo da se pomuči. Sertifikati se redovno provjeravaju, kontrolišu, obnavljaju... i ako si ti prošle godine nekom poslao robu u paketu koja ne odgovara sertifikatu i on te prijavio tamo gdje se to prijavljuje - ti ćeš izgubiti sertifikat i gotovo, završio si sa muljanjem. Onaj ko nema sertifikat nema šta ni da izgubi, pa je i vjerovatnoća veća taj mulja nego onaj sa sertifikatom.

Jesi li čuo nekad da se u Legiju stranaca masovno prijavljuju uspješni, porodični, problema lišeni i sl. ljudi? Ne, tamo mahom idu oni koji nemaju šta da izgube. Tako ti je i sa biznisom - muljaju oni koji ne mogu na drugi način da profitiraju.

To su toliko očigledne stvari da je naprosto smiješno da treba da se objašnjavaju nekom ko se barem na papiru vod pod 'odrastao'.

Ti sad nama pričaš bajke kako ti sertifikat izdat od zavoda za mjerenje osučnavanja u Sahari ne garantuje da sutra i prekosutra neće biti oblačno u Sahari, pa mi je stoga svejedno da li ću 6 hektara foto-panela da instaliram u Sahari ili na Arktiku i da li ću svoj plan da zasnivam na sertifikovanim ili nesertifikovanim proračunima.
Daj, molim te, uozbilji se.
Dokle ćeš tjerati više tu priču o 100%-tnim garancijama, pa nismo djeca niti budale, pa da nam treba objašnjavati da ništa nije 100% sigurno i da voda teče nizbrdo i da banditi mogu presresti kamion sa sertifikovanim sjemenom i zamjeniti to sjeme sa nekim drugim zatrovanim i da mi onda sertifikat ništa ne znači.
To su situacije koje nemaju veze sa sertifikovanjim poslovanjem nego sa kriminalnom policijiom i antiterorističkim jedinicama, a sertifikati ne služe da smanje drumsko razbojništvo i terorizam nego da poboljšaju i urede regularno, normalno poslovanje.

To je ista ova priča koju gura @Foghorn_Leghorn: on smatra da kad naručiš BMW, svejedno je da li će ti poslati BMW ili stojadina, jer npr. ti kreneš da se voziš i pokupi te voz na pruzi i gomila krša je onda gomila krša, šta ima veze da li je od BMW-a ili od stojadina, krš je krš. Po njemu, ako si ti loše zalivao paradajiz i on ispao kržljav - svejedno je koje su ti sjeme poslali, mogli su slobodno i neko staro neplodno ili čak od kaktusa, kad bi ti iovako-ionako propalo zbog slabog zalivanja... Zato uopšte nije važno kad nešto kupuješ da li je to ono što si naručio i platio ili ti poslali nešto deseto - uvijek će te zadesiti situacija u kojoj je ishod takav da ti je na kraju svejedno sa čime si počeo. Npr. ako počneš da uzgajaš bio-soju, obavezno će komšija pored tvoje njive zasaditi Monsanto GM soju i to baš tako da se tvoja njiva nalazi niz vjetar od njegove. Prema tome, nema smisla da kad naručiš i platiš bio sjeme da očekuješ da ti neko stvarno pošalje bio sjeme, to je neozbiljno od tebe i time samo pokazuješ da nemaš pojma o poljoprivredi...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 14:17 - pre 133 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Ne kapiram sto si se uvatio palamudjenja da sert ne garantuje sadraj paketa kao da ljudi ne znaju da mogu biti prevareni?

Aman.... Ne garantuje ti sertifikat da je _ono sto prodavac kaze da je u paketu_ u stvari bas _ono sto prodavac kaze da je u paketu_!
Moze samo da garantuje da, AKO je to sto prodavac kaze u paketu (isto ono sto je doneo na analizu i sertifikaciju), da ima odredjene osobine.

Niko ti cak ni geografsko poreklo ne garantuje u stvari! Oni samo mogu da provere sastav posle i utvrde da li se slazem sa nekom prethodnom analizom tog geografskog podrucja. Ali nikako da ti sertifikat garantuje da je u tegli nesto konkretno, po sastavu! To UOSPTE na stoji na ZVANICNIM sertifikatima! (moze na onim kvazi glupostima koje proizvodjaci stavljaju na svoje proizvode, ali to nije zvanican sertifikat)


Vi skroz mesate sta moze da garantuje sertifikat (ne, ni ja ne kazem da moze 100% ista, ali znam da moze da garantuje koliko toliko nesto - a to nesto nije SADRZINA paketa).
Pa bre, ni lekovi nemaju sertifikaciju samog sastava... vec imaju samo mozda najrigorozniju kontrolu kvaliteta i procesa. To nije isto.

EDIT: glupe tachskrin tastature...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 14:53 - pre 133 meseci
Citat:
Dexic
EDIT: glupe tachskrin tastature...

Burzujcino, imas touch screen :P

@ all
sorry za off, morao sam
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 16:30 - pre 133 meseci
^
Prob'o ja to kod rođaka...pa pre bi onda rek'o da je mazohista nego buržujčina.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 16:48 - pre 133 meseci
http://www.vestinet.rs/pogledi...zgoj-hrane-za-vlastite-potrebe

Oni bese usli u EU???

'bala ih i njih i sve ostale koji su toliko zeljni EU

Da li mi je lepse jesti Zlatiborac ili tako neko vakumirano njesra sto se "sertifikovano" prodaje po nasim marketima, ili od nekog malog nesertifikovanog proizvodjaca koji stoku cuva na zlatiborskim pasnjacima, a ne u nekoj sertifikovanoj stali....

E pa meni je zlatiborac iz marketa odvratan... Radije bih pastetu jeo nego tu masnocu...
I trebalo bi da se raspise referendum konacno da narod odluci da li zeli u tu EU. Verujem da nisam u manjini

Moj i vasi pradedovi ziveli preko 100 godina nisu ljudi ni culi za rec "serfitikat". Videcemo dokle ce nase generacije da izguraju. Mogu samo reci da dosta tih pradedova i pababa su na zalost vec sahranili svoju savremenu sertifikovanu decu...


[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 19.05.2013. u 18:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

UnderLander
software developer
Berlin

Član broj: 64033
Poruke: 166
109.121.1.*



+20 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 17:02 - pre 133 meseci
Mozda sam corav, ali ja procitah clanak koji si linkovao i ne vidim gde pise kako im to zabranjuju da uzgajaju hranu za sopstvene potrebe.
Zapravo, iako nije povezano sa ovom temom, zanima me gde je to dokazano da je GMO stetan po zdravlje kao sto strucni autor teksta navodi?

Ostatak gluposti i teorija zavera iznetih u tekstu ne bih da komentarisem :)

edit: ako su nasi pradedovi ziveli po 100 godina, kako to da svaka generacija zivi sve duze i duze?
Kako to da bas u tim drzavama koje su pobornici trovanja ljudi zive duze nego u Srbiji?

Hajde da se makar trudimo da budemo ozbiljniji :)
U pocetku bese Haos. A onda sam stvorio nebo i zemlju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54190 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.