Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!

elitemadzone.org :: MadZone :: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 54163 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 17:09 - pre 133 meseci
Citat:
http://www.vestinet.rs/pogledi...zgoj-hrane-za-vlastite-potrebe

Oni bese usli u EU???

'bala ih i njih i sve ostale koji su toliko zeljni EU

Ne zna se da li su gori oni koji pišu takve tekstove ili oni koji sve to upijaju bez trunke kritičkog ili bilo kakvog drugog razmišljanja o tome što čitaju.
Citat:
I trebalo bi da se raspise referendum konacno da narod odluci da li zeli u tu EU. Verujem da nisam u manjini

Sreća pa "the narod" neće tu mnogo da se pita.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 17:09 - pre 133 meseci
Citat:
UnderLander: Mozda sam corav, ali ja procitah clanak koji si linkovao i ne vidim gde pise kako im to zabranjuju da uzgajaju hranu za sopstvene potrebe.
Zapravo, iako nije povezano sa ovom temom, zanima me gde je to dokazano da je GMO stetan po zdravlje kao sto strucni autor teksta navodi?

Ostatak gluposti i teorija zavera iznetih u tekstu ne bih da komentarisem


Jao sad si nagrabusio... gdje ces da kazes da se za GMO jos nije dokazala stetnost! Jao jao... Pa kako nije, Monsanto, NWO, alister krouli, NATO, baze, NASA laze za slijetanje na Mjesec. I sve to da upropaste srpskog forumasa...
Ma sve su to kljucne rijeci gdje se odredjena grupa okuplja kao musice na... zuto. I ti im sad hoces da pokvaris zabavu?

Salim se, samo udri teoreticare..
 
Odgovor na temu

UnderLander
software developer
Berlin

Član broj: 64033
Poruke: 166
109.121.1.*



+20 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 17:17 - pre 133 meseci
eee nisam rekao da nista nisu uspeli da dokazu iako su pokusavali mnogo puta, samo sam pitao da me upute gde to jeste dokazano. Ko zna, mozda ni ja nisam vise u toku :)
U pocetku bese Haos. A onda sam stvorio nebo i zemlju.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 17:27 - pre 133 meseci
Dokazano u "Trećem oku" i sličnoj stručnoj štampi :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 17:42 - pre 133 meseci
Citat:
Marko_L:

Sreća pa "the narod" neće tu mnogo da se pita.


Na radost euroskeptika narod ce da se pita, kako tako, jer svakom clanstvu u EU prethodi obavezni referendum, a pitace se i drugi narodi, ne direktno vec preko izabranih "predstavnika" jer svako novo clanstvo mora biti verifikovano u parlamentima clanica.

Desilo se da "the narod" odbije clanstvo:

Norveska tri puta : 1962, 1967, 1992
Svajcarska 1992

a bilo je primera i da jedna zemlja blokira drugu i to ni manje ni vise nego Francuska Britaniju 1961. To je imalo za posledicu i povlacenje kandidature Danske i Irske. Britanija je zatim aplicirala i ponovo su 1967 Francuzi stavili veto !

Ovo su samo fakti za Marka. Moje misljenje je da ce ishod takvog eventualnog referenduma zavisiti od toga ko tad bude na vlasti u Srbiji. Jer po starom srpskom obicaju nema tog referenduma koji ce propasti ako ga organizuju evrofanatici kao sto nema ni onog koji ce uspeti ako ga organizuju evroskeptici. Hehehe...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 17:50 - pre 133 meseci
Citat:
Braksi
Desilo se da "the narod" odbije clanstvo:
Norveska tri puta : 1962, 1967, 1992
Svajcarska 1992

Samo mi nismo ni svajcarska ni norveska... mada u tvojoj glavi to vjerovatno i nema neki smisao.

Citat:
a bilo je primera i da jedna zemlja blokira drugu i to ni manje ni vise nego Francuska Britaniju 1961. To je imalo za posledicu i povlacenje kandidature Danske i Irske. Britanija je zatim aplicirala i ponovo su 1967 Francuzi stavili veto !

Bilo ali se mnogo toga promjenilo za 45 godina... samo Srbi ostaju isti.

Citat:

Moje misljenje je da ce ishod takvog eventualnog referenduma zavisiti od toga ko tad bude na vlasti u Srbiji. Jer po starom srpskom obicaju nema tog referenduma koji ce propasti ako ga organizuju evrofanatici kao sto nema ni onog koji ce uspeti ako ga organizuju evroskeptici. Hehehe...


Kakve veze ima ko ce ga organizovati? Koliko sam ja upoznat sa zakonima, referendum organizuje drzava, a referendumsko pitanje ce morati biti veoma jasno formulisano. Nema veze sa tim vlast, vec narod. I pazi sta ti kazem, evroskeptika je sigurno manje... samo mnogo galamite pa se nekom cini da vas je vise. Stara prica...

 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 17:54 - pre 133 meseci
^ kod nas sefe nije vazno ko je kako glasao vec ko je kako brojao glasove (Staljin). Posto se vecina slaze da treba u EU bice referendum ko onaj za ustav kad su trpali fake glasove u kutije jer nije izasao dovoljan broj biraca. Inace sam za EU :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 18:14 - pre 133 meseci
Mene je moram priznati uvek intrigirala cinjenica da je briselska birokratija uoste i predvidela mogucnost referenduma. Medjutim dogadjaji iz 2005. su me uverili zasto je to bas tako.

Najpre su evrofederalisti pokusali da provuku donosenje evropskoh Ustava. Ubrzo je stigao hladan tus iz Francuske i Holandije koje su takvu mogucnost odbile na referendumu. Kako se radilo o dvema veoma uglednim zemljama EU, a uz to i njenim osnivacima kreatorima politike nije preostalo nista drugo nego da izmisle Lisabonski Ugovor kao neku vrstu surogat ustava. Medjutim njihovoj sreci isprcila se malena Irska sa svojim Ustavom koji je obavezivao na referendum, a ne samo skupstinu.

To je bila prava komedija. Irci su izasli i odbili sporazum u junu 2008. Naravno, evrokratija nije se dala omesti pa su temeljno radili na drugom referendumu koji je prosao vec sledece godine !

Dakle, dacemo im referendum pa ako prodje dobro je, a ako ne prodje glasace se dok prodje !
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 18:19 - pre 133 meseci
Citat:
Braksi: Mene je moram priznati uvek intrigirala cinjenica da je briselska birokratija uoste i predvidela mogucnost referenduma. Medjutim dogadjaji iz 2005. su me uverili zasto je to bas tako.

Najpre su evrofederalisti pokusali da provuku donosenje evropskoh Ustava. Ubrzo je stigao hladan tus iz Francuske i Holandije koje su takvu mogucnost odbile na referendumu. Kako se radilo o dvema veoma uglednim zemljama EU, a uz to i njenim osnivacima kreatorima politike nije preostalo nista drugo nego da izmisle Lisabonski Ugovor kao neku vrstu surogat ustava. Medjutim njihovoj sreci isprcila se malena Irska sa svojim Ustavom koji je obavezivao na referendum, a ne samo skupstinu.

To je bila prava komedija. Irci su izasli i odbili sporazum u junu 2008. Naravno, evrokratija nije se dala omesti pa su temeljno radili na drugom referendumu koji je prosao vec sledece godine !

Dakle dacemo im referendum pa ako prodje dobro je, a ako ne prodje glasace se dok ne prodje !


Tebi to bas predstavlja veliki teret. Osmislis masu naziva koji zvuce sto je moguce gore, a uz to znas da su neke stvari nezibjezne? Pa sto onda galamis stalno, kad vidis da niko ne ferma to sto ti pricas?
Ta tvoja malena Irska nije se bunila protiv nekih bitnih stvari vec zbog "vojne neutralnosti, abortusa, poreskih stopa i broja komesara" sto je, moras priznati, prilicno bezveze problem? Narocito ovo o abortusima, uzevsi u obzir da su Irci vatreni katolici a znamo kakvo misljenje ima crkva o abortusima.
http://sh.wikipedia.org/wiki/Lisabonski_ugovor

A tek pobuna Poljaka ima narocito veliki razlog... povratak imovine sudetskih nijemaca... jbg, znaci nije neko nacionalno vec materijalnoi pitanje?

Ili su stvari drugacije pa kad narod shvati poentu udruzivanja u vece kolektive, onda referendum prodje. Ono, galamdzije prestanu da se deru i tad pamet profunkcionise?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 18:53 - pre 133 meseci
Citat:
yolja624: Ono, galamdzije prestanu da se deru i tad pamet profunkcionise? :)

Haha, s' obzirom na to koliko zapinjes na forumu u proteklih nekoliko dana, kod tebe ce tesko da profunkcionise.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 19:11 - pre 133 meseci
Citat:
Na radost euroskeptika narod ce da se pita, kako tako, jer svakom clanstvu u EU prethodi obavezni referendum, a pitace se i drugi narodi, ne direktno vec preko izabranih "predstavnika" jer svako novo clanstvo mora biti verifikovano u parlamentima clanica.

Nisi baš najbolje shvatio šta sam hteo da kažem, al dobro, nije neočekivano. Elem, "the narod" se neće pitati u smislu da tom istom "the narod"-u niko još nije ponudio članstvo u EU. Valjda prvo čekaš da ti nešto ponude, pa onda prihvataš ili odbijaš. A "the narod" će biti pitan onda kada dostigne određeni nivo zakona, prava, reši neka bitna politička pitanja i slično. Onda kada se to postigne, više neće biti ni bitno šta trenutni "the narod" misli, jer trenutni "the narod" ne može ovakav u EU sve i da hoće, a taj neki novi "the narod" koji bude dostojan ulaska u EU će sasvim sigurno drugačije i razmišljati.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 19:42 - pre 133 meseci
Citat:
Nisi baš najbolje shvatio šta sam hteo da kažem, al dobro, nije neočekivano. Elem, "the narod" se neće pitati u smislu da tom istom "the narod"-u niko još nije ponudio članstvo u EU. Valjda prvo čekaš da ti nešto ponude, pa onda prihvataš ili odbijaš. A "the narod" će biti pitan onda kada dostigne određeni nivo zakona, prava, reši neka bitna politička pitanja i slično. Onda kada se to postigne, više neće biti ni bitno šta trenutni "the narod" misli, jer trenutni "the narod" ne može ovakav u EU sve i da hoće, a taj neki novi "the narod" koji bude dostojan ulaska u EU će sasvim sigurno drugačije i razmišljati.


Pre nego sto pocnes da pises, probaj da saberes svoje misli. Za pocetak ti predlazem da vezbas pisanje u pasusima, ono: uvod, razrada i zakljucak.

Kad usvojis taj stil neces biti pun kontradikcija. Narod znaci treba da postane "dostojan" EU i onda mu nece biti bitno da bude pitan, jer onda ce znati da da pravi odgvor. Lol ! Ne znam sta je smesnije u ovoj konstrukciji: jer ako je narod dostojan EU onda ne bi smeo da da negativan odgovor kao npr Norveska i Svajcarska. A ako je nedostojan EU zasto bi dao odgovor drukciji od negativnog ?
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 19:46 - pre 133 meseci
^Znas ti sta je hteo reci ali trolizam je jaci od tebe.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 19:55 - pre 133 meseci
Citat:
Braksi: Ne znam sta je smesnije u ovoj konstrukciji: jer ako je narod dostojan EU onda ne bi smeo da da negativan odgovor kao npr Norveska i Svajcarska. A ako je dostojan EU zasto bi dao odgovor drukciji od negativnog ?


Karikiras.
http://www.delbih.ec.europa.eu/Default.aspx?id=45&lang=BS
Procitaj da bi shvatio kako proces pristupanja izgleda.

A gradjani Norveske i Svajcarske nisu vidjeli svoj interes u pristupu EU. Radi se o dvije veoma bogate, i sebi dovoljne drzave. To nasa drzava, na zalost, nije. E sad, ako me ubijedis da smo Svajcarska i Norveska, ja postajem evroskeptik...
I kad vec pominjes Norvesku kao neki primjer za nezavisnost, kako ti nije "zasmetala" cinjenica da su punopravni clanovi NATO pakta?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 19:57 - pre 133 meseci
a jbt mojsilovicu, ja ne znam stvarno postojili na ovom forumu covek koji vise spominje trol od tebe. Od 100 tvojih postova 50 su komentari kako neko troluje.

Ne znam i ne razumem zbog ceka je Marko uopste i upetljao narod u celu pricu. Ne razumem dokle vecito vadjenje na narod kao neki apstraktan pojam, neka kantica za smece. Sve sto ne valja narod je kriv. Pri tom kazu da se nista ne pita i ne treba da se pita, a opet je kriv ? Kolik ja znam narod je glasao za evropske opcije jos od 2000. pa i 1996 jer su ti izbori bili pokradeni.

Mozda bi trebali da se upitamo koliko su nasi vodje i bili iskreno za EU, a koliko su samo vrteli tu pricu za punjenje sopstvenih dzepova. Da li je Mladic bio lep izgovor, kao sad Kosovo, a sutra ko zna sta ? Kao nisu mogli da reformisu drustvo ! A da se krade moglo se ?

 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 20:02 - pre 133 meseci
Citat:
Braksi: a jbt mojsilovicu, ja ne znam stvarno postojili na ovom forumu covek koji vise spominje trol od tebe. Od 100 tvojih postova 50 su komentari kako neko troluje.

Cinjenica je da si i trol. Doduse, kakvih ima, ti si zlatan...

A glasanje pro et kontra politicke stranke ili opcije nije mjerodavno. Mjerodavan je samo referendum sa jasnim pitanjem. A da bi do toga dosli, moramo da se prilagodimo, jer sta ima da raspisujemo referendum kad nismo spremni da se uglavimo u EU?

I cini mi se da si tu "narodnu" pricu uvrstio u raspravu ti, pominjanjem referenduma na kom svajcaraci i norvezani odbijaju da udju u EU?

edit
Izvini, nisi ti... moja greska. ;) Prvo je referendum pomenuo kojot... ti si kasnije zagrizao...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 20:13 - pre 133 meseci
Citat:
Ne znam sta je smesnije u ovoj konstrukciji: jer ako je narod dostojan EU onda ne bi smeo da da negativan odgovor kao npr Norveska i Svajcarska. A ako je nedostojan EU zasto bi dao odgovor drukciji od negativnog ?

Zato što nedostojnog niko neće da pita ništa, pa samim tim nema potrebe da daje odgovor, ni pozitivan, ni negativan. A kad postane dostojan, to znači da se svest promenila i da su shvatili zašto je biti deo EU zapravo dobra stvar. A taj deo o Švajcarskoj i Norveškoj, zaista ne bih da komentarišem, jer ako ti ne vidiš razliku između Norveške koja leži na nafti i ima najjaču komercijalnu mornaricu na svetu, Švajcarske koja je defacto monetarni centar sveta i Srbije koja je crna rupa Evrope po svemu, onda džaba da ti objašnjavam bilo šta.
Citat:
Ne znam i ne razumem zbog ceka je Marko uopste i upetljao narod u celu pricu. Ne razumem dokle vecito vadjenje na narod kao neki apstraktan pojam, neka kantica za smece. Sve sto ne valja narod je kriv. Pri tom kazu da se nista ne pita i ne treba da se pita, a opet je kriv ? Kolik ja znam narod je glasao za evropske opcije jos od 2000. pa i 1996 jer su ti izbori bili pokradeni.

Nije Marko upetljao narod, nego onaj ko je rekao da treba da se raspiše referendum da se narod odluči da li će ući u EU ili ne. Ja samo kažem da narod još nije na tom stadijumu da odlučuje da li će ući ili ne. Ono oko čega se narod trenutno pita je da li će i kada dostići nivo koji mu omogućuje da uopšte može da razmišlja o pristupanju EU. A Srbiju čeka još dosta koraka na tom putu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 20:45 - pre 133 meseci
Citat:
A taj deo o Švajcarskoj i Norveškoj, zaista ne bih da komentarišem, jer ako ti ne vidiš razliku između Norveške koja leži na nafti i ima najjaču komercijalnu mornaricu na svetu, Švajcarske koja je defacto monetarni centar sveta i Srbije koja je crna rupa Evrope po svemu, onda džaba da ti objašnjavam bilo šta.


Mislim da ti nisi bas do kraja shvatio ideju evrointegracija. Ti mislis dakle CH i N su super bogate pa im ne treba EU, a Srbija je bedna i nikakva pa joj je Evropa prekopotrebna ? Jedna od vaznih ideja evrointeracija je i ideja solidarnosti. Zasto ? Pa zato sto se svet menja i ni jedna zemlja nije vise sigurna za svoje sutra. To sto je neka zemlja sada ok, ne mora znaciti da ce biti i sutra. Primer - Island. Island je bas takva zemlja koja je dugo i to pomalo oholo odbija clanstvo u EU. Iako je to stvarno skockana i urdjena zemljica, eto naisao je ekonomski cunami i zamalo ih potopio. Sad je Island brze bolje zatrazio prijem u EU, verujuci verovatno da ce biti primljen u roku od dva meseca, medjutim EU ga je ipak stavila u cekaonicu.

N je veoma slicna Rusiji. To je energentski gigant sa malo ljudi, koji sada ima ogroman GDP baziran na izvozu rasursa, a decenijama je N zaostajala i to znatno za ostalim skandinavskim zemljama. Sta ako sutra bude okrivena alternativa njihovoj nafti i gasu i oni se vrate opet na onaj stari nivo ? Onda ce im itekako trebati EU.

Sto se tice CH ona znaci nije monetarni centar sveta (tako nesto ne posotoji), ona cak nije ni finansijski vec pre jedan od bankarskih centara sveta. Medjutim vreme tajnih uloga na osnovu cega su oni obezbedjivali ogroman broj depozita polako prolazi. U svakom slucaju CH je mnogo duze bogata nego Norveska i ona je vec nekih 200 godina melting pot evropskog preduzetnistva i razvila je mnoge grane industrije. Jedino sto mislim da bi moglo da oslabi CH je sto su preskupi, mada su jos uvek i veoma kvalitetni i posto su mala zemlja imaju dovoljno musterija.

 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 21:19 - pre 133 meseci
Citat:
Marko_L: Zato što nedostojnog niko neće da pita ništa, pa samim tim nema potrebe da daje odgovor, ni pozitivan, ni negativan. A kad postane dostojan, to znači da se svest promenila i da su shvatili zašto je biti deo EU zapravo dobra stvar.

Narod da postane dostojan EU??? Dostojan!? Svasta!

Citat:
Marko_L: A "the narod" će biti pitan onda kada dostigne određeni nivo zakona, prava, reši neka bitna politička pitanja i slično.

Ukoliko pod ovim dostizanjem nivoa mislis na drzavu, a ne na narod, slazem se. Nama je sada, danas, EU neophodna. Ne radi nekih fondova i sl. nego da natera nase vlastodrzce da postuju zakone, da procesuiraju kriminalce, a ne da se desava kao sa ovom razb. bandom zvanom "stecajna mafija", da se dobijaju minimalne kazne za takve pljacke.

A ako drzava dostigne te nekakve nivoe koji vaze u razvijenim zemljama, ako se pojave investitori i nova radna mesta za srednju klasu...kada pocne na neki nacin da se koliko toliko normalno zivi...ne mogu da zamislim da bi onda bilo ko normalan zeleo da udje u EU, jer onda nestaju ama bas svi razlozi za ulazak.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!19.05.2013. u 21:21 - pre 133 meseci
Citat:
yolja624: Samo mi nismo ni svajcarska ni norveska...


Upravo zato i nismo ni Švajcarska ni Norveška, i upravo zbog dotičnog podaničkog razmišljanja (o skupljanju mrvica sa tuđeg stola) nikada nećemo ni biti.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 54163 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.