Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!

elitemadzone.org :: MadZone :: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 54187 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!20.05.2013. u 15:39 - pre 133 meseci
Citat:
kaćunčica:
Citat:
ZaMpA:

Ove regulative o registraciji semena ne samo da neće zatrti stare i autohtone sorte već će ih očuvati - imaćemo zapisano tačno iz kakvog semena raste futoški kupus, a iz kakvog somborski kelj.


Ali , ja neću da meni piše, hoću da izvadim i osušim semenke iz povrća, i da ih sama posejem u svoju baštu i sama uberem i skuvam i pojedem i da mi se tu niko ne petlja.

To je kao kad bi rekli: "Gospodine donesite uzorak svog semena, da proverimo je li sve ok, da li je to baš vaše seme, sa vašim genima, pa ćemo vam ga spakovati u kesicu i, verujte, nećemo ga zatrovati, niti intervenisati na njemu, slobodno možete uraditi insemenaciju svojoj ženi i dobićete divno stanardizovano dete!". Ne, hoćemo sami za sebe da pravimo svoju decu, na svoj način, u svojoj kući, ako je to moguće, a ako baš ne ide, pristaćemo na vašu pomoć i intervenciju. A kad budem drugima ustupao/stavljao u promet svoje seme, tu možete da prčkate po epruvetama i postavljate uslove.


kaćunčice budi bez brige.

U Italiji koja je od neke 58-e član EU ljudi imaju čitave vinograde gde rade, ukrštaju, destiluju šta im volja i niko ih nikad ništa nije pitao. Štaviše, država te i podržava pošto su danas svi u nekom bio fazonu, jer je standard visok i svi hoće da budu zdravi, fit i da imaju una bella figura.

Ukoliko neko od tih amatera uzgajivača pak želi da se posveti tome i postane profesionalac koji ozbiljno nastupa na tržištu osim što mora registrovati delatnost, mora dobiti i razne inspekcijske dozvole i sl. i to će dobiti još i pre jer ima sve super zdravo i iznad industrijskih standarda, a o higijeni i da ne govorim pošto su to sve mali proizvođači kojima je stalo da izgrade ime. Pored toga država najčešće na početku daje i razne olakšice u vidu doprinosa i dr.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!20.05.2013. u 18:14 - pre 133 meseci
Braksiju je neko ukrao nalog... ovo nije Braksi...
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 01:45 - pre 133 meseci
Ja bih samo da podsetim drustvo da je originalni tekst zakona zahtevao da svako mora da koristi samo sertifikovano seme, a da je amandmanima to izmenjeno u oblik koji od te obaveze oslobadja privatnog uzgajivaca, ali i male proizvodjace (opisano je sta se tu smatra malim proizvodjacem).
Meni licno smeta i ne svidja mi se takva Evropa u kojoj postoje makar i neuspeli pokusaji proturanja ovakve sulude kontrole.
Realno...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 05:35 - pre 133 meseci
Citat:
boyan3001
Meni licno smeta i ne svidja mi se takva Evropa u kojoj postoje makar i neuspeli pokusaji proturanja ovakve sulude kontrole.

A javasluk ti ne smeta? Mislim, bas zanimljiv stav...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 06:31 - pre 133 meseci
Citat:
yolja624: A javasluk ti ne smeta?

Hmmm....interesantno do apsurda u čitavoj priči je to da je vasceli svet, pa i ovaj naš, nastao, opstaje i postojaće u jednom uređenom haosu, javašluku, kako ti kažeš.
Kod takvog stanja stvari apsurd legislative, praktično naknadna pamet, svu svoju nemoć i očaj ispoljava u vidu sile prema nevinom semencetu.
Mnoga metafizička stanovišta su stava da je svet, kakvog ga poznajemo, duboko zakoračio u svoj kraj.
Kakav će biti novi početak?....teško da će biti nešto drugo do uređeni haos.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 07:29 - pre 133 meseci
Citat:
boyan3001: Ja bih samo da podsetim drustvo da je originalni tekst zakona zahtevao da svako mora da koristi samo sertifikovano seme, a da je amandmanima to izmenjeno u oblik koji od te obaveze oslobadja privatnog uzgajivaca, ali i male proizvodjace (opisano je sta se tu smatra malim proizvodjacem).

Može li link na taj orginalni tekst zakona?
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 11:47 - pre 133 meseci
Citat:
yolja624:
Citat:
boyan3001
Meni licno smeta i ne svidja mi se takva Evropa u kojoj postoje makar i neuspeli pokusaji proturanja ovakve sulude kontrole.

A javasluk ti ne smeta? Mislim, bas zanimljiv stav...

Alternativa javasluku nije samo Evropska Unija i to nije razlog da tamo idemo po svaku cenu. Drugo, ja nigde nisam napisao da mi ne smeta javasluk i jos mnogo stosta u Srbiji. Ako sam rekao nesto protiv EU, to ne znaci automatski da mi je ovde dobro. Pristup EU bih podrzao da je ista u onom obliku od pre 15-20 ili vise godina, dok je vise bila vise u onom obliku ekonomske zajednice. Vi "emancipovani evropejci" stvarno imate ozbiljnih problema sa hejtom i podrugivanjem svemu i svima sto ne misli kao vi.

@Odin
Ne moze. Guglaj ga sam.
Realno...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 11:51 - pre 133 meseci
Citat:
boyan3001:
Meni licno smeta i ne svidja mi se takva Evropa u kojoj postoje makar i neuspeli pokusaji proturanja ovakve sulude kontrole.

Ovo moze biti tipicna politika - nabudzi svakakve gluposti da se svi zabezenku, onda kao stavi amandmane da izgleda da popustas a u stvari dobijes tacno ono sto si hteo tako :)
Problem jeste koliko se takvih stvari guraju u zadnje vreme svugde.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 12:14 - pre 133 meseci
Citat:
boyan3001:Meni licno smeta i ne svidja mi se takva Evropa u kojoj postoje makar i neuspeli pokusaji proturanja ovakve sulude kontrole.

Izvini ali mnogo mudrujes. Radi se o jednom pojedinacnom zakonu, koji se kroz celu temu pogresno objasnjava, i na kraju tebi se sad "takva Evropa" ne svidja. Zbog tog zakona, povredjena su ti osecanja, ne treba ti takva Evropa. Kakvo mudrovanje.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 12:20 - pre 133 meseci
Citat:
boyan3001: @Odin
Ne moze. Guglaj ga sam.

Osnovna je kultura u razgovoru da kad neko nesto tvrdi onda to i dokazuje.
Inace 5ere.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 12:27 - pre 133 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
boyan3001:Meni licno smeta i ne svidja mi se takva Evropa u kojoj postoje makar i neuspeli pokusaji proturanja ovakve sulude kontrole.

Izvini ali mnogo mudrujes. Radi se o jednom pojedinacnom zakonu, koji se kroz celu temu pogresno objasnjava, i na kraju tebi se sad "takva Evropa" ne svidja. Zbog tog zakona, povredjena su ti osecanja, ne treba ti takva Evropa. Kakvo mudrovanje.

Ma u redu je, nema potrebe da se izvinjavas. Uopste nije stvar jednog pojedinacnog zakona. Dva posta iznad sam napisao kakav oblik EU bi mi bio ok. A koliko vidim u poslednje vreme sve cesce ovo moje misljenje dele i neki gradjani EU.
Realno...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 14:02 - pre 133 meseci
Citat:
boyan3001: Alternativa javasluku nije samo Evropska Unija i to nije razlog da tamo idemo po svaku cenu. Drugo, ja nigde nisam napisao da mi ne smeta javasluk i jos mnogo stosta u Srbiji. Ako sam rekao nesto protiv EU, to ne znaci automatski da mi je ovde dobro. Pristup EU bih podrzao da je ista u onom obliku od pre 15-20 ili vise godina, dok je vise bila vise u onom obliku ekonomske zajednice. Vi "emancipovani evropejci" stvarno imate ozbiljnih problema sa hejtom i podrugivanjem svemu i svima sto ne misli kao vi.

1. Alternativa EU je javasluk. I to je razlog da idemo po svaku cijenu. Pogledaj gdje su oni, a pogledaj gdje smo mi. Toliko o tome.
2. A sta tebi smeta ovakva EU? Cak ni grcima nije toliko lose da bi napustili EU...
3. Sto se tice hejta, pogledaj kako si fino odgovorio Odinu... molim te, prvo pogledaj sebe pa onda pricaj o tudjem hejtu.
4. Podrugujem se svemu sto je vrijedno podrugivanja. U to ne ubrajam razlicito misljenje... ubrajam gluposti.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 14:25 - pre 133 meseci
Citat:
boyan3001:Dva posta iznad sam napisao kakav oblik EU bi mi bio ok. A koliko vidim u poslednje vreme sve cesce ovo moje misljenje dele i neki gradjani EU.

Mozes li onda da objasnis razliku, tj zasto ti vise odgovara EU pre 15-20 godina. Koje su to mane sadasnjeg uredjenja u odnosu na pre 15 godina, ako izuzmemo uvodjenje evra.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 15:01 - pre 133 meseci
Madjari spaljuju GMO Pioneer, a mi ga sejemo i reklamiramo.

http://www.realfarmacy.com/hun...rn-fields/#7XrxQmAchv4xUVwz.01
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 20:10 - pre 133 meseci
Citat:
yolja624: 1. Alternativa EU je javasluk. I to je razlog da idemo po svaku cijenu. Pogledaj gdje su oni, a pogledaj gdje smo mi. Toliko o tome.


Zbog takvog naivnog razmišljanja će i da nas izgaze, sažvaću i ispljunu na kraju. Onda ćeš tek videti gde ćemo biti.

Bratac, "oni" su tamo gde su zato što su imali kolonije, vodili razne osvajačke ratove, i još uvek imaju perfidne načine da oderu ove kao što smo mi. To sa EU skoro da nema nikakve veze. Oni bre još uvek bombarduju i ubijaju hiljade nevinih ljudi (van evrope) bez da trepnu, samo ako će to da im donese još neku milijardicu evrića.
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dynamic.sbb.rs.



+226 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 20:43 - pre 133 meseci
Citat:
pisac:Oni bre još uvek bombarduju i ubijaju hiljade nevinih ljudi (van evrope) bez da trepnu, samo ako će to da im donese još neku milijardicu evrića.


Jedan tipičan dan u kancelariji za građevinske dozvole u Dizeldorfu...

"dobar dan"
"dobar dan izvolite?"
"ja bih da gradim kuću - želim da se predam zahtev za građevinsku dozvolu"
"u redu, da li imate priznanicu za 1000 mrtvih Libijaca?"
"naravno, momenat, evo tu je. ja sam lično finansirao municiju, a žena je pekla štrudle našim vojnicima"
"u redu, sačekajte samo par minuta da vas unesem u sistem.... samo momenat! Pa ovo je priznanica za 999 Libijaca!"
"ma mora da je neka greška, siguran sam da..."
"Gospodine! Nema kod nas trte-mrte! Šta vi mislite da se ova aparat ove države temelji na radu, redu, disciplini i efikasnosti? Bez mrtvih Libijaca ništa!"
"ali...ja stvarno..."
"dakle, idite i donesite još 30 dokumenata, i vidimo se za otprilike 279 dana"
"pa zar ne možete da mi progledate kroz prste za tog jednog?"
"more mrš! hajl hitler!!"
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!21.05.2013. u 21:36 - pre 133 meseci
Citat:
pisac:Bratac, "oni" su tamo gde su zato što su imali kolonije, vodili razne osvajačke ratove...


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!22.05.2013. u 05:46 - pre 133 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
yolja624: 1. Alternativa EU je javasluk. I to je razlog da idemo po svaku cijenu. Pogledaj gdje su oni, a pogledaj gdje smo mi. Toliko o tome.


Zbog takvog naivnog razmišljanja će i da nas izgaze, sažvaću i ispljunu na kraju. Onda ćeš tek videti gde ćemo biti.

I ti zaista vjerujes u to? Jesi li ti kad gdje isao iz svog sela? Imas tv? Citas novine? Pa na osnovu cega si izgradio svoje misljenje? Inat? E da, vrlo poznata genetska greska naseg naroda, zato i jesmo gdje jesmo.

Citat:

Bratac, "oni" su tamo gde su zato što su imali kolonije, vodili razne osvajačke ratove, i još uvek imaju perfidne načine da oderu ove kao što smo mi. To sa EU skoro da nema nikakve veze. Oni bre još uvek bombarduju i ubijaju hiljade nevinih ljudi (van evrope) bez da trepnu, samo ako će to da im donese još neku milijardicu evrića.


Dobro, ajde sad ti meni lijepo objasni kako su tebi mrski clanovi EU zaradili "jos neku milijardicu evrica" tako sto "jos uvijek bombarduju i ubijaju hiljade nevinih ljudi"??? Jel to postoji neka nagradna igra za koju nisam cuo?
I ta EU tebe ne zove, niti bilo koga udara po usima da mora da udje u zajednicu. Ona razmatra prijem zemlje koja se kandiduje i koja ima interes da udje u Uniju i ako ta zemlja ispunjava uslove EU, oni je prime. Veoma jednostavno!
Ako ne - onda nista, imate BRIK pa se tamo uglavite. Mada nisam siguran da bi nesto posebno oni imali razumijevanja za nase tange-frange manire. E jedino sto su vam malo daleko, pa ce komunikacija biti otezana. Srecom ima Skype, pa moze malo jeftinije od obicne tarife telekrada.

Brate, ni popularni Maksim ti nije ravan!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!22.05.2013. u 06:11 - pre 133 meseci
dobro, ali ako si ti amerofil i eurofil moze neko da bude i rusofil ili kinezofil, zar ne ?
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!22.05.2013. u 12:15 - pre 133 meseci
Citat:
yolja624:
Citat:
boyan3001: Alternativa javasluku nije samo Evropska Unija i to nije razlog da tamo idemo po svaku cenu. Drugo, ja nigde nisam napisao da mi ne smeta javasluk i jos mnogo stosta u Srbiji. Ako sam rekao nesto protiv EU, to ne znaci automatski da mi je ovde dobro. Pristup EU bih podrzao da je ista u onom obliku od pre 15-20 ili vise godina, dok je vise bila vise u onom obliku ekonomske zajednice. Vi "emancipovani evropejci" stvarno imate ozbiljnih problema sa hejtom i podrugivanjem svemu i svima sto ne misli kao vi.

1. Alternativa EU je javasluk. I to je razlog da idemo po svaku cijenu. Pogledaj gdje su oni, a pogledaj gdje smo mi. Toliko o tome.
2. A sta tebi smeta ovakva EU? Cak ni grcima nije toliko lose da bi napustili EU...
3. Sto se tice hejta, pogledaj kako si fino odgovorio Odinu... molim te, prvo pogledaj sebe pa onda pricaj o tudjem hejtu.
4. Podrugujem se svemu sto je vrijedno podrugivanja. U to ne ubrajam razlicito misljenje... ubrajam gluposti.

A razlicito misljenje koje ti se ne svidja su gluposti? Pf...

@DaliborP
Ekonomska saradnja, otvorene granice, zajednicki standardi, pa cak i neki okvirni i nacelni zakoni su ok. Teznja ka centralizaciji vlasti i detaljno propisivanje nacina zivota i ponasanja kroz zajednicke zakone nikako nisu dobar put. Bar ne u ovom "civilizacijskom" trenutku.
Realno...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: EU zabranjuje autohtone i stare sorte semena?!

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 54187 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.