Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 818832 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.02.2005. u 17:34 - pre 233 meseci
taj link smo vec imali na temi. http://www.dijaspora-vojna-obaveza.info/
 
Odgovor na temu

zack1
Beograd

Član broj: 50080
Poruke: 52
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.03.2005. u 01:00 - pre 233 meseci
Treba sačekati podatke o odzivu martovske klase 2005. Prema ljutitim izjavama nekih visokih oficira o ,,zloupotrebi" civilnog služenja, moglo bi se zaključiti da su se dosta uspaničili. Ogroman broj regruta odlazi na civilno služenje ili jednostavno ne prima pozive, pošto civilni okružni sudovi tek preuzimaju nadležnost - poznajući našu zemlju ko zna kad će to zaživeti. Ukoliko se nastavi ovakva ,,zloupotreba", najkasnije za godinu dana više od polovine regruta će odlaziti na civilno služenje. Tada će, kao i u Sloveniji prilikom dostizanja tih 50%, doći do profesionalizacije vojske i ukidanja svih oblika obaveznog služenja. Samo što će kod nas to biti haotično i loše za vojsku.
Pa zaista treba razmisliti da li sad otići na i na civilno služenje, MOŽDA ĆETE BITI POSLEDNJA KLASA? U trenutku kada civilno služenje + izbegavanje dostignu 50%, sa obaveznim služenjem bilo kakve vojske je gotovo - ,,dolazi" profesionalizacija.
He who dares...
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.03.2005. u 01:19 - pre 233 meseci
Kada odziv padne na 50% i ispod, jedna varijanta je taj slovenački scenario koji pominješ - profesionalizacija i ukidanje svakog služenja, pa i civilnog. Ali, kao što je već hiljadu puta rečeno, to nije stvar koja se ikako može uraditi preko noći, a dosad nije učinjeno apsolutno ništa da se taj proces koncipira i pripremi.

Druga, dakako, varijanta, mnogo bliža domaćem vojnom mentalitetu, jeste da se civilna služba do kraja suzbije, pa i potpuno suspenduje/ukine.

Ovo drugo mi deluje daleko verovatnije.

Ako neko misli da će se oni koji o tome odlučuju mnogo brinuti zbog protesta od strane EU ili domaćih NVO, vara se. Nemerljivo veći pritisak ova vlast trpi, recimo, zbog Haga, pa se i dalje ne potresa mnogo.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.197.*



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.03.2005. u 13:21 - pre 233 meseci
Citat:
Treba sačekati podatke o odzivu martovske klase 2005. Prema ljutitim izjavama nekih visokih oficira o ,,zloupotrebi" civilnog služenja, moglo bi se zaključiti da su se dosta uspaničili. Ogroman broj regruta odlazi na civilno služenje ili jednostavno ne prima pozive, pošto civilni okružni sudovi tek preuzimaju nadležnost - poznajući našu zemlju ko zna kad će to zaživeti. Ukoliko se nastavi ovakva ,,zloupotreba", najkasnije za godinu dana više od polovine regruta će odlaziti na civilno služenje. Tada će, kao i u Sloveniji prilikom dostizanja tih 50%, doći do profesionalizacije vojske i ukidanja svih oblika obaveznog služenja. Samo što će kod nas to biti haotično i loše za vojsku.
Pa zaista treba razmisliti da li sad otići na i na civilno služenje, MOŽDA ĆETE BITI POSLEDNJA KLASA? U trenutku kada civilno služenje + izbegavanje dostignu 50%, sa obaveznim služenjem bilo kakve vojske je gotovo - ,,dolazi" profesionalizacija.


NEĆE I PO 100X NEĆE se ukinuti redovno služenje...NA ŽALOST!!!
Neznam kakvog ste političkog opredelenja(mada nije ni bitno),ali zar neshvatate da priča o Sloveniji koja je ukinula služenje vojnog roka važi za države koje su politički stabilne i već su EU..koje nemaju Haške optuženike propalu ekonomiju i koje su kao i mi tek na pragu tranzicije...
Mi po 100x treba da shvatimo da VSCG(ili kako će se zvati) ukinuti redovno služenje i ostale gluposti, tek kada poznati broj Generala i oficira bude u Hagu..kada rešimo pitanje Kosova uđemo u Partnerstvo za Mir, krenemo da sarađujemo sa Evropom i Amerima(a ne sa Mongolijom,Turkistanom Libijom..idr.jer nas oni u EU uvesti neće) i kada počnemo sa Tranzicijom..reformama u privredi a posebno VSCG koja je po defaultu zabranjeni grad još od Tite, tek tada će se stvoriti uslovi da neke stvari Liberalno počnu da se menjaju..
Sve države koje pominjete,koje imaju Profi Vojsku ovakvih problema NEMAJU!!!
Iste te države umesto 70000 vojnika imaju 70000 radnih mesta u nekim jakim fabrikama Auto,Hemiske..idr. industrije i ostvaruju ogroman Budžet za svoju državu...pa tako mogu da imaju Profi Vojsku i da se zezaju do mile volje...a nama treba još vremena da se otreznimo!!!!



 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.03.2005. u 14:27 - pre 233 meseci
samo mali komentar: kako je ova tema oslobodjena likova koji su
govorili zasto ne treba ici u civilne ustanove, mislim da nije ok da
se ponovo (makar i ovako slozno) vracamo na stvari kroz koje smo
prosli. cisto da bi tema ostala pregledna. znaci cekamo mart pa da
vidimo kako su momci uspeli da prodju te protivustavne komisije i
ostalo.
 
Odgovor na temu

Nub.Saibot
Srbija/BG

Član broj: 11838
Poruke: 99
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.03.2005. u 14:58 - pre 233 meseci
>
Pre nekoliko dana sam dobio poziv da se pojavim u VO radi regulisanja
pitanja u vezi vojne obaveze. Poziv je poslat 16.2 sa naznakom da se
pojavim 17.2!, a u sanducetu se pojavio 25.2 :)

Otisao sam u VO i za razliku od prethodnog puta kada sam bio kod njih
na pomen da zelim da sluzim civilno nisu dizali dreku. Odmah su mi
urucili poziv za vojsku, da se pojavim 11. aprila u VO.
Na pozivu koji sam dobio odstampano je da se pozivam na odsluzenje
vojnog roka u vojsku SCG dana 3.3.2005, a svecani ispracaj i isplata
putnih troskova ce se obaviti 18.02.2005.
Zaposleni u VO je na vrhu poziva dopisao 11.4.2005. i potpisao.

Imam nekoliko pitanja:
1. Da li je ovo neko navlacenje posto su bili previse fini?
2. Kad treba da im odnesem zahtev za civilno sluzenje?
3. Da li i dalje trebaju potvrde da nisam clan lovackog drustva, ...

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

zack1
Beograd

Član broj: 50080
Poruke: 52
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.03.2005. u 15:11 - pre 233 meseci
Naravno, u pravu ste kada kažete da Vojska neće dozvoliti ukidanje redovnog vojnog roka. Takođe, u narednim mesecima će svim silama nastojati da u određenoj meri ukinu ili suzbiju civilno služenje - opet se vraćaju na priče o pranju staraca, radu u duševnim bolnicama. Zbog toga smatram da je ova tema bitna, jer ukoliko u narednim mesecima ukinu civilno služenje nije toliko bitno šta se dešavalo martovskoj klasi (povodom komentara aleksandra...)

Međutim, po meni je bitan faktor tzv. kritične mase ljudi i uticaj zapadnih zemalja (pre svega SAD), kao i 5. oktobra 2000. Slobodan Milošević i pored sve svoje sile, više nije mogao da ostane na vlasti. Kada polovina ljudi u godinu dana (4 klase vojnika) ode na civilno služenje ili odbije da ode u vojsku, nedostajaće ukupno oko 20-30 hiljada ,,redovnih" vojnika, što će izazvati prisilne reforme. Ili će se ukinuti civilno služenje ili će profesionalizovati vojsku. Ja ne vidim treću opciju, osim privremenih mera kao što je zatvaranja velikog broja kasarni usled nedostatka vojnika. To bi verovatno podrazumevalo i značajno otpuštanje oficira i civilnih lica zaposlenih u vojsci.

Ovo je naravno samo moje mišljenje, videćemo šta će se događati.
He who dares...
 
Odgovor na temu

zack1
Beograd

Član broj: 50080
Poruke: 52
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.03.2005. u 15:17 - pre 233 meseci
Pre nekoliko dana sam dobio poziv da se pojavim u VO radi regulisanja
pitanja u vezi vojne obaveze. Poziv je poslat 16.2 sa naznakom da se
pojavim 17.2!, a u sanducetu se pojavio 25.2 :)

Otisao sam u VO i za razliku od prethodnog puta kada sam bio kod njih
na pomen da zelim da sluzim civilno nisu dizali dreku. Odmah su mi
urucili poziv za vojsku, da se pojavim 11. aprila u VO.
Na pozivu koji sam dobio odstampano je da se pozivam na odsluzenje
vojnog roka u vojsku SCG dana 3.3.2005, a svecani ispracaj i isplata
putnih troskova ce se obaviti 18.02.2005.
Zaposleni u VO je na vrhu poziva dopisao 11.4.2005. i potpisao.

Imam nekoliko pitanja:
1. Da li je ovo neko navlacenje posto su bili previse fini?
2. Kad treba da im odnesem zahtev za civilno sluzenje?
3. Da li i dalje trebaju potvrde da nisam clan lovackog drustva, ...

Pozdrav svima

ODGOVOR:

1. Zahtev za civilno služenje podnesite ODMAH, već narednog dana. Ukoliko vam budu pravili probleme, konsultujte advokata ili neku od nevladinih organizacija koja se bavi ovim pitanjima (ebcobalkan.com - jako su ljubazni).
2. Prema novoj uredbi, više nije bitno članstvo u lovačkim ili streljačkim organizacijama, ali proverite.
He who dares...
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.03.2005. u 23:58 - pre 233 meseci
@nub
sve je ok.
idi u policiju i uzmi potvrdu da nisi trazio oruzje (2 dana)
idi u sud i uzmi potvrdu da nisi osudjivan (palata pravde - ceka se 20 minu=
ta)
te dve stvari i zahtev za civilno (imas nekoliko linkova ovde na temi,
pa skini neki word dokument)
sve to podnesi kada skupis te papire. nemoj odmah da se zaleces i
podneses samo zahtev, a za papire ces kasnije; jer ce te onda odbiti
zbog nepotpune dokumentacije.

@zack
htedoh reci da nije fer prema samoj temi, da rapravljamo o bilo cemu
na sta ne moze da uticemo. svidelo se to nama ili ne. jer ce onda
dodji nepozvani gosti i poceti da raspravljaju o tome kako jeste
"normalno da kad neces pusku ima da cistis wc u kasarni".
 
Odgovor na temu

Nub.Saibot
Srbija/BG

Član broj: 11838
Poruke: 99
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.03.2005. u 00:11 - pre 233 meseci
@aleksandaraleksandar
Hvala na odgovoru. I mislio sam da ces se ti javiti :)

Inace dok sam bio u VO i cekao da me pronadju u evidenciji i zavrse
papire proslo je dvadesetak ljudi kroz kancelariju i svi su trazili
civilno ili donosili potvrde sa fax-a uz naglasak da ce posle isteka
potvrde ici civilno. Kako mi se cini ako komisije koje odobravaju
zahteve za civilno sluzenje ne odbijaju, onda ce broj prijava za
civilno biti isti kao i pre izmene uredbe.
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.suonline.net.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.03.2005. u 21:41 - pre 233 meseci
Ja sam dobio resenje da idem 1.03.2005 na civilno ali nisam otisao jer nece niko sa nas finansira....300din vojnicke plte i markica za bus....
kako je u drugim gradovima?
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.03.2005. u 21:57 - pre 233 meseci
jesi ti...? kako nisi otisao?
pa to ne zavisi od grada, to je plata koju daje ministarstvo odbrane.
325 din + realna cena prevoza.
idi i javi se, nemoj da se zezas.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+105 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.03.2005. u 22:16 - pre 233 meseci
Ja danas dobio prvu"platu"(decembarac),1135din.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.03.2005. u 22:25 - pre 233 meseci
i mene zvali, ali mi bilo hladno da se cimam za 1K. sutra cu :)
@iron
gde sluzis? koji VO?
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.03.2005. u 10:25 - pre 233 meseci
I ja sam trebao da krenem na civilno sada u martu, ali me (kao i sve ostale) vec ko zna koji put vracaju iz odseka jer "zbog promene uredbe nisu jos doneti rasporedi..."
Pa jel treba godinu dana da cekam da se vojska smiluje da me primi???
BTW, raniji izgovor im je bio da nema nigde mesta, a skoro su odbili gomilu drzavnih institucija koje su htele da prime vojnike...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.03.2005. u 11:55 - pre 233 meseci
Ma sto duze cekas to su ti vece sanse da neces ici u opste... tj. da ce uvesti otkup ili (malo verovatno) da ce se vojska profionalizovati i ostaviti nas na miru.
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.suonline.net.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.03.2005. u 15:52 - pre 233 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar: jesi ti...? kako nisi otisao?
pa to ne zavisi od grada, to je plata koju daje ministarstvo odbrane.
325 din + realna cena prevoza.
idi i javi se, nemoj da se zezas.

Danas sam opet bio u VO i rece mi covek da se nenadam jos bar 2 nedelje nista od upucivanja martovske klase...

nece zdravstveni centar da me placa a uredbom nece ni vojska...]javile su se neke druge firme koji oce da plate a to su vodovod cistoca zoo...ali to onda kaze on gubi pravi smisao sluzenja vojnog roka u ciliku jer nema humani karakter ner te firm e nisu od opsteg dobra....
pa i ja bi se prijavljivao da mi daju civilnog roba za 350 din +markicu mesecno zar ne?
kaze da ce znati nestoi tek oko 20-tog....
kako stoji u ostalim gradovima?
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.03.2005. u 16:04 - pre 233 meseci
@mobtel
sve sto si napisao, isto to sam ja cuo 50 puta u poslednjih 7 dana.
uglavnom od drugara, momaka koji su samnom u bolnici.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.03.2005. u 17:39 - pre 233 meseci
i ja bio ponovo u VO, ali sam ostao za jun....kaze nema mesta....
 
Odgovor na temu

tevs

Član broj: 50278
Poruke: 6
*.127.EUnet.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.03.2005. u 19:49 - pre 233 meseci
Ovako. Imam odlozeno vojsku do oktobra na konto apsolventskog staza. Mislio
sam da tek juna predam za civilno, ali prateci razvoj stvari vidim da do tada moze
i da ne bude vise civilnog sudeci po tome kako rade na poostravanju kriterijuma
i kakve komentare daju generali na TV. Razmisljam da odem u toku marta do odseka i zatrazim civilno.
Voleo bih da cujem par odgovora i saveta. Koliko treba vremena da izadjem na tu famoznu komisiju koje odobrava civilno ?(vidim da samo odlazenje u ustanovu ume da traje u vecnost).
Kako se treba ponasati na toj komisiji, da li samo odgovarati na pitanja, da li se ponasati opusteno ili
strogo ozbiljno, da li odgovarati na provokacije, da li iznosim samo svoj stav o civilu itd. Sugestije bi mi bile od pomoci, narocito ako neko ima sveza iskustva. Interesuje me da li, bez obzira koliko oni to fermaju, da pripremim koliko sam u mogucnosti teren u nekoj ustanovi za prijem i da predlozim odseku (podvalacim nemam neke cvrste veze u ustanovama za civil, ali moji roditelji kao
nekadasnji zdravstveni radnici bi pokusali da porazgovaraju sa nekim u zdrasvenim ustanovama da me eventualno prihvate)?
Da li se oni uopste interesuju za to sta sam zavrsio (uskoro zavrasavam ekonom. faks) ili bar za moja znanja ili skolonosti?

I ono vrlo bitno. Ako me ne daj boze odbiju za civil, pre oktobra da li bi morao automatski u vojsku ili mogu da
sacekam oktobar do kada sam odlozio vojsku?
Vozdra
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 818832 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.