Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815598 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.02.2005. u 16:41 - pre 233 meseci
Citat:
Balša
Bilo bi lepo da, kad prođeš kroz sve to u vojnom odseku, detaljnije napišeš kako se sve odvijalo, pošto je nedavnom uredbom promenjena procedura (uveden obavezan razgovor s komisijom).


ok, nego nisam otisao danas...nesto mi se isprecilo, tako da sutra....
 
Odgovor na temu

su27killer

Član broj: 37374
Poruke: 79
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2005. u 16:57 - pre 233 meseci
Huh ja sam iz Podgorice i treba da sam 26. u Madjarskoj a jos ni pasos nisam izvadio(vojsku nisam zavrsio a nisam ni regrutovan). Mislim da pasos mogu da izvadim ali mogu li da predjem granu na Horgosu ili Kelebiji sta mislite?!? Mogu li lakse preko Rep. Srpske pa navise (idem za Budimpestu)?!

Imam 22 god. i cak sam i regrutaciju eskivirao :))
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.vdial.verat.net.



+8 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2005. u 19:15 - pre 233 meseci
Ma buraz ako mozes da iskopas pasos samo pali!
Ja sam moje vojskovanje odlozio, jer su me za civilno odbili,zbog ranije pomenute presude opstinskog organa za prekrsaje, tako da cekam da prodje jos koje vreme pa da vidim sta ce se desiti (3-4 god). Ma ne bi me ni sad uhvatili nego sam se nadao da cu odraditi to civilno, ali posto nisam, sad ne idem uopste, do daljnjeg!
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.02.2005. u 05:08 - pre 233 meseci
@alt+f4
ukoliko si predao zahtev za sluzenje vojske u civ ustanovi, onda ti
taj poziv da ides u kasarnu ne znaci nista, osim sto je treniranje
straha.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.02.2005. u 09:43 - pre 233 meseci
evo ja se konacno nakanio da odem do VO (Novi Beograd)
Uglavnom nemam mnogo informacija osim da je sve proteklo izuzetno fino, niko me nije smarao, gledao popreka i sta ja znam. Covek koji mi je dao formulare bio je izuzetno korektan i fin. Pitao sam sta dalje, o onoj komisiji, ali rekao mi je da cemo videti za 8 dana kada treba da se vratim....
eto toliko, nije bogzna sta, ali cisto da se zna...
 
Odgovor na temu

ivan79
Nis

Član broj: 37060
Poruke: 33
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.02.2005. u 10:57 - pre 233 meseci
Ja sam pre neki dan bio u Vojnom odseku u Nisu na razgovor sa komisijom. Taj razgovor trajao je nekih 2-3 minuta. Pitali su me sta studiram i koliko sam visok. Ovo drugo bilo je cisto iz zezancije, posto sam visok 196cm. :)
Nakon toga su mi rekli da idem u Crveni Krst na odlusenje civilnog vojnog roka. Pocinjem 2. marta.
Znaci, nista strasno

Poz.
 
Odgovor na temu

factor

Član broj: 4833
Poruke: 413
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.02.2005. u 12:07 - pre 233 meseci
Da li si sam trazio Crveni Krst? Koje dokumente ti traze? Ja jos imam vremena, imam odlozeno do kraja jula, ali hocu da idem u junu, pa moram da pocnem da sredjujem stvari.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.02.2005. u 12:31 - pre 233 meseci
e da ja sam zaboravio da kazem...
od dokumenata treba fotokopija poziva za vojsku, koji dobijes tamo
kopija dioplome ili potvrda o studiranju
fotografija
uplatnica na 150 din
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.02.2005. u 14:15 - pre 233 meseci
Citat:
zaraza: fotokopija poziva za vojsku, koji dobijes tamo
kopija dioplome ili


Citat:
potvrda o studiranju


Citat:
fotografija


ovo stvarno prevazilazi moje mogucnosti da stvorim sliku kako stvari funkcionisu. jos malo pa ce i bris da traze.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.02.2005. u 14:19 - pre 233 meseci
sta ces bolje tako nego da vadim milion potvrda da nisam clan streljackog kluba da nisam osudjivanj i ko zna sta jos...
 
Odgovor na temu

ivan79
Nis

Član broj: 37060
Poruke: 33
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.02.2005. u 15:12 - pre 233 meseci
Citat:
factor: Da li si sam trazio Crveni Krst? Koje dokumente ti traze? Ja jos imam vremena, imam odlozeno do kraja jula, ali hocu da idem u junu, pa moram da pocnem da sredjujem stvari.



Ja sam prilikom podnosenja zahteva za civ. sluzenje napisao da zelim da budem u Centru za socijalni rad (posto je jedan prijatelj u to vreme bio tamo). Medjutim, izgleda da te smeste gde ima mesta...
Od dokumenata mi nisu bas nista trazili. Cudno...

Umalo da zaboravim... zahtev sam podneo jos u avgustu 2004. godine, i tom prilikom se uplacuje neka taksa (ne secam se koliko)
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.02.2005. u 15:59 - pre 233 meseci
Posto ova tema vec jako dugo traje bilo bi lepo da oni koji su sada na civilnom napisu gde su sta rade, koji grad i slicno...
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.02.2005. u 19:20 - pre 233 meseci
@zaraza
beograd, KCS, smor
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.02.2005. u 01:24 - pre 233 meseci
Da li neko zna kako je u Bg u Centru za socijalni rad (poslovi programera)?
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.02.2005. u 12:05 - pre 233 meseci
zar samo jedan do sad iz bg?
hm :)
@stargatenow
svi bi mi u programere :)
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+105 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.02.2005. u 12:37 - pre 233 meseci
Citat:
zaraza: zar samo jedan do sad iz bg?
hm :)
@stargatenow
svi bi mi u programere :)

Da,obicno je samo jedan ljudski kompjuter,a na ostalima mozes da" programiras" samo u Word-u.
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.30.eunet.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.02.2005. u 16:11 - pre 233 meseci
Pa, dobro sad, i na tim gde je Word, moze da se udje u DOS Command Prompt i instalira neki Turbo C++ ili Pascal...

P.S. ... A ako pomenuta okruzenja nisu dovoljna, tu je i Visual Basic for Applications! ;>
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

zack1
Beograd

Član broj: 50080
Poruke: 52
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.02.2005. u 14:46 - pre 233 meseci
Vojni sudovi su ukinuti krajem 2004., a još nisu postavljeni tužioci i sudije u okružnim sudovima koji bi se bavili tužbama po osnovu izbegavanje služenja vojske. Trenutno se samo procesuiraju pritvorski i hitni slučajevi. Možda će im prioriteti biti sudjenje optuženima za veleizdaju i špijunažu (npr. bivši načelnik JA).

Pošto ,,pola Beograda" i prosečno oko 35% vojnih obveznika iz ostatka Srbije ,,ne dobija" vojne pozive, služenje vojske postaje skoro dobrovoljno, kao i u Crnoj Gori gde su sudovi potpuno blokirani usled više od 10.000 slučajeva neodazivanja na služenje vojnog roka (samo 30% se odaziva služenju vojske u Podgorici).

Usled toga se prethodnih godina veliki broj regruta iz Srbije fiktivno prijavljivao da živi u Crnoj Gori, čime se obustavljala svaka potraga vojnih organa.

Pa ko voli da ide, nek potpiše poziv....

[Ovu poruku je menjao zack1 dana 28.02.2005. u 19:55 GMT+1]
He who dares...
 
Odgovor na temu

zack1
Beograd

Član broj: 50080
Poruke: 52
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.02.2005. u 15:35 - pre 233 meseci
Iz medija - pismo regruta iz inostranstva (sajt ebcobalkan.com)
Ovih dana svedoci smo aktivne prepiske između grupe naših državljana koji žive u inostranstvu a nemaju regulisanu vojnu obavezu sa jedne strane i Ministarstva odbrane se druge...
Naime, 18. januara grupa regruta iz inostranstva je posllala otvoreno pismo Ministru odbrane, gospodinu Prvolavu Daviniću koje je glasilo:

Mininstru odbrane SCG
Gospodinu Prvolsavu Daviniću,
Ministarstvo odbrane SCG,
Birčaninova 5,
11000 Beograd
Srbija i Crna Gora


18.01.2005.


Poštovani gospodine Ministre,

nakon hapšenja regruta Aleksandra Adakovića i Nenada Ristića koji su se, vodeći se Vašim obećanjima, iz Nemačke uputili put kuće, vidimo da su se stvari konačno iskristalisale, a pokazalo se na štetu preko 100.000 državaljana SCG koji nemaju regulisanu vojnu obavezu a žive u inostranstvu.

Ne želimo da ulazimo ni u kakve diskusije niti analize zašto Vaše obećanje da hapšenja regruta na granicama neće biti nije ispunjeno. Ono što želimo je da izrazimo je samo naše duboko razočarenje odnosom koji prema nama ima Vaše ministarstvo i institucije koje su pod njim.

Siguran sam da i sami znate, mada nije zgoreg ponoviti, da orgomna većina nas koji živimo u inostranstvu, a nismo regulisali vojnu obavezu, nema nameru da se vraća u Srbiju sve dok postoji i najmanja bojazan da ćemo biti primorani da služimo vojni rok ili da će nam biti oduzeti pasoši. Mnogo vremena, neki od nas čak i više od 10 godina, ne možemo da posetimo Srbiju. Posebno gorak ukus ostavlja činjenica da je nada za skori povratak bila na dohvat ruke, ali se hapšenjem Aleksandra i Nenada ona potpuno izgubila. Mi smo izgubili nadu za povratak, a Vi ste izgubili naše poverenje. Štaviše, nama će podjednako teško biti da poverujemo obećanjima bilo kojeg budućeg Mininstra odbrane ili nekog drugog ministra, ma kog resora on bio.

Vidimo da se čak i u samoj Srbiji i Crnoj Gori broj mladića koji ne žele da služe vojni rok drastično povećava iz dana u dan i da već preko 30% regruta bira civilno služenje. Prema Vašim sopstvenim rečima u Beogradu se na regrutaciju odazove oko 60% pozvanih, a u časopisu "Vojska" smo mogli da pročitamo da je u Crnoj Gori vojna obaveza praktično "svedena na princip dobrovoljnosti". Što pre Vaše mininstarstvo i Vojska SCG shvate da smo mi odlučni da se u Srbiju ne vraćamo dokle god treba da se bojimo vojnih vlasti, da smo odlučni da vojni rok ne služimo (svako od nas iz svojih ličnog razloga) i da smo, najzad, u znak protesta zbog hapšenja Aleksandra i Nenada, odlučili da se ne podnosimo nikakve molbe u vezi sa odlaganjem vojnog roka našim diplomatsko-konzularnim predstavništvima, to ćemo pre doći ponovo u situaciju da tražimo konkretna rešenja. Ukoliko se Vi, ispred države koju predstavljate, odričete svih nas, nama ne preostaje ništa drugo nego da se i mi odreknemo Vas i države, ali samo kao političkog aparata, jer će svima nama Srbija ostati domovina u srcu, a to ni Vi, ni Generalštab, niti bilo ko drugi ne može da promeni.

U vezi sa ovim, želimo još i da Vas obavestimo da ćemo uskoro pred svim ključnim međunarodnim institucijama koje se bave zaštitom ljudskih prava pokrenuti pitanje izmene mehanizama za odricanje od državljanstva Srbije i Crne Gore, tj. onog dela Zakona o državljanstvu koji kaže da se osoba ne može odreći državljanstva ukoliko nije regulisala vojni rok, a što je u potpunoj suprotnosti sa članom 15 Opšte deklaracije o pravima čoveka, koju je prihvatila i SCG. Na žalost, vidimo da se političke odluke u SCG i dalje najbrže donose pod pritiskom međunarodne zajednice, pa smo i mi primorani da posegnemo za istim mehanizmom.


S poštovanjem,
grupa državaljana SCG bez regulisane vojne obaveze iz inostranstva
He who dares...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.02.2005. u 17:13 - pre 233 meseci
dobar post zack...

nadam se da ce momcima uspeti ovo sto nameravaju da urade...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815598 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.