Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815634 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.etf.bg.ac.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.01.2005. u 23:48 - pre 235 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar: sad ces jos ispasti da ja branim vojsku
pa jeste da ti neki komentri zvuce defetisticki, ali normalno da je svima jasno na cijoj si strani
Komentari koji pokusavaju da pokazu cime sve vojska moze da se posluzi da nam doskoci su najkorisniji. Ipak, treba se tu uzdrzavati od subjektivnih komentara tipa: "ma ti moras da ides u vojsku po makar dubio na glavi zato sto to rade nasi stari od pamtiveka" ili "ma je*es vojsku, ja sam protiv nje i nemaju oni prava da me cimaju". Zato su oni koji imaju neke konkretne informacije, bilo iz svog slucaja (kako su nahvatani ili kako su izbegli vojsku) bilo tako sto imaju neko poznavanje prava vise nego dobrodosli da se jave
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.01.2005. u 00:54 - pre 235 meseci
@kobrejabre
Malo preteruješ sad.Tvoje nepoznavanje zakona te ne oslobađa krivice ako ga prekršiš.Mislim po toj logici, mogao bi da ubiješ čoveka i braniš se time kako nisi znao da je to zabranjeno, ili izneseš iz prodavnice robu i ne platiš, ba se braniš da nisi znao da je to kažnjivo...itd.Dakle, na tvojoj sam strani što se tiče stavova o vojsci, ali hoću da ti napomenem da ti to sa "nepoznavanjem" zakona ne može pomoći, može samo da te ukopa dublje.Traženje rupe u zakone je ok, i ako je nađeš, zašto da je ne iskoristiš, mada ja ne nađoh ništa korisno.U principu, za sada je verovatno najbolja alternativa prijaviti se za civilno služenje, jer je tu velika gužva, pa može da prođe dosta vremena dok te pošalju negde, a za to vreme se možda nešto i promeni.Mada ni ovo nije sigurno, jer ti niko ne garantuje da neće sutra naći mesta za sve prijavljene (mada je to malo verovatno).Druga varijanta je beg u inostranstvo, ako ima mogućnosti.A verovatno najlošija i najrizičnija je varijanta, izbegavanja (takozvana "igranka"), mada ni to ne mora da bude tačno, ali u praksi se pokazalo tako.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.01.2005. u 09:27 - pre 235 meseci
To je potpuno jasno, da neznanje ne oslobadja krivice. Ali...
Poredjenje sa ubistvom mislim da nije na mestu jer ti tu direktno ugrozavas drugoga. Kradja takodje - cene su vidno istaknute a i prodavac ce te tuziti da si mu naneo stetu.
Zato je i najbolje da se javi neko ko poznaje propise i da kaze kojim je tacno to propisom regulisano i kakve su tu eventualne olaksavajuce okolnosti.
Jer, malo je nelogicno da ja izbegavam obavezu prema drzavnom organu time sto ja ne znam da treba da se prijavim a oni me nisu zvali. Neka druga, blaza, kvalifikacija bi verovatno bila ok...
Opet analogija sa ubistvom - valjda se razlikuju ubistvo sa predumisljajem i ubistvo iz nehata. U prvom slucaju si ti svesno ucinio krivicno delo a u drugom je splet okolnosti i tvoje pogresno postupanje bez namere da ucinis krivicno delo dovelo do krsenja zakona.

Dobro sad, ova prica i analogije ne vode nikuda, pa sacekajmo ljude koji imaju iskustva/znanja da se jave...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.01.2005. u 10:54 - pre 235 meseci
@kobrejabre

Moj savet - ako ti se posto poto ne ide u bilo kakvu vojsku - ni civilnu i oruzanu i ne gubi 9-13 meseci vremena, najbolji nacin je da lepo nadjes neki legalan posao u inostranstvu - vidim da postujes sa ETF IP adrese, pa ako je to tacno - ICT poslovi imaju u dosta zemalja olaksice u procesu dobijanja radne dozvole.

Dakle, juri strane firme i apliciraj, moze da bude mukotrpan proces i da jako dugo traje - tj. da uspe iz 200-300-tog puta (nekad i duze) - neka firma ce te pozvati na interview i ako si dobar ostajes tamo uz legalnu boravisnu i radnu dozvolu.

Onda sa tim dozvolama u pasosu i ugovorom o zaposlenju lepo odes do naseg konzulata i prijavis se vojnom odseku tamo - koji ce te od tad oslobadjati sluzenja vojske (pre toga se naravno odjavis u Srbiji i vojnom odseku tamo vratis vojnu knjizicu)

Ako nemas legalan posao tamo, nemas ni legalno odlaganje vojske - tj. nije neka katastrofa ali neces smeti da dolazis u SCG, a ako te zapadnjaci deportuju neko ce te cekati na aerodromu u Srbiji ;)

Izbegavanje vojske lokalno bezanjem od urucenja papira moze da se pretvori u jalovu rabotu ako im dopizdi i posalju zahtev MUP-u da ti nakace poteru tj. da te pronadju posto je adresa nepoznata - onda si "fugitive on the run" a to moze da se odrazi lose po tvoje zdravlje i zivce - ovo obicno ne rade dok ne napunis 27, ali onda ces imati problem.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.01.2005. u 14:11 - pre 235 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
posto je adresa nepoznata

Ovo i jeste slamka za koju se hvatam - moja adresa im (vojsci a pogotovo mup-u) nije nepoznata i u svakom trenutku mi na nju mogu poslati poziv koji cu, ako na nju i stigne, sa zadovoljstvom potpisati.

Zanima me nesto u vezi inostranstva, nadam se da si upoznat sa time: da li to produzavanje pasosa u DKP pije vodu i posle 27. godine?

[Ovu poruku je menjao kobrejabre dana 03.01.2005. u 15:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.01.2005. u 14:19 - pre 235 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @kobrejabre

Moj savet - ako ti se posto poto ne ide u bilo kakvu vojsku - ni civilnu i oruzanu i ne gubi 9-13 meseci vremena, najbolji nacin je da lepo nadjes neki legalan posao u inostranstvu


Pa zato i odlazem vojsku, ali za odlazak u inostranstvo treba barem godinu dana cimanja, verovatno i nesto duze. Normalno da nisam lud da mislim da mogu da ih zavlacim do 35...
Problem je u tome sto se 27. godina blizi, pa ce verovatno doci nekoliko meseci ako ne i pola godine pre nego sto uspem da zbrisem...
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.01.2005. u 14:53 - pre 235 meseci
www.dijaspora-vojna-obaveza.info neko je vec postovao ovde
 
Odgovor na temu

net_freek
Hewlett Packard d.o.o.
BBR

Član broj: 566
Poruke: 132
*.yubc.net.

Sajt: www.svetsatova.com


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.01.2005. u 13:45 - pre 235 meseci
Posto ove godine punim 27 godina izuzetno sam zainteresovan da stvorim sve preduslove za sto bolje civilno sluzenje vojnog roka. Informisao sam se u vojnom odseku u svojoj opstini (Cukarica) oko potrebnih dokumenata i prakticno sam sve nabavio (potvrdu da nemam oruzje, da nisam osudjivan, da nisam clan lovacnog i streljackog drustva). Pitao sam ih da li poseduju spisak ustanova u kojima je moguce civilno sluzenje vojnog roka, ali su mi odgovorili da to nemaju i da ja samo napisem u svom zahtevu cime se bavim i sta bih voleo da radim odnosno u kojoj ustanovi da budem (verovatno misle na tip ustanove posto naravno nemam pomenuti spisak, odnosno neki azurniji od onog koji sam kopirao sa ove diskusije). Moje pitanje upuceno vama je sledece: da li neko moze da mi kaze, odnosno ukratko napise ili posalje na mail formu odnosno nacin na koji se pise pozivno pismo. Imam neke prijatelje i rodbinu koji rade u nekim zdravstvenim ustanovama u kojima se vrsi civilno sluzenje ali oni ne znaju kakav dokumenat treba da mi daju, na koji nacin napisan, sa cije strane odobren i potpisan i da li treba da bude pecatom overen. Odnosno sve ono sto to pozivno pismo cini autenticnim dokumentom odredjene ustanove i za koji niko ne bi mogao pomisliti da sam ga samostalno napisao.

Molim vas za sto brzi odgovor jer sam vec jedanput vratio postara sa pozivom (rekao sam mu da nisam kuci ) !
Hvala unapred.

 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+105 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.01.2005. u 14:41 - pre 235 meseci
Meni nisu hteli da prihvate nikakvu potvrdu(bas na Cukarici), sa obrazlozenjem da im je iz Generalstaba stiglo da nemogu da se ispunjavaju nikakve zelje(upravo zbog rodjackih veza i vezica) i da se ide gde te posalju.Sad ako imas neku vezu u vojnom odseku, to je onda druga prica...
 
Odgovor na temu

James
London

Član broj: 1928
Poruke: 174
194.106.171.*



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.01.2005. u 07:20 - pre 235 meseci
Momci HELP!!!

Juce kada sam se vratio sa posla, sacekala me razglednica iz vojnog odseka.
Ove godine (u oktobru) punim 26 godina, prosle godine sam zavrsio fax i upisao specijalisticke studije.

Iz nekih prica sam cuo da potvrda o spec. studijama (traju samo 2 semestra ) ne odlaze vojsku. Da li je to istina i sta trebam da uradim da bi je odlozio?

Naravno da ne zelim da sluzim regularni, vec civilno . Ali isto tako to ne zelim pre kraja sledece godine.

Ima li neko savet?
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.01.2005. u 11:51 - pre 235 meseci
Pa za civilno i ne moras da brines. 2005 skoro sigurno nece slati 1979. godiste zbog prebukiranosti. Jos ni 1978. nije doslo na red. Ali bas za kraj 2006. - to je vec nesigurno.
Pripravnicki bi trebalo da odlaze vojsku, kao i specijalisticke. Medjutim, nedostaje im 'rane za topove pa zakidaju gde god situacija nije skroz jasna. Najboje da proveris u zakonu o visokom obrazovanju da li su specijalisticke studije u istom rangu sa magistarskim. Mada, ni to ti kod vojske ne znaci mnogo, jer su oni zamislili da ti sa 18 MORAS u vojsku, a odlaganje zbog skole je samo njihova dobra volja...
 
Odgovor na temu

James
London

Član broj: 1928
Poruke: 174
194.106.171.*



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.01.2005. u 13:01 - pre 235 meseci
Zanci samo im odnesem potvrdu i izkulirma ih?
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.01.2005. u 13:14 - pre 235 meseci
Mislim da ti oni tu potvrdu NECE prihvatiti, a ako ih iskuliras poslace ti pse tragace za vrat.

Mislio sam da ti je najbezbolnija opcija da (ako ti ne budu primili potvrdu) primis poziv a onda podneses zahtev za civilno. Posto nemaju mesta da te posalju u martu (zbog ovih matorih civilaca koji su se vec nagomilali) a ni u junu, verovatno ni u septembru i decembru, ostaje ti da cekas da dodje red na tebe. Normalno, niko ne moze da ti garantuje da nece bas za inat odmah da ti nadju mesto, ali iskustvo govori da mozes da se opustis do marta 2006. Posle je lutrija...
 
Odgovor na temu

Gugliša

Član broj: 17143
Poruke: 87
195.252.103.*



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.01.2005. u 17:36 - pre 235 meseci
Zelim da idem u martu u regularnu vojsku. Radim u privatnoj firmi i prijavljen sam na minimalac. Interesuje me kako mogu da sacuvam posao i da li firma ima neke zakonske obaveze koje treba da ispostuje (plata, staz i sl.)


PS - Cuo sam da ce mozda doci do skracivanja vojske na sest meseci. Da li to moze da me zakaci, ako se ta uredba donese dok sam na osluzenju ?
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
213.137.127.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.01.2005. u 17:49 - pre 235 meseci
Da i ja sam nesto nacuo o skracenju i sluzenju u najblizoj kasarni.Razmisljao sam o civilnom ali mozda se predomislim...Ta vojska je velika gnjavaza,ne moze covek da zapocne svoj zivot onako kako zeli dok ne skine to sa vrata.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

net_freek
Hewlett Packard d.o.o.
BBR

Član broj: 566
Poruke: 132
217.24.24.*

Sajt: www.svetsatova.com


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.01.2005. u 18:16 - pre 235 meseci
Citat:
ironman: Meni nisu hteli da prihvate nikakvu potvrdu(bas na Cukarici), sa obrazlozenjem da im je iz Generalstaba stiglo da nemogu da se ispunjavaju nikakve zelje(upravo zbog rodjackih veza i vezica) i da se ide gde te posalju.Sad ako imas neku vezu u vojnom odseku, to je onda druga prica...


E *ebi ga bas si me sad izbedacio. Reci mi kada si podnosio zahtev?
Takodje pitanje za ostale, da li se jos nekom desilo (na nekoj drugoj opstini) da mu vrate pozivno pismo? A pitanje u vezi pozivnog pisma jos uvek stoji pa ko zna nek odgovori (hocu da pokusam da ga predam pa gde puklo da puklo!)
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.01.2005. u 22:42 - pre 235 meseci
Citat:
Gugliša: Zelim da idem u martu u regularnu vojsku.


svako sluzenje vojske je regularno.

Citat:
Radim u privatnoj firmi i prijavljen sam na minimalac. Interesuje me kako mogu da sacuvam posao i da li firma ima neke zakonske obaveze koje treba da ispostuje (plata, staz i sl.)


po upucivanju na odsluzenje vojnog roka, ne mozes da dobijes otkaz.

Citat:
PS - Cuo sam da ce mozda doci do skracivanja vojske na sest meseci. Da li to moze da me zakaci, ako se ta uredba donese dok sam na osluzenju ?


ako dodje do skracenja, sumnjam da ce to biti regulisano uredbom. zasto? pa zato sto i ovo sa sluzenjem u civ ustanovama, im je napravilo mnogo problema, tako da ce sigurno da se pise zakon iznova.

a da li ce da te zakaci, pa zavisi kako zakonodavac sroci zakon
i da li je predsednik drzavne zajednice raspolozen da smanji rok, a obicno je bio raspolozen, kada se skracivalo sa 12 na 9.

Citat:
net_freek:Takodje pitanje za ostale, da li se jos nekom desilo (na nekoj drugoj opstini) da mu vrate pozivno pismo?


u svakom slucaju ce ga staviti medju papire. ja nisam cuo da su nekome vracali. ali izgleda da vise ne gledaju. tako da sad pisite ono sto ne zelite previse oni jednostavno razmisljaju.
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.34.eunet.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.01.2005. u 08:54 - pre 234 meseci
Citat:
po upucivanju na odsluzenje vojnog roka, ne mozes da dobijes otkaz.


Da, da, ali samo na papiru... U praksi svakog koga ja poznajem, a da je radio kod privatnika, je popio otkaz, ili neku pricu kao "ma ti idi, i nista ne brini, jer kad dodjes kuci ceka te radno mesto", sto se na kraju ispostavi da ne bude tacno i da taj privatnik nadje tvoju zamenu...

Zakonska obaveza u smislu staza, i cuvanja radnog mesta, mislim da postoji jedino u drzavnim sluzbama, mada ovo samo u slucajevima kada radis za stalno... Ali tesko ces ti uopste dobiti takve uslove, pre sluzenja vojske, jer cesto znaju da te vozaju preko ugovora na odredjeno i po 3-4, pa i 5 god. A da ne govorim da su i drzani organi postali namazani, i da je kod mnogih uslov da te prime za stalno (paradoksalno) odsluzen voj. rok, jer naravno ne zele da prime obavezu da ti uplacuju staz (u slucaju kad budes isao u vojsku), pa onda to nekako izvrdavaju na ovaj nacin.

Da dodam: Sto se tice zakonske strane, sad sam gledao zakon o radu, i tacno je da poslodavac ne sme da ti da otkaz u ovom slucaju, pogotovo sto @Guglisa tvrdi da je prijavljen i da mu se uplacuje minimalac...

E sad, ja ne znam kako su onda maltene sve ljude koje znam da kazem prevarili? Ok, kapiram da su neki verovatno radili na crno, ali kako su onda izvrdali ove sto su radili u drzavnim ustanovama? Da li su im poturali da potpisuju neke dokumente, o otkazu, ili su jednostavno ljudi bili neobavesteni o svojim pravima, ili su znali, ali nisu hteli da se i sudski bakcu sa poslodavcima... Sta vredi npr. sto te on i vrati na radno mesto posle tuzakanja, kad ce posle realno moci da ti se osveti otkazom, po bilo kom osnovu, ili da te tovari da mu radis ko mamlaz (za kaznu)? U ovoj varijanti, zakon nije na tvojoj strani...

Tako da, sve to lepo zvuci na papiru, ali u praksi... Izgleda da to najvise zavisi od volje poslodavca, tj. da li si mu stvarno bio dobar, vredan - nezamenljiv...

[Ovu poruku je menjao neo01 dana 10.01.2005. u 06:00 GMT+1]
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.01.2005. u 16:14 - pre 234 meseci
Citat:
neo01: Zakonska obaveza u smislu staza, i cuvanja radnog mesta, mislim da postoji jedino u drzavnim sluzbama, mada ovo samo u slucajevima kada radis za stalno... Ali tesko ces ti uopste dobiti takve uslove, pre sluzenja vojske,


pa ako sam ja coveka dobro razumeo, rekao je da je prijavljen na minimalac. znaci ne treba nista da prica sefu da je dobio poziv za vojsku ili tako nesto, da sef ne bi imao rok od 2 (ili 3) meseca za otpustanje; treba samo da ga obavesti da je upucen na sluzenje vojnog roka. a i da hoce da ga otpusti istog trenutka, tesko da bi mu poslo za rukom; zakon je jasan - tehnicki visak ne moze nastati u roku od 24 sata

uostalom, vlasniku preduzeca niko ne brani, da raspise konkurs na odredjeno vreme od 9 meseci.

zakon je isti za sve i ne poznaje razliku u ovom smislu izmedju vlasnickog i nevlasnickog oblika preduzeca.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.01.2005. u 16:19 - pre 234 meseci
Citat:
neo01: Da, da, ali samo na papiru... U praksi svakog koga ja poznajem, a da je radio kod privatnika, je popio otkaz, ili neku pricu kao "ma ti idi, i nista ne brini, jer kad dodjes kuci ceka te radno mesto", sto se na kraju ispostavi da ne bude tacno i da taj privatnik nadje tvoju zamenu...

Zakonska obaveza u smislu staza, i cuvanja radnog mesta, mislim da postoji jedino u drzavnim sluzbama, mada ovo samo u slucajevima kada radis za stalno... Ali tesko ces ti uopste dobiti takve uslove, pre sluzenja vojske, jer cesto znaju da te vozaju preko ugovora na neodredjeno i po 3-4, pa i 5 god. A da ne govorim da su i drzani organi postali namazani, i da je kod mnogih uslov da te prime za stalno (paradoksalno) odsluzen voj. rok, jer naravno ne zele da prime obavezu da ti uplacuju staz (u slucaju kad budes isao u vojsku), pa onda to nekako izvrdavaju na ovaj nacin.


neo,

prokomentarisao sam samo ovaj deo koji je citiran u ovom postu. mail mi je iz nepoznatih razloga isekao tvoj ostatak post-a, u kojem si i sam naveo isto sto i ja... sorry (obrisacu ovaj post za 1 dan)

@neo

pa izgleda da je poenta upravo u tome da se poslodavac ne obavesti: "e gazda, idem ja u vojsku za jedno 3 meseca, pa eto da nadjes vremena da me zameni." to je ocigledno, pucanje sebi u nogu. najbolje da prokomentarise neko ko je uspeo da sacuva posao.
ne znam sta su duzni da uplacuju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815634 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.