Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 816761 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shoshone

Član broj: 17792
Poruke: 127
*.beograd-1.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.10.2004. u 22:26 - pre 237 meseci
U svakoj reci se slazem sa Markom, posto sam i istoj situaciji.
Mene i dalje interesuje, da li npr ja,bilo ko, posle Y puta odlaganja vojske na dve godine, mogu da se oslobodim skroz vojske, posto mi apsolutno ne pada na pamet da odem u kasarnu, a sa druge strane-civilno bi me, kao i porodicu ( koja ce se ako da bog iduce godine povecati za josh jednog clana) slobodno mogu reci-upropastilo.



[Ovu poruku je menjao -zombie- dana 18.10.2004. u 02:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.10.2004. u 22:41 - pre 237 meseci
To i mene zanima, jer zadnji put kada sam bio nekako su mi odložili na godinu dana (iako po zakonu imam prava na dve).U vojnom odseku, jednostavno ne možeš da dobiješ ikakve korisne informacije, jer te samo kljukaju onim "Odi ti to sinak odsluži, pa si miran", a kad ih pitaš za alternative, odlaganje ili oslobađanje, gledaju te ko da si im rekao "Bio sam ti sa ženom sinoć", tako da ne znam.U zakonu stoji da kao hranioc porodice imaš pravo na odlaganje dve godine, ali ne znam šta se dešava ako si ti posle dve godine i dalje hranioc porodice.Doduše čini mi se da možeš tako da odlažeš na po 2 godine do 27-me, ali posle toga više ne pali (ne znam samo po kojoj logici je to tako).Evo jedan moj kolega je morao sa 28 da ode, iako je hranioc porodice (nije hteo civilno jer mu je previše 13 meseci), a za to vreme mu je komšija izdržavao ženu i 2 klinca.Ja recimo to sebi nikada ne bih dozvolio, odnosno da mi bilo ko izdržava porodicu, jer posle moram doživotno da mu ljubim du*e zbog toga, a to mi uopšte ne treba.
pajaja: pravilo br 7

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 25.09.2005. u 02:59 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.197.*



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.10.2004. u 17:02 - pre 237 meseci


Ja sam odlagao do 27 godine 3 puta i to 2x po 2 godine i 1x godinu i evo me sad u Vojsci (civilno).
Znači, na sve načine možete odlagati bilo da ste hranioci,studenti ili "folirate" da ste bolesni,skrivate se..itd. ali će vas kad-tad ta obaveza sustići.Najgore je da vas pošalju posle 27-me kad već ozbiljno planirate nešto od života(tako meni sada dosta stvari stoji u mestu).
Kada sam ja napunio 27 u januaru(kalendarski) rekli su mi :" ti nemaš prava više na odlaganje,donesi papire da si trajno nesposoban pa da te oslobodimo,a ako si sposoban ideš,ako nećeš vojska te tuži i možeš da zaglaviš u zatvor jer imaš 27".Šta sam mogao! išao sam na VMA preko 5 puta ukupno 1 ceo mesec sam izgubio ..vozali su me od jedne ordinacije do druge,ni sam ne znam koliko sam puta vadio krv,mokraću ...i jednostavno najviše što dobiješ je "ograničeno sposoban" u slučaju da stvarno nisi teško bolestan (bol u leđima,gušenje,glumljenje da si dalabu pomaže samo kod odlaganja na par meseci ili godina u ovakvom slučaju zaboravite).....znači uzalud mi trud i potrošen novac."Ograničeno Sposoban " za one koji neznaju je oslobađanje od nekih aktivnosti u vojsci...straža,požarstvo,opterećenja.. ali ovo se retko gde primenjuje kao nešto značajno (samo slovo na papiru).
Ako mislite da će posle Y puta da vas oslobode...neverujem,jer poznajem ljude koji imaju po 30 god. i još uvek odlažu.Svi oni različito tumače zakon npr. u VO su mi rekli da nemogu više da odlažem, na VMC da mogu jer neke stvari nezavise od zakona(npr.bolest,povrede..itd), a na VMA da sam posle 2x(po 2 god.) trebao od strane VMC-a da budem oslobođen i da im nije jasno što su me u opšte uputili na VMA ....na šta sam se ja nasmejao .
Ukupno kada se sabere to je 5 god. odlaganja preko bolnica VMC i VMA i još 2 godine čisto onako odlaganje zbog posla,"neka sledeće ću godine" i kada to oduzmemo dođemo do godina 20.A kada se setim da sam mogao i sa 18 da idem kao neki moji...ukupno je to 9 god.Pa sada vidite skoro 1 decenija.

Izvinjavam se ako sam off topic i iznosim ovde moj slučaj(čisto da znate s"čim možete biti suočeni) a tema je alternative služenju vojske....a ako mogu da pomognem i u tome... tu sam!!!

 
Odgovor na temu

bubles121
milos ciric

Član broj: 28808
Poruke: 6
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.10.2004. u 11:55 - pre 237 meseci
Evo da se i ja ukljucim sa jednim pitanjem:
Da li mogu da trazim da idem ponovo na regrutaciju ili pregled jer inace imam nekih problema sa nogom (mozda i jos nesto,ko zna),i ako moze gde,da li u vojni odsek to da im kazem ili...
U Nisu sam vec 5 godina,studije,a juce sam se odjavo iz Zajecara pa sad treba da se ovde prijavim. Da li ce odma da me cimaju za vojsku kad odem u vojni odsek da se prijavim?

pozdrav!
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.10.2004. u 15:21 - pre 237 meseci
@bubles121
Nemaš potrebu da žuriš!!!!
Ako nisi dobio poziv za vojsku onda nemoj da ideš, jer će ti i oni sigurno reći da sačekaš na poziv. Kada njega dobiješ odeš u VO(gde te pozovu...ako je to Niš onda tamo) i žališ se na povredu koju imaš,samo moraš imati nešto iz bolnice(izveštaj lekara,karton terapije,bolovanja,ako si koristio lekove...itd.) a oni na osnovu toga pišu ti uput na VMC ili ako si sada u Nišu verovatno negde tamo...to ne znam.
Takve papire treba da imaš radi opravdanja jer nemogu da te šalju na regrutaciju na lepu reč...tako je zakonski!!!
Na VMC(ili gde god) ideš radi ponovne regrutacije tjs. provere na to što si se žalio...ako imaju potrebe šalju te i na VMA, ili oni sami utvrde da si sposoban...ako jesi.

 
Odgovor na temu

Shoshone

Član broj: 17792
Poruke: 127
*.beograd-1.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.10.2004. u 01:36 - pre 237 meseci
@Deki77---Mislim da greshish u vezi "opravdanja" tj papira koje bi trebao da ima zarad trazenja ponovnih lekarskih pregleda. To govorim iz licnoh iskustva jer NIKAD nisam imao papire, jednostavno sam trazio da me ponovo salju na preglede. Naravno, oni su se bunili, medjutim na moju konstataciju da sam ja, za zadnjih dve godine na koliko mi je bilo odlozeno, mogao da dobijem hiljadu i jednu povredu itd itd morali su da mi daju upute.. Tako je bilo za vreme slobe, a bogami i posle, kada sam ishao tj prosle godine, isto sam trazio i dobio.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.197.*



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.10.2004. u 11:48 - pre 237 meseci
@Shoshone
Naravno da si u pravu(delimično),ali to zavisi od slučaja do slučaja kao i njihove dobre volje,kao i toga da si već jedno 2-3 put pozvan da privremeno odložiš na osnovu ranijeg odlaganja.
Po zakonu si obavezan da im dostaviš pored molbe za ponovnu regrutaciju(odlaganje zbog povreda,bolesti,porodičnih problema..itd.) i papire o povredama,lečenju,terapijama...itd. jer kao što sam naglasio nemogu tek tako na lepe oči da te pošalju.(pročitaj poziv u VSCG "Otađžbina te zove")
Npr. kada te pošalju na ponovnu regrutaciju i odeš na VMC,VMA..ili neku drugu ustanovu, na osnovu čega će lekar u toj ustanovi da zakluči da ti imaš povredu,da si bolestan ili trenutno nesposoban i koju ocenu sposobnosti na osnovu "ničega" da ti da.Naravno da te šalju na razne provere,ali kakav uput taj lekar da ti da kada nemaš ni jedan papir....
Moj slučaj je takav da sam imao dosta papira sa nalazima,terapijama,lečenjima i na osnovu njih su mi pisali upute da isto to ponovo proverim,i na osnovu njih me oslobode "privremeno"(na 2god.).....jednostavno tako se to i proverava.
Od ljudi koji su samnom išli na ponovnu regrutaciju(organizovano prevozom) nisam video da je neko pošao bez nekog papira...
Najbolje je ne lupati glavom,slušati tuđe savete i iskustva već proveriti direktno u VO.

 
Odgovor na temu

Shoshone

Član broj: 17792
Poruke: 127
*.beograd-2.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.10.2004. u 23:44 - pre 237 meseci
@Deki-Kao sto sam vec napisao, NIKAD nisam imao ni jedan jedini papir, na osnovu koga sam trazio ponovne lekarske preglede. Ni jedan jedini. Samo sam trazio i dobio, verovao ti meni ili ne.I to 4 puta!!!
Inace, cuo sam prekjuce za jedan jako originalan slucaj sluzenja civilnog vojnog roka. Lik sluzi tj peva u operi..:) Otishao je u VJ, rekao da je zavrshio muzicku to i to, pitao da li im treba kadar. Bili su odushevljeni, primili ga i eno ga peva...Sluzi vojsku a nije se shishao...Do j...;)
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.83.beocity.net.

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.10.2004. u 14:28 - pre 237 meseci

http://www.b92.net/news/indexs...av_category=&nav_id=154332

Citat:
Raste broj zahteva za civilno služenje | 11:30 | Izvor: Beta

Novi Sad -- Goran Duković iz vojvođanske mreže za prigovor savesti kaže da je povećan broj zahteva za civilno služenje vojnog roka.

"Posle pogibije dva vojnika u Topčideru povećan je broj mladića koji podnose zahteve za civilno služenje vojnog roka pozivajući se na prigovor savesti. Bili smo u vojnom odseku i zatekli veliku gužvu na šalteru. Skoro svi momci koji su čekali na šalteru bili su s papirima vezanim za civilno služenje vojnog roka", rekao je Duković.

Duković je ocenio da u SCG odrasta nova generacija koja više ne želi da uzima oružje u ruke i kod koje sazreva pacifistička svest. "Ako imamo ljude koji služe civilno i koji se tako obučavaju da budu službenici, radnici, stručnjaci, a nemate ljude koji se obučavaju da pucaju, ubijaju ili da se brane oružjem, naravno da ćete imati novu generaciju koja će biti pacifikovana", rekao je Duković.

Duković kaže da će ta nova generacija, umesto da razmišlja kako da ubije svog komšiju, početi da razmišlja kako da s njim trguje ili kako da s njim napravi neki projekat koji će doprineti društvu.


 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.smdesign.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.10.2004. u 14:34 - pre 237 meseci
http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/D04102609.shtml

Citat:
Uprava Univerziteta u Beogradu ponovo će zatražiti od Ministarstva odbrane da prihvati ideju o civilnom služenju vojnog roka u Rektoratu i na fakultetima prestoničke akademske ustanove i sa tim zahtevom će priložiti i četiri projekta na kojima mogu da budu angažovani studenti i zaposleni na BU koji se izjasne kao pacifisti.

Izvor: Glas Javnosti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.10.2004. u 14:42 - pre 237 meseci
Citat:
Prema predloženim programima, vojnici u civilu mogu da pomažu studentima sa hendikepom, da se uključe u rad studentskog info-servisa ili da rade na informatičkom razvoju na fakultetima i BU.


Ovo je bas super ideja - BU ce dobiti jeftini razvojni tim i to ce sigurno unaprediti IT infrastrukturu, a ljudi nece morati da izigravaju glinene golubove... way to go :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bokini

Član broj: 7372
Poruke: 101
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.10.2004. u 02:32 - pre 237 meseci
Evo dodatka iz Glasa Javnosti:

--------
Duković je naveo da Regionalna mreža za prigovor savesti radi na predlogu zakona o civilnom služenju vojnog roka, u kojem će zahtevati da Ministarstvo odbrane SCG više ne bude nadležno za civilnu službu, nego da te nadležnosti pređu na ministarstvo za ljudska i manjinska prava.

"Motiv za to leži u činjenici da ministarstvo odbrane sada priprema izmene uredbe o civilnom služenju vojnog roka, kojima želi da dodatno produži vojni rok prigovaračima savesti", rekao je Duković.
--------

Sluzicu civilno makar trajalo 2 godine :D Stvarno su neverovatni
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.83.beocity.net.

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.10.2004. u 11:55 - pre 237 meseci
http://www.b92.net/news/indexs...av_category=&nav_id=154497

Citat:
Ministarstvo: Broj zahteva isti | 10:32 | Izvor: B92, "Glas javnosti"

Beograd -- Ministarstvo odbrane SCG negira navode da je povećan broj zahteva za civilno služenje vojnog roka.

Kako piše "Glas javnosti", u Ministarstvu je demantovana izjava predstavnika vojvođanske Regionalne mreže za prigovor savesti da je posle pogibije dva vojnika u kasarni na Topčideru povećan broj mladića koji traže civilno služenje vojnog roka. U Ministarstvu objašnjavaju da nadležne službe neprestano prate broj onih koji su se odlučili za taj vid služenja vojske.

"Trenutno je na civilnom služenju 6.155 vojnika, a podneto je 5.621 zahtev. Važno je reći da broj zahteva nije povećan od početka oktobra", rečeno je u Ministarstvu.


opa, imamo i demanti, a usput i prvi (zvaničan?) podatak o broju ljudi na civilnom služenju..
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.83.beocity.net.

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.10.2004. u 17:20 - pre 237 meseci

http://www.b92.net/news/pregle...?dd=29&mm=10&yyyy=2004 (prva dva članka)

Citat:
Blic, 29. oktobar, Strah od vojske,
RODITELJI SE PLAŠE DA SINOVE ŠALJU U ARMIJU


Info telefon Evropskog biroa za prigovor savesti za Balkan (EBCO) u avgustu je nedeljno pozivalo tridesetak mladih regruta kako bi dobili informacije o civilnom služenju vojnog roka. Danas, broj 011/33-40-359, kako za „Blic“ kaže predsednik EBCO Petar Milićević, pozove osamdesetak mladića nedeljno. Koliko su poslednji tragični događaji u kasarnama uticali na buduće vojnike da „dug otadžbini“ ipak oduže bez oblačenja sivomaslinaste uniforme?

- U ponedeljak je u novosadskom vojnom odseku u samo jednom danu bilo čak dvadesetak regruta koji su podnosili zahteve za civilnu službu. To je znatno više nego ranije - kaže za „Blic“ Goran Duković iz Regionalnog centra za prigovor savesti Vojvodine. Kako dodaje, u SCG od decembra, kada je uvedeno civilno služenje, ukupno je podneto 9.000 prijava za takav vid služenja vojnog roka. Od decembra, kada je uvedeno civilno služenje u svakom regrutnom roku, prema rečima predsednika EBCO za Balkan Petra Milićevića, broj zahteva za civilno služenje povećava se u proseku između 20 i 40 odsto. Najčešći argumenti su da ne žele da budu učeni da nekoga ubiju. Iako je to jedan od presudnih razloga za civilno služenje vojnog roka, novonastala situacija uzrokovala je i drugačije stavove:


i reakcija ministarstva mira..

Citat:
Glas javnosti, 29. oktobar, Ministarstvo odbrane SCG negira navode Regionalne mreže za prigovor savesti Vojvodine
NISU UČESTALI ZAHTEVI ZA SLUŽENJE U "CIVILKI"


U Ministarstvu odbrane takođe smo saznali da ono priprema izmenu uredbe o civilnom služenju vojnog roka, koja će uskoro biti predstavljena Savetu ministara državne zajednice. Ministar vojni Prvoslav Davinić nedavno je rekao da ovaj vid služenja vojnog roka često služi za izbegavanje vojske, pa će doći do izvesnih promena u pomenutoj uredbi.

Očekuje se da će Ministarstvo "doskočiti" svima koji žele civilno služenje vojnog roka nekim "restriktivnim pristupom", koji se ne bi odnosio na one vojnike koji se već nalaze u nekoj od ustanova za civilno služenje. Izvesno je, ni posle usvajanja uredbe ovaj vid vojnog roka neće biti manji od 13 meseci, koliko sada iznosi.


biće veselo..
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)31.10.2004. u 20:50 - pre 237 meseci
glagol "doskociti" sa subjektom "drzava" se u poslednjih 20-ak godina
uglavnom pogubno zavrsavao.

a sa savetom evrope i buducim integracijama, me bas zanima njegov
prelazni i svrseni oblik.
 
Odgovor na temu

Sv.arog
Petar Ložiona
sve i svašta
Niš

Sv.arog
Član broj: 37803
Poruke: 19
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.11.2004. u 08:01 - pre 237 meseci
Citat:
U Nisu sam vec 5 godina,studije,a juce sam se odjavo iz Zajecara pa sad treba da se ovde prijavim. Da li ce odma da me cimaju za vojsku kad odem u vojni odsek da se prijavim?


Pozdrav!
Prijatelju, ja sam u Nišu već više od dve godine. I imao sam isti problem (ne zdravstveni, već sa odjavom/prijavom). Prvo moraš da promeniš prebivalište, tj. ličnu kartu - odjaviš se iz Zaječara i prijaviš u Niš. To si već uradio, zar ne? Sledeća stvar se odnosi na vojni odsek i to je potpuno posebno! Odjaviš se iz zaječarskog, iskopiraš ličnu kartu... pa se prijaviš u niški vojni odsek, a onda oni prebacuju sva dokumenta iz Zaječara u Niš! Prilikom prijavljivanja u niški vojni odsek priloži im sva dokumenta koja poseduješ, a odnose se na lekarske preglede, studije, itd. Možeš da im priložiš odmah i ZAHTEV (ne molbu!) za civilno služenje vojnog roka, ali ja to nisam uradio sada jer me studije i potvrda pokrivaju još godinu dana. Tako su mi i rekli u vojnom odseku.
Što se tiče prijave oko civilnog služenja, vidi prvo da nađeš gde bi služio,tj. ako si dobar sa nekim profesorom sa faksa ili nekim u nekoj od državnih institucija - biblioteka, itd. zamoli ih da te prime i da pošalju zvaničan dopis za kakve poslove im trebaš i kako i šta.... Posle svih tih zezancija, prijavi se za civilno.
E, sad, ako imaš zdravstvenih problema ispitaj se do atoma! i sve im odnesi bez da se prijavljuješ za civilno.
Moji zaključci, iz ličnog iskustva - odlaži što više možeš, na sve moguće načine, a civilno ostavi za kraj!

Pozdrav!
Serbia is not suburbia!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.83.beocity.net.

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.11.2004. u 05:40 - pre 236 meseci
http://www.b92.net/news/indexs...av_category=&nav_id=155897

Citat:
Čekanje civilnog služenja vojnog roka | 14:06 -> 15:04 | Izvor: B92

Beograd -- Više od pet i po hiljada civilnih regruta čeka na civilno služenje vojnog roka, jer su postojeća mesta popunjena.

S druge strane, i pored velikog broja institucija, koje žele da u svoje ustanove prime civilne regrute, Ministarstvo odbrane ne proširuje njihov broj. Među brojnim institucijama koje su odbijene, nalaze se i Beogradski i Novosadski univerzitet.

Student prorektor BU, Miljana Radivojević, kaže da je njima, posle više od pola godine čekanja, stigao odgovor sa vrlo šturim i neobičnim obrazloženjem: "Navedeno je da bi ministar morao da odredi koje su to institucije u kojima bi se civilno služio vojni rok. Jedna od njih bi trebalo da bude ustanove od opšteg društvenog značaja, pa smo mi shvatili da se možda Univerzitet ne svrstava u takve. To je obrazac na osnovu kojeg su odbijeni ne samo Univerzitet, već i druge institucije. Rekla bih da ministarstvo po defaultu odbija, bez obrazloženja." U obrazloženju se još dodaje da ustanova ne ispunjava kriterijume, ne navodeći koje, a Miljana Radivojević napominje da ministarstvo nikakve kriterijume nije ni propisalo.

Petar Milićević, predsednik Evropskog biroa za prigovor savesti za Balkan kaže za B92 da institucije koje su aplicirale, ili su odbijene ili mesecima čekaju odgovor: "Ovakve stvari, kao i druge, pokazuju da ministarstvo ne želi da razvije civilnu službu, nego da je vrlo komplikuje što zasigurno nije u skladu sa našim evrointegracionim parolama."

U međuvremenu, BU je pripremio je nov zahtev, koji se sastoji iz 4 programa: studentski infoservis, podrška računarskim učionicama, univerzitetskim bibliotekama i pomoć studentima sa hendikepom u nastavnom procesu. BU može da primi 350 civilnih regruta. "Očekujemo da u skorije vreme ovaj zahtev predložimo ministru kad on bude spreman na dijalog. Posle odbijanja Univerziteta od strane ministarstva, rektor se lično angažovao, međutim, još ne postoji dobra volja od strane ministarstva", kaže Radivojević.

I dok ministarstvo izbegava da reši probleme, hiljade civilnih regruta, ima različite probleme, a jedan od slušalaca B92, naveo je svoje iskustvo: "U maju sam se prijavio za civilno služenje, ’82. sam godište, i prekinuo sam studije da posle druge godine završim to što pre i rekli su mi – najranije u septembru, pošto nisu stigli papiri iz Novog Sada, gde sam bio pre toga prijavljen, koji su putovali tri meseca. Onda mi je u oktobru sitglo da se prihvata moj zahtev za civilno služenje, ali nije rečno ni kada ni gde i sada čekam da vidim hoće li to biti u decembru, tako da ja odlažem svaka tri meseca svoj život i svoje planove."

Odgovor na pitanje zbog čega Ministarstvo ne povećava broj institucija, kao i na mnoga druga - nismo uspeli da dobijemo, jer i pored našeg upornog nastojanja, u Upravi za odbranu Ministarstva rekli su nam da oni nisu nadležni da odgovaraju na takva pitanja.


a za to vreme, mađarska i češka ukinule vojnu obavezu..
http://www.b92.net/news/indexs...;dd=09&mm=11&yyyy=2004
http://www.b92.net/news/indexs...av_category=&nav_id=156059

 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.pandemicstudios.com.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.11.2004. u 06:22 - pre 236 meseci
Citat:
DINKIĆ: Ukidanje vojne obaveze moguće već iduće godine
Dinkić je potvrdio da u vojsci ima 45 hiljada profesionalnih vojnika, ali i 16 hiljada civila na radu u vojsci. Prema njegovim rečima, broj civila će svakako morati da bude smanjen, a socijalnim programom biće otkupljen staž za 1.300 lica koja rade u VSCG da bi mogli da odu u penziju.

Dinkić je nagovestio mogućnost da već iduće godine bude ukinuto služenje vojnog roka. Naglasivši da je reč o ličnom stavu on kaže da vojska može biti svedena na profesionalnu, koja će brojati između 25-30 hiljada lica.

http://www.danas.co.yu/20041120/frontpage1.html

 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.11.2004. u 10:47 - pre 236 meseci
Upravo je dolazila milicija da me trazi (zbog izbegavanja vojne obaveze, jelte), pa su ih moji ljubazno obavestili da sam u inostranstvu - srecom nisam izasao bas tada da vidim ko je... Rekli su da moram da regulisem vojnu obavezu inace mogu da me uhapse na granici. Malo mi je sad frka, pa evo sta me interesuje:

Imam 24, nisam nikad regulisao vojnu obavezu (mozda jednom-dvaput, davno), jednostavno mi nikad nije ni stigao poziv. Ja sam student - apsolvent, mogu da budem to neograniceno. Imam i potvrdu da sam student koju sam izvadio pre mesec/dva - tada su me trazili prvi put, a stvarno sam bio u inostranstvu, pa je prijateljica odnela u moje ime to u vojni odsek, na sta su je popljuvali i vratili sa obrazlozenjem da 'znaju oni sve, ja sam veciti student, i moram licno da se pojavim da bih to regulisao'.

Moja pitanja su sledeca:

a.) Da li da opet saljem nekoga, ali malo bezobraznijeg, ili moram licno da dolazim. Ako dodjem, kolika je sansa da me uhapse na licu mesta. Da li je potvrda o studiranju sve sto je potrebno - da li je bitno to sto nisam dao ispit dve godine?

b.) Da li je istina ono sto su rekli da mogu da me uhapse na granici?

c.) Kolika je sansa da odlozim/izbegnem sluzenje na to sto imam problem sa kostima - pre godinu dana sam morao da prestanem treninge trcanja zbog problema, isao sam po doktorima i imam snimke i nalaze.
Procitao sam iznad koja je procedura za to - samo me interesuje koliko se vredi cimati?
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.11.2004. u 23:50 - pre 236 meseci
Filipe, sa njima nema zezanja...

Ali, na granici te ne hapse dok ne prebacish 27 godina starosti, onda vishe nema izvlachenja, automatski se raspisuje poternica za tobom, i ako se zateknesh u inostranstvu (odnosno u povratku nazad), 99% te hvataju na grani, nema vrdanja (znam gomilu sluchajeva, umalo i svoj...)
Izvlachi se na faks dok mozhesh (a do 27. mozhesh opushteno).

Oko izvlachenja zdravstvene prirode ne bih mogao da ti kazhem, jer nisam probao, ali znam da je znatno tezhe nego ranijih godina.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 816761 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.